2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir karışıklık yapmışım oldum , stevenson hakkındaki esas düşüncelerim , sayı potansiyeli var , ribauntlar da etkili savunması da fena degil ama şampiyonluk hedefliyorsak alacagımız oyuncu stevenson dan daha iyi olmalı

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

...herkeze merhabalar.ben hastalık derecesinde karşıyaka taraftarıyım.ama basketbolu çok seviyorum.elimden geldiğince basketbolu takip etmeye çalışıyorum.burayada sadece size 2 tane oyuncu tavsiye edebilmek için üye oldum.
....3 numara için bizde geçen sene oynayan roberto bergersen.1.98 boyunda.çok iyi bileğe sahip hem dışardan hem içerden çok etkili bi isim.3 numara için bence galatasaraya ilaç gibi gelir-...
....diğeri ise bizde 2 yıl önce oynayan jaime jose lioreda..muhteşem ötesi bi 4 numara.shaquil o neilın okulundan mezun shaq ın 21 sayı 20 ribaunt ortalamasını tarihe gömen adam.müthiş atletik.yeri geldiğinde 5 numarada oynayabilen hem sırtı dönük hemde yüzü dönük oynayabilen bi oyuncu.bizi holmann la beraber türkiye kupası finaline çıkartan ligi 4 .bitirmemizi sağlayan adam.hatta size şunu söyleyebilirim slaughterden bile iyi....geçen sene bildiğim kadarıyla rusya liginde oynuyordu
..aranızda takip ettiğim kadarıyla basketbolu çok iyi bilen arkadaşlar var.biraz araştırıp buraya biraz bilgi yazabilirlerben baktım birkaç siteye ama yabancı dil olmadığı için pek bişey anlıyamadım....
...herkeze basketbol dolu günler dilerim.umarım hepinizin içine sineceği oyuncularla anlaşırsınız...

Öncelikle önerdiğin isimler için teşekkür ederiz.Bu sene Karşıyaka'ya bol seyircili (!) maçlar dilerim.
Bergersen 3 numara için kısa kalacağını düşünüyorum ama 4 numara için önerdiğin adam bizim için ideal ama takım yetkilile3ri hedefi şampiyonluk koymuşken daha popüler isimlere ihtiyac olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca bu sene Karşıyaka'nın kadrosunu epey iyi bulmakla birlikte 3 yabancı da neden ısrar edildiğini anlamiş değilim.

Bunun yanında eğer maçlara gidiyorsan alt yapıda Gökper Pen,Erdinç Balto hakkında zaman zaman bizi bilgilendirirsen sevinirim.İki oyuncu da gelişimini çok merak ediyorum.

Roberto Bergersen en son boca juniors la anlaşmıştı ama ordan hiç maç oynamadan ayrıldı galiba şu an boşta bildigim kadarıyla.
Jaim Lloreda panama nın navieros takımında oynuyor
İkisi de hedefi playoff olan takımlar için iyi oyuncular ancak, şampiyonluga oynayacak takımlar'da oynayamazlar.

