2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Onur UNCU":cfcf5]Ne gerek vardı ki bu kadar tepki göstermeye.Alın işte yapılıyor transferler.Ayrıca Murat hocanın tavrının değişmesini de ben anlamadım.Ulaşmak isteyen oldu da hoca mı takmadı?
Bu konuya hakim 2-3 insandan biri Ünsal abi.Israrla yazıyor sakin olun,yan gelip yatılmıyor diye.Sezonun başlamasına 2 aydan fazla varken bu sezon için umudum bitti yazmayalım,komik duruyor.
Transferler yapılsın,beklediğimizin altında bir takım ortaya çıkarsa o zaman asıp kesilir Murat hoca.Ama şu anlık suni gündem yaratmanın manası yok.
Onur sende dün geceden sonra 180 derece döndün be kardeşim.Hadi 90 olsun. :D[/quote:cfcf5]
Dönmedim abi. :)Aksine söylemiştim Msn'de,transfer topici çok abartılıyor diye.Ben de Cafe Crownla devamdan memnun değilim ama eldeki bütçeyle en iyisi yapılmaya çalışılıyor bence.Ünsal abinin açıklamaları da bu yönde. :)

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Abi bu point guard ne zaman oynamış Nba,Yunanistan ve Almanya liglerinde ?
Bu bilgiyle beraber yaşını ögrenebiliriz belki :)
Abi bu kadar soru soruyoruz kusura bakma heyecanımıza yenik düşmemizi mahzur gör :?
Yeni guard ve Cüneyt nasıl olurlar diye de bir soru sormak aklımdan geçiyor ama cevap verir misin bilmiyorum :)
eğer böyle bir şey varsa oyuncunun ismi neden açıklanmıyor ?Futboldaki gibi başka takımlar mı devreye giriyor yoksa :)

Beyler ayıp ediyorsunuz ama.

Ünsal abi bizim heyecanımızı görmüş aldığı bilgiyi gelip paylaşmış bizimle.

Böyle konuşmaya devam ederseniz hiçbir bilgi alamazsınız.

Ha banane ben bişey duymak istemiyorum diyorssanız, forum da da transfer,transfer diye kıvranmayın...

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Arkadaşlar bu gidişat iyi değil belkide bütçemiz 6,5 milyon $ değil o zaman murat hoca'ya kızmamamız lazım.Çünkü biz eleştiri yaparken genelde 6,5 milyon $'lık bütçemizin olduğunu varsayıyorduk.Ama bir konuda Murat hocaya kızmakta yerden göğe kadar haklıyız.Murat hoca çıkıpta takımın ne kadar bütçesi olduğunu açıklamadı oysa ergin ataman takımının bütçesini hedeflerini bir bir açıklamıştı.
Bencede degil ben en basından beri ınanmıyorum ztn en buyuk hata ülker grubu ile yola dewam etmekti deil 6.5m$ dolar 3.5m$ dolar olsa yine transfer yapılırdı böle 1 para gelmisdir süpeliyim gelsede bunun acık söyleyim 4 5 m$ doları futbola kaydırılmıstır ozhan canaydın iyi gidicek herseyin önünü kesmek için elinden geliyo bu para basket kalsa suan transfer bitmis olurdu sonra yabancıları biz 2 senelık baglamıyoruz 1 senelık sözlesme imzalıyoruz transfer yapmıyolar ama kombineleri yüklü 1 paraya satıyolar suan gözüken o 2 sınıf yabancıları izlemek için bu para verilmez ben salona giderken acaba kazanırmıyız korkusu tasıcaksam evimde oturur izlerim kimse kusura bakmasın acı ama gercek ...

