2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

alper yılmaz,umut tınay,umut lafatan,cem coşkun,erdal bibo,levent bilgin,clarence gilbert,gregory grays,chris burgess

evet bu adamların hepsi beykozda ilk 5 i kovalıyacak bir takım oldular yabancılarla

Re: Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Emre Özdoğan":73772]Gökçe bir sorunumuz da pota altından sayı bulamamak diyince yine aynı kişi aklıma geldi. Hüseyin Beşok... Bu adamı bir alsak neler neler yaparız ama almaya niyetimiz yok galiba. :?
Valla ben geçen sene başında Oğuz Savaş'ı çok istemiştim.Ama çoğu kişi Fatih diye ısrar ediyordu.Anlamıyorum ki.Hüseyin hala Prokom'un oyuncusu.Başka bir kulüple de anlaşmadı yanılmıyorsam.Valla biraz paraya kıyıp alınabilir.Yılda 750-800 bin dolara geleceğini düşünüyorum.Ama pekte hevesli değiliz gibi duruyor.[/quote:73772]
anladığım kadarıyla basketbolda ucuz oyuncularla şampiyonluk hedefliyoruz.Şuan kadrolara bakınca şampiyonlukta kimin iddalı olduğu az çok ortaya çıkıyor.Türk Telekom,Efes Pilsen,fb.ülker .Bu takımlara beşiktaş'ıda ekleyebiliriz.Ama Şampiyonluğun en iddalı iki takımı Efes Pilsen ve Telekom'dur.Bizim Şampiyonlukta iddalı olmamız için aldığımız yabancılar yetmeyecek kaliteli yerlilere ihtiyacımız var.Hüseyin Beşok'la neden ilgilenilmez anlamıyorum.Hem oyuncu ucuz olsun hem yıldız olsun yıllardır hep bu yolda gidiyoruz.Bir telekom'a bakalım El-Amin,Michael Wright,Chistopher Williams,Erwin Dudley gibi yabancıları ve Barış Özcan,Tutku Açık,Haluk Yıldırım,Bekir Yarangüme,Muratcan güler gibi yerlileri ile bizden çok daha üstün oldukları belli.Diyelim ki telekom'un yabancılarından daha kaliteli yabancılar getirip şampiyonluk yolunda bizde varız diyeceğiz ama baktığımız zaman ilgilenilen yabancı oyuncular ortada.İyi yabancılar ama hiç bir zaman şampiyonluğa götüremiyecek yabancılarla ilgileniyoruz.Ve nur germen yeni sezona 6 yeni oyuncuyla gireceğiz demiş bunlardan 3 ü alındı zaten.Kalan 3 oyuncu süper yıldızlar olmalı ki şampiyonluk yolunda güçlü bir kadromuz var diyebilelim !!!!!!

Arda Öztürk' Alıntı:
alper yılmaz,umut tınay,umut lafatan,cem coşkun,erdal bibo,levent bilgin,clarence gilbert,gregory grays,chris burgess

evet bu adamların hepsi beykozda ilk 5 i kovalıyacak bir takım oldular yabancılarla
ilk 5 biraz zorda ilk 8 içinde çok rahat olacaktır beykoz.ayrıca grays'i kadromuzda görmek isterdim.

biz malikle play off yaptık adamlarda 2 malik var hayırlısı olsun bizden uzak allaha yakın olsunlar

bu sezon için muhtemelen ilk beş sıra yine değişmeyecek.efes-fb ülker-telekom-galatasaray-beşiktaş yine ilk beş sırayı paylaşacaklardır.banvit,karşıyaka ve ted'de hemen onların arkasında olurlar ve ilk sekiz şekillenir.gerçi bunları konuşmak için daha erken ancak görünen onu gösteriyor

efes,fb ülker,beşiktaş koç değişikliği yaptı,telekom'un coaching yetersizliği var.belki de bu konuda en avantajlı durumda olan biziz ancak mühim olan bu avantajı kullanabilmemiz

efes'in aldığı yabancılar iyi olabilir ancak bana göre hemen hepsi kapalı kutu(loren woods hariç),koçları iyi ancak muhtemelen sistemleri değişecek.ender'i aldılar,açıkçası avrupa tecrübesinden sonra ender'in oyununu merak ediyorum.efes genelde bir veya iki yabancı oyuncusunu değiştirirdi ancak bu sene nicholas hariç bütün yabancılarını yolladılar.beşinci yabancı transferinide yapacaklar.cenk ve cüneyt'i kaybettiler.aldıkları guard 25 yaşında,yanılmıyorsam euroleague tecrübeside yok.bu nedenle efes için erkenden yorum yapmak çok zor