...iyi dileklerin için teşekkür ederim.çocukluğumdan beri karşıyakayı her dalda takip ediyorum.ama basketbolun yeri bir başka tabi.merak etme hersene olduğu gibi bu senede bol seyircili bol actionlu geçecektir maçlarımız:)bergersen belki çok popüler bir isim değil ama lioreda kesinlikle size çok yararlı olacaktır.keşke bize gelse ama biz alamayız.bizim işimiz üniversiteyi yeni bitirmiş piyasa yapmak isteyen 100 bin doları geçmiycek oyuncuularla...
...kadro konusunda sana pek katılmıyorum.takımımız çok genç ve tecrübesiz oyunculardan kurulu.inanç.serhat.nedim.umut.mehmet yağmurve marcusu kaybettik.yerinede her maç 10 steps yapan asımı geçen sene 1-2 sayı ortalamasıyla oynayan can terzioğlunu.giyyiği hiçbir takımda beklenen patlamayı yapamayan barışı.ve sizinde eski oyuncunuz vallentini aldık..alt yapıdanda 4 oyuncuyu a takım kadrosuna çıkarttık.bu sene lig çok çetin.korkarak söylüyorum eğer yabancılarımızı iyi seçemzsek allah korusun düşme tehlikesi yaşayabiliriz...en büyük güvencemiz hocamız ahmet kandemir ve tabiki seyircimiz...
...erdinç baltodan ben çok umutluydum ama malesef hersene yaşadığımız klasik hale gelen parasızlık yüzünden onu telekoma satmak zorunda kaldık..çok iyi bir oyuncu olcak kendisi ve biz onu sattığımıza çok pişman olcaz..gökper geçen sene zaman zaman oynadı.bu sene kadro darlığında daha fazla süre olacaktır diye tahmin ediyorum...
...sadece 3 yabancı almamızın amacı sadece ekonomik sebebpler.bu sene 3 yabancıdan fazla oynattığın her ıyuncu için federasyona belli bir miktar para yatırıyorsun ve bu para 3 yabancıyla oynayan takımlara dağıtılıyor.hem paramız olmadığı hemde o paradan pay alabilmek için sadece 3 yabancıyla oynucaz...
...konuyu dağıttığım için herkezden özür dilerim.inşallah istediğiniz oyuncuların en iyisini alırsınız ve bir spor klübü şampiyonluğu şu müessese takımlarından alır.biz olamayacağımız için bu takımın galatasaray olmasıı iaterim.ama lioreda konusunda çok iddalıyım.inanın galatasaray çin bulunmaz bir oyuncu olur .ok yararlı olur alınırsa...
...herkeze basketbol dolu günler diliyorum.tekrar özür dilerim herkezden...
ööösaygılarımla...

Teşekkür ederim bilgilerin için bence güçlü Karşıyaka seyircisi takımının yanında olmalıdır.Hatta istenirse maddi sorunlardan sizler bile onları kaldırabilirsiniz.Ayrıca Erdinç'i ben burda canlı izledim hiç bir atraksiyonunu görmedim ama herkes çok takdir ediyor açıkcası merak ettim :) Geçen sene ki kadro kağıt üzerinde iyiydi fakat beklenen patlamayı yapamadılar Gs maçı hariç :)

Yalnız Gökper ve Berkay gelecekte ki Mehmet Yağmurunuz olacaktır emin olabilirsiniz.Asım konusunda da sana diyeceğim herşeye rağmen her maç10-15 sayı arası kesin atacaktır.

Marcus sadece sizler için değil bizler için de büyük yara ;)

** Burak niye beykoz diye sormus.. Ligdeki en onemli rakibimizi ve basaltı bir takımı karsılastırmak istedim.Cunku tbb liginin bu sezonuyla gecen sezonu arasında ciddi bir fark olacagını dusunuyorum.Takımdan beklentiler yuksek,dusurun demiyorum.Gs'a ozel bir durum degil anlatmak istedigim.Gecen yıl 3 (efes fb tt) + 2 (gs bjk) + 6 (ted bnvt mersin dacka m.aku ksk) + 5 (alpl tekel tofas oyak beykoz) bloklar vardı.Bu degisti diyorum.Takımlar arası farklar azaldı.Yakın kadrolar arasındaki farkı takım uyumu,coaching,yabancıların iyi cıkması.. etkiler.
Niye beykoz?Cunku Banvitle beraber neredeyse kadrosu tamamen belli olmus ve yabancıları dahil hepsi bildigimiz oyuncular.Yorumu kolay..

