2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
evet o jacobson varya murat kaya nın en son gelebileceği noktadan bile 2 kat daha iyi şutördü.
Balikesir deki turkiye kupasındaki maclarda hayran olmuştum adama. Ama koç yedi onu sonra.

Onu koç yemedi en kötü senemizde bize denk geldi :? Ron Johnson guard,Nick Jacabson sg Boddicker Pf Keep C oynuyordu Fakat Halil Üner bu kadroyu da ligte tutmayı başaramadı :? Hayatımda gördüğüm en yumuşak bilekli oyuncuydu.

Ayrıca o sene play out oynarken tüm yabancılarımız kadroda olmamalarına rağmen gelip maçları takip etmişlerdi o sene gerçekten kişilik bakımından çok iyi bir kadro oluşturulmuştu ve fakar alan savunmasına hucum edemediğimiz günler aklıma geldikçe Sayın Üner'in kulaklarını çınlatasım da gelmiyor değil hani.

nicevice tam olarak 5 numara demek doğrumu acaba?? sahsen bu sene yapılan transferleri bjk kadar olmasada pek yetersiz bulduğum söylenemez.pekte haksızlık etmemek lazım dusuncesındeyım

Hite ilişkin bildiklerimi aslında kafa karıştırmak için yazmamıştım. Gaines ve Owens en azından Avrupa tozu yutmuş oyuncular,.onların ne yapacaklarını kestirmek mümkün. Dee ise en azından gelmeden önce neler yapacağını tahmin edebildiğimiz türden bir oyuncuydu. Şut seçimlerine özen gösteren ve karakterli bir oyuncu. Hite?n karakterini bilmiyorum. Amerikalı oyuncular için İtalya 2. ligi başlangıç için çok ideal bir lig. Orada Avrupa basketbolunu öğreniyorlar. Ne yapmalarını gerektiğini öğreniyorlar. Teşbihte hata yapmak pahasına NBA development ligi gibi Avrupa basketbolu development ligi diyebiliriz. En azınadn Avrupa da bir sene oynamış Amerikalı tercih etmek ne yapacağının öngörülebilmesi açısından bana daha mantıklı geliyor.

Benim ilk yazdıklarımdan Hite?n kötü oyuncu olduğu sonucu çıkarılmasın. Hite?n bize yararlı olacak özellikleri var. Benim tahminim 12-13 sayı ortalaması 4-5 ribaunt gibi bir rakam tutturacağıdır. Savunmaya da katkı yapacaktır. Ama bu katkıyı yapabileek oyuncular sene başında bulunabilirdi. Bir kumar oynandı. Mesela Luke bu kumarda kazanılabilirdi. olmadı. A planı buydu. Luke gibi bir oyuncunun kazandırılması. O olmazsa B planı ikinci plandaki oyunculardı. bu abğlamda hite ile anlaşıldı. Bu ikinci kumar oluyor. Bence ikinci partide kumar oynamayıp Avrupa tozu yutmuş oyunculara yönelmek gerekirdi.

Hite?n bizim takımda neler yapabileceğini kendisi de dahil olmak üzere kimse bilmiyor. Bu bağlamda oyuncu kaynaklı eleştiriler yapmak bence anlamlı değil. Sistem bağlamında belki tartışılabilir.

Şu anda takımın iki sıkıntısının kaldığını söylemek mümkün. Hafta iki maç oynanacağı düşünüldüğünde Hüseyin?in alacağı dakikalar azalacağından iki yabancı uzunumuzun da uzun olmaması. Bugünkü efes-milano maçı uzun oyuncu olmamasının pota altını ne hale getirdiğini gösterdi. Watson ne gaines?den ne de owens?dan düşük kalite ama savunmada boyunun yetersizliği nedeniyle ne kadar aksadığını gördük. Bizim başımıza gelebilecek önemli sıkıntılardan birisi bu. Rakibin üç numarası da çok fizikli olmadığından Gregory cirit attı. Efes kolaylıkla alamayacağı kadar hücum ribauntu aldı. İkinci sıkıntımız ise 3 numarada 2,00 civarı, hücumundan da vazgeçtim ama savunmayı toparlayacak, geçen sene fenerdeki basden tarzı bir oyuncu ile anlaşılması. Aslında savunma potansiyeli olan oyuncular kadromuzda var. ama savunamda bir oyuncu bile aksayınca takım savunması aksıyor. Cüneyt, Murat ve zaman zaman Owens savunmada aksıyorlar. takımdaki savunmacı sayısını da bence arrtıamk gerekiyor bu anlamda basden tarzı bir oyuncu bize önemli katkı sağlayacaktır.

