2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ADONAL FOYLE şu an serbest değil diye biliyorum.

Son olarak Golden State Warriors ile kontratı devam ediyordu. Gerçi az evvel baktığımda GS'nin kadrosunda göremedim...

Fakat bizim FOYLE'yi alabileceğimizi hiç sanmıyorum.

Bu arada onun geçtiğimiz senelerde yaşadığı ciddi bir sakatlık durumu vardı sanki?...

Düzenleme:

FOYLE'yi GS serbest bırakmış.

Bu arada 29 Temmuz itibariyle NBA'de takımlarından serbest bırakılmış oyuncular şöyle:

Atlanta Hawks
Esteban Batista (Restricted), Royal Ivey (Restricted), Stanislav Medvedenko

Boston Celtics
Michael Olowokandi

Charlotte Bobcats
Alan Anderson (Restricted), Derek Anderson, Jeff McInnis

Chicago Bulls
Malik Allen, Martynas Andriuskevicius (Restricted), Andre Barrett (Restricted), P.J. Brown, Michael Sweetney (Restricted)

Cleveland Cavaliers
Dwayne Jones (Restricted), Sasha Pavlovic (Restricted), Scot Pollard, Anderson Varejao (Restricted)

Dallas Mavericks
Austin Croshere, Kevin Willis

Denver Nuggets
DerMarr Johnson, Jamal Sampson

Detroit Pistons
Dale Davis, Chris Webber

Golden State Warriors
Matt Barnes, Zarko Cabarkapa (Restricted), Mickael Pietrus (Restricted), Josh Powell (Restricted)

Houston Rockets
Chuck Hayes (Restricted), Dikembe Mutombo, Jake Tsakalidis

Indiana Pacers
Rawle Marshall (Restricted), Keith McLeod

Los Angeles Clippers
Yaroslav Korolev

Los Angeles Lakers
Aaron McKie, Shammond Williams

Memphis Grizzlies
Junior Harrington, Dahntay Jones (Restricted), Lawrence Roberts (Restricted)

Miami Heat
Earl Barron (Restricted), Eddie Jones, Gary Payton, James Posey

Milwaukee Bucks
Charlie Bell (Restricted), Ersan Ilyasova (Restricted), Ruben Patterson, Jared Reiner (Restricted), Earl Boykins

Minnesota Timberwolves
Bracey Wright (Restricted)

New Jersey Nets
Eddie House

New Orleans/OKC Hornets
Devin Brown, Marc Jackson, Linton Johnson III, Jannero Pargo

New York Knicks
Kelvin Cato

Orlando Magic
Bo Outlaw

Philadelphia 76ers
Alan Henderson

Phoenix Suns
Pat Burke (Restricted), Jumaine Jones, Jalen Rose

Portland Trail Blazers
Luke Schenscher (Restricted), Ime Udoka

Sacramento Kings
Vitaly Potapenko, Ronnie Price (Restricted), Justin Williams (Restricted), Corliss Williamson

San Antonio Spurs
Melvin Ely

Seattle Sonics
Danny Fortson, Randy Livingston, Mike Wilks

Toronto Raptors
Darrick Martin, Uros Slokar (Restricted), Pape Sow (Restricted)

Utah Jazz
Rafael Araujo, Dee Brown (Restricted), CJ Miles (Restricted)

Washington Wizards
Andray Blatche (Restricted), Calvin Booth, Mike Hall (Restricted), Jarvis Hayes (Restricted), Roger Mason, Michael Ruffin, Donell Taylor (Restricted)

Golden State Warriors adonal foye'yi serbest bırakmış , ama gelmesini istemem.
Mario Austin olursa çok iyi olurdu oda bennetton la anlaşmak üzereymiş.
Teklif götürdügümz oyuncular dan sonseca nın hücüm yönü çok kıstılı bize hüçüm yönü olan bir pivot lazım sonseca nın hücüm yönü çok kısıtlı .
Eric Campell ribauntlar da etkili, bir oyuncu , dış şutu çok iyi degil ama faydalı olabilirdi.
Kakiouzis çok tecribeli bir oyuncu ama 4 numara için biraz daha hareketli bir oyuncu lazım.