**Averynin ucretini bilmiyorum ama piyasası 350bin$ civarı

**Kenanın stevenson yorumu,oyuncuları hedeflere gore degerlendirilmesine ornek.Kagıt uzerinde bir cok iyi oyuncu geldi (ozellikle ulkere).Bir cogu ligin orta sınıf ama basarılı oyuncusu kadar katkı saglayamadı.500bin$ vermekle ya da abd gecmisinin parlak olmasıyla(avrupada oynamamıssa) is bitmiyor.Nur Germen'in tblde oynamıs yabancılara vurgu yapması da bunu gosteriyor.Kısacası bilmedigimiz biri mi (ne kadar seyredip arastırsanda) yoksa telekom ve baykozun yaptıgı gibi (el-amin wright g.grays c.gilbert) marcus stevenson d.davenport k.ffriend bergersen perry..
Gibi ligimizde oynamıs ama KALİBRESİ COK UST DUZEY OLMAYAN ama BELİRLİ BİR STANDARTI GARANTİ eden oyuncular mı almalıyız?(bence, bugun icin gec kaldık boddicker marcus.. gitmis) bunu acmamın nedeni nur germen'in acıklamalarıydı,derrick davenport ve stevenson cıkarsa sasmam!

3 numara icin ugur yılmaza katılıyorum,benzer endiseyi de paylasıyorum.Takım kurgusu icinde,
3 numaraya cok fazla gorev yuklemek zorunda kalıyoruz.Umarım murat kaya bir rol ustlenirde genel yuku hafifletir.Su an icin takımda en belirsiz rol murat'ın, sure almasından bahsetmiyorum.Murat hangi isleri yapar?skor ,savunma ,1numaraya yardım??

Egeli olarak ksk'ye basarılar, cok oyuncu kaybettiler ama gecen sene son haftalara kadar takım olamadılar.Basarabilirlerse isime gerek kalmaz.

''Her takımla mücadelemizi yapacağız. İlk üç haftada Galatasaray maçı zor geçecektir, ancak üçte üç yapacağız. Galatasaray maçını zor da olsa kazanacağız. Çünkü biz daha önce çalışmalara başladık. Galatasaray ise henüz çalışmalarına başlayamadı ve milli takımda oyuncuları bulunuyor. Biz daha hazır oluruz.''

Doğan HAKYEMEZ

''Her takımla mücadelemizi yapacağız. İlk üç haftada Galatasaray maçı zor geçecektir, ancak üçte üç yapacağız. Galatasaray maçını zor da olsa kazanacağız. Çünkü biz daha önce çalışmalara başladık. Galatasaray ise henüz çalışmalarına başlayamadı ve milli takımda oyuncuları bulunuyor. Biz daha hazır oluruz.''

Doğan HAKYEMEZ

Dogan Hakyemez'i tanıyan tanır.Ulkere nasıl gittigini, omur boyu sozlesmenin nasıl 1 yıl sonra bittigini, takım ici konusmalarını, efesten gitmesine sevindigim sahsiyet.Bir seyler derdim ya gıybet olur, kibirli diyeyim sadece.
Murat Ozyer'in bu tarafını seviyorum iyi bir insan mutevazi,dogan hakyemezin tersi..
Yoksa soylediklerinde bir sey yok , herkes yenmek isteyecektir ama dogan soylerse niyetini anlarsınız.
Dar butcesi varmıs antalya'nın :) antalyanın iki yıldır niyetini bilmeyen yok futbol basket hic de az para harcamadılar.2.ligden nasıl cıktıklarını hakkında soylentiler dolasıyor.Yılmaz Vuralın basket versiyonu..

Herkesin hedefi kazanmaktır. Ancak Doğan Hakyemez Milli takım'daykende pek sevdiğim bir insan değildi. Gerçekten yeni çıkmış takıma böyle hedefler koymak ne kadarv doğru bilemiyorum. Yani daha yeni bir üst lige çıkmışsıznız geçen senenin 4.sünü yeneceğinizi söylüyorsunuz. Büyük hedefler koyuyorsunuz. Sonra bu vaatlerin altında ezilebilirisiniz bunuda düşünmek lazım...

Lige yeni yükselmiş bir takımın menajeri için bence gereken fazla iddialı bir açıklama.Galatasaray'ın antalya'ya kaybedeceğine ihtimal vermiyorum.

Murat Kaya icin bir gorus :
''iyi olduğu gün 20+, kötü olduğu gün 7- sayı atabilen istikrarsızlık abidesi ama gününde rakip takıma istavroz çıkarttırabilecek ölçüde haysiyetsizce şut sokabilen büyük kolej oyuncusu. ayakları çok ağır olduğu için büyük oyuncu olması mümkün olmayan, zaten üç saniye içine de herhangi bir hareketlenme arzusu olmadığından savunması iyi şutör bir oyuncu olabilecektir.''
''istikrarsiz basketbolcu... kumas yakicidir ama!''

