2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yeni yabancı için büyük beklentiler içine girmemekte fayda var. En nihayetinde oyuna benchte başlayacak... Ben şahsen Brian Green'in kalitesinden ötürü takımdan kesildiğini hiç sanmıyorum. Asvel'de 16 sayı ortalamayla ve 44% üç sayılık yüzdesiyle oynayan oyuncu boş adam değildir. Sayın Murat Özyer muhakkak bir eksik görmüştür ki Green'i takımdan kesti. Muhtemelen şu an görüşülen 3-4 oynayabilecek bir oyuncu vardır ve onunla anlaşmak üzeredirler... Yine şutu olan bir oyuncu almak istiyorlardır, ama aynı zamanda 3 numarada oynayabilmesi için ayakları çabuk ve içeriye penetre edebilecek vasıfları da arıyorlardır.

1 Ekim'e dek bu iş çözülür diye tahmin ediyorum.

Hayırlısı...

valla kaya ile edie basden gelırse kesın fınal oynarız ben bunu bılır bunu solerım yeterkı su ıkı ısmı alalım ayrıca kayada dıs sutunu gelıstırdı suanda turkıye için yeterınce iyi dıs sutu var fıkrımce 1de basden gelırse of dıyorum :D cok seymı istıyoruz yaaa nedır insan oglu işte dunya yetmedi ay` cıktık :D

Öyle bir maçla takıma hakaret etmek olmuyor arkadaşlar daha Dee takıma katılacak sonra çok iyi bir 4 numara da alcaz gibi (Greene yollandığına göre) o yüzden hemen seviyesiz eleştiriler yapmayalım.Bir takım için 1-2 oyuncunun ne kadar önemli olduğunu geçen sene Fitch'in kötü oynadığı yada oynayamadığı maçlarda gördük.Biraz daha bekleyelim.Benim tek eleştirim niye takım kurmada bu kadar geç kalındı...Gerçi daha takım bile olamadık

Re: Re:

Mert Yigit Kazan' Alıntı:
[quote="Burak Barut":107be]KArtabaskette epeyce madara olduk sanırım :?

Kendilerine baksınlar.Daha play-off lara çok var + kötü yorumlarımızı türkiye kupası başlayana kadar bırakalım diyorum ne dersiniz?(Yeni transferler olucakya o bakımdan) ;)[/quote:107be]
sölenecek güzel bi söz var ;
Kargada Kendini Kuştan sayarmış :D :D :D

Henüz sezon başında bjk sanırım geçen yılın kompleksiyle gereksiz bir rekabete girişti bizimle,birazda yerlilerinin yetersizliğinden söz ettiğimiz için alınganlık yaptılar :) Hatta adamların dee brown'a bile vasat diyecek kadar gözleri döndü :D Bizde bu anlamsız rekabete biraz kendimizi kaptırdık ama olsun sezon başı böyle atışmalarla keyifli nihayetinde...
Yıllar sonra müthiş bir lig bizi bekliyo,kargalar boşuna kıskançlık yapıyolar... Kazanan türk basketbolu olacak sonuçta...

Timur bey yine meseleyi güzel özetlemiş. kaya transferi olursa bence Gaines'e yol verip (kalitesi falan çok çok iyidir ama 4 oynayan şutör ve olan bir uzun almak (kısacası Gaines'in şutör olanı) ve aynı özelliklere sahip bir 3 almak yerinde olabilir. Bu durumda yine toplamda 4 yabancı olmuş olur. Ama şu aşamda gaines'in yerine onun şut atabileninii bulmamız pek mümkün değil.

Hüseyin haricindeki Türk oyuncular bana güven vermiyor. Murat ve Cüneyt savunamda yetersizlerken, Fatih, Cemal hücudam yetersizler. ve savunamad nerede duracakalrını da bilmiyorlar. Tufan istikrarsız olmakla birlikte görece Hüseyin'den sonra güvenilebilecek tek oyuncu. bunlara güvenerek şampiyonluk beklemek biraz fazla ütopik.

Umarım 3/4 oynayan şutör ve skorer bir oyuncu buluruz.