Yeni sezona iddialı bir kadro ile girmeyi hedefleyen Galatasaray Cafe Crown'da transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Sarı-kırmızılıların geçen sezonu AXA Barcelona'da tamamlayan ve bu takım tarafından gözden çıkarılan Michalis Kakiouzis, Le Mans'tan ayrılan Amerikalı forvet Eric Campbell ve Real Madrid'in İspanyol pivotu Hernandez Sonseca'ya teklif götürdüğü ancak bu oyunculardan red cevabı aldığı öğrenildi.

Bu gelişmelerin ardından transfer rotasını NBA ve Euroleague'teki takımlar tarafından serbest bırakılan oyunculara çeviren Galatasaray Cafe Crown'da transferdeki netlik durumu en yakın zamanda belli olacak.

Tblforum.com inansam mı inanmasam mı bilmiyorum :?

TT sezonu açtı, çalışmalara başladı. Diğer takımlarda transfer işini neredeyse tamamen bitirdiler.

Yöneticiler TBL'de final oynamak ve ULEB'de başarılı olmak konusunda samimilerse en geç Ağustos'un sonuna kadar yeni ve kaliteli yabancı oyuncuları getirmek zorundalar.

ya bu kadar abartmayalım barcelonadan kakiouzis ne demek biz orta sınıf yabancılara da razıyız
(örnek beşiktaş) büyük oynamaya çalışıyo yönetim anlıyoruz ama bırak bu adamların galatasaray'a gelmesini türkiye'ye bile gelmezler (efes,fulker,telekom) belki
murat hoca NBA summer ligini neden izledi ?

Oncelikle sunu belirteyim , alınacak 3 oyuncudan hic olmazsa biri lider ruhlu, yenilgiyi kabul etmeyen,
tribunleri ve takımı atesleyebilecek karakterde olmalı.Showman-saklaban yada psikopat-dengesiz oyucuyu kastetmiyorum nedense karıstırılıyor.Bu tur adamların sorunları olabiliyor ama gecmisine bakınca anlasılır.Slaughter bu turdeydi sorunda cıkarmadı.Mithat murat burak tolga cuneyt bu yonden yumsak oyuncular.Murat Ozyer'de (didin gibi) agresif bir koc degil.Fatihte de yurek var yetenek yok..
Eric Campell faydalı olurdu da yanlıs okumadıysam israil ikinci ligine? gitmis.Diger ilgilendiklerimiz bizi sallamamıslar.Okuduklarımdan oyle bir anlam cıkıyor.İlla referanslı oyuncu pesinde kosmaktan vazgecsek barcelonadan oyuncuya teklif verilmesi mantıklı degil , takımı kucuk gorecek,ucreti fazla olacak,ucretine gore cok seylerde veremeyecek.Bence yanlıs yoldalar.Vakit var ama artık geri ssayım basladı(ulebdeki cogu takım transferi bitirmek uzere).
R.Madrid-Barcelonadan ayrılanlar yerine orta sınıf liglerin yada takımların performanslı oyuncularını almak daha mantıklı.Aynı durum nba'den ayrılanlar icinde gecerli BJKli traftarlar Mcfarlin geldiginde bayram ettiler,n'oldu?? Ne kadar fayda sagladı B.Sales'i aradılar ama farkına varamadılar bunun.
İsmi gecen adamların gelmemesi normal hic uzulmedim hatta sevindim.O kadar vereceksen bunlar gelmesin.
Mario Austin'e uzuldum.Bize yar olmayacagını biliyordum,bizi begenmiyormüsün Austin :)
(Murphy kuralları geregi gelecek 3 yabancıdan en az 2si iyi cıkmalı..Gecen sene o kadar kotu kullandık ki , bu kadar ust uste olamaz.Sezonu hep 2-3 yabancıyla goturduk.)