Şu andaki kadromuz:
p.g. dee-cüneyt
s.g. hite-murat
s.f. tufan-erdem
p.f gaines-owens
c. fatih Hüseyin

Ama ya kadro şu olsaydı:

p.g. dee-cüneyt
s.g. hite-tufan
s.f. luke-erdem
p.f marcus-owens
c. fatih hüseyin

İkinci kadroyu artık kurma şansımız yok. En iyi ihtimal beşinci bir yabancı daha alırız. Bu oyunuc da muhtemelen kısa forvet olur. Şu andaki görüntü şampiyonluktan uzak olduğumuz yöenünde ama kadro oalrak bakıldığında en azından potansiyelli bir kadromuz olduğuun da söylemek mümükün. Özellikle fatih'in pota altı savunmasına katılması gerekiyor. hite de takıma uyum sağlarsa skor olarak değerli katkı yaapcaktır. Kurtarıcı değil ama doğru seçimler yapan winner bir oyunuc görevini üstlenirse iyi olur. ama geçen snenki Fitch gibi bu takımı ben kurtaracağım moduna girerse yarardan fazla zararı olur. Son tahlilde takımımız için fatih'in savunmasına çok ihtiyacımız olduğunu ve hite transferinden sonra murat kaya'nın başka bir takıma kiralanmasının da hem murat hem de bizim için olumlu olacağını düşünüyorum. Murat Hocamız da hite'e, Fitch'e sarıldığı gibi sarılmazsa ve takım oyunun önemli olduğuun takıma kazaıyabilirse en azından bizleri mutlu edecek bir basketbol izleyebiliriz.

Bence 3 numaraya skorer biri degil de pis isleri yapacak, saglam defans yapan, bos sutlari sokan, iyi rebound alan biri lazim. bu tanima kim uyuyor: Eddie Basden.

murat hoca skorer temiz sutör penetre edebilecek skorer bir 2 3 numara aradigini sölemisti simdi gelen oyuncu ciddi anlamda skorer deilse bize sinif atlatacak oyuncu degilse çok üzülürüz çünkü bize momentum kazandiracak sinif atlatacak skorer bir oyuncuya ihtiyacimiz vardi murat hoca madem fitch ten daha skorer ini daha iyisini bulamayacaktin neden yeniden anlasmadin fitchle murat hoca nokta transferden çok dene ve gör mantigiyla hareket ediyor gs basketbol takimi deneme tahtasi degildir madem luke jackson i alamadin free agentlarda bizi skor anlaminda çok mutlu edecek oyuncular vardi
trey johnson dahntay jones hatta hassan adams bunlardan biri mutlaka getirilebilirdi
bu arada bu oyuncuya ciddi para verilmis olacak çünkü robert hite in nbaden aldigi ücret $770,610 di
biz bunun üstünde para vermisizdir tahminimce

Hite'ın savunması icin soylenilenler bizim icin cok onemli. Savunmasından sonra oyun gorusu ve sutorluk yetenegi kilit rol oynayacaktır. Bunları yapacak potansiyeli varmıs, umarım uyum sorununu en kısa zamanda cozeriz.

5.yabancı icin birkac hafta icinde bir secim yapılır umarım. Fizik dezavantajını kapatabilecek ribaundlara destek veren savunması vasat ustu sf'ler var. Onerilen isimlere Derrick Brays de ekleyeyim.

5. yabancı transferinin olup olmayacağı konusunda bilgisi olan var mı? Hite ttransferi öncesinde Dedehayır 2 yabancı oyuncu alınacak murat özeyer ise bir yabancı oyuncu alınacak demişti. son durum konusunda "fikri" olan demiyorum, "bilgisi" olan var mı?

Re:

Fatih Hısım' Alıntı:
Bence 3 numaraya skorer biri degil de pis isleri yapacak, saglam defans yapan, bos sutlari sokan, iyi rebound alan biri lazim. bu tanima kim uyuyor: Eddie Basden.
Kesinlikle çok iyi bir yere değindin abi... Eddie Basden yapılacak 3 numara transferi için en doğru oyuncu olur... ;)

Selam Beyler ben yeni uye oldum

Acıkcası eger yabancı bir eleman almayı dusunmuyorlarsa ben Cenk Akyol'un kiralanmasının uygun olabilecegini dusunuyorum. Simdi belki biraz morali bozuk ama tam takımın istedigi adam profiline uygun. 2.00 boyunda 1-2-3 oynayabilen uzun kollarıyla iyi savunma yapabilen girdiginde ardı ardınauclukler sokabilen ve 20 yasında bir genc. Acıkcası bu kadroda 15-20 dakika oynasa yeterlidir

Ahmet Dedehayır: ?Taraftarımız Kombine Avantajını Kullanmalı?

