2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yazık oldu gerçektenden de PAscoyu çok severdim ve bizim takımda çok iş yapardı :?
Yönetim yavaşlığı ve acizliği buna denir.

Birde şöyle düşünün içinizi ferahlatın demekki yönetim daha iyi elemanların peşinde NBA ile olan görüşmelerinin sonuçlarını bekliyor.Ama Germen'in söylediği 2 tane daha önce ligimizde oynamış olanlardan tercih edileceğini düşünürsek NBA Patentli 3 Numara gelecek demektir.4-5 Numaralar Ligimizde oynamış elemanlardan seçilecekmiş gibi geliyor bana.

bizim niye en az 15.0 sayı ortamala kapasiteli bi pivotumuz yok ?
fatih solak olduğu sürecede zor görünüyo
dudley,wright,klinshworth,haislip bu tarz adamlar boyalı bölgeyi domine etcek kapasitede oyuncular fatih solak ise topla bulustugu andan itibaren hata yapcakmış izleniminden başka hiç birşey vermiyo

yalniz biraz konu disinda olacak belki ama sundan 3 sezon once play-out la ligde kalan bir takım olarak gösterdimiz aşamayı düşününce tebessüm ediyorum buna bizim taraftar görüşlerimizde dahil.Ama tabiki bizim hak ettimiz yerler buraları ve üstleri ama atladımız aşamaları düşünsenize?500 kişi maça gidince şok oluyorduk 100 kişiyle maç oynanıyordu şimdi ahmet cömert yetmedi nerdeyse bize.

Re:

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
yalniz biraz konu disinda olacak belki ama sundan 3 sezon once play-out la ligde kalan bir takım olarak gösterdimiz aşamayı düşününce tebessüm ediyorum buna bizim taraftar görüşlerimizde dahil.Ama tabiki bizim hak ettimiz yerler buraları ve üstleri ama atladımız aşamaları düşünsenize?500 kişi maça gidince şok oluyorduk 100 kişiyle maç oynanıyordu şimdi ahmet cömert yetmedi nerdeyse bize.
Dediklerin doğru çok aşama katettik ama her sene bir öncekinden daha fazla aşama kaydetmiş olmalıyız.Geçen yıl ligi 4.bitirdik.Bu sene en az 3.bitirmeliyiz.Dördüncü sırada bitirirsek yerimizde saymış oluruz 5-6 bitirirsek gerilemiş oluruz.Bu yıl hedef ilk 3 ve final olmalı.Bu kadro bunu yaparmı şimdi yorum için biraz erken yabancı oyuncular geldikten sonra daha iyi bir yorum yapma şansımız olur.Ama hüseyin.beşok,kaya.peker gibi bir yerlinin gelişi bizi hedeflerimize yaklaştırır.

Acaba düşünüyorum da geçen seneden çok daha iyi bir oyunla ve en önemlisi takım oyunu ve ruhunu birleştirerek gelecek bir 4. lük mü bizi daha çok mutlu eder, yoksa gene bireysel çabaların baş gösterdiği ancak bu sefer 3. sırada bitirilen bir sezon mu bizi daha çok mutlu eder ?

Karar veremiyorum.Ama galiba beni gene iyi oyun, takım ruhunun olduğu 4.lük daha çok hoşnut eder.Niye derseniz? 2 sene önce kimi hatırlıyoruz takımda? Malik Dixon.Başka da çok aklımızda yer eden biri yok.Geçen sene kim aklımız da kaldı? Fitch.Biraz da Tufan.Ama 7 ıl önce kim kalmıştı hem başarı hem yürek sahaya konulduğunda.Loulis,Mamic,Benjamin,Orhun,Kerem.Önemli şeyler bunlar.

Ancak bizim için her zaman netice önemli olduğu için 3. lük çok daha ileri bir adım olarak görülecektir.Kimse de ya kötü oynadık demicek 3. olduk vay be.Aferin çocuklara,Murat Hocaya diceklerdir.Bu mantalite herkeste olduğundan, Türk takımları yerinde sayıyor yada geriye gidiyor.Belki asıl sorun budur...

