2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Ahmet Arif' Alıntı:
Benim de 4 numaraya iki adayım var. Marcus Melvin ve harold jamison ve hatta hansen vardı kolejde. canavar gibi. beş de oynar. sert ve sağlam.

3 numara içinde Leroy Hurd. Kelly McCarty iyi olabilir. geçen sene kimkideydi değil mi? bu sene ne durumda acaba? ben stevenson'un da yararlı olabileceğini düşünüyorum.
Timur'un söylediği gibi 4 numara için aday çok olabilir.

Ben de büyük bir umutsuzluk var. Buunn temel nedeni yerli kadronun yetersizliği. Sezonun başlarında şampiyonluk-final oynayacak takım denilidğinde ben huseyin kaya gibi yerli oyunculara sulanacağımızı düşünmüştüm. sadece iyi yabacnılarla final falan zor... Zaten şu şartlarda örneğin aşağı yukarı şu ayarlarda bir takım ancak kurarız. (aşağıad verdiğim yabancı oyuncular muhtemelen bir yerlerle anlaşmışlardır ancak bizim alacağımız yanacı oyuncualrın bu oyuncualrdan kat be kar üstün olacağını sanmıyorum)

P.G. Avery-Cüneyt-İsmet
S.G. Tufan - Murat kaya
S.F. Stevenson - Erdem
F. Melvin - cemal - Jamison
F Fatih - Hansen

Hüseyin'i alamayacaksak 5 yabancı tercihini yapmak daha anlamlı olabilir.

bu düzeylerdeki bir takımda iyi ihtimal 4'lük ya da 5'lik mücadelesi yapar. Stevenson'Un yerine L. Hurd seçilebilir. daha atletik ve fizikli bir takım olur ama skor opsiyonu da azalır.

Ben çocukken de kaplumbağanın tavşanı geçtiği masala inanmamıştım. Adı üstünde masal. gerçekler masaldaki gibi olmuyor...maalesef bizim masalımızın gerçek olmasını ummaktan başka bir çare yok...
Söyledigin oyuncular ın çogu bir takımla anlaştı
Marcus Melvin - whirlpool varese
Harold Jamsion - bc ferrara
Erek Hansen - pulus pujol
Leroy Hurd - noi sport
Kelly McCarty ve Jarod Stevenson bildigim kadarıyla hiç bir takımla anlaşmadılar , alırsak ikisi de faydalı olur
Erek Hansen hücum yönü çok kısıtlı olan bir oyuncu savunması çok iyi olsa da şampiyonluga oynayacak bir takım için zayıf kalır
Marcus Melvin ve Harold Jamison bence yetersiz kalırlar
Leroy Hurd dedigin gibi faydalı olabilr onu alırsak baya uzun bir takım oluruz
Beşinci yabancı hakkını kesinlikle kullanmalıyız yedekligi sorum etmeyecek bir oyuncu almalıyız
bunun için de eski oyun oyuncumuz david moseley olabilir skor potansiyelide var fena bir savunmacı da degildl faydalı olabilir.

saat 14.30da radyospor'da ismet bedem ve murat murathanoğlu ile çok zevkli bi sohbet vardı
sizlere aktarmak istedim ama o an imkanım yoktu
bu hafta ki konuklar telekom antrenörü ercüment sunter ve galatasarayımızın antrenörü murat özyerdi
transfere değinen murat hoca 2 kaliteli uzun ve sağlam fizikli uzun boylu eli düzgün bi 3 numara alacağımızı belirtti.
takımdaki yabancıların durumu nedir bütün yabancılar gönderildi mi ? sorusuna hocamızın cevabı şu yöndeydi
tüm yabancılar yollandı ancak mitchellin opsiyonu bulunmakta teklif gelirse göndereceğiz olumsuz bi gelişme olursa avrupada 5.yabancı olarak kullanacağız

Murat Özyer 2 kaliteli uzun dediyse bence problem yok ! İlk defa bu kadar iyimserim :) 3-4 haftadır.

Şöyle bir düşünelim ;

Avery
Tufan
???
Kaliteli Uzun
Kaliteli Uzun.

hmm.. ucu açık.

