2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Varda veya başka bir oyuncu bu söylediğimiz isimler takımımızda görmek istediğimiz oyunculardır ve burasıda Galatasaray Basketbol Takımının Konuşulduğu bir site olduğu için bu isimleri yazıyoruz.Tabiki şuan ki şartlar altında bize gelmeyecek belki bu oyuncu. Bizimki sadece bir tavsiye bir yorum.Sonuçta Galatasaray'ın seçilmiş bir teknik heyeti var ve transfere onlar karar veriyor.Herkes görevini yaptığı sürece sorunda çıkmaz.Biz taraftarız ve bizim taraftar olarak görevlerimiz var aynı şekilde teknik heyetinde çeşitli görevleri var.Aslında bize düşmez Takıma kimlerin geleceğine karar vermek istemediğimiz biri transfer edilince kızmak.Ama taraftar olarak takımımıza yakışır oyuncular alınmasını istediğimiz için bazen burada ileri gidebiliyoruz bunlar gayet normal şeylerdir.Ayrıca Ratko varda bundan 2 yıl önce beşiktaş'a geliyorsa bize niye gelmesin ?

Bence şuan'a kadar yaptığımız 3 transfer çok büyük isimler olmasada kaliteli isimlerdi.Sırf transfer yapmak için alınmış oyuncular değildi.Özellikle 1 numarada Cüneyt ve Avery'nin oynayacak olması çok güzel bir şey.2 Numara için konuşacak olursak tufan ve murat bu sezon bu mevkide çok başarılı olacaktır.Tufan eski şutör kimliği altında çok iyi işler yapacaktır ama önce çok kaliteli bir 3 numara alınarak tufan'ın savunmadaki yükü azaltılmalı.Murat.kaya gibi bir oyuncu kadromuzda olduğu için çok şanslıyız bu yıl gerçek performansını gösterecektir ve yakında serkan.erdoğan kalitesine ulaşacaktır.2 numarada sorun olduğunu düşünmüyorum.3 numarada erdem türekten savaşçı bir oyuncu olarak takıma çok katkı sağlayacaktır ama yinede 3 numaraya yabancı bir oyuncu alınmalıdır.Bazı isimler sayıyoruz stevenson,trepagnier vs. illa bu saydığımız oyuncular alınsın demiyoruz ama bu oyuncuların ayarında bir oyuncu alınırsa iyi olur.

4 ve 5 numara pozisyonuna alacağımız oyuncular bizim ligdeki iddamızı belirleyecek oyuncular olacak.Buraya alacağımız oyuncularla Ligde ne kadar iddalı olacağımızı belli etmiş olacağız.Fatih Solak skorda çok etkisiz bir oyuncu ama savunmada çok başarılı olduğu zamanlar oluyor.Fatih solak 40 dakika oynatılacak bir pivot değil ama maç içinde 10 dakika 15 dakika oynatılarak rakibin etkili pota altı oyuncularını durdurma konusunda çok faydalı olur.Cemal Nalga yaşı henüz çok genç ama çok sağlam bir fiziği var.Eğer kendini skor üretme yönünde geliştirebilirse en az kaya peker ayarında bir oyuncu olabilir.Ben cemal nalga'nın her sezon kendini biraz daha geliştirerek Galatasaraya ve milli takıma uzun yıllar hizmet edebilecek bir pivot olacağını düşünüyorum.

Sanırım burak sezgin bu sezon takımda yok.Skor üretebilen ribauntlara katkı yapabilen bir 4 numaraya ihtiyacımız olacak ve birde pota altında yıllardır istediğimiz bir oyuncu tipi var.2.10 cmden uzun dev cüssesiyle pota altını karartan,pota altından sayı bulabilen,ribauntlarda ve savunmada etkili bir oyuncu.Tüm bu meziyetlere sahip bir oyuncu bulmak oldukça zor olsada buna yakın bir oyuncu takımımıza gelirse çok güzel olur.İnşallah yeni transfer edilecek oyuncularla takımımız ligde şampiyonluk yolunda iddaalı bir konuma gelir.