Sevgili arkadaşım öncelikle kombinenin anlaqmını gerçekten anlayamamışsın demek. Sadece kazanmak ve transfer için kombine alırım diyorsan sana helal olsun derim. Ondan sonra kimseni,n çıkıp da Ülker grubuna karşıyım demeye hakkı yok. Sen takımını bu elden kurtarmak istiyorsan bir şeyler yapacaksın ki bu sadece iyi transfer yapıldığı zaman gidip de takımı desteklemek değildir. Gelelim transfer konusuna sen bir yabancı transferinin kolay yapıldığınımı zannediyorsun. Önüne bu konuda bir sürü sorunlar çıkabiliyor ne kadar fazla paran olsa da bazen sonuca ulaşamayabiliyorsun.Ayrıca bazı arkadaşların da ifade ettiği gibi daha takım sezonu açmadı bile lütfen biraz sakin olalım.

öle diyosunn ama nedense bütün büyük hedefleri olan takımlar (fulker,telekom,efes, banvit ve bjkde dahil)transferi tamamladılar
biz bekliyoruz :S

Re:

sinansysl' Alıntı:
öle diyosunn ama nedense bütün büyük hedefleri olan takımlar (fulker,telekom,efes, banvit ve bjkde dahil)transferi tamamladılar
biz bekliyoruz :S
Aynen kardeşim tepkimizin,endişemizin nedenide bu zaten.Hedef Final denildi ama hedefi final olan diğer takımlar bir bir transfer yaparken bizde hala bir sürü belirsizlikler devam ettiği için biz tepki verdik ve bence bu tepkimizde haklıyız sonuçta Canımızdan çok sevdiğimiz Galatasarayımız için endişeleniyoruz..Takımımızın transferleri yapması en çok bizleri memnun edecek inşallah herşeyin hayırlısı olur..

Eğer bir guardla anlaşmış olmanın ötesinde sözleşme de imzalanmış ise bunu açıklamamanın mantığı nedir doğrusu ben anlamadım. (vardır mutlaka ama ben anlamadım )

Şimdi bakın beyler , bizler alttan aldıkça iyice acaip şeyler yazamaya başladınız.Bir kısmınız aklınca kafa buluyor , genelde de "Bu vakte kadar nerdeler, Kobe Bryant neden gelmedi " cilerle " Ünsal abi, takım güzel rahat olun diyor " cular arasında tartışma var.

Öncelikle, beyler , yazdığınızı okuyun, başkalarından quote yapacaksanız onları da bir zahmet okuyun. Ne demişiz " Sözleşme imzalandı !!!" Adam hala yazıyor " Ehehe, başkaları mı giriyomuş araya niye açıklamıyorlar" Sözleşme imzalandı dediğimiz şeye kim girecek biraderim? Ha neden açıklamadığıma gelince : Cevabı gayet basit , biraz düşününce de anlarsınız, ama sizi bu zahmetten kurtarayım : AHLAK! Beyler , gayet basit bir gazetcilik ve toplum hayatı kuralıdır, yazmak , konuşmak , anlatmak vs için izin almadığınız şeyleri an-lat-maz-sı-nız!! ha, buna karşılık , lisede dersten fırlayıp internet kafeye transfer haberi bakmaya koştuğum günleri de hatırlayarak siz ufak bir bilgi verdim , heyecanınız yatışsın diye: Evet, ciddi bir miktar para var, önemli liglerde oynayan bir oyuncuyla anlaşıldı. ha diyorsanız ki bizim içimiz ferah, bence hiçbir sıkıntı yok , medyaya düşene kadar burdada kavga edin. Umuyorum bu sefer yeterince açık ve net olmuştur...