Nba'den ayrılanlardandan Alan Anderson gelebilir efes ilgileniyordu isteseydi alırdı nbad-l'de oynuyordu cok iyi bir oyuncu degil arastırdıgım kadarıyla dengeli calıskan takım oyuncusuymus.''Good mid-range shooter.Works hard on the defensive end.'' '' Very athletic. Good size for the NBA 2 position. Excels at driving to the basket and overpowering defenders with his strength. Very good frame, strength and determination. Rebounds the ball well. Desire is excellent. Has very good potential.''
Tbl'de 3 oynayabilir.Takımda eksik olan savunmacı-inatcı oyuncu eksigini kapatabilir sutu skor gucu yeterli,en onemlisi takım oyuncusu top paylasımında sorun cıkarmaz.
Nbd-l istatistiklerine fazla bakmamak lazım yanıltabilir.Avrupa basketbolunda carpılıyorlar genelde.Cedric Bozeman K.Pinkney (J.Graves D.Brown) avrupada o kadar basarılı olamadı.MVP si D.Thompson Alba'ya T.Terrance Ostende'ye gitti.R.Livingston'da malum.En iyi oyuncuları bizim ayarımızdaki takımlarda ortalama kalıyor.

Gokce , Unsal ve diger kulupten haber alabilen arkadaslar yonelim nasıl biliyor musunuz?İsimden cok , nasıl bir politika guduluyor , gerek oyuncu secimleri(yabancı) gerekse butce vs. Butce konusundaki soylentiler inandırıcı gelmiyor , butun branslardaki harcamarlarda artıs soz konusu , niye voleybola futbola ve bayan basketbola bu kadar kaynak harcadıktan sonra erkek basketbolu ayırsınlar??

Çok kaliteli oyuncuları transfer edebilmek için biraz zamana ihtiyacımız var.
Yani kendimizi basketbol organizasyonu olarak ispat etmek zorundayız!
Bunun için istikrarlı bir şekilde tbl de zirveye oynamak ve uleb'te başarılı olmak gerekiyor, ondan sonra barca ve real'den adam alabiliriz.

Eyüp Bey'in kastettiği 2 marka yabancı ile görüşülüyor dediği bu isimler olsa gerek ve maalesef olmamış gibi gözüküyor.Ağustosun 2.haftasındayız ve bir gelişme yok transferlerle ilgili lige ve Türkiye Kupasına kötü başlarsak mazeret hazır takım geç kuruldu,kimyası değişti vs.vs.

Bu durum benide endişelendiriyor.Takımlar neredeyse tamamı kadrolarını kurdu transferlerini yapıp getirdi idmanlara başladı biz hâla kadro kurucaz topbaşı yapıcaz ki hoş bazılarının yabancılarıda Eylül ortasından önce gelmeyecek ama biz yinede geç kladık.

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Oncelikle sunu belirteyim , alınacak 3 oyuncudan hic olmazsa biri lider ruhlu, yenilgiyi kabul etmeyen,
tribunleri ve takımı atesleyebilecek karakterde olmalı
.Showman-saklaban yada psikopat-dengesiz oyucuyu kastetmiyorum nedense karıstırılıyor.Bu tur adamların sorunları olabiliyor ama gecmisine bakınca anlasılır.Slaughter bu turdeydi sorunda cıkarmadı.Mithat murat burak tolga cuneyt bu yonden yumsak oyuncular.Murat Ozyer'de (didin gibi) agresif bir koc degil.Fatihte de yurek var yetenek yok..
Eric Campell faydalı olurdu da yanlıs okumadıysam israil ikinci ligine? gitmis.Diger ilgilendiklerimiz bizi sallamamıslar.Okuduklarımdan oyle bir anlam cıkıyor.İlla referanslı oyuncu pesinde kosmaktan vazgecsek barcelonadan oyuncuya teklif verilmesi mantıklı degil , takımı kucuk gorecek,ucreti fazla olacak,ucretine gore cok seylerde veremeyecek.Bence yanlıs yoldalar.Vakit var ama artık geri ssayım basladı(ulebdeki cogu takım transferi bitirmek uzere).
R.Madrid-Barcelonadan ayrılanlar yerine orta sınıf liglerin yada takımların performanslı oyuncularını almak daha mantıklı.Aynı durum nba'den ayrılanlar icinde gecerli BJKli traftarlar Mcfarlin geldiginde bayram ettiler,n'oldu?? Ne kadar fayda sagladı B.Sales'i aradılar ama farkına varamadılar bunun.
İsmi gecen adamların gelmemesi normal hic uzulmedim hatta sevindim.O kadar vereceksen bunlar gelmesin.
Mario Austin'e uzuldum.Bize yar olmayacagını biliyordum,bizi begenmiyormüsün Austin :)
(Murphy kuralları geregi gelecek 3 yabancıdan en az 2si iyi cıkmalı..Gecen sene o kadar kotu kullandık ki , bu kadar ust uste olamaz.Sezonu hep 2-3 yabancıyla goturduk.)

