2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fiba Cup ancak kadromuzu zayiflatir baska ise yaramaz. Ha en az Jagla kadar iyi avrupali getireceksek ne ala ama ostojic gibi adamlar bulur bizimkiler ancak o yüzden kalsin Fiba Cup. Lige konsantre olup seneye Uleb Cup bileti alalim.

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Bence 3 numara için Bekir Yarangüme de düşünülmeli.Galiba Banvit de onu gözden çıkardı.Takımı da sırtlayabilecek bir oyuncu.Yabancı tercihini bu sayede başka mevkilere rahatlıkla kaydırabiliriz.

FITCH:gitti:)
BURAQ:kesinlikle gitmeli
TOLGA:askeri görev gidio
BROWN:gider:S
MITHAT:giderse çok çok hayırlı olur...
tufan:MUTLAKA KALMALI
graves:KALMALI
mitchell:KALMAZSA KÖTÜ!!!
murat kaya:KALMALI
bu sene dixonın yerini fitchle doldurduk ama maliki daha cok severdimm ve faydalıydı ancak alırsak tekrar kaybetmemeliyizz(İNS ALIRIZ)
ayrıca fatihimiz genç cemalimiz varken pota altını düşünmeyen polat alınmamalı...yerlilerden neden muratcan güler düşünülmesinn ki bana göre mike jonestanda faydalı olur bir de HUSEYIN BESOK var zor ama imkansız deil:)

bence dixon çok iyi olur takım için acaba murat hoca düşünür mü dixonı bu transferle hem takım üst seviyeye çıkar hemde taraftarlar havaya girer. Dixon geçen sene sınırlı kadromuzla önemli maçlar kazandırmıştı efes maçı fener maçı fitch ise bu sene bize böyle bir galibiyet hediye edemedi.

arkadaşlar bir haber okudum sizlerle paylaşmak istedim doğruysa çok sevindirici bir haber Basketbolda yeni sponsor: VESTEL

CİM-BOM, basketbolda sponsor değiştiriyor. Bu sezon ligde Galatasaray Cafe Crown ismiyle mücadele eden Sarı-Kırmızılılar, Ülker?e tazminat ödeyerek anlaşmayı bozacak; gelecek sezon erkekler ve bayanlarda Galatasaray Vestel ismiyle mücadele edecek. Vestel ile 10 milyon dolarlık bir anlaşma yapılacağı bildirildi. Erkek takımının başına ya Erman Kunter gelecek, ya da Murat Özyer ile devam edilecek. Bayanların coach?u ise Cem Akdağ olacak.

Eğer starda ki haber gerçekleşirse mükemmel olur.Çünkü bize böylesi yakışır.Acı kahve içmekten bıktık.En önemlisi de üstteki rakiplerimizle başa baş mücadele edebiliriz.

Bizim için en hayırlısı hangisi olacaksa o olsun vestel'in sponsor olabileceğini yaklasık bir hafta önce duydum.Ama o günden beri hiç kimse bir acıklama yapmadı.Baska bir yerde daha görmedim açıkçası.Cafe crown'la uzun süreli sponsor anlaşmamız var ilk önce onun iptal olması lazım heralde.Bakalım Cafe Crown kabul edecek mi? Bu iş uzun sürer.Ya da gercekte böyle bir sey yoktur.!

Sponsor kim olacaksa olsun ama Gerald Fitch ve takımdan ayrılanların diğer oyuncuların yeri doldurulacak bir anlaşma yapılsın.Geçen sezon Cafe Crown istesekte istemesekte sponsorumuz oldu.Ama Ülker firmasından koparsak eğer daha iyi olur bizim için..Bazıları ile aynı çatı altında olmak istemiyoruz!!(fülker,C.turka) 8)

Yunus Cankaya'yi Banvit kapmis. :( bize gelmesini cok isterdim. bence ligin en yetenekli ve gelecek vaad eden oyuncularindan. Insallah Vestel sponsorlugu dogrudur. slaughter, ümit sonkol, can akin, serhat cetin, mike jones, videnov bence yapmamiz gereken transferler.

Fatih Hısım' Alıntı:
Yunus Cankaya'yi Banvit kapmis. :( bize gelmesini cok isterdim. bence ligin en yetenekli ve gelecek vaad eden oyuncularindan. Insallah Vestel sponsorlugu dogrudur. slaughter, ümit sonkol, can akin, serhat cetin, mike jones, videnov bence yapmamiz gereken transferler.
Arkadaşa bir ekleme yapayım inanç koç ta banvitle anlaştı...