İkinci konuya gelince... Sizlerden ricam , söylemediğim şeyleri söylüyormuşum gibi tartışmayın. Öncelikle, birinci madde olarak bilin ki , bu sezon ve eğer şirketim kontratımı fesetmezse gelecek 2 sezon basketbol şubesiyle profesyonel anlamda iş ilişkim olacak. Bu nedenle de , oyuncuları yermem veya övmem , "terleyince çok kötü kokuyor" gibi yorumlar yapmam mümkün değil. Bu nedenle de, " Herkes rahat olsun, herşey süper, rahat olun " diye bir yorum yapmam da mümkün değil, zaten sizin sandığınızın aksine yapmış da değilim. Söylediğim basit birşey var , " Sakin olun, insanlar HAwaii de tatilde değiller, çalışıyorlar, ve piyasada da yeterince iyi oyuncu var" Bu , teknik kadronun benim görüşüme göre en iyi tercihleri yapacakları manasına gelmiyor, zaten benim görüşlerimin en doğru görüşler de değil, orada hepsinin profesyonel kariyerleri bizleri defalarca katlayan insanlar var. Ha bu demektir ki , en doğru tercihleri yapacaklar, veya da Kobe ptesi günü kampa katılacak, ve Howard la görüşmeler son safada. Orada bir grup insan var ve çalışıyolar.... Şu an için bilmeniz gereken kısmı bu, daha başka birşey yok zira

Sonuç olarak beyler, bizler sizleri burada ciddiye alıp bir araba laf sayıyorsak, sizler de öğrenin deiye bazı bilgiler veriyorsak karşılığında sizden istediğim(iz) çok birşey değil , yazmadan önce bir kere dikatlice okuyun, bir kere de dikkatlice düşünün ki insanları size gösdtermiş olduğu hassasiyeti gösterin ...

Tamam?

Ünsal Y.' Alıntı:
Şimdi bakın beyler , bizler alttan aldıkça iyice acaip şeyler yazamaya başladınız.Bir kısmınız aklınca kafa buluyor , genelde de "Bu vakte kadar nerdeler, Kobe Bryant neden gelmedi " cilerle " Ünsal abi, takım güzel rahat olun diyor " cular arasında tartışma var.

Öncelikle, beyler , yazdığınızı okuyun, başkalarından quote yapacaksanız onları da bir zahmet okuyun. Ne demişiz " Sözleşme imzalandı !!!" Adam hala yazıyor " Ehehe, başkaları mı giriyomuş araya niye açıklamıyorlar" Sözleşme imzalandı dediğimiz şeye kim girecek biraderim? Ha neden açıklamadığıma gelince : Cevabı gayet basit , biraz düşününce de anlarsınız, ama sizi bu zahmetten kurtarayım : AHLAK! Beyler , gayet basit bir gazetcilik ve toplum hayatı kuralıdır, yazmak , konuşmak , anlatmak vs için izin almadığınız şeyleri an-lat-maz-sı-nız!! ha, buna karşılık , lisede dersten fırlayıp internet kafeye transfer haberi bakmaya koştuğum günleri de hatırlayarak siz ufak bir bilgi verdim , heyecanınız yatışsın diye: Evet, ciddi bir miktar para var, önemli liglerde oynayan bir oyuncuyla anlaşıldı. ha diyorsanız ki bizim içimiz ferah, bence hiçbir sıkıntı yok , medyaya düşene kadar burdada kavga edin. Umuyorum bu sefer yeterince açık ve net olmuştur...

İkinci konuya gelince... Sizlerden ricam , söylemediğim şeyleri söylüyormuşum gibi tartışmayın. Öncelikle, birinci madde olarak bilin ki , bu sezon ve eğer şirketim kontratımı fesetmezse gelecek 2 sezon basketbol şubesiyle profesyonel anlamda iş ilişkim olacak. Bu nedenle de , oyuncuları yermem veya övmem , "terleyince çok kötü kokuyor" gibi yorumlar yapmam mümkün değil. Bu nedenle de, " Herkes rahat olsun, herşey süper, rahat olun " diye bir yorum yapmam da mümkün değil, zaten sizin sandığınızın aksine yapmış da değilim. Söylediğim basit birşey var , " Sakin olun, insanlar HAwaii de tatilde değiller, çalışıyorlar, ve piyasada da yeterince iyi oyuncu var" Bu , teknik kadronun benim görüşüme göre en iyi tercihleri yapacakları manasına gelmiyor, zaten benim görüşlerimin en doğru görüşler de değil, orada hepsinin profesyonel kariyerleri bizleri defalarca katlayan insanlar var. Ha bu demektir ki , en doğru tercihleri yapacaklar, veya da Kobe ptesi günü kampa katılacak, ve Howard la görüşmeler son safada. Orada bir grup insan var ve çalışıyolar.... Şu an için bilmeniz gereken kısmı bu, daha başka birşey yok zira