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Acaba düşünüyorum da geçen seneden çok daha iyi bir oyunla ve en önemlisi takım oyunu ve ruhunu birleştirerek gelecek bir 4. lük mü bizi daha çok mutlu eder, yoksa gene bireysel çabaların baş gösterdiği ancak bu sefer 3. sırada bitirilen bir sezon mu bizi daha çok mutlu eder ?

Karar veremiyorum.Ama galiba beni gene iyi oyu,n takım ruhunun olduğu 4.lük daha çok hoşnut eder.Niye derseniz? 2 sene önce kimi hatırlıyoruz takımda? Malik Dixon.Başka da çok aklımızda yer eden biri yok.Geçen sene kim aklımız da kaldı? Fitch.Biraz da Tufan.Ama 7 ıl önce kim kalmıştı hem başarı hem yürek sahaya konulduğunda.Loulis,Mamic,Benjamin,Orhun,Kerem.Önemli şeyler bunlar.

Ancak bizim için her zaman netice önemli olduğu için 3. lük çok daha ileri bir adım olarak görülecektir.Kimse de ya kötü oynadık demicek 3. olduk vay be.Aferin çocuklara,Murat Hocaya diceklerdir.Bu mantalite herkeste olduğundan, Türk takımları yerinde sayıyor yada geriye gidiyor.Belki asıl sorun budur...
sporda bir maça kazanılmak için çıkılır.iyi oyun,güzel mücadele her zaman önemlidir.ama nasıl olursa olsun kazanmak önemlidir.kaybettikten sonra güzel oyunun önemi kalmaz sadece ufak bir tesellidir zaten maç kaybedildiğine göre yeterince güzel oyun oynanmamış demektir.bizler belki takım ruhuyla,güzel basketbolla kazanılmış bir 4.lüğü kabul ederiz.Çünkü biz basketbol'u yakından takip eden basketbol seyircisiyiz.Ama bir çok taraftar bizim gibi düşünmeyecektir.

O taraftarlara zaten ne isim verildiğini biliyoruz ve o taraftarların maça ne için geldiklerini de çok iyi biliyoruz...

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:

Karar veremiyorum.Ama galiba beni gene iyi oyun, takım ruhunun olduğu 4.lük daha çok hoşnut eder.Niye derseniz? 2 sene önce kimi hatırlıyoruz takımda? Malik Dixon.Başka da çok aklımızda yer eden biri yok.Geçen sene kim aklımız da kaldı? Fitch.Biraz da Tufan.Ama 7 ıl önce kim kalmıştı hem başarı hem yürek sahaya konulduğunda.Loulis,Mamic,Benjamin,Orhun,Kerem.Önemli şeyler bunlar.

kesinlikle iyi oyun ve 4.lük diyorum neden derseniz bu takım geçen sene ahmet cömertteki telekom ve play off taki fener serisinde nasıl mücadele edebileceğini gösterdi bunu gösterdikleri zamanki forumdaki tepkilerin tamamı olumluydu bir kaç ses dışında ayrıca bu sene tm takım değişmiyor 2 senedir sezona 12 yeni oyuncu ile başlıyorduk ama bu sene sadece yabancılar +2 türk oyuncu uyum süresi daha çabuk geçilecektir

Bu düşünceye hiç katılmıyorum bu sene her ne şekilde olursa olsun 4. benim için başarısızlıktır.Takım kötü oynasın ve 3. olsun kabülümdur,ama maç kazanamadıktan sonra istediğin kadar iyi oyna puan kazandırmadıktan sonra geri kalanlar kendimizi avutmaya çalışır ;)

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

bireysel çabalarla bu ligde en fazla 4. olabilirsiniz ama takım oyunu ,ruhunu ve bireysel başarıyı birleştirdiğiniz zaman üst sıralar için şansınız artar.yani gökçe sorunun cevabı bence yok...
takım oyunu ve ruhunu birleştirip 1-2 bireysel çabayla 3. olabiliriz
ayrıca sadece iyi günde takımının yanında olan iyi transfer olduğunda kombine alan seyirciye ben gs taraftarı demem!!!onların adı hiç bir zaman taraftar olamazda zaten seyircide kalır!!!

