2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaslar son 1 bucuk saatte nba den kovulan isimler var.

houston , forvet mike harris i kovdu
chicago , andre barret ve forvet - pivot jared homan ı kovdu
utah ise , forvet damone brown ve forvet donnell harvey i kovdu

belki bizi ilgilendirmio olabilir ama belki murat hoca temastadır

Luke Jackson umarım son iki maçta kötü oynar... Gelirse muhteşem olur hem hücuma boyut kazandırır hem de bri takım oyuncusu. 5 numarada ise fatih'in durumu belirsiz olduğu için düşünülebilir. Özellikle Adeleke tipi bir oyuncu bulursak çok iyi olur. Ribaundlarda etkili boyalı alanı kapatan bir 5 numara. Ayrıca hücumda da etkili olabilecek. Varda kötü bir sakatlık geçirmişti. Ama hem ligimizi tanıması hem de yetenekleri bakımından çok ama çok iyi olur. tabi o sakatlığı ne alemde onu da bilmek gerekir...

bize isim değil isim olmaya aday içinde basketbol sevgisi olan genç eleman lazım dee gibi ama luke jacksonu ayrı tutuyorum çünkü onun tekrar hedefi nba olacaktır.

Youtubeta bütün videolarını tekrar seyrettim de gerçekten hücumda kusursuz, el üstünden şut var ,içeri penetre var ,savunması nasıl bilgi verirseniz sevinirim...Savunması da iyi ise Uleb'e bile fazla kaçar :D

Yabancı transferinde hem 6-7 civarı bir nba sf + bir pf/c olmaz. Dee ve Tufana yardım edecek dıs oyuncu gerekli shumpert gregory gibi. Luke Novak tarzı tbl icin 3.5 sayılabilecek biri bu gorev icin uygun olmaz. Luke vb. tarzda biri alınacaksa diger oyuncu sg olmalı.
Yani s.g + luke vb ya da s.g + p.f/c olabilir. luke vb. + p.f/c en gereksiz kombinasyon.

- 1.onceligimiz dee ve tufana eslik edebilecek gerektiginde iboyu shumperti gregoryi savunabilecek skorer bir nba s.g si tblye gore 2-2.5.
- Diger oyuncu ribaundlara ve iceriye destek verebilecek sutu duzgun bir nba s.f si de olabilir. Sutu duzgun iceriyi kapatabilen bir pf de. nbaden gelecek dogru duzgun ihtiyacımıza uygun C var mı supheli..

Derrick Brays kacırılmayacak biri, Luke jocksonla birlikte yukarıda kategorize ettigim all around s.f kategorisine girer. İkisinden biri alınırsa diger yabancı s.g olmalı. Luke ya da Brays iceriye destek verebileck oyuncular. Sorun olabilecek 5 numara Gaines 4 numara Owens kombinasyonunda 3 numara Luke/Brays olursa sorun nispeten azalacaktır. Ustelik degisken hızlı all around oyun tarzını destekleyecek oyuncular bunlar.

inş takımın kimyasına uyacak oyuncular olur gelecekler bu çok önemli...avery gibi talihsizlik yaşamayız inş çünkü süre çok daraldı telafi imkanımız olmayabilir....

arkadaşlar avery bence bize imza attıktan sonra AEK ile görüşmelere basladı,yani kötü oyunu bu yüzdendi,kafası burda olmayan bir adamı burda tutamazdık

Re:

Cihat Cetin' Alıntı:
arkadaşlar avery bence bize imza attıktan sonra AEK ile görüşmelere basladı,yani kötü oyunu bu yüzdendi,kafası burda olmayan bir adamı burda tutamazdık

sanmiyorum. 1 ay beklemis bizi. Murat hoca ondan istedigi verimi alamamis. Dee brown'nun menejeri arayinca ipler kopma noktasina gelmis zaten. ben Avery konusundan bastan beri kuskuluydum. Avery TBL icin yetersiz bir Guard. Gecen yil Alba Berlin taraftarlarini memnun edememis adam bize nasil faydali olacakti? tam isabet oldu bence ayrilmasi.