Sonuç olarak beyler, bizler sizleri burada ciddiye alıp bir araba laf sayıyorsak, sizler de öğrenin deiye bazı bilgiler veriyorsak karşılığında sizden istediğim(iz) çok birşey değil , yazmadan önce bir kere dikatlice okuyun, bir kere de dikkatlice düşünün ki insanları size gösdtermiş olduğu hassasiyeti gösterin ...

Tamam?
ben isim neden açıklanmıyor derken bunu senin ismi açıklaman için demedim.Sen tabiki ahlak gereği bu ismi açıklamıyorsun ve doğruda yapıyorsun.Benim demek istediğim madem böyle bir transfer var Galatasaray Klübü neden açıklamıyor bunu demek istemiştim.Hiç bir zaman burada seviyesiz yazılar yazacak biri değilim.Başkalarının yorumlarına her zaman saygı göstermeye çalışırım ki benim yorumlarımada saygı gösterilsin.Burada gelipte bizlere takımla ilgili bilgi veren kişilerede her zaman saygım vardır.

Ünsal Y.' Alıntı:
Dün gece Nba , Yunanistan, Almanya ligi gibi önemli liglerde oynayan bir point gardla sözleşme imzalanmış. Şimdilik hocadan izin almadığım için isim söylemem çok doğru olmaz, ama birkaç güne kokusu çıkar. Umalım ki hayırlısı olsun. Biraz sakin olun, çok acele etmeyin.

avery william?

Ünsal Y.' Alıntı:

Tamam?

Eğer benim yazdıklarımdan da sizin neden açıklamadığınızı anlamadığım gibi bir anlam çıkarmış iseniz bende madem imzalanmış klüp neden açıklamıyor onu anlamadığımı kastetmiştim ki benim anlamamış olmam kesin olarak bir rasyoneli yoktur diye düşündüğüm anlamına da gelmez. ben anlamadım mantığını anlatan olursa da mutlu olurum. Hani nede olsa didaktik bir yaklaşımda bulunan çıkar ki çıkarsa bu sefer olayın özüne yönelik olmuş olur

Ahmet Arif' Alıntı:
[quote="Ünsal Y.":fe084]Dün gece Nba , Yunanistan, Almanya ligi gibi önemli liglerde oynayan bir point gardla sözleşme imzalanmış. Şimdilik hocadan izin almadığım için isim söylemem çok doğru olmaz, ama birkaç güne kokusu çıkar. Umalım ki hayırlısı olsun. Biraz sakin olun, çok acele etmeyin.

avery william?[/quote:fe084]
Açıkcası Avery William ise baya güzel transfer diyebilirim.Tecrübeli oyuncudur.Geçen sene UlebCupta fena bir oyun ortaya koymadı.Pek maçları izleme fırsatım olmasa da aklımda kalan bir oyuncuydu.İstatistikleri de fena değil açıkcası.lebCupta 15 sayı ortalaması.Güzel.Ayrıca gözlemlediğim kadarıyla asist ve ribaunt alma yetenekleride vasatın üstünde.Eğer Ahmet abinin dediği gibiyse güzel bir transfer başlangıcı diyebilirim.

