2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mithat'ın sayılarını bir yere bırakırsak 3.GUARD olarak kalmasını isterim.Almanya-Cek macında iyi oynadı basketbolu bildigini bir kez daha gosterdi.
Hem 3.guard, oynayacak oldugumuz 40 civarı macın 4-5 inde ancak oynama sansı bulacaktır.Bu yuzden tecrubeli (soguk olacagı icin) biri olmalıdır.
Koca bir sezonda, 4-5 macta oynamak İSMET'e fayda degil ZARAR verecektir.Alpella misali DUZENLİ SURE alabilecegi bir takıma kiralansa, kendi icin cok daha iyi olacaktır.
Avery ve Cuneyt'in arkasında oynamayı Mithat kabul edecektir oynamadıgı zaman kendi bırakan , sorun cıkaran biri degil zaten.Ucreti sorun olmaz bizde oynamasa gidip benettonda oynayacak hali olmadıgına gore.

Oy oy. topu topu bir hafta tatile çıktım ve 40 sayfa yazılmış. oku oku bitmedi... Dikkatimi çekenler gökçe'nin smith hayali bitmemiş. Arda Bey'in Okulaja aşkı asla bitmeyecek. Stombergas'ın adı anılmış. beşiktaş biraz fazla küçümsenmiş vs..

Galatasaray'ın mevcut kadrosuna baktığımızda yerli oyuncular olarak güç sıralamamız aşağıdaki gibi. 5-1-2-3-4 (Hüseyin-Cüneyt-Tufan-Erdem-Cemal) Hüseyin'in yerli yedeğide olduğundan 5 numaraya transfer gereksiz olacak. 5-1-2 numaralarda yerli rotasyonumuz görece iyi olduğundan yabancı oyuncualrdan en çok süreyi vereceğimiz pozisyon 3 ve 4 numara olacaktır. Geçen sene 3 numara transferi beklerken Fitch alınmıştı. Bu sene ne yapılacak merak ediyorum. Ama alınaack 3 numaranın herşeyi çok iyi yapması gerekiyor. Basden'in drive edeni ve şutu güven vereni dersem yeri var. tabi öyle bir oyuncuyu herkes ister. Bulmak çok zor. olup olmadığı da ayrı tartışılır. ama drive eden ve şut sokan skorer bir oyuncu olması şart. bu anlamda baktığımda ben amerikalı oyuncualrdan çok ümitli değilim. sırp-hırvat-litvanya-slovenya ekolünden milli takım düzeyinde bir üç numara bulmak lazım. tahminim ise öyle bir oyuncu bulamayacaklarından muhtemelen 2 numarada oynayan ve domercant tarzı bir adamla anlaşacaklarıdır.

Diğer yabancı transferinin 4 numaraya yapılması gerektiğini düşünüyorum. Nicolic tarzı bir oyuncu iyi olabilir. hem ribauntcu ve hem de şutu var. takım kimyası açısından bu bölgeye seçilecek oyuncunun da yine avrupa (orta ve doğu) kökenli olmasını tercih ederim. gaines alınmamış olsa marcus iyi olurdu ama gaines varken aynı tarz bir oyuncu almak bence gereksiz. Şu anda takımımızın en ciddi sıkıntıalrı kısa pozisyonda drive yeteneği üstün olan oyuncuların olmaması ve uzun pozisyonda ise dış şutu olan oyuncuların olmaması. dolayısıyla 3 ve dört numaraya yapılacak yabancı transferlerin bu açıkları kapatması iyi olur. 3 nuamrada hem dirve hem de şut atan yabancı bulmak gerçöekten zor. bu nedenle belki 5 yabancı (2 numaraya) düşünülebilir.

Re:

Ahmet Arif' Alıntı:
Arda Bey'in Okulaja aşkı asla bitmeyecek.

Alınacak 3 numaranın herşeyi çok iyi yapması gerekiyor. Basden' in drive edeni ve şutu güven vereni dersem yeri var. tabi öyle bir oyuncuyu herkes ister. Bulmak çok zor. olup olmadığı da ayrı tartışılır. ama drive eden ve şut sokan skorer bir oyuncu olması şart. bu anlamda baktığımda ben amerikalı oyuncualrdan çok ümitli değilim. sırp-hırvat-litvanya-slovenya ekolünden milli takım düzeyinde bir üç numara bulmak lazım.

