2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Mehmet Beşli' Alıntı:
2 uzun 1 de 3 numara ya transfer yaparak transfer dönemı kapatılacakmış.
eğer yurt dışından hüseyin ve kaya gibi türleri getirmyeceksek bence son yabancı hakkımızıda kullanmamız gerekir. Ancak iyi bir yerli getirirsek 5. yabancı hakkına gerek kalmaz...

Zorunlu Açıklama: Murat Özyer

Bugün Sabah gazetesinde çıkan röportajımda büyük yanlışlıklar olduğunu gördüm.

Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Erkek Takımı Baş Antrenörü olarak, takımın teknik performansından sorumluyum.

Bu yazıdaki; Galatasaray Spor Kulübü yönetimi ve yönetim ilkeleri ile ilgili yorumlar, tamamıyla yanlıştır. Bu yorumların gerçeklerle örtüşmediğini kamuoyuna duyurmak isterim.

Murat Özyer
Galatasaray Cafe Crown Baş Antrenörü

Kenan kardesim seni tbr ediyorum masallah kim nerde biliyorsun :) Murat Ozyer'in acıklamalarını begendim,ucmadan mantıklı ve istekli oldugunu gosteren bir tarzı var.Sorun butce yabancılar degil soyle ki ; efes-fb-telekom-bjknin yabancılarından 1 gomlek ustu yabancı yok.Nba de bulursun gelmez paran olsa da.
Ligde zaten 3+5 iyi takım var.Kimse ben final oynarım diyemez.Yarı final diyebilir ancak,ligi ilk 5 de bitirir,gorece kolay bir rakibini saha avantajını da kullanarak gecer hepsi O KADAR.
Otesini kimse bilemez,yarı final sonrasını yani..
Not: Gecen yıl oynanan efes-prokom maclarını izleyememistim Huseyin nasıldı?Polonyadakiler memnun olmadıgına gore..

Polonyalılar hedef büyüttü ve 3 pivot aldılar böyle olunca Hüseyin'e ihtiyac kalmadı.Murat Özyer'in açıklamalarından dolayı teşekkür etmekle birlikte şu takımı kursun artık dileklerimi de iletirim ;)

Arisli Jeremiah Massey, Unics J.Stevenson(takımda kaldı mı?), gecen yıl ulebde iyi oynayan Mario Austin (banvit ve antalya israilin iyi oyuncularını getirebiliyorsa..) Elton Brown (nbdl-colorado)

Ronnie Burrell kolnle yada bonnla anlastı sanırım.
Justin Williams ve James White atletik yapılarıyla iyi olurdu ama..
Kareem Rush harika olur ama olur mu :)

Daha onceden Murat Ozyer-Recep Sen ikilisinin oyuncu secimlerinde genelde yanıldıgını soylediysem de bu sefer dogru oyuncuları getireceklerine inanıyorum.Cok temkinli davranıyorlarmıs gibi geliyor bana..

ben de murat özyere güveniyorum inşallah takıma gerçek katkı sağlıyacak oyuncular gelir

