2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Öncelikle 5 yabancı hakkımızıda kullanmamız gerektiğini düşünüyorum.
Bu yabancılardan biri seyirciyi coşturacak fitch ve dixon gibi kendisine özel bir seyirci çekecek sağlam bir 3 numara olmalı.
diğer 3 yabancıda 4 ve 5 numaraya olmalı.

Re:

Can Akan' Alıntı:
2 3 oynayan fitchin yerine alinacak bir oyuncu olmali sayi ortalamasi 20 civari olmali bu takimin yildizi olacak alinan diger yabancilarda 15 16 sayi ortalamasina sahip oyuncular olursa bu takim skor bunalimi yasamaz tbl in en iyi yabancilari gsde olur gelenegini sürdürmeliyiz
Türkiyenin en iyi yabancıları Galatasaray da değildi bir kere.Sadece yabancısı desek daha doğru olur. :)

Ayrıca her maç 20 sayı atıp diğer 3 yabancıdan da 15 sayı ort. beklemek biraz hayal olur.Top paylaşımında diğer 3 oyuncu cok iyi yüzdelerde atması gerekiyor.20 sayı ort. tutturmasını istediğin adam en az 15 şut kullanır.Türklerde biraz kullanır.Diğer yabancılara da her maç 15 sayı atabilecek top sayısı kalmaz. :)

Bende 4 yabancımızda 15-17 şayı atsın kafi bize.Türklerden de 8-10 sayı katkı bulduk mu işler daha da kolaylaşır.

Her maç bize skor yönünden katkı yapacak bir oyuncu. Hem Türkiye Ligi'ni de tanıyor. Ancak sizinde dediğiniz gibi son iki senede yaptıklarına bakmamız lazım. Hollman gibi koskoca 1 sezon oynamamış adamı almayalım yine. Ancak halada bildiğimiz Telekom'aki Davenport ise bize kesinlikle katkı sağlayacaktır...
1-2 de sorun çekceğimizi sanmıyorum. 3 numarada Erdem Türetken yedekten gelir. 3 numaraya fitch gibi kendi şutunu yaratabilen, ancak aynı zamanda atletik ribaundlarada katkı sağlayan bir oyuncu lazım.
Bir tane 4 numara lazım. Orta mesafe şutu olan atletik bir oyuncu. 5 numara ise boyalı alanda skor gücü yüksek olan ortayı kapaya bilecek bir oyuncu lazım. diğer oyuncu ise 4-5 oynayabilen bir oyuncu olmalı. Bence de 5 yabancı hakkımızı kullanmalıyız. Madem bize böyle bir hak verilmiş. Veya bir yabancı hakkı kullanılmaz birkaç hafta beklenilir ve takımın nerde eksiği olduğu görülür buna göre o yabancı hakkımızda kullanılabilir. Ancak bütün yabancılarımızın önceden takıma gelmesi tabiki uyum açısından çok önemli olacaktır...

Re: Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Can Akan":a96d6]2 3 oynayan fitchin yerine alinacak bir oyuncu olmali sayi ortalamasi 20 civari olmali bu takimin yildizi olacak alinan diger yabancilarda 15 16 sayi ortalamasina sahip oyuncular olursa bu takim skor bunalimi yasamaz tbl in en iyi yabancilari gsde olur gelenegini sürdürmeliyiz
Türkiyenin en iyi yabancıları Galatasaray da değildi bir kere.Sadece yabancısı desek daha doğru olur. :)

Ayrıca her maç 20 sayı atıp diğer 3 yabancıdan da 15 sayı ort. beklemek biraz hayal olur.Top paylaşımında diğer 3 oyuncu cok iyi yüzdelerde atması gerekiyor.20 sayı ort. tutturmasını istediğin adam en az 15 şut kullanır.Türklerde biraz kullanır.Diğer yabancılara da her maç 15 sayı atabilecek top sayısı kalmaz. :)

Bende 4 yabancımızda 15-17 şayı atsın kafi bize.Türklerden de 8-10 sayı katkı bulduk mu işler daha da kolaylaşır.[/quote:a96d6]
yalnizca dixon diosun yani fitchi o kategoriye koymayalim tabi ki her maç hepsi bu sayilari atamaz ama benm dedigim istatistiklerle bu takima gelirlerse faydali olur bu neyi saglar birinci opsiyonu iyi savunduklari zaman digerlerinden biri skorda sivrilir ve böylece fitchi iyi savunan kazanir gibi bir problemimiz olmaz

Can Akan' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":73ded][quote="Can Akan":73ded]2 3 oynayan fitchin yerine alinacak bir oyuncu olmali sayi ortalamasi 20 civari olmali bu takimin yildizi olacak alinan diger yabancilarda 15 16 sayi ortalamasina sahip oyuncular olursa bu takim skor bunalimi yasamaz tbl in en iyi yabancilari gsde olur gelenegini sürdürmeliyiz

Bende 4 yabancımızda 15-17 şayı atsın kafi bize.Türklerden de 8-10 sayı katkı bulduk mu işler daha da kolaylaşır.[/quote:73ded]
yalnizca dixon diosun yani fitchi o kategoriye koymayalim tabi ki her maç hepsi bu sayilari atamaz ama benm dedigim istatistiklerle bu takima gelirlerse faydali olur bu neyi saglar birinci opsiyonu iyi savunduklari zaman digerlerinden biri skorda sivrilir ve böylece fitchi iyi savunan kazanir gibi bir problemimiz olmaz[/quote:73ded]
Kesinlikle haklısın.Her oyuncunun sayı atabilmesi önemli.Böyleleikle çok daha rahat skor bulabilirz.Zaten yıllardır çektiğimi sorun bu.Tabi bir de pota altından yeterince sayı bulamamak.

basketbol takimlarinin omurgasi 1 ve 5 numaralaridir özellikle onlar çok iyi olmalidir o bölgelerde oynayacak yabancilar iyi seçilmeli bu temelin üzerine takim iyi kurulmalidir o zaman sirketlere kupalari birakmayiz

Gökçe bir sorunumuz da pota altından sayı bulamamak diyince yine aynı kişi aklıma geldi. Hüseyin Beşok... Bu adamı bir alsak neler neler yaparız ama almaya niyetimiz yok galiba. :?