İşte bu yukarıda tasfir ettigin oyuncu Ademola OKULAJA :)
Tasfirine ilaveten ribaund lara da katkı yapabilme özelligini eklemek isterim ;)

Re: Re:

Arda EZER' Alıntı:
[quote="Ahmet Arif":9ae3b]Arda Bey'in Okulaja aşkı asla bitmeyecek.

Alınacak 3 numaranın herşeyi çok iyi yapması gerekiyor. Basden' in drive edeni ve şutu güven vereni dersem yeri var. tabi öyle bir oyuncuyu herkes ister. Bulmak çok zor. olup olmadığı da ayrı tartışılır. ama drive eden ve şut sokan skorer bir oyuncu olması şart. bu anlamda baktığımda ben amerikalı oyuncualrdan çok ümitli değilim. sırp-hırvat-litvanya-slovenya ekolünden milli takım düzeyinde bir üç numara bulmak lazım.

İşte bu yukarıda tasfir ettigin oyuncu Ademola OKULAJA :)
Tasfirine ilaveten ribaund lara da katkı yapabilme özelligini eklemek isterim ;)[/quote:9ae3b]Dün Almanya maçını izlerken Arda haklıymış dedim beğenmekte, keşke bize oynasa..

Re: Re:

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Mahmut Arslan":0f92f][quote="Volkan Ozger":0f92f]ewet arkadaslar bu nasıl zıynetırkı kerem tunceri gıbı oyuncu almayıp hakan demirel denilen zati alıp ustune koca 3 periyodu onla oynayıp farkın 16 olmasına ızın verırsın 2 gereksız sut 2 de cok basit top kaybı tam ust uste 4 pozıyon harcadı neden kerem takımında super oynarken kendı takımında oyuna bile gıremıyen hakan alınır takıma !!!

hadi alındı neden Ender gibi yaratıcı bir adam varken hakan da ısrar ediyor anlamadım(gerçi anladım da işte hepsi ezik bunların)[/quote:0f92f]Cevap çok basit!
Tanjeviç amcam Milli Takımı değil ülkeri düşünüyor :? :? :?[/quote:0f92f]

Abi bunların hangı forma için orada olduklarının farkında degiller galıba birilerinin onlara o formanın kutsallıgını farketirsenler yoksa ülkere baslatılıcak en ufak boykotto ülker die 1 sey kalmaz herkes aklını basına alsın o forma turkıye forması ülker kimdir necidir HERKES HADDİNİ BİLSİN!!!

açıkçası ben de bu yıl 3 numara transferi beklemiyorum.Murat hocanın oyun tarzı daha çok saha içinde çift guard, skor üretebilen 2 numara diyebileceğimiz bir oyuncu,4 ve 5 numaralar.Geçen yıl gerçek 3 numara diyebileceğimiz Tolga vardı bu yıl da sadece Erdem'le kalabiliriz.Bence transferler skorer bir forvet ve şutu olan bir 4 numara olucak.

Re:

Berk Bayraktar' Alıntı:
açıkçası ben de bu yıl 3 numara transferi beklemiyorum.Murat hocanın oyun tarzı daha çok saha içinde çift guard, skor üretebilen 2 numara diyebileceğimiz bir oyuncu,4 ve 5 numaralar.Geçen yıl gerçek 3 numara diyebileceğimiz Tolga vardı bu yıl da sadece Erdem'le kalabiliriz.Bence transferler skorer bir forvet ve şutu olan bir 4 numara olucak.