Canaydın ve ülker sponsorluğundan kurtulalımda seneye elimizdeki kadroyla mücadele edelim transfer yapmasakta olur

Bende bu haberi Fanatik'te okumuştum. Anlaşma daha yapılmamış. Cafe Crown ile ilgili sorunlar halladilmeye çalışılıyormuş. Beence de Cafe Crown ı bırakmamız doğru olur. Hem diğer rakiplerimizle bir bağımız kalmaz. Vestel'le yapılacak anlaşmada sanırım para direk basketbol şubesinin kullanımına verilcekmiş. Hayırlısı olsun...

Oncelikle Mitchell kalacaksa transfer yapmaya gerek yok bosuna:) Slaughter'ı sayarsak geriye 1 amerikalı 2 avrupalı kontenjanımız kalıyor.(fiba cup oynuyoruz).Hangi pozisyona avrupalı-amerikalı tercihi onemli..
- Avrupalı 5 numarlardan Hırvatistan'ın Zadar takımında oynayan Makedon Todor Gecevski,bu sezon 16-17sayı 8 ribaund ort. ile oynadı.
2.09m 30 yasında yıllık ucreti oyuncunun ikna edilmesi zor degil..
- Ukraynalı S.Lishchuk Azovmash'da oynuyor.2.10m 25 yasında bu sezon fiba cupta 9.5sayı 8.5ribaund ort. ile oynadı.Ucreti ve gelme olasılıgı biraz zorlar gibi..
- Letonyalı K.Cipruss Ventspils'de oynuyor.2.10m 25 yasında bu oyuncuda yine biraz pahalı..
- Portekizli E.Evora Tenerife'de oynuyor.2.05m 29 yasında portekiz milli takımının yıldızı..Bu oyuncuların hepsi gelme olasılıgı olan oyuncular ucuk bir secim yok hepsi kendini kanıtlamıs belli bir vasatı saglayan oyuncular Gecevski ve Evora'nın alınması daha kolay cunku oynadıkları takımlar Ventspils ve Azovmash kadar zengin degil.İkisinden biri olabilir.

- Gelelim 1 numaraya daha once forumda gecmisti Bulgar Videnov ve Gurcu T.Ellis.. Burada ustunde durmak istedigim nokta Bosnak Domercant- R.Stick , Gurcu Ellis gibi cifte vatandas(ab) amerikalı oyunculara yonelmek
NOT : Bu tur oyuncuları (abd asıllı avrupa vatandası) bilen varsa paylasabilir mi takımımıza cok faydası olur..

Yerlilerden A sınıf Cevher Ozer,Caner Oner,Ender Aslan,Engin Atsur
bunlar olmazsa B sınıf Umit Sonkol,Caner Topaloglu,Serhat Çetin,Barış Ermiş
gundeme gelmeli..Gereksiz kadro fazlalıgı form tutmayı engeller genelde bir takım 7-8 oyuncuyla oynar bunlar homojen olmalı geriye kalan 4-5 kiside yedekligi sorun etmeyen uzun sure oynamadıgında bile kendini hazır tutan takım oyuncusu karakterli olmalı..

Timur Saglam' Alıntı:
NOT : Bu tur oyuncuları (abd asıllı avrupa vatandası) bilen varsa paylasabilir mi takımımıza cok faydası olur..
Sloven McDonald var yasli ama Girona'ya kupayi kazandirdi ama gelmesi zordur, ayni sekilde Sharp var Israilli. Besiktas'a gelen ama sanirim oynamadan gonderilen Katar'li Jabari Smith var eski Kings ve Nets'li.

Bu arada kural 2 ABD'li mi yoksa, 2 Avrupa disi oyuncu mu. Cameron'i dusununce sanki 2 ABD'li gibi geliyor bana. Boyleyse mesela Brown gibi Kanadalilar'in durumu nedir acaba? (Kalmasindan yana degilim). Eger kural ABD icin ise, ozellikle Ingilizcesi iyi olan oyunculara yonelmeliyiz diye dusunuyorum, cunku ozellikle molalarda zamani verimli kullanmak cok onemli. Bu yuzden Yeni Zelanda, Avustralya gibi pazarlara da bakmakta fayda var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...