fenerbahçe ülker'e gelince tanjevic'i getirerek bence büyük risk aldılar.solomon ve mrsic'i takımda tuttular,iki sloven genç aldılar, ayrıca henüz kesinlik kazanmasada serhat çetin'i de aldılar.
tanjevic ile bu sene değilde,iki-üç sezon içinde f-4 yapacak takım kurmayı amaçladılar.bu ne kadar doğru tartışılır,büyük risk aldılar.sonuçta preldzic ve vidmar ikiside çok iyi oyuncular ancak henüz kendilerini tam olarak ispat edebilmiş değiller.takımın türk oyuncu kadrosuda f-4 için yeterli düzeyde ancak aydın örs'ün sağladığı uyum bozulduğu için aynı uyumu tekrar yakalamak çok zor olacaktır.
serhat çetin,semih erden,oğuz savaş,hakan demirel,vidmar,preldzic ve alpella'daki ömer aşık ile caner öner ile birlikte geleceğin takımı kurulmuş oldu ancak bakalım tanjevic bu takımı ne kadar doğru idare edecek

beşiktaş gerçekten iyi bir atılım yaptı ve iddalı bir takım kurdu ancak yerli kadroları final için kesinlikle yeterli değil.
beşiktaş'ın yerli kadrosu efes-fb ülker-telekom ile mukayese bile edilemiyecek kadar yetersiz,galatasaraydan bir gömlek aşağıda hatta banvit'ten bile daha zayıf diyebiliriz.yabancıların beşide oldukça kaliteli ancak 3+2 den dolayı hepsinden tam randıman alamayacaklar gibi görünüyor
dalmau,apodaca ve nicevic'in ilk beş başlayacağını düşünürsek cevher ve erkan final için ne derece yeterli olurlar tartışılır,yedek guard mehmet yağmur ligde bir türlü gereken patlamayı yapamadı,onur ve barış geçen sezon vasattılar.sinan dışında takımda sivrilecek yerli oyuncu yok gibi ancak herşeye rağmen beşiktaş'ın yabancıları şu an için efes ve fenerbahçe ülker'in yabancılarından bile iyi diyebiliriz.bu da beşiktaş'ı baya iddialı bir konuma getiriyor.beşiktaş ilk üçte kesinlikle olacaktır

telekom,wright ve dudley ile birlikte pota altında mükemmel bir ikili oluşturdu.onlara cristopher williams'ta ilave olunca baya etkili bir pota altı çıkıyor karşımıza.umut görür ve adem'de yedek pivot olarak takıma katkı yapacaklar.haluk-muratcan ile dış savunma hattı korunmuş,bunlaar ilaveten dışarıdan etkili ve hırslı bekir yarangüme-barış özcan ikilisi transfer edilmiş.tutku ve el-amin'de point guard için oldukça lüksler.telekom'un tek handikapı olarak toplu savunmayı görüyorum.el-amin bunu bozabilecek bir oyuncu ve daha en baştan sıkıntı çıkıyor.ercüment hoca eğer bunu takıma monte ederse uleb kupası türkiye'ye gelir ve uzun yıllar sonra efes-ülker hegomanyası sona erer ligimizde yeni bir şampiyon olur

her ne olursa olsun telekom bu sene oynadığı oyunla büyük zevk verecektir

(biraz uzun yazdım,muhtemelen çoğu kişi okumayacaktır :) )

Beşiktaş ilk üçe giremez.Belki 4. lülük olmadı 5. olur.ama bu Türk kadrosu ile giremez ilk 3'e.

Biz doğru hamleler ve takım oyununu iyi yaparsak ilk 3 ü zorlayabiliriz.

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Beşiktaş ilk üçe giremez.Belki 4. lülük olmadı 5. olur.ama bu Türk kadrosu ile giremez ilk 3'e.