Berk kardes yanılıyosun murat hoca 3 numara alıcaz die bas bas bagrıyo verilen butun ropörtajlar da nur german olsun ahmet dedeyır olsun murat hoca olsun 3 vede uzun sutu olan 4 numara alıcaz diyolar bizde beklıyoruz :D

nur germen geçen hafta pazartesi konuştuğunda 1 hafta sonra bizimle olacak dedi
haber olacağını sanmıyorum gstv voleybol ve futboldan başka bişey göstermiyor malesef

Vallahi açıklamaları takip ettiğim kadarıyla 3 numarayla ilgili bişey görmedim ama atlamışım sanırım.Bana sorarsanız uzun rotasyonumuz yeterlidir.Şutu olan atletik bi 3 numara bi de skorer sg bizim işimizi görür.Bence 4 numara yerine drive ı ve şutu olan,el yakan topları kullanabilen,gerektiğinde sazı elin alacak bi forvet gerek şu anki kadro yapımızda böyle biri yok 4 numaradan önce böyle bi adam lazım

TV net te ismet bademin programında murat hocayı dikkatle dinledim,şutu olan bir 4 numara alacağımızı söyledi fakat,ismet bademin ikide bir de araya girmesiyle bir türlü diğer pozisyon hakkında bilgi vermedi

Re:

Ahmet Arif' Alıntı:
Ama alınaack 3 numaranın herşeyi çok iyi yapması gerekiyor. Basden'in drive edeni ve şutu güven vereni dersem yeri var. tabi öyle bir oyuncuyu herkes ister. Bulmak çok zor. olup olmadığı da ayrı tartışılır. ama drive eden ve şut sokan skorer bir oyuncu olması şart. bu anlamda baktığımda ben amerikalı oyuncualrdan çok ümitli değilim. sırp-hırvat-litvanya-slovenya ekolünden milli takım düzeyinde bir üç numara bulmak lazım. tahminim ise öyle bir oyuncu bulamayacaklarından muhtemelen 2 numarada oynayan ve domercant tarzı bir adamla anlaşacaklarıdır.

Diğer yabancı transferinin 4 numaraya yapılması gerektiğini düşünüyorum. Nicolic tarzı bir oyuncu iyi olabilir. hem ribauntcu ve hem de şutu var. takım kimyası açısından bu bölgeye seçilecek oyuncunun da yine avrupa (orta ve doğu) kökenli olmasını tercih ederim. gaines alınmamış olsa marcus iyi olurdu ama gaines varken aynı tarz bir oyuncu almak bence gereksiz. Şu anda takımımızın en ciddi sıkıntıalrı kısa pozisyonda drive yeteneği üstün olan oyuncuların olmaması ve uzun pozisyonda ise dış şutu olan oyuncuların olmaması. dolayısıyla 3 ve dört numaraya yapılacak yabancı transferlerin bu açıkları kapatması iyi olur. 3 nuamrada hem dirve hem de şut atan yabancı bulmak gerçöekten zor. bu nedenle belki 5 yabancı (2 numaraya) düşünülebilir.

Dediklerine katılıyorum.Umarım forvete salt skorer bir 2 numara almazlar.Besiktasın aldıgı shumpert'in biraz daha kalını drive edeni olsa ihtiyacımızı karsılar.Hırvat Rozic olabilir.
4 numarada nicevic'i kaptırmasaydık iyi olacaktı.Yine de gerek murat ozyer'in konusmalarından gerekse ilgilendikleri ve aldıkları oyunculardan yola cıkarak, ihtiyacımıza uygun oyuncuların gelecegini -yukarıda az cok tarif edilen- umuyorum.Kaliteleri istenilen seviyede olmayabilir ama -dogru oyuncu- olacaktır.
Not: Arda Okulaja tarife uyuyor da dunku macta gecmisini aradım ben.2001 deki okulaja degil ne yazık ki herseyi yapıyor yine ama eskisine gore 1 kademe kotu olarak.Neyse broseyle anlasmıstı zaten.
4 numaraya Okulaja tarzı birini alırdım.2-3 numaraya da savunmayı ve oyunu bilen sutu duzgun takım oyuncusu birini.