size şu kadarını söyleyim.
bence bu transfer işini murat özyer başarıyla yapacak.neden.ülker de çalıştığı dönemde yardımcı antrnrlük görevini yapıyordu.sürekli rakip takım oyuncularının scout larını tutuyordu.yani birçok oyuncuyu yakından tanıyor.avrupada iyi işler yapan oyuncuların menejerleri direk bizden önce teknik ekibe geliyor.kim nerde kaç sayı atmış kaç asist yapmış kaç ribaund çekmiş hepsini bilgileri şuan murat hocanın elinde mevcuttur sanıyorum.bunun cevabını ünsal abi vererek yardımcı olabilir,adam o kadar sene kenarda rakip takım oyuncusu izledi.herkesi çok yakından takip ediyor.milwakue de geçirdiği asistan koçluk görevide onun bu tecrübesine yardımcı olabilir.bucksta oynayan oyuncuları daha yakından tanıma şansı oldu transferlerin biri bucksn yaz ligi takımından olursa şaşırmam.biz çok konuştuk okadar çok konuştukki 94 sayfa oldu diyorumki artık biz susalım transferlerden sonra devam edelim.çünkü burda tartıştıktan sonra beklentiler çok daha fazla yükseliyor.buda takıma bakış açımızı değiştiriyor ben şahsen bunun takıma zarar vermesinden korkuyorum
son zamanlarda okadar saçmalamaya başladıkki artık konuşacak şey bulamadığımız için murat hocaya olan güvenimiz boşa çıktı diyenlerimiz oluştu
mantıklı düşünelim geçen sene amatör branşlarda en çok seyirci çeken iyi dereceler yapan takım hangisydi dersek kürekten sonra basket takımı gelecek erkek voleybola bile inanılmaz iyi yatırım geldi krniç,ali çayır... filan yapılan mutlaka bişeler vardır
biz diyoruz nur germen açıklama yaptı oyuncular belli hepsiyle görüştük nba olmazsa bize gelecekler dedi diyoruz hala millet hocaya güvenimiz boşa çıktı diyolar ne geçiyor elimize anlamıyorum anlayışımızı değiştirelim artık bu takıma nasıl katkı yaparız kombine kartların pazarlanması için bişeyler bulup kulübü email yağmuruna tutalım burda konuşmak bize ve galatasaraya birşey kazandırmıyor bakış açımızı değiştirelim içimizden bazı abilerimiz arkadaşlarımız bunu yapıyor kombine kart için savaşan arkadaşlarımız var bu yönde eyüp abi ve gökçe yi tebrik ediyorum ve bizleri yani geri kalanları bu arkadaşlarımızı örnek alarak konuşmayı bırakıp fayda sağlıyacak işlere davet ediyorum
saygılarımla
arda öztürk...

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Arisli Jeremiah Massey, Unics J.Stevenson(takımda kaldı mı?), gecen yıl ulebde iyi oynayan Mario Austin (banvit ve antalya israilin iyi oyuncularını getirebiliyorsa..) Elton Brown (nbdl-colorado)

Ronnie Burrell kolnle yada bonnla anlastı sanırım.
Justin Williams ve James White atletik yapılarıyla iyi olurdu ama..
Kareem Rush harika olur ama olur mu :)

Daha onceden Murat Ozyer-Recep Sen ikilisinin oyuncu secimlerinde genelde yanıldıgını soylediysem de bu sefer dogru oyuncuları getireceklerine inanıyorum.Cok temkinli davranıyorlarmıs gibi geliyor bana..
Jeremiah Massey arisle anlaştı
Jarod Stevenson daha hiç bir takımla anlaşmadı bildigim kadarıyla ama bence fayda saglamaz
Mario Austin daha hiç bir takımla anlaşmadı bildigim kadarıyla alırsak iyi olur
Elton Brown geçen yılı porto riko da tamamladı faydalı olabilir
Ronnie Burrell çok iyi bir oyuncu ama bonn la anlaşmış
Justin Williams sacremento kings le anlaştı
James White çok atlet bir oyuncu ama onu alamayız herhalde
Kareem Rush ı alamayız ama geçen yıl rytas a geldigi için belki bir ihtimal gelebilir.

Bence alacağımız 3 yabancı oyuncu bizleri hedefe götürecek yabancılar olacaktır.Ben bu takımın Final oynayacağına inanıyorum.Telekom'un yerlileri bizden iyimi hayır.Alacağımız 3 yabancı ile bence telekom'un önüne geçeceğiz.Efes.Pilsen'de olmayan taraftar desteği bizim takımımızda var buda takımımız için bir artı.Beşiktaş'tan her yönümüzle daha üstünüz alacağımız yabancılar bence çok kaliteli olacak.Bu kadar bekledik ama gelecek 3 oyuncu bizleri çok memnun edecek.Bence GALATASARAY iyi yolda gelecek 3 yabancı oyuncudan sonra bunu hepimiz daha iyi anlayacağız.

Kenan Kevinn Pinkney'ı seyretme sansın oldu mu goruslerin nedir?
4 ve 5 numara bulmak cok zor degil ama istedigimiz 3 numarayı bulmak zor olacak gibi geliyor bana.Hem skor yapabilen savunması ust duzeyde atletik eli duzgun...
buna uyan 3 numara onerileriniz var mı..

