2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Emre Özdoğan":dfcd2][quote="Mehmet Beşli":dfcd2]Transfer dönemı kapanıyor hala transfer yok ara dönem mi beklebiyor ?
Yerli oyuncu transferi kapandı zaten. Yabancı oyuncu transferinin bitmesine daha çok var ama biraz acele etmemiz gerekiyor, piyasada doğru düzgün oyuncu kalmadı nerdeyse.[/quote:dfcd2]
Bu arada yanılmıyorsam yurt dışında oynayan Türk oyuncularını transfer etme süresi, yabancı oyuncu transfer etme süresiyle aynı...[/quote:dfcd2]
Bu da demek oluyorki Hüseyin Beşok ile ilgilenebiliriz. :)

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="turgut sahin":fa9ee]Bence pota altına muhakkak sırtı dönük oynayabilen bir uzuna ihtiyacımız var.Örneğin karşıyaka'ya giden Asım Pars neden alınmadı anlamış değilim.Türk uzunlardan albileceğimiz tek önemli isim de Hüseyin Beşok.Kendisi bir programda Galatasaray taraftarı olduğunu söylemişti.Bence yüksek hedefleri olan bir Galatasaray' gelmeyi kendisi de kabul eder.
Asım Pars'ı alsaydık Fatih'e haksızlık yapardık.

Fatih'e 3 top geldiğinde 1 steps,1 kaçan atış,1 de basket oluyor dersek Asım da ondan pek farklı değil.Biraz daha incesi,[/quote:fa9ee]

Asım Pars ve Fatih Solak'ın tek farkı fatih in blokçu özelliğinin olması , Asım da o da YOK :) Gökçe'ye katılıyorum yani bu konuda.

2 uzunla ilgileniyosak ne mutlu ama inşallah ilgilenmekten ötesi olur.. Çünkü bi bakıyoruz küt şu şunu aldı , küt bu bunu aldı ! Galatasaray ? ııım şey ilgileniyoruz biz işte bakıyoruz falan oyuncuyla görüşmelerimiz var fakat işte ıım kem küm. Bunlar yıllardır oluyor bu yönetim sayesinde. Çokta yabancı değiliz bu BOŞ geçen transfer dönemine , boş diyorum çünkü Avery'nin bir MARQUE PERRY kadar iş yapamayacağını düşünüyorum , boş diyorum çünkü Efes Pilsen'in fazlalığını aldığımızı düşünüyorum , Cüneyt çok iyi bi oyuncu olabilir ama bize yararlı olacağı konusunda büyük şüphelerim var. Tabi bunları zaman gösterecek , buradaki arkadaşlarımız ümitli , bende sizler kadar olmasada biraz ümit barındırıyorum :) bekleyip görelim diyorum ama inşallah görülecek birşeyler olur.Murat hocamız ''Summer league de bize göre oyuncu yokmuş yahu'' diyerekten dönüp gelirse de şaşmam hani.

Avery Johnson Dallas'ın coachı değil mi ya :D
Asım Pars'ı tercih ederim ben .Artık Fatih'in pek savunulacak yanı kalmadı malesef.

Bence sen william avery hiç izlemedigin için böyle konuşuyorsun marque perry den çok daha iyi bir oyuncu hatta efes in aldıgı rashad wright'dan da iyi oyuncu .

Gorece az transfer yapmamızda sebep Oyuncu Kaybetmeyisimiz.. 3 buyuk (fb,efes,telekom) dısındaki cogu takım Önemli Yerli Oyuncularını degistirmek zorunda kaldı.Banvit bekir,onur ; bjk barış erdal ; mersin umit umut.. 3 buyuk dısındakilerin degisikleri tamamen KENDİ TRANSFER POLİTİKALARINDAN kaynaklanmadı.Bir kısmını kaptırdılar deyim yerindeyse..İste bu BİZDE OLMADI.
Tufanı efes alabilseydi buna ornek teskil ederdi yada muratın ayrılması bjkye gitmesi..
Kadro 12 kisi zaten yabancılar komple degisiyor ustune erdem ve cuneyt, 6 kisi yani ,takımın yarısı..
Her sene sıfırdan mı baslayalım takım kurmaya?

http://forums.interbasket.net/showthrea ... 24&page=24

linkte bir basket forumdan polanya'da bir hazetenin hüzetin beşok ile prokom arasındaki sorundan bahsediliyor. huseyin 700000 alıyormuş ve hala kontratı vamış. onu prokom postalamaya çalışıyormuş ama Huseyin'e 700000 veren olmadığından takımdan ayrılmadığı yazıyor. koç huseyin'İ istemedigini acık bir şekilde belirtmis...falan filan...