Benim düşüncem,doğrusunu söylemek gerekirse Gökçe ile biraz örtüşüyor;ancak kişisel çabalarla yani bu sene Fitch'in önderliğinde elde ettiğimiz başarı gibi ,bu sene bu ligte 3. olmak biraz zor.Gökçe'nin ne demek istediğini anladım sadece sorusunun birine yanıt vermek istedim.Elimizdeki kadronun şimdilik ilk 3 e girecek gibi göremiyorum,doğrusu.Yapacağımız transferler Beşiktaş'ın yaptığı transferlerden daha iyi olmalı ki onların üstünde ligi tamamlayalım,herşey bununla da bitmiyor tabii.Play off ve sanki biraz unuttuğumuz Tadım Türkiye kupasında en azından final oynamak bizi çok mutlu eder diye düşünüyorum.

ztn mantık olarak gecen sene sırf fitch eline bakmayıpda takım oyunu oynansaydı belkı yıne 4 olurduk ama yenilgi sayımız ilk 3 un 3 katı olmazdı bir iki mac geriden takip ederdık gecen sene benım aklımda kalan 3 mac var banvit te kı takım oyunu ile kazadıgımız mac vede geriden gelip ceviremedıgımız t.telekom ile playoff un son macı olan fülker macı ben diger macları cok anımsamıyorum bazılarınıda hatırlamak istemıyorum :D lafın kısası sezona yayarsak takımoyunu=basarı :)

Arkadaşlar bence değerlendirme yapacaksak sadece sahadaki sonuçlara göre yapmamalıyız.
Galatasaray Basketbol Organizasyonunu bütün olarak değerlendirmeliyiz.
Benim gördüğüm kadarıyla bu anlamda aşama kaydediyoruz olumlu şeyler yapılıyor ama daha fazlası olabilirdi diye düşünüyorum.
Birde kendimizi değerlendirirken ezeli rakibimizin geldiği yere görede değerlendirmeliyiz.
Bence Galatasaray hala baskette büyük düşünmüyor sadece günü kurtaracak açılımlar yapılıyor.
Bir gün sponsor desteği bittiğinde şube yine yerlerde sürünebilir asolan kalıcı gelir getiren bir takım açılımlar yapmak işte ozaman daha istikrarlı vede günden güne büyüyen bir noktaya varabiliriz.
1-Salon sorunsalı:Bir salonumuz olmaması reklam gelirlerimizin oluşmasında büyümesinde çok büyük engel.
Salon bize ait olsaydı salonun isim hakkı, kantin gelirleri, dışına içine konan reklam panolarından elde edilecek gelirler iyi bir oyuncu parasına tekbül ederdi belkide geçerdi.
Keza bizide olumsuz etkiliyor bize ait olmayan yeşilli mavili pembeli salonlarda kendimizi bulamıyoruz A.Samiyen gibi aidiyet duygusu veren bir mabed kültürü yaratılamıyor.
2-Pazarlama sorunsalı:Önümüzde malesef bir fener örneği var tamamen bir pazarlama tekniği ile yerlerde sürünen basketbol takımların E.L takım yaptılar tbl'de şampiyon olup bundan sonrada sürekli şampiyonluğa oynayacak duruma getirdiler.
Peki binlerce kez araştırmalrı yapılmış ve sonucunda Türkiye'nin en büyük markası olduğu ispatlanmış.
Tüm dünya'da bilinirlik olarak Türkiye,İstanbul isimlerinin önüne geçmiş ve yine 100 lerce kez yapılan anketlerde en fazla taraftara sahip olduğu ispatlanmış Galatasaray markası ve onun Basketbol takımı bu noktada değil????
Çok basit bizi malesef mahalle bakkalı gibi yönetiyorlar ve neyi yönettiklerinin farkında değiller malesef umarım bir gün bu zihniyet karanlığa gömülür yeni bir Faruk Süren çıkar kaldığımız yerden devam ederiz.
3-Sponsor sorunsalı(rezaleti):Sinir bozucu bir başlık aslında. Şimdi bizim kendinden menkul yöneticilerimiz ülker'den aldıkları sponsorluk ücretini bir başarı kabul ediyorlar, ve safiane bir şekilde şampiyon olacağımızı çok ilerilere gideceğimizi düşünüyorlar muhtemelen.
Bu olabilir bir şey aslında bir takım ekstra durumlar yanyana gelir belki 10 larca sezonun birinde şampiyon olursun iyide sen bunu başarımı görüyorsun.
Aslında utanılacak bir durum söz konusu ama insan kendini fark edecekki utansın.
sen nasıl olurda en önemli rakibinin aldığı ücretin 3 te birine tamah edersin senin GS markasını küçük düşürmeye ezdirmeye hakkın varmı???? Biliyormusun arjantinde river veya boca bunların birine fazla para vermeyi bırak birinin ismini önce yazınca bile olay çıkıyor!!!! bundan bir şey anlamıyormusunuz????
Bize verilen para önümüze atılmış sus payıdır umarım bir gün GS kongre üyeleri bu utancın hesabını CANAYDIN ve yandaşlarından sorar.
Bu paranın kendiside zate N.Ş.A altında 4. lük parasıdır yani bu parayla 4. olabiliriz 4. sınıf yabancılar alabiliriz falan filan....
Yapılması gereken ya aynı parayı almaktı yada başka sponsor bulmaktı ama nerde bizde öyle yönetim öyle yönetici.
Daha fazlası yazılabilir ama şimdilik kısa keselim biz taraftar olarak tuttuğumuz takımın büyüklüğünü unutmayalım bir gün bizim iş bilmez yönetimede anlatırız öğretebiliriz belki....
Küme düşmek üzere olduğumuz sezona bakıp birde bu güne bakıp şükretmeyelim.
Çünkü bizi bunlar kesmez önümüzde uzun bir yol GS kimsenin tapulu malı değil biz futbolda olduğu gibi basketbolda'da kupaları kaldıracağız elbet bir gün bu aciz anlayıştan kurtulacağız.