Kesinlikle katılıyorum. Alınacak oyunculardan biri, mutlaka, takımı sürükleyen, tabir-i caizse gazozuna maçta bile olsa yenilgiyi asla kabül etmeyen, tecrübeli, takım oyunuyla yıldızlaşan , lider vasıflı olmalı.

Geçen sene en çok böyle bir oyuncunun eksikliğini yaşadık. Bu sezon mutlaka biraz pahalı da olsa bu tarz bir oyuncuyu getirmeleri lazım.

Bu görevi üstlenecek oyuncu Aris TT Bank'ta oynayan MICHAEL WILKINSON olsun desem çok mu abartmış olurum acaba?...

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Benim bu haberlerden anladığım barcelona,real madrid gibi takımların oyuncularına teklif götürdüğümüze göre iyi bir bütçemiz var ve isim sahibi oyuncularla ilgileniyoruz ama oyuncular gelmek istemiyor maddi anlamda bir sorunumuz yok sanırım.Nba patentli kaliteli oyuncuların geleceğini düşünüyorum ...

Oyuncu onerilerine g.amerikadan yapalım olur mu..
Arjantinli 3 numara Leonardo Gutıerrez
Venezuellalı 2-3 nba ve cska oyuncusu Oscar Torres
Portoricolu atletik 3 oyuncusu Antonio Latimer ''A combo forward with fantastic athletics skills. Great slasher in traffic, good shooter, good rebounder, outstanding defender. A leader brings much enthusiasm and pride to the game.''
Porto ricolu 4 Angelo Reyes ve 3 Carmelo Lee arastırdıgında iyi izlenim veriyorlar fakat cogu kendi liginde oynuyor.Avrupada ne yapar?Oscar Torres dısındakilerin piyasasını bilemiyorum liglerinde ucret durumları nasıl?Hepsi milli oyuncu ve referansları iyi.Dunya sampiyonalarından ve hazırlık macları yorumlarından baska veri yok.Fakat gerek ulkemize gelen porto rikolulardan gerekse milli takım maclarından olumlu not aldıkları gercek.
G.Amerika pazarı hakkında ne dusunuyorsunuz?

Güney Amerika'da milli takım düzeyindeki oyuncular genellikle çok yetenekli oluyor. Ama hiç Avrupa tecrübesi olmayanları buraya getirmekte risk taşır kanaatindeyim. Bunun örnekleri var...

Bana göre takıma liderlik yapacak oyuncu kendini Avrupa arenasında ispatlamış, oyunu her türlü oynayabilen (yeri geldimi psikolojik baskı oluşturacak)) biri olmalı.

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Michael Wilkinson ABD Forvet 2.04 1981
4 numarada yararlı olabilecek bir oyuncu.Her maç 15-17 sayı kolaylıkla bulabiliyor.Bunun yanında ribaunt ortalaması 6-7 civarında.

Mike Wilkinson khimkyile anlaştı .
Wilkinson hem içeriden hem dışarıdan çok etkili bir oyuncu alsaydık faydalı olurdu,
Rawle Marshall da 3 numara için düşünülebilir efes te bir ