2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Re:

Goksel Doglu' Alıntı:
kutaycamci' Alıntı:
Yabancı transferinde şu ana kadar sadece William Avery ile sözleşme imzalayan Sarı Kırmızılı ekibin önceliği uzun oyuncuya verdiği ve NBA ile Euroleague oynayan takımların da listesinde yer alan bir ismi gündeme aldığı, cazip bir teklifle gittikleri bu oyuncunun vereceği kararı bekledikleri öğrenildi.

FANATİK

Kim olabilir ki? (tabi peşinde olduğumuz böyle bir oyuncu varsa gerçekden)

Maceo boston ???

Bildiğim kadarı ile Toronto ile anlaştı, yanılıyor muyum

Bu arada Türkiye Kupası maçları için şunun şurasında 1.5 ay falan kaldı bu yabancılar ne zaman gelecek de antremanlar ne zaman başlıycak iyi oyuncular almak kadar takım olmak da önemli, takımın yarısı yenilenecek ve yeni gelen oyuncuların çoğu takımda en fazla süre alan oyuncular olacak muhtemelen ;takım olma yolunda sezon öncesi de çok önemli ama daha yeni transferlerin yarısı yok ortada : (

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Ortada olan bir gerçek var şuana kadar transfer yapılmaması bir hata, umarım bunun bedelini kayıp ve hüsran dolu bir sezon olarak ödemeyiz.
Kimler gelecek bekliyoruz umarım hayal kırıklığı yaşamayız!

maceo boston yıllardır eurolig'de ülkemizi iyi ya da kötü temsil eden efes pilsenin ciddi teklifini olumsuz karşılamıştı
avrupa'da adı duyulmamış sıradan bi takım olarak görülen bi galatasarayı neden kabul etsin
ihtiml verilmicek kadar düşük gelmesi

eyub abi elestrı yapmıyorum ama en son yazdıgında sabredın iyi transferler geliyo demistin aldıgımız duyumlar var demıstın ne oldu bu konuda bizi de bilgilendrirmisin gerci bu yonetıme guvenerek senın buraya yazı yazmanda buyuk cesaret abi valla helal olsun ben cekınırım onlar dıyosa hiç yazmam :D

Vaktimiz var daha,nedir bu telas.. Eylul basına kadar alınırsa , hicte gec kalmıs sayılmayız.Sezon 12 ekimde baslıyor uleb 1 kasımda.. efes-fb de milli takımdaki oyunculardan gec baslayacak.

İstediklerimizi alamazsak , -mutlaka b planı vardır- , bari Marco Killingsworth ve Derrick Davenport'u alalım.Eger sakatlıkları yoksa , kesinlikle katkı vereceklerdir.Cok bariz zayıf noktaları yok (gravesin sut atamayısı gibi..).Serbest atıs yuzdeleri iyi , 4 oynayacak olan Killigsworth'un orta mesafe sutu da iyidir.Derrick tam 5 olmasa da dengeli bir oyuncu 2,08m kalın degil ama gucu yeterli.
Telekomun Wright ve Dudley'si de 4 numara, 5 numara degil.
Davenport-Killingsworth Graves'den daha iyi verim verecektir,bence.

Kenan , Davenport gecen yıl neredeydi tam bulamadım litvanya yunanistan?? alfabeleri olum ya:)

Davenport 2 yıldır basket oynamıyor galiba.Yanlışta olabilir ama Telekomadn sonra nerede ne yaptı hiç duymadım ismini.

Bu kadar acele edilmesinin nedeni yani bizim acele etmemiz diğer takımların transferleri bitirmesi.Böyle bir pskolojiye sokuyor.Dünyada bisürü iyi oyuncu var,oyuncu bitmez.Bakalım birkaç gün içinde birşeyler patlıcaktır.

Derrick Davenport benim gözümde 2. Sınıf bir oyuncu bizi yukarılara taşıyacak bir üst sınıfa koyacak oyuncu değil.Ben kesinlikle istemem açıkcası :(

Marco Killingsworth ise benimde gönlümden geçen alınmasını istediğim gönlümdeki oyuncu.

Ama hocamıza ve yönetime bakarsak bunlar akıllarının ucundan bile geçmeyen oyuncular.Daha önce tercih edeceğimiz oyuncuların 1-2 daha önce Türkiye liginde oynamış oyunculardan seçeceğiz demişlerdi.Ama şimdi NBA Patentli oyuncular peşindeler ki bu çok doğru bir tercih büyük hedefler için.

Bu hafta artık gelişmelerin sonuçlarını alırız umarım 1-2 tanesinin.Yeter ya hergün Basketbol sitelerinin ve Gazete küpürlerinin içini didik didik etmekten sıkıldık :):)

Haklısın Gokce canım cıktı bulamadım adam kaybolmus ortadan.. Ali dedigin gibi once tbl de oynamıs oyunculardan alacagız demislerdi,bakalım. Acıkcası korkum, bunlar ulkerdeyken bile dunya parasına nba patentli oyuncular getirmis sonra da foss cıkmıstı, bircok kez..
Gelecek olanın AZAMİ SINIRI var , nba de hic bir umudu kalmayacak ve max. 500bin$ mal olacak.Yani bu sartlara uyan bircok yararsız oyuncu da gelebilir,tersi de mumkun tabi.Ama bu paraya ust duzey referanslı oyuncu bulmak imkansız.Ya teshisine guvenip avrupada oynamamıs birini getirip RİSK alacaksın , ya da avrupada denenmis ama belli bir yeri asamamıs,orta sınıf oyuncu getireceksin.