2007 ? 2008 Takımlar
Antalya: Orhun Ene Altar Tunckol yonetimi avantajı olacaktır. Can Akın , Ersin Gorkem , Ulug Kacaniku tanidik isimler.Polonya liginden gelen Pettway 2.11m atletik , Cartier Martin Kansasdan , israilin ashkelon takımdan gelen sayi krali eski telekomlu ricardo marsh iyi cıkacak gibi duruyor.3-4-5 numaralarda uzunlar ve atletikler..

Kepez: Yabancilari henuz belli olmayan kepezde yerli guardlar Hakan Koseoglu ve Bora Sancar takımı tasıyabilirlerse yabancıları diger pozisyonlara alıp ilginc bir takım olabilirler.Takımda forvet Ufuk Kacar pota altı rotasyonunda Arda Vekiloglu İsmail Cevik Enver Ekmen var.

Banvit: M.Perrynin boslugunu C.Hill kapatabilecek mi? Ersin Gorkemi Yunus Cankayayla , Bekir Yarangumeyi İnanc Kocla doldurmaya calısacaklar gibi.Derya Yannier de kısa rotasyonunda derinlik verecektir.Onder Kulcebasın pozisyonunda artık Umit Sonkol olacak.Pota altında Onur Aydın ve Umit Turkoglunu kaybettiler.Mutlu Demiri aldılar yerine.Gecen sezon ortası takıma katılan A.Long ve C.Edwards yerini S.Pavic ve K.Adelekeye bıraktı.Caner Topaloglunun takımda kalması onemliydi.
Radosevici bilmiyorum fiba cup nedeniyle kalan yabancı kontenjanın(larını) Avrupalı oyuncularla dolduracaktır.Gecen sezona gore kesinlikle guc kaybetmedi bence.Cok dagınık baslamıslardı sezona yabancıları oturtamamıslardı.İyi bir dıs oyuncu (yabancı) bulurlarsa , dengeli bir takım goruntusudeler.
Rotasyon: hill-(radosevic)-yunus-caner-inanc-umit-pavic-adeleke-mutlu

Besiktas: Yine iyi bir kocla calısacaklar,Ergin Ataman.. Reese yerine Dalmau , Barıs-Erdal-(J.Thomas) yerine Sinancan-Shumpert-Apodoca , Harvey-Farlin yerini Nicevic-Jaacks?a ve Arda V.-Levent Bilgin yerini Onur Aydın?a bırakmıs.Deryanın yerine de M.Yagmur diyelim.
Rotasyon : 6 yerli (mehmet-sinan-barısguney-erkan-cevher-onur) , 5 yabancı oyuncusunu kullanacaktır.6 yerliden 2?si , 5 yabancıdan 3?unun sahada olacagını tahmin ediyorum.Efes ve fb dahil diger takımların surekli 3 yabancılı sekilde sahada kalacaklarını sanmıyorum.

Ted: Forvet ozgur adıguzel ve onder kulcebası aldılar.Ufuk kacar ayrıldı.

Dacka: Tofastan melih ve hakanı almıslar.Neredeyse butun yerli oyuncularını kaybettiler.

Mersin: Umit sonkol ve nedim dalın yerine , Polat kocaoglu umit turkoglu ve oktay yılmazı aldılar.Ozgur adıguzel yerine oyaktan altan erol , umut tınay yerine mike jones gelmis.

M.Aku: Boddicker ve dartez gibi 2 onemli yabancısı gitti,hıcks diye birini almıslar,boddicker ve dartezi aratır mı?yerli oyunculardan yunus cankaya ve İsmail cevik ayrıldı.

Oyak: Tofastan omer kahyaoglu ve mersinden nedim dalı almıslar.Altan erol ayrılmıs.

Ksk: m.yagmurun yerine barıs ermis geldi.İnanc koc,serhat cetin ve nedim yucelin yeri bos sanırım.Soylemeye gerek yok marcus yeri dolmaz dolamaz ? aldıkları humphrey?in referansı iyi gozukuyor.