Beko Basketbol Ligi'nde transfer sezonu 10 Ağustos Cuma günü sona erecek.
elimizi çabuk tutsak iyi olacak
yerli oyuncu transferini kapattık mı ?
burak sezgin,fatih solak bunlarla nereye kadar ?

Re:

sinansysl' Alıntı:
Beko Basketbol Ligi'nde transfer sezonu 10 Ağustos Cuma günü sona erecek.
elimizi çabuk tutsak iyi olacak
yerli oyuncu transferini kapattık mı ?
burak sezgin,fatih solak bunlarla nereye kadar ?
10 Ağustos mu? Öle birşey olamaz.Yani ilginç.Sezon başlamadan transfer bitmez.Bu kadar erken biteceğini düşünmüyorum.Fitch'i geçen sene sezon başlamadan 1 hafta önce getirmiştik.Nereden aldın o bilgiyi ?

Re:

sinansysl' Alıntı:
güncel bi basket sitesinden kopyaladım ama hangi site olduğunu şu an tam olarak kestiremiyorum :)
aynı bilgiye ben de turkbasket.com da rastladım. bu siteden mi okudum bilemiyorum ama senin dediğin gibi 10 Ağustos Cuma gününün son tarih olduğu yazıyor.

edit: Federasyonun resmi sitesinde okuduğum bir bilgiyi de paylaşmak istiyorum:
"Kendi takımında forma giyen Türk oyuncular için transfer döneminin 2 Temmuz'da başlayarak 3 Ağustos'ta sona ermesi, yurtdışında oynayan Türk oyuncuların transferlerine bir istisna getirilerek yabancı oyuncu transferlerinin de sonu olan sezonun 26. haftasına kadar olanak tanınması gibi önemli konularda da prensip kararları alındı. "

Biraz çelişki oluştu ama net bilgilere sanırım ulaşanlar olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...