Bu butce ksk de olsa tamam bilinmeyen bir adama parayı yatırırdım ama bizim ekibin oyuncu tercihlerine pek guvenemiyorum.Yani ne zaman bir bergersen domercant slaughter lloreda holman(eski holman) bulup cıkardık ki??? Ksknin butcesi bizim c.crown oncesi butcemizden fazla mıydı, hayır..

Benim de bildigim davenport Türk Telekom dan beri oynamıyor neden oynamadıgını bilmiyorum.
Killingsworth legea scafati'ye transfer oldu.Killingsworth ü en son uleb summer league de izlemiştim pota altında etkili ama , 4 numara oynayamaz haraketsiz kalır atletik özellikleri fazla yok yok en son izledigimde çok kilo almıştı ve orta mesafe şut atmıyordu ama darüşşafaka da orta mesafe şutu fena degildi 5 numara için de boyu kısa kalır ama pota altında çok etkili bir oyuncu avery gibi bir oyun kurucu gelmişken pota altından çok sayı çıkarırız.

Ya Amerikalı değilde ben Vlado Scepanovic'in ne alemde olduğunu mrk ediyorum , bi ara Efes te oynadı , Yugoslavya milli takımında parladı , çok müthiş bi şutördü bilen bilir. O nerelerde acaba ? Onu çok isterdim takımımızda görmeyi.

Re:

Fırat Aydın' Alıntı:
Ya Amerikalı değilde ben Vlado Scepanovic'in ne alemde olduğunu mrk ediyorum , bi ara Efes te oynadı , Yugoslavya milli takımında parladı , çok müthiş bi şutördü bilen bilir. O nerelerde acaba ? Onu çok isterdim takımımızda görmeyi.
Geçen sezon Yunanistan'da PAOK'da oynamıştı, bu sezon ise İspanya'nın Granada takımında forma giyecek.

Re:

Fırat Aydın' Alıntı:
Vlado Scepanovic
Doğ. Tar.: 13.11.1975
Boy: 1.96
Kilo: 95
Pozisyon: 2
Uyruk: Sırbistan&Karadağ
yaşlandı bence ve 3 numara'ya bir oyuncu almamız gerekli ...

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Gerçekten bıktık artık AVERY transferinden 15 gün geçti hala çıt yok keşke sezon başında vestel ile anlşıp antrönörlüye ERMAN KUNTER'İ getirseydik belki şimdi herşey daha farklı olurdu

3 numara beni dusunduruyor , aradıgımız adamı bulabilecek miyiz ? istegimize uygun cok adam aklıma gelmiyor , hos ne kadar oyuncu biliyorum tartısılır :)
4-5 bulmak daha kolay. 3 numara adayları - tahminleri olan??

Sektorunde öncü,ligimizin onde gelen takımlarından olan takımız,

(sayı potansiyeli,orta mesafe sutu, savunması,ilk adımı hızlı,atletik,oyunu bilen pozisyon bilgisi iyi,avrupa basketboluna uygun, 500bin$civarı, uyumlu ve takım oyuncusu olan..)
not:tbl veya avrupa tecrubesi tercih sebebidir.

3 numara pozisyonuna takım arkadası aramaktadır..

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
3 numara beni dusunduruyor , aradıgımız adamı bulabilecek miyiz ? istegimize uygun cok adam aklıma gelmiyor , hos ne kadar oyuncu biliyorum tartısılır :)
4-5 bulmak daha kolay. 3 numara adayları - tahminleri olan??

Sektorunde öncü,ligimizin onde gelen takımlarından olan takımız,

(sayı potansiyeli,orta mesafe sutu, savunması,ilk adımı hızlı,atletik,oyunu bilen pozisyon bilgisi iyi,avrupa basketboluna uygun, 500bin$civarı, uyumlu ve takım oyuncusu olan..)
not:tbl veya avrupa tecrubesi tercih sebebidir.

3 numara pozisyonuna takım arkadası aramaktadır..
Jarod Stevenson
Doğ. Tar.: 01.12.1975
Boy: 1.99
Pozisyon: 3
Uyruk: ABD
NOT:Fenerbahçe'de Maç Başına Sayı 16,23 ortalamasıyla oynamış..Ribauntlarıda her maç 7-8 ribaunt alabilecek düzeyde..Takımımıza Yararlı olabilir...
Jeff Trepagnier
Doğ. Tar.: 07.11.1979
Boy: 1.96
Kilo: 95
Pozisyon: 2 3
Uyruk: ABD
NOT:Skor olarak Çok etkili olamasada Savunması Gerçekten çok iyi olan bir Basketbolcu,Ayrıca Oldukça Atletik ve Top çalmada çok başarılı ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...