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Kenan Kevinn Pinkney'ı seyretme sansın oldu mu goruslerin nedir?
4 ve 5 numara bulmak cok zor degil ama istedigimiz 3 numarayı bulmak zor olacak gibi geliyor bana.Hem skor yapabilen savunması ust duzeyde atletik eli duzgun...
buna uyan 3 numara onerileriniz var mı..
Kevinn Pinkney i hiç seyretme imkanım olmadı ama geçen yıl nbdl de iyi performans göstermiş sonrasın da boston celtics le 10 günlük kontrat yapmış bu sezon da angelico biella ya transfer oldu
Bence şu oyuncular 3 numara için faydalı olabilir
Kelly McCarty
Damon Bailey
Lavor Postell
Kevin Jolley
Marcus Faison - bence 3 numara için en ideal oyuncular dan bir tanesi ama bc kyiv ile anlaştı.

Bu kadar beklemeden sonra artık bi zahmet iyi yabancılar gelsin.Oyucuları 7 yaşından itibaren her gün ne yapmış net etmiş inceliolar herhalde.Yinede sabır dioruz hele bi gelsin görelim dioruz ama bu seferde gelecek adamlar kötü cıkarsa dükkanı kapatıp gitsinler :D :D :D

Mustafa Marangoz' Alıntı:
Bu kadar beklemeden sonra artık bi zahmet iyi yabancılar gelsin.Oyucuları 7 yaşından itibaren her gün ne yapmış net etmiş inceliolar herhalde.Yinede sabır dioruz hele bi gelsin görelim dioruz ama bu seferde gelecek adamlar kötü cıkarsa dükkanı kapatıp gitsinler :D :D :D
iyi oyuncular gelecek emin olun ..

Onerdigin oyunculardan yalnızca Faisonu tanıyorum,iyi oyuncuydu.
Kelly McCarty iyide Khimky'den gelir mi ki?
Damon Bailey yaslı gibi geldi bana.
Lavor Postell Olimpiyakos,oostende de oynamıs.
Kevin Jolley konusunda fazla bilgi bulamadım kolej performansı iyiymis ittihad takımına gitmis galiba.

2007-2008 Transfer Sezonu.

Benim de 4 numaraya iki adayım var. Marcus Melvin ve harold jamison ve hatta hansen vardı kolejde. canavar gibi. beş de oynar. sert ve sağlam.

3 numara içinde Leroy Hurd. Kelly McCarty iyi olabilir. geçen sene kimkideydi değil mi? bu sene ne durumda acaba? ben stevenson'un da yararlı olabileceğini düşünüyorum.
Timur'un söylediği gibi 4 numara için aday çok olabilir.

Ben de büyük bir umutsuzluk var. Buunn temel nedeni yerli kadronun yetersizliği. Sezonun başlarında şampiyonluk-final oynayacak takım denilidğinde ben huseyin kaya gibi yerli oyunculara sulanacağımızı düşünmüştüm. sadece iyi yabacnılarla final falan zor... Zaten şu şartlarda örneğin aşağı yukarı şu ayarlarda bir takım ancak kurarız. (aşağıad verdiğim yabancı oyuncular muhtemelen bir yerlerle anlaşmışlardır ancak bizim alacağımız yanacı oyuncualrın bu oyuncualrdan kat be kar üstün olacağını sanmıyorum)

P.G. Avery-Cüneyt-İsmet
S.G. Tufan - Murat kaya
S.F. Stevenson - Erdem
F. Melvin - cemal - Jamison
F Fatih - Hansen

Hüseyin'i alamayacaksak 5 yabancı tercihini yapmak daha anlamlı olabilir.

bu düzeylerdeki bir takımda iyi ihtimal 4'lük ya da 5'lik mücadelesi yapar. Stevenson'Un yerine L. Hurd seçilebilir. daha atletik ve fizikli bir takım olur ama skor opsiyonu da azalır.

Ben çocukken de kaplumbağanın tavşanı geçtiği masala inanmamıştım. Adı üstünde masal. gerçekler masaldaki gibi olmuyor...maalesef bizim masalımızın gerçek olmasını ummaktan başka bir çare yok...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...