Re: Re:

Fatih Hısım' Alıntı:
[quote="Cihat Cetin":c4ee8]arkadaşlar avery bence bize imza attıktan sonra AEK ile görüşmelere basladı,yani kötü oyunu bu yüzdendi,kafası burda olmayan bir adamı burda tutamazdık

sanmiyorum. 1 ay beklemis bizi. Murat hoca ondan istedigi verimi alamamis. Dee brown'nun menejeri arayinca ipler kopma noktasina gelmis zaten. ben Avery konusundan bastan beri kuskuluydum. Avery TBL icin yetersiz bir Guard. Gecen yil Alba Berlin taraftarlarini memnun edememis adam bize nasil faydali olacakti? tam isabet oldu bence ayrilmasi.[/quote:c4ee8]
gittiği takım AEK yani euroligin gediklisi bir takım,bence kötü oyun sadece formsuzlukla acıklanamaz,bu adamın kafası kesinlikle burda değildi,menejeri de böyle bir oyun hazırlamıs olabilir,yani AEK talip olunca ona kötü oynamasını söylemiş olabilir
ikincisi zaten biz bu sene 2 oyun kurucuyla oynayacagız yani olayın dee brownla da ilgisi olamaz,
tartışmak yersiz ama en çok murat hocayı eleştiren biri olarak avery konusunda murat hocayı şanssız buluyorum,bence transfer hatası değil şanssızlığıdır bizim için,geldi ve geçti....

AEK nereye euroligin gediklisi yahu. :) bu kulubün ayakta kalmasi bile mucize. bu yil ne Eurolig de ne de Uleb Cup da yoklar. tas catlasa Pinar Karsiyaka ayarinda bir takim. okadar bile yoktur. Yunanistan ligini Panathiakos ile Olympakiakos forse ediyor. Onlarin gerisinde Aris ve Panionios var. Onun ardindan Panellinios ve Egaleo gelir AEK da orta sira ile düsme arasinda sürünür. Ha yunan ligine gitti dersin. bu yil bizim liginden yunan liginden pek asagi kalir yani yok. tek fark bizim ligde Pana gibi takimin olmamasi.

Ya bugün biri Asist programına katılıp Luke Jackson isminin doğruluğunu sorsa nasıl olur ;) Gelirse bizi uçuracağı kesin böyle oyuncuyu neden bırakıyorlar anlamak mümkün değil :?

Asist Programına mesaj attım Luke Jackson konusunda şans o ki Kaan Abi'^de hattaydı.Ona sordu öyle bir durum olduğunu ama zor olduğunu söyledi kendisi.Murat Murathanoğlu'da Murat Özyer'in 3 oyuncu takip ettikleri söylediğini ve 3 oyuncudan biri bu olabilir dedi.Kaan Abide onayladı fakat bütçe konusunda şüpheleri olduğunu belirtti.

Bütçeyi aşıp böyle bir transfer yaparak ilerde BJK gibi sorunlar yaşayacaksak bu transfere hiç girişmeyelim daha iyi. Ancak yönetim bu transfer nedeniyle bütçede oluşacak açığını kapatacaksa o zaman başka. Ama yönetimden söz değil icraat beklerim. Ne de olsa yönetime olan güvenim sonsuz!

Re:

Fatih Hısım' Alıntı:
AEK nereye euroligin gediklisi yahu. :) bu kulubün ayakta kalmasi bile mucize. bu yil ne Eurolig de ne de Uleb Cup da yoklar. tas catlasa Pinar Karsiyaka ayarinda bir takim. okadar bile yoktur. Yunanistan ligini Panathiakos ile Olympakiakos forse ediyor. Onlarin gerisinde Aris ve Panionios var. Onun ardindan Panellinios ve Egaleo gelir AEK da orta sira ile düsme arasinda sürünür. Ha yunan ligine gitti dersin. bu yil bizim liginden yunan liginden pek asagi kalir yani yok. tek fark bizim ligde Pana gibi takimin olmamasi.
2002-2003
2003-2004
2005-2006
bu takım bu tarihlerde uzaydamı oynuyordu?? bu takım f4 oynamadı değilmi???bizim kariyerimizide sayarmısın lütfen??tamam aek bu sene euroligde değil ama bizden cok daha bilinen bir takım,ayrıca sene sonu yunan takımlarıyla bizim takımların yaptıklarına bakarak aradaki fark panatinaikos mu görürüz??
panellinios ve egaleo ise tam komedi yahu bu takımlar ne ??? tarihleri ne???ne basarıları var ?? AEK dan üstünlükleri ne bunların??gecen seneki sıralamaya bakarak burda ahkam kesme!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...