Hazırlık dönemi boyunca mucizevi bir üç numara bekliyoruz. hala bekliyoruz. hayırlısı...

Murat Özyer GStv ye yaptığı röportajda bu transferin olmayacağı sinyallerini verdi
Malesef istedigimiz düzeyde bir 3 numara bulamadık ve son yapılan Dee Brown transferi dolayısılya bir taktik değişikliğine gitmemiz zorunlu oldu. Rakiplerimize benzer kadro oluşturmak yeirne kendi kadromuzu oluşturduk bu bir risktir ama umarım başarılı olacağız gibisinden sözler sarf etti
Umarım bu risk başarılı olur

düki maçın devre arasınla ismet badem sölüordu; murat hocayla konuştum ''bana çok acil bi 3 numara lazım sayı bulamıoruz. Sadece içerden hüseyinle etkili oluoruz'' demiş.
bence takıma birde 3 numara transferi gerçekleşecek

baska sitelerin bize niye bu kadar ilgilendirdigini anlamıs degilim.
alt tarafı hazırlık macından bahsediyoruz butun hazılık maclarını kaybederız umarım lıgde yenerız
hatırlarsanız halıl uner zamanı hazırlık maclarında ıyıydık ama lıgde beykoza bıle yenılmıstık
2 yabancı ile oynadık macta yenıler yolda dıyolar
dusunun bı bugune kadar kı maclarda oyanayıp sayı yukunu ceken adam gonderıldı
bu arada gaınesın faul atısları bana larry rıchardı hatırlattı
hazırlık maclarının amacı takımı hazır duruma getirmke degilmidir
en ıyı antreman mactır derler
transfere geırsek son dakıka ıslerını hep cok sevıyoruz

Re:

Burak Barut' Alıntı:
KArtabaskette epeyce madara olduk sanırım :?

öle düşünüyosan olmuşuzdur birde bunu buraya yazman ayrı bir güzellik.galatasaray kimseye madar olmaz.hele bir hazırlık maçıyla hiç olmayız.onlar bizi böyle madara ediyorlarsa geçen sene play-off tan konuşalım.

ben sunu cok ıı anladım kı bır green farkı ne kadar ortada yanı 3 numara basketbolda grcekten cok onemlı eger guzel bır 3 numara bulursak bu takımı bence kımse durduramaz.gaınes rıbaund larda cok onemlı hareketlı huseyın zaten muthıs tı ama top atamadılar fazla avewry ben savunmada cok ıı gordum ama hucumda o kadar ıı degıldı ama bravn gelısı ve bır 3 numara nın gelısı cok onemlı ınsaalah hayırlısı dıyelım ve bekleyelım gorelım

eğer ki bu takım koş koş taktiğiyle oynayacaksa fitch bize kesin gerekli,ben yorumumu dünkü maca göre yapmıyorum,mesele taktiksel anlayış,bu sistemde kısalarında ribauntlara yardımı ve ilk adımının hızlı olması gerekiyor,yani iyi savunmanın arkasından karsı sahaya en kısa zamanda gecmek,tabii önce ribaunt...gecen sene fitch kime pas verebilirdi allah aşkına,pota altında cok mu iyi bir oyuncu kadromuz vardı,ya da dısardan,birde murat hoca sürekli frenliyordu takımı yani taktik olarak hücumu son ana kadar en iyi pozisyon üzerinden atmaya calısıyorduk,hareketsiz oluşumuz diğer oyuncularımızın cok iyi şutör olmamaları birazda fitchin her NBA den buraya gelen oyuncuda olan bencillik ve ben en iyisin yaparım havaları yüzünden top hep fitchin elinde kalıyordu ve onun eline bakıyorduk artık avrupada biraz tecrübe kazandı dee brownunuda olumlu etki yapacagını düşünüyorum,bence eger hedef şampiyonluksa bu riske edilmeli (fitch li kadro)yok eger ilk 4 se o zaman işler değişir,bence FİTCH riske edilmelidir,bu risk bize cok şey kaybettirmez,ama cok şey kazandırabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...