Efes: 4-5 pozisyonları fundamentali yuksek genis bir hal aldı.Hutson ve woods prkacinle birlikte pota altında yerlilerden ermal ve keremi de sayalım.Ender cenk mustafa ve nicholasa r.wright katıldı.

Fb: Basden-clarck ikilisinden birine veye ikisine de veda edilecek.Vidmar ve preldzic geldi.Son dakika gelismesi ibo aek?ya gitti.Yok gitmemis..

Tt: Bank oyuncusu milicic yerine el-amin , alston yerine m.wright , b.ermis yerine c.williams desem yeter sanırım.Alper yılmaz umut lafatan gibi neredeyse hic oynamayan oyuncular yerine barıs ozcan ve bekir yarangume geldi.Umut gorur yerini adem ören'e devretti.Mutlu haluk tutku muratcan ve dudleyi de dusununce ,
forma icin aralarında kavga etmezlerse baksa sorunları yok..

Beykoz: ttnin kanatları altında iyi bir takım cıkıyor.Eskiden tanıdıgımız c.gilbert ve g.grays var.Yedek guard umut tınay , forvette erdal bibo ve caner oner savunmacı alper yılmaz genc 3 numara umut lafatan , pota altında umut gorur ve levent bilgin.Bir de chris burgess diye bir uzun..3 yabancısı var sadece..

Alpella: c.whiters ve caner oneri kaybettiler.

BJK / BEYKOZ / GS KARSILASTIRMASI

1 Numara

Dalmau-M.Yagmur-B.Guney / C.Gilbert-U.Tınay / W.Avery-C.Erden-Mithat

2 Numara

Schumpert-Sinancan-Apodoca / Grays-Erdal Bibo-Caner Öner / yabancı-Murat-Tufan

3 Numara

Erkan veyseloglu / Alper yilmaz-U.Lafatan / Erdem-(Tolga veya Burak)

4-5 Numara

Nicevic-Jaacks-Cevher-Onur A. / Brugess-yabancı-LeventB.-UmutG. / ybn-ybn-Cemal-Fatih

SONUC : ??? Size bırakıyorum.. Beykoz 4.yabancıyı alırsa (ortalama biri olsa bile) zayıf halkası bulunmayan,Bizi Gecen Sezon Yenen ksk antrenoru Okan Cevik'in yardımcı antrenor oldugu (bas ant.Cetin Yılmaz) bir takım olacak.

bu arada murat özyer kilit oyuncusu olarak william averyi gösterdi ve sözlerine şöle devam etti
''avrupa tecrübesi yüksek ve kaliteli bir playmakeri kadromuza kattık avrupa'da büyük katkı alacağımızı oyuncuların başını çekecektir
söyleşide dikkatimi çeken olumsuz nokta ise ulep cup hedeflerimizdi
murat hocanın ilk 16ya girmemiz bile çok zor demesine anlam veremdim açıkcası

Soylesinin tam metni var mı bir yerlerde ? ya da tamamını hatırlayanlar aktarabilir mi? Uleb konusunda bir not, henuz turu gecebilen bir Turk takımı yok.Gecen yıl herkesin begendigi Murat Didin'in J.Thomaslı B.Salesli A.Reeseli Cevherli besiktas ezildi neredeyse..

A.Reese'i begenmeyenler,Mitchell O'ndan daha iyi diyen arkadaslar, Reese simdi Azovmash'ta.. Tamam o duzeyde bir oyuncu degil ama Mitchell'dan iyiydi ve besiktas icin de gayet yeterli bir oyuncudur bence.

Mitchell'in 5. yabancı olarak kullanılması çok doğru bir hamle bence.Yalnız Avrupa'da kullanacağız denmesi pek mantıklı gelmedi açıkcası :?

Re:

Fırat Aydın' Alıntı:
Murat Özyer 2 kaliteli uzun dediyse bence problem yok ! İlk defa bu kadar iyimserim :) 3-4 haftadır.