4 numaraya britton johnsen de olabilir hem şutu var hem pota altında da etkili hem NBA
hem euroleague tecrübesi var faydalı olabilir
3 numara içinse bence de 2 numara gibi oynayan bir oyuncu alıcaz çünkü iyi 3 numara fazla yok
iyi olanlarıda bir takımla anlaştı

4 numaraya dısta oynayamayan top kontrolu pas yetenegi zayıf birini alırsan mecbur 3 numara alacaksın.Alacagın 4 numara defalarca dedigim ozelliklerde olursa diger oyuncuyu 2 numura gibi oynayan biri olabilir.Bunu keyfimizden soylemiyoruz ki :) gecen sene gorduk eksikleri..
Halen -sutor -drive edebilen -dıs savunmacı -icte oynayabilen -skorer eksiklikleri var.4 numaraya bir huseyin besok daha alırsan , oteki oyuncunun MUCİZE biri olması gerekli.
Bu da olsa olsa Dirk Nowitzki gibi biriyle olur:) Dogru 4 numara takım kimyası icin kilit
Britton Johnsen'i tanımıyorum ama biraz arastırdım bahsedilen ozellikleri bize uyuyor.Umarım gelir.

Britton Johnsen olabilir diyeceğim, çünkü şu an boşta ve Murat Özyer'in tanımlamalarına uyan bir oyuncu gibi görünüyor... Alınırsa, Charles Gaines'in arkasında değişmeli olarak oynayabilirler. Birbirlerini tamamlayıcı özelllikleri var... Tek soru işareti çok top kaybı yapıyor olması... Murat Özyer, az top kaybı yapan, tamamlayacı bir oyuncu alınacağının işaretini vermişti. Ahmet Dedehayır'da çok kariyerli oyuncular olacak açıklamasını yaptı; Britton Johnsen için çok kariyerli bir oyuncu diyebilmek mümkün mü?

Arkadaşlar gaines'i izleyenler için söylüyorum sizce gainesin mi yoksa haislipin mi smaçları daha iyi?

Re:

Cihat Cetin' Alıntı:
TV net te ismet bademin programında murat hocayı dikkatle dinledim,şutu olan bir 4 numara alacağımızı söyledi fakat,ismet bademin ikide bir de araya girmesiyle bir türlü diğer pozisyon hakkında bilgi vermedi
tekrarını seyrettım ilk hedefımız 3 numara sonra uzun sutu olan 4 numara alıcaz dedı murat hoca

Yıllardır devam eden Basketbol ve Voleybol branşlarındaki başarısızlıklar hele şükür bu yıl sona erecek gibi gözüküyor. Ahmet Dedehayır ve Atilla Kınay?ın olağanüstü çabası ile Basketbol ve Voleybol?da büyük bir hareketlenme yaşanıyor. İyi transferler yapılıyor. Lakin öyle bir konu varki defalarca Şube yetkililerine iletmemize rağmen bir türlü gerçekleştirilemeyen bir durum bu. Basketbol ve Voleybol Takımlarının maçlarını bir salonda oynama projesi. Beşiktaş Kulübü yıllardır Akatlar?da bunu gerçekleştiriyor ve aynı güne birkaç maç sıkıştırarak taraftar sayısınıda artırıyor. Bırakın aynı salonda oynamayı maçların şehre uzak salonlarda oynanması gündemde. Basketbol için Ayhan Şahenk ismi geçiyor. Voleybol ise hala belirsiz. Ayhan Şahenk salonu İstanbul?un birçok yerine ters bir salondur. O salonda oynadığımız yılları hatırlarsak birçok maçta bomboş tribünlere oynadığımız görülür. Galatasaray Kulübü yetkilileri bu gerçeği görmeli ve Basketbol ile Voleybol branşlarını Ahmet Cömert Spor Salonunda birleştirmelidir. Bu salon hem Galatasaray taraftarının en sevdiği salondur hemde ulaşımı kolaydır. Bir salonumuz olmadığına göre bu salonda oynamak taraftarlarımız açısından istenen bir seçenektir. Bizler senelerdir salonlarda Galatasarayımızı destekleyen kişileriz ve bu işleri çok iyi biliriz. Eğer taraftarın her maçta etkin şekilde takımlarımızı desteklemesi isteniyorsa bu söylemekle olacak iş değildir. 2 branşın maçları bir salonda olmalı bu salon Ahmet Cömert o olmasa Abdi İpekçi olmalıdır. Ayrıca maçlara Samiyen?den otobüs kaldırılması iyi bir icraat olacaktır. Galatasaray Spor Kulübü yetkililerini önerilerimizi değerlendirmeye davet ediyoruz. Her şey Galatasaray için tek buyuk com dan salon sorunu diye bir yazı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...