Galatasaray Basketbol Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır, basketbol takımlarımız ile ilgili olarak sitemize açıklamalarda bulundu. Yarın oynanacak olan Pınar Karşıyaka maçı için taraftardan destek isteyen Dedehayır, Robert Hite transferinin ardından bir yabancı oyuncu daha almak istediklerini açıkladı.

Ahmet Dedehayır açıklamalarını şöyle sürdürdü, ?Beko Basketbol Ligi?nin 5. haftasında yarın Pınar Karşıyaka ile karşılaşacağız. Seyircilerimizden bu maçta Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu?nun tribünlerini doldurmalarını bekliyorum. 4. yabancı transferini geçtiğimiz sezon NBA?de forma giyen Robert Hite?ı alarak yaptık. Bir yabancı oyuncu hakkımız daha var. Bu hakkımızı da kullanmak istiyoruz. Hedefimiz play-off finali. Bunu başarabilecek güçteyiz. Bugün Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi (TBBL) başlıyor. Güçlü bir kadro ile sezona giriyoruz. TBBL?de hedefimiz şampiyonluk?.

Kombine bilet satışlarının devam ettiğini belirten Ahmet Dedehayır, sözlerini şöyle tamamladı, ?Kombine bilet satışlarımız, Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi?nde oynanacak 3. hafta (17-18 Kasım) karşılaşması olan Galatasaray-Beşiktaş Cola Turka maçına kadar devam edecek. Taraftarımız, bu sene Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu?nda oynayacağımız tüm maçlar için geçerli olan ve 150, 175 ve 200 YTL?den satışa çıkan kombine avantajını kullanmalı. Çünkü derbi maçları için gişelerden satışa yapmayabiliriz. Şu ana kadar kombineleri alarak takımlarımıza destek olan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu desteklerini tribünlere gelerek devam ettirmeliler. Biz yönetim kurulu olarak elimizden geleni yapıyoruz?.

Bakalım yeni bir yabancı almak istiyolarmış :)

5.yabancıya en cok 6 kasım - 22 ocak arası oynanacak uleb grup maclarında ve sezon sonu play-offlarda ihtiyac duyacagız.

Daha once yapılan acıklamaların birinde, "gruptan cıktıktan sonra 5.yabancıyı dusunebiliriz" anlamında seyler soylenmisti. Gruptan cıkmak garantiymis gibi bir algılama yoktur umarım. Girona macıyla baslayacak grup seruvenine tum kozlarımızı kullanarak baslamalıyız. 5.yabancının faydalı olacagının garantisi yoktur ama denemeliyiz.

Transfer bir süre sonra olacak sanırım olursa Murat Hoca eksikliklerimizi gördükten sonra dedi..Ve de 3 saniyedeki sorunu kabul etti..Fatih ve Cemal'i hazırlıyorum dedi..Acaba o bölgeye transfer olabilir mi?

"Bir yabancı daha alacağız"
Galatasaray Basketbol Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır, Robert Hite transferinin ardından, bir yabancı oyuncu daha almak istediklerini söyledi.

Galatasaray Kulübü'nün internet sitesine açıklamada bulunan Dedehayır, 4. yabancı transferini, geçen sezon NBA'de forma giyen Robert Hite'ı alarak gerçekleştirdiklerini ifade ederek, ''Bir yabancı oyuncu hakkımız daha var. Bu hakkımızı da kullanmak istiyoruz. Hedefimiz Beko Basketbol Ligi'nde play-off finali. Bunu başarabilecek güçteyiz. Bugün Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi (TBBL) başlıyor. Güçlü bir kadro ile sezona giriyoruz. TBBL'de hedefimiz şampiyonluk'' dedi.

Kombine bilet satışlarının, TBBL'de oynanacak 3. hafta (17-18 Kasım) maçı olan Galatasaray - Beşiktaş Cola Turka maçına kadar devam edeceğini kaydeden Dedehayır, sarı-kırmızılı taraftarlardan, kombine avantajını kullanmalarını ve Ayhan Şahenk Spor Salonu'nu doldurarak takımlarını desteklemelerini istedi.
02.11.2007

Kaynak : AA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...