valla bugun internetten uzak bir ortamda oldugumdan transfer haberlerini ve 4 sayfa boyunca atilan msjlari yeni okuyabildim.
oncelikle transferimiz bence tam avrupa hedeflerine ideal bir oyuncu hayirli ugurlu olsun camiamiza.
evet nur bey'n aciklamalari ve ardindan gelen transfer haberi hepimizi heyecanlandirdd fakat biraz gercekci olmak sart gibime geliyor.tamam hedefelr buyuk ise buyuk oyuncularla oynamak gerekiyor katiliyorum bu konuda Buraklara fakat sadece bir oyuncu icinde 750 bin veya 1 milyon dolar verebilecegimizi zannetmiyorum.Varda'da real'den sonra Turkiye'ye donusu nasil karsilar veya daha dogrusu nekadar paraya karsilar merak konusu.Ama sunu itiraf ediyim gelsin istemezmiyim kesinlile isterim,Huzeyin'i 2 yıldır soyluyorum ama su ankı takımından aldıgı yıllık ucret 1 mılyon 250 bin dolar bunu karsılamamız ımkansız bence hem maddı acıdan hem takım ıcındekı dengeler acısından.
burada en mantıklı kolay ve yararlı adam Pasco gıbıme gelıyor.
ama ABD dısındakı oyuncuları gundeme almak için Murat Hoca'nın atılımını kararını raporlarını bekliyelim.En azından yeni transferimizin takıma katılmasıyla anladıkki klupte bir çalışma var hemde ciddi bir çalışma bakalım devamı nasıl olacak

Bakın,işte yavaş yavaş yapıyoruz,transferlerimizi.Avery,hayırlı olsun.Oyuncu hakkında bilgisi olanların yazısını okudum,biraz araştırdım,Uleb Cup tecrübesi olduğunu öğrendim.İstatiskleri güzel,beğendim.Mitchell,konusu da çözüme ulaşır,dert etmeyin.Bir sitede okudum 3 yıldız oyuncu daha alınarak taraftarların coşturulması planlanıyor,diye...Onlar da elbet en kısa sürede yapılır,lige ve avrupa'ya iyi şekilde başlarız,umarım.

Kutay'ın Fatih icin dedikleri cok dogru Cuneyt-Tufan ve 3 yabancıyla baslarım bende..Basarı icin oynu iki yonlu oynayabilen oyunclar gerekli.
Yutdısı hazırlık kampı olacak mı??Takımın avrupa tecrubesi yetersiz yurtdısı hazırlık macları yapmalıyız,cogu oyuncunun ilk u.arası macı 1kasımda Girona'ya karsı olmamalı..
3 numara icin Jeff,Smith ve Stevenson arasından tercihim Stevenson olur.Hem maliyeti daha dusuk (sanırım) , hem de fizik gucu savunması daha uygun bu pozisyona..J.Stevenson gecen sezon neredeydi bulamadım ne yapmıs?Seyreden var mı..75li hafiften yaslı yani (okulaja ile yasıt :) )
M.Slaughter'ın begenilmeyip serberst kalma durumu olamaz mı onumuzdeki ayda ya da martta..
KSK oyuncu secmesini biliyor kısıtlı butceye ragmen her sene bir bomba yakalıyor neredeyse, slaughter
bergersen domercant vb.
Bence aradıgımızı bulmakta zorlanacagımız adam 5 numara önerleriniz.....
edit: stevenson unics kazandaymıs gecen sezon..

valla saglam bir 3 numara atletik vede istikrarlı sutu olan 1 adam birde yeni söylüyorum sırtı donuk oynabilen vede orta mesafe sutu olan bir 5 numara LaZıM

4-5 numara icin
ANSU SESAY (eldo napoli) nasıl olur cok mu pahalıdır? 31 yasında 2,06m dıs sutu var..

RODNEY WHİTE (lagun aro bilbao basket) 2001 draftinda detroit tarafından 1.turda secilmis ilk yılları cok parlaktı.27 yasında 2,06m..

JELANİ McCOY yaz ligindeydi bu sene.30 yasında 2,08m savunması iyi ama hucum yetersiz denmis..Gecen yıl azovmvashla kontrat imzalamıs.

KEVİNN PİNKNEY gecen yıl nba gelisim liginde oldukca basarılıydı.5 numara icin fizigi cok uygun, iceriyi kapatabilen biri,serbest atıs sorunu da yok.24 yasında 2,08m

STEPHEN GRAHAM nba patentli iri govdesiyle 3 numara oynayabilir bizde.Cok iyi dıs sutu var,atletik,pas yetenegi yaratıcılıgı ovulmus,savunması da yeterli..Gecen yıl gelisim liginin yıldızlarından 25 yasında 1,98m

Ozellikle son iki isim aradıgımız ozelliklere yakın oyuncular.

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
4-5 numara icin
ANSU SESAY (eldo napoli) nasıl olur cok mu pahalıdır? 31 yasında 2,06m dıs sutu var..

RODNEY WHİTE (lagun aro bilbao basket) 2001 draftinda detroit tarafından 1.turda secilmis ilk yılları cok parlaktı.27 yasında 2,06m..

JELANİ McCOY yaz ligindeydi bu sene.30 yasında 2,08m savunması iyi ama hucum yetersiz denmis..Gecen yıl azovmvashla kontrat imzalamıs.