hani Fatih'in durumuna gore transfer yapacağız diyordu Murat Özyer. Acaba Huseyin'i bekliyor olabilir miyiz? Bu sessizlik hayra alamet değil. Şaka maka piyasada öyle çok oyuncu da kalmamış olmalı. takımlardan pek çoğu transferini tamamladı. ikinci sınıf oyunculara kalacağız gibi duruyor. "Gelen en kotu yabancı kim" diye bir başlık vardı forumda. Korkarım bu sene gelecek yabancı oyunculardan "gelen en kotu yabancı"ya aday seçeceğiz...

Özür dilerim Avery Johnson'a gitmiş aklım :) dalgınlık. Bence oyuncu kaybetmiş olsaydık bile o kaybettiklerimizden iyilerini getirmeyecektik , Tufan ın yerine Denham gibi bişe misal olarak söylüyorum bu şekilde olurdu , tabi şimdi olurdu olabilirdi gibi konuşmak hoş değil beklemekten başka çağre yok ama bu saatten sonra Türkiye'den türkte alamadığımıza göre işimiz zor.

Oncelikle Asım Pars ayıp olacak ama oyuncu falan degil bence Fatih onun kadar ''...'' ama en azından cussesiyle iceriyi kapatabiliyor , Asımda o da yok..
Huseyin Besok gelirse yabancı secimlerini 3numara(skorer) 3numara(savunmacı) 4 numara seklinde yapardım ve tolga-burak ikilisine tesekkur ederdim.
Huseyinin agır,yorgun ve dusmus oldugunu belirtmisler,polonyadan..olabilir??

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

skorer gerekli ama nasıl skorer?
bakıyoruz son 2 sezonun sayı kralı takımımızdan çıkıyor iyi işler yapıyolar gerek malik gerek gerald ama bana göre bir skorer yerine 4 tane avery tipinde takım oyuncusu alıp görev adamlarını yerleştirse bana göre çok daha yararlı olabilir böylece kimse takımda top bekleme sevdasına oyuna küsmez.sürekli bi adamın eline bakmayız.sonuçta biz skor sıkıntısı çekmiyecez gelecek oyuncular kaliteli olacak(yani beklentilerimiz bu yönde)avery o olmazsa tufan o da olmazsa murat(yenildiğimiz karşıyaka maçı ve playofftaki ülker maçında nasıl şutlar atıp içerden nasıl sayı bulduğunu + şuan milli takımdaki yaptıklarını görüyoruz )bunlar olmazsa yeni yabancılar ama bu sene yine bencil oyuncular görmeyi istemiyorum

Skorerden kastım skor yapabilen oyuncu yoksa bir fitch degil aman sakın :) topun degerini bilen takım oyuncusu olmalı.Avrupada oynamamıs abdli pek topun degerini bilemiyor bence.Topu iyi dondurmemiz lazım sokacak kisiyi buluruz(orn. telekom) Yine de bir keskin sutor olsa iyi olurdu.(yalnız sutor degil ama)Fitch de mitchell da skorerdi ama sutor degildi bence, cok top kullanıyorlardı bu yuzden skorları yuksekti,ama final sutları zayıftı.Oyunu bilen dengeli dıs oyuncular olmalı abdliler

Recep Şen , açıklamalar yapmış.Aynen yazıyorum.''Hedeflerimiz geçen yıldan daha yüksek.Daha güçlü bir takım kurarak Avrupa'da ve Türkiye'de başarılı olmak isteyen Galatasaray Cafe Crown olacak.Kuvvetli bir lig geçecek.En iyi şekilde tamamlamaya çalışacağız.Bütçe,oyuncu,takım kapasitesi olarak da son yılların en güçlü liglerinden birisi''.
İyi transferlerin yapılacağından artık daha çok eminim!!

2 Aydır aynı açıklamalar :?
Anlamıyorum ki ben ya Türk oyuncu alacaksak olsak almalıydık.Yabancıların yarısını almalıydık :?
Ümidimiz hep var ondan sorun yok zaten önemli olan artık birkaç isim verilsin bizlere.

istesekte alamayız zaten nicholas efesle sözleşmesini 1 yıl daha uzattı :)
başı bağlı bir oyuncunun hayalini kurmak ne kadar mantıklı :D
önümüzdeki sezon olablir neden olmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...