Şöyle bir düşünelim ;

Avery
Tufan
???
Kaliteli Uzun
Kaliteli Uzun.

hmm.. ucu açık.

kardesım cok guzel yazmısında hepsi xxxx bunların umutlancak 1 sey aglanacak halimize gülmek neyse :D koptum simdi xxxx leriçin umtluysak ne hallere dustugumuz kanıtıdır murat hoca demis özhan beyde neler demistı ama neyse :D :D :D

Volkan kaliteli uzun dediğine göre Sirkeci'den siyahi saatçi getirecek değil herhalde Murat Özyer ??? Kaliteli dediği için umutluyum , adam sonuç olarak bi açıklama yapmış ve arkasında duracağına inanıyorum bunda gülecek ne var anlamadım :)

bi de tüm takımların transferlerini vs. yazan arkadaşımızın mesajında gördüm Mike Jones gibi kaliteli bi oyuncuyu Mersin BB almış ! Bence Mike Jones kaçmaz bi fırsattı Galatasaray için.

Arkadaşlar Mike Jones Darüşşafakadaki Mike Jones değil, başka Mike Jones. Ha ama bu da fena bir adam değil, ayrı konu.

Arkadaşlar kilit nokta gelecek olan 3 yabancı!
Her şeyi onlar belirleyecek.
bence yerlilerimiz tufan,m.kaya,f.solak,c.nalga,c.erden ve erdem TBL standartlarına göre gayet iyiler.
Gelecek olan yabancılarda iyi seçilirse bizim önümüz açık....

Bencede üç numaraya gelecek oyuncu çok önemli. Oyuna boyut katacak bir oyuncu olmalı. Takıma uyum sağlayan ancak el yakan anlarda topu rahatlıkla kullanabilecek sadece kendisi oynamayan takım arkadaşlarınıda oynatan bir oyuncu lazım. Atletik, şutu olan ve orta düzeyde bir savunmacı olması lazım. Belki çok şey ama lazım...

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Soylesinin tam metni var mı bir yerlerde ? ya da tamamını hatırlayanlar aktarabilir mi? Uleb konusunda bir not, henuz turu gecebilen bir Turk takımı yok.Gecen yıl herkesin begendigi Murat Didin'in J.Thomaslı B.Salesli A.Reeseli Cevherli besiktas ezildi neredeyse..

A.Reese'i begenmeyenler,Mitchell O'ndan daha iyi diyen arkadaslar, Reese simdi Azovmash'ta.. Tamam o duzeyde bir oyuncu degil ama Mitchell'dan iyiydi ve besiktas icin de gayet yeterli bir oyuncudur bence.
hayır tam metnin olacağını sanmıyorum bu bi radyo programıydı bende aklımda kalanları aktarmak istedim

fırat kardes bu yonetım ne sozler verdi murat hoca ile iş bıtmıyo ole olsa eyw ama yönetim paramız yok derse ben beklerım özhan beyden son dk bombası adam gelıp imzayı atmadan aslla inanmam 1 bakmısın avery yanlıs ucaga filan binmesinde istanbul yerıne telaviv yada moskava adam imza atmsıtır işlah bununda ucuk acık sonuc olarak aciz galatasaray yönetimi var basımızda ribery 300 bin $ dolar için kacıran 1 ay sonra da 300$bin dolara baloda elın 70 yasındakı sanatcısına verilen 1 para var ortada oyuzden bun yonetım oldukca bu klupte herseyin ucu acık yanlız liseli vede capulcu ayrımı 1 gercektır bunu sakın unutmayın ben capulcuyum sarı kırmızı renklere ASIK CAPULCU !!!

Arkadaşım bırakılım artık bunları.Hala Ribery'den gidiyoruz olan ve ölene ne yazık ki çara bulunmuyor.Bu olayı pişirip pişirip yeni olaymış gibi sunmaya gerek yok.Ayrıca bu iş Özhan Başka'ın işi değil. Komite kuruldu ve işleri onlar yönetiyor. Nur Germen önderliğinde.Ben Gs taraftarıyım ve kendimi hiç çapulcu olarak görmedim.Kimse de üstüne almasın bu tür sözleri.Transfer yapılacak bunda sorun yok.Tek sorun gelecek oyuncular bizim beklentilerimizi karşılayacak mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...