Tolga Tekinalp :
''yanlış hatırlamıyorsam 95-96 yıllarıydı. basketbol maçlarının cine5'ten şifresiz yayınlandığı dönemler. spiker murat murathanoğlu ve kankası yorumcu kişilik ismet badem inanılmaz reklamını yaparlardı bu adamın. "işte geleceğin yıldızı", "basketbolumuzun kurtarıcısı, mesihimiz", "kesin nba'ye gidecek bu" gibi yakıştırmalarda bulunurlardı. hey te hey... 8 sene geçmiş hani tolga tekinalp, hani nba?''

''kendini çok beğendiği bilinen, pek çok ciddi basketbol adamı tarafından başarısız kariyeri buna bağlanan kayıp yetenek.''

Burak Sezgin :
''zamanında hep gazlanmasına karsın hicbir zaman belirli bir performansın ustune cıkamayan basketbolcu..''
''karşıyaka'dan yetişmiş bir basketbolcudur.çok iyi atletik özelliklere sahiptir ama bir türlü basketbolunu ilerletememiştir.yıllarca galatasaray'da pek bir gelişme gösteremeden oynamıştır...''
''bu evladı altyapıdan tanırım, her maçına annesi ve babası ve takım taklavatı gelirdi. çok iri insanlardı ailesi gerçekten. ailesinden biri tekerlekli sandalye ile geliyordu onu hatırlarım. bu arkadaş genç takımda nasıl oynuyorsa şu anda da aynısını oynamayı başaran tanıdığım yegane oyuncudur. 1974'lü bir oyuncunun yeteneklerinden bahsetmek ne kadar komik olsa da bu arkadaş sky is the limityeteneklerini harcamayı başaran şaşırtıcı bir adamdır. bir maçta 15 rebound, bir diğerinde 7-8 blok bir diğerinde 25 sayı atması bizi şaşırtmamakta ancak aşağı yukarı her maçta bunların tamamını yapabilecekken özellikle hep kondisyonsuz olması, içe kapanık olması ve konsantrasyon sıkıntısından dolayı hep b class takımlarda sürünen bir oyuncu haline getirmiştir onu. temel problemi fiziksel mücadele'yi sevmemesidir. acı tarafı burak sezgin bir kutup ayısı kadar kuvvetli bir adamdır ve devasa zencilere yeri öptürdüğü de görülmüştür. ancak bunu ''sevmemektedir''. birebir savunması yeterli, pozisyon savunması berbat ötesi, şutları bir dört numara için çok iyi, potaaltı ve post oyunu yarım hooklar dışında yok. reboundculuğu ise bence pozisyonuna göre çok iyidir. burak böyle bir insandır. basketten ekmek yemiştir(allah fazlasını versin) ancak bence oturup her gece ağlamalıdır.''

*eksi sozlukten alıntılar*

Takımda bir turlu rol veremedigim 3 oyuncudur murat tolga ve burak. (mithat oyun kalıbını ve suresini kabul ediyor,asları da var onunde zaten)..

Gecen yılda bir cok kez soyledim takımda degisik islevlere yonelik oyuncular cok az.. Elimizde cok sayıda her gorevde ortalama yada vasat oyuncu var diye..
Savunmacı tufan , sayı atılacak fitch mitchell.. Tempolu sert oyunda tufan haric oyuncu yok.. murata sert ve hızlı gelir, fatih ve cemal steps yapar top kaybeder, burak dısarı kacar sut atar oyundan kopar, tolganın canı isterse, fitch kendi oynar, mitchell hızlı oyun diye telaslı oynar..

Bu ucu yerine bir skorer bir de savunmacı alırsın yıldız olması gerekmiyor.Caner topaloglu muthis yetenek falan degil ama en azınadan 1 isi iyi yapıyor ve onemlisi tempolu-sert oyundan yılmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...