evet avery william ise sayet cok iyi 1 transfer olmus su asamadan sonra secilecek 2 numara 4 numara ve 5 numara secimleri cok önemli onlarda çok kaliteli oyuncular olmali ve sayi potanisiyelleri yüksek olmali takimda her oyuncu çift hanelere kolayca ulasabilmeli alacagimiz pivot post up oynayabilen 1 pivot olmali

Re:

Can Akan' Alıntı:
evet avery william ise sayet cok iyi 1 transfer olmus su asamadan sonra secilecek 2 numara 4 numara ve 5 numara secimleri cok önemli onlarda çok kaliteli oyuncular olmali ve sayi potanisiyelleri yüksek olmali takimda her oyuncu çift hanelere kolayca ulasabilmeli alacagimiz pivot post up oynayabilen 1 pivot olmali
Şunu öğrenelim ve iyi gözlemliyelim arkadaşlar.Bizim eksiğimiz 2 numarada değil 3 numara.Tufan ve Murat 2 numara için yeterli.Gerçek bir 3 numara almak şart. !

Bu konuda bir sorum olacak ? Awery tanımak adına ? Elinizde Perry ve Awery olsa hangisini tercih edersiniz hiç izlemediğim için hiç bir bilgim yok.İş resmileşir ve istatistiklerden yorum yapılmaya çalısılacak sanırım.

Re: Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Can Akan":37d28]evet avery william ise sayet cok iyi 1 transfer olmus su asamadan sonra secilecek 2 numara 4 numara ve 5 numara secimleri cok önemli onlarda çok kaliteli oyuncular olmali ve sayi potanisiyelleri yüksek olmali takimda her oyuncu çift hanelere kolayca ulasabilmeli alacagimiz pivot post up oynayabilen 1 pivot olmali
Şunu öğrenelim ve iyi gözlemliyelim arkadaşlar.Bizim eksiğimiz 2 numarada değil 3 numara.Tufan ve Murat 2 numara için yeterli.Gerçek bir 3 numara almak şart. ![/quote:37d28]
tabi gökçe bu konuda hakli biz gecen sene 2 den devsirme 3 lerle oynadigimiz için çok zarar gördük
gerçek bir 3 numara almaliyiz ama sunun karari iyi verilmeli atletik olan 3 numara mi yoksa sutör olan 3 numara mi alinmali bence atletik özellikleri yüksek olan içerden oynayabilen 3 numara alinmali
ama coach ben olsaydim 2 ve 3 oyanayabilecek charles smith gbi 1 adami alirdim rotasyonda tufan la 2 ve 3 numarali pozisyonlari degiserek oynamalarini saglardim gerci charles smith yillik 500.000 usd civari bir para aliniyor ama bütçesi 6.5 milyon usd olan bir takima o veya onun dengi oyuncular alinmalidir

Charles Smith demeyin bağrım yanıyor :)

Aslında hem atletik hem de sutör olan bir 3 numara bulunabilir.Ben 2 sene önce Fenerbahçe de oynayan Jared Stevenson'ı alalım derim ama almıcağımıza da eminim. :)

Ünsal abi haklı ama kendi açısından çok haklı.Bizim açımızdan epeyce farklı olay.O profesyonel olduğu için temkinli olup söylememesi doğru,fakat taraftar tarafından bakınca bizlerde bir an önce netlik istememiz çok normal.
Ünsal abi o ismi vermeyedebilirdi ve biz bunu ancak basından öğrenirdik.O yüzden ona teşekkür etmekle birlikte.Taraftarlara bağını koparan Teknık Heyete yazıklar olsun demek istiyorum.
Avery hakkında hiç bir bilgim yok malesef her takım guardı kadar konuşur felsefesinden yola çıkarsak bu sene çok konuşabiliriz.
Sabır Sabır gerçekten yoruldum artık benim takımımda idmanlara başlasın ve hazırlık maçları yapsın istiyor gönül.
Slaughter mevzusu ne oldu ? Miamiyle yaz liginde boy gösterdi mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...