Biz doğru hamleler ve takım oyununu iyi yaparsak ilk 3 ü zorlayabiliriz.

ben takımların şu anki kadrolarına bakarak ilk üçe girer dedim daha bizim transferlerimiz belli değil,fb ve efes bir yabancı daha alacaklar ancak ben beşiktaş'ın seyirci desteğinide alarak fb veya efesten birini geçebileceğini düşünüyorum

serhat çetin transferini tblforum duyurmuştu :) sonraki gün fenerbahce resmi internet sitesinden bu haber yalanlanmıştı hala fenerde gibi konuşuluyor :?

bu arada yeni transferimiz william avery nba 99 draftında 14.sıradan seçilmiş,ilk 13teki oyunculara bakarsak william avery'nin ne derece iyi oyuncuları geride bırakıp draft olduğunu görebilirsiniz

yine aynı sene ikinci turdan yanlış hatırlamıyorsam eski oyuncularımız chris herren ve j.r.koch seçilmişti.bu iki oyuncuda bize faydalı olmuşlardı(herren her ne kadar fazla oynamasada) avery ise onlardan çok daha üst sıralardan seçilmiş

işte ilk ondördün liste

1-Elton Brand
2-Steve Francis
3-Baron Davis
4-Lamar Odom
5-Jonathan Bender
6-Wally Szczerbiak
7-Richard Hamilton
8-Andre Miller
9-Shawn Marion
10-Jason Terry
11-Trajan Langdon
12-Aleksandar Radojevi?
13-Corey Maggette
14-William Avery

Arkadaşlar BJK için net bir yorum yapılamaz bence tam bir kapalı kutu.
e.ataman faktörünü unutmayalım kaliteli yabancılar ve dolu tribünler'le süpriz yapabilirler. kısaca
ilk 5 te olacakları kesin ama bu 5 mi olur 3 mü olur belli olmaz.
Bize gelince avery kalitesinde oyuncularla şampiyon olmamız için çok sağlam bir takım oyunu ve sistemi kurmak gerekiyor.
Bu zor ama başarılmayacak bir şey değil, burda her şey m.hocanın elinde.
M.hoca yabancıları çok iyi seçmeli hata yapılmamalı mcgovan,holmann vakası bizi hedeften uzaklaştırır paramızda olduğuna göre paraya kıyıp mevkilerinde başarılı avrupada isim edinmiş rakibi ürküten transferler yapmalıyız, bu anlamda bjk ve e.ataman örnek verilebilir jaacks hariç bütün transferler kendini kabul ettirmiş oyuncular.
Biz m.hoca'dan daha iyilerini bekliyoruz umarım önümüzdeki günlerde yapılacak transferler bizi olumlu anlamda şaşırtacak yüreklendirecek isimler olurlar.

Arda Öztürk' Alıntı:
serhat çetin transferini tblforum duyurmuştu :) sonraki gün fenerbahce resmi internet sitesinden bu haber yalanlanmıştı hala fenerde gibi konuşuluyor :?

kardeş haberi tblforumdan sonra eurobasket'te verdi istersen eurobasket.com'da fenerbahçe ülker'in kadrosuna bakabilirsin

Arkadaşlar fbtv'de m.uslu söyledi s.çetin transfer edilmiş.
ama ilk sezon alpella'daymış.

Arda Öztürk' Alıntı:
sonuç olarak haber yalan çıktı

kardeş nasıl yalan çıktı,sana iki tane kaynak daha gösteriyoruz sen hala haber yalan çıktı diyorsun

fb tv ve eurobasket.serhat fb ile anlaştı,il sezon alpella'da oynayacak ikinci sezon fb'de oynaycak

Fenerbahçe Spor Klübünden yapılan açıklamaya göre Fenerbahçe Ülker'in Serhat Çetin ile anlaştığı yolundaki haberler yalanlandı.

Bugün tarihli Sabah Gazetesi'nde Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Karşıyakalı oyuncu Serhat Çetin ile anlaşmaya vardığı iddia edilmektedir. Söz konusu haber doğru değildir. Fenerbahçe Ülker'in alt yapısında bu özellikte oyuncuları da varken Serhat Çetin'i transfer etmesi söz konusu değildir.

Fenerbahçe Spor Kulübü

arda.
serhat bu sene fb veya alpellada oynarsa bizi yemeğe götür.
oynamazsa biz seni götürelim olurmu??

abi adamlar resmi siteden yalanladı daha nasıl kanıtlıyalım bunu :?
sende yönetici açıklama yaptı diyorsun ozaman adamlarda ikililk var açıklamayı tekrar okuyun

yemek işi tamam :) hemde senin mekanda

Arda Öztürk' Alıntı:
abi adamlar resmi siteden yalanladı daha nasıl kanıtlıyalım bunu :?
sende yönetici açıklama yaptı diyorsun ozaman adamlarda ikililk var açıklamayı tekrar okuyun

yemek işi tamam :) hemde senin mekanda
anlaştık unutma tamammı :) :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...