Re:

Emre Özdoğan' Alıntı:
Gökçe bir sorunumuz da pota altından sayı bulamamak diyince yine aynı kişi aklıma geldi. Hüseyin Beşok... Bu adamı bir alsak neler neler yaparız ama almaya niyetimiz yok galiba. :?
Valla ben geçen sene başında Oğuz Savaş'ı çok istemiştim.Ama çoğu kişi Fatih diye ısrar ediyordu.Anlamıyorum ki.Hüseyin hala Prokom'un oyuncusu.Başka bir kulüple de anlaşmadı yanılmıyorsam.Valla biraz paraya kıyıp alınabilir.Yılda 750-800 bin dolara geleceğini düşünüyorum.Ama pekte hevesli değiliz gibi duruyor.

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Emre Özdoğan":def69]Gökçe bir sorunumuz da pota altından sayı bulamamak diyince yine aynı kişi aklıma geldi. Hüseyin Beşok... Bu adamı bir alsak neler neler yaparız ama almaya niyetimiz yok galiba. :?
Valla ben geçen sene başında Oğuz Savaş'ı çok istemiştim.Ama çoğu kişi Fatih diye ısrar ediyordu.Anlamıyorum ki.Hüseyin hala Prokom'un oyuncusu.Başka bir kulüple de anlaşmadı yanılmıyorsam.Valla biraz paraya kıyıp alınabilir.Yılda 750-800 bin dolara geleceğini düşünüyorum.Ama pekte hevesli değiliz gibi duruyor.[/quote:def69]
Oğuz Savaş'ta çok iyi olurdu ama bu adamın transferinde ülker engeline takılmıştık. ülker fenere kıyak çekeceğim diye vermedi bu adamı bize. Hüseyin'de ise hiçbir engel yok. Klübüyle anlaştık mı yeter yani. Üstelik Hüseyin'in de final hedefleyen bir Galatasaray'da oynamak isteyeceğini düşünüyorum. Ama dediğin gibi bizimkiler pek hevesli değiller malesef.

yeri degil ama geçen sene bizim takimizdaki oyunculara yillik ne kadar verildigini bilen varmi mesela fitch geçen sene ne kadar aldi ve diger oyuncular

Valla şu takıma Hüseyin Beşok ve Kaya Peker getirilse iddaa ediyorum final şansımız herkesten fazla olur.4 yabancı almamıza da gerek yok.Bir 3 numara skorer bir de kaya'ı yedekleyecek bir 4 numara yeter takıma.Ama bu işlerde para konuşur.Gene itiraz eden olcak ama ne yazik ki böyle adamları getirecek paramız pek yok bizim.Ama inalah bir manevra ile getirili.Güzel de olur.Yanılmıyorsam iki oyunca da Galatasaraylı.

Re:

Can Akan' Alıntı:
yeri degil ama geçen sene bizim takimizdaki oyunculara yillik ne kadar verildigini bilen varmi mesela fitch geçen sene ne kadar aldi ve diger oyuncular
Şu kadarını söyliyim yabancılardan en çok Fitch alıyordu.500 ile 750 arası bir rakam.Türklerden ise en çok Fatih ile Tufan alıyordu.Mcgowen'da fena almıyordu ama ömrü kısa sürdü. :)

İnşallah ben ikisinden birinede razıyım. Yeterki biraz paraya kıysınlar...Hüseyin bize çokşey katar... Yabancı haklarımızıda doğru kullanırsak final oynama şansımız artar...

Hüseyin'in Galatasaraylı olduğunu biliyorum ama Kaya hangi takımın taraftarı herhangi bir fikrim yok. Tekrar söylüyorum. Hüseyin final hedefleyen bir Galatasaray'ın formasını giymek ister. Alındığı takdirde sezonun en iyi transferlerinden birisini yapmış oluruz. Yeterki ilgilenilsin, klübüyle anlaşılsın. Hüseyin parayı çok fazla sorun etmeyecek ve Galatasaray'da oynamayı kabul edecektir. Ayrıca bu yıl Uleb'de mücadele edecek olmamız da transfer konusunda önemli bir avantaj bizim için.

Re:

Burak Barut' Alıntı:
İstatistikleri hiç fena değil ama ortayı kapatacağını düşündüğümüz bir pivotta değil malesef. UmaRım 2. Holmann vakasıyla karşılaşmayız :?
benimde direk aklıma holman geldi ben gerçekten bu transfer sezonunda hayal kırıklığına uğradım.Beşiktaş'ın getirdiği yabancılara bakıyorum birde bizim ilgilendiğimiz yabancılara yeni sezon öncesi içimi bir korku kaplıyor.Adnan Polat basketbol'ada bir el atsa herşey çok güzel olacak :)

Re:

Volkan Ozger' Alıntı:
ficth yıllık 300bin dolar alıyodu kendi acıklamsında ztn imzanın uzamasının sebebininde para kaynaklı oldugunu acıklamıstı
300 bin dolar mı :D Pek sanmıyorum.Nese öyle dediyse öyledir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...