KEVİNN PİNKNEY gecen yıl nba gelisim liginde oldukca basarılıydı.5 numara icin fizigi cok uygun, iceriyi kapatabilen biri,serbest atıs sorunu da yok.24 yasında 2,08m

STEPHEN GRAHAM nba patentli iri govdesiyle 3 numara oynayabilir bizde.Cok iyi dıs sutu var,atletik,pas yetenegi yaratıcılıgı ovulmus,savunması da yeterli..Gecen yıl gelisim liginin yıldızlarından 25 yasında 1,98m
Pinkney ve Graham yazdığın özelliklere göre çok iyi transferler olurlar.ikisininde yaşları daha genç.Ve tam aradığımız tip oyuncular.

Aradıgımız 3 numara tipik 3 ten biraz daha farklı daha cok gorev yukleyecegiz gibi.. Joey Graham ve Jarvis Hayes gibi atletik,biraz iri,sutor olmalı.

Her türlü kipi kullandık burada :) -meli,-malıgereklilik,-se,-sa istek gibi.
Tek isteğim acaba buraya yönetim kaynaklı kimse geliyor mu ya da bizi takan birileri var mı ?
Bi kaç gündür aklımı kurcalayan soru bu ? Yazılar amaçsız mı gidiyor acaba yoksa bizi takanlar var mı transfer konusunda.

Burak Barut' Alıntı:
Her türlü kipi kullandık burada :) -meli,-malıgereklilik,-se,-sa istek gibi.
Tek isteğim acaba buraya yönetim kaynaklı kimse geliyor mu ya da bizi takan birileri var mı ?
Bi kaç gündür aklımı kurcalayan soru bu ? Yazılar amaçsız mı gidiyor acaba yoksa bizi takanlar var mı transfer konusunda.
burası takip ediliyor bunu bilelim.
ama bizim oyuncu önerilerimizle sanırım hareket edilmez galiba doğru olanda bu.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Burak Barut":74623]Her türlü kipi kullandık burada :) -meli,-malıgereklilik,-se,-sa istek gibi.
burası takip ediliyor bunu bilelim.
ama bizim oyuncu önerilerimizle sanırım hareket edilmez galiba doğru olanda bu.[/quote:74623]
avery'nin transfer edilmesiyle burasının takip edildiği anlaşıldı taraftarın tepkisi üzerine alındı belkide avery .

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
avery'nin transfer edilmesiyle burasının takip edildiği anlaşıldı taraftarın tepkisi üzerine alındı belkide avery .
Şu lafında heralde ciddi değilsin dimi Bayram...

Bencede burayı takip ediyorlardır. Ancak bizim yazdığımız oyuncularla ilgilendiklerini düşünmüyorum. Yani bizim önerilerimizle. Zaten buda aslında doğru birşey...O kadar oyuncuyu boşuna araştırmıyorlar...

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":73352]avery'nin transfer edilmesiyle burasının takip edildiği anlaşıldı taraftarın tepkisi üzerine alındı belkide avery .
Şu lafında heralde ciddi değilsin dimi Bayram...[/quote:73352]
Kesinlikle ciddiyim.Demek istediğim avery zaten gündemimizdeydi ama taraftarın transfer konusundaki sessizliğe tepkisi bu transferi hızlandırdı.Şimdi sana soruyorum burada yazılanların transferlere hiç etkisi olmuyormu ? Önerdiğimiz oyuncu açısından demiyorum transferlerin daha hızlı gerçekleşmesi açısından..

Burayı okuyorlar tabiki.Ama hızlı yada yavaş olmasında etkili olduğumuzu sanmıyorum.Sonuçta biz burada ne desek,ne kadar sabırsız olsakta onlar kendi bildikleri gibi davranacaklar.Bizim bir etkimiz olduğunu hiçbirşekilde düşünmüyorum.Yani ayrıca taraftar forumda tepki versin ne olacak ki.Aynı biz 3 gün önce bu takımın teansfer yapamayacağını adam gibi ama bir transfer sonrası transferlerin patlayacağına inanmıyormuyuz.Herşey çabuk unutulduğu için önemli değil böyle şeyler.Genede tüm transferler olsun ondan sonra nelerin oluşabileceğini görecez.

Zaten taraftarı bir derece takan kulüp olsa şaşarım.
Örnek olarak verdiğimiz oyuncuların hiç biri uçuk ve mantık dışı değil.
Gider buluruz Gowanlar Holmanlar . Araştırmasak da buluruz .

Arkadaslar isin en ilginc tarafı butun spor siteleri avrey transferini verirken resmi site olmasada galatasaray.com nedense bu transferle iligili bir yayınlanmadı yanlısım varsa duzeltın ama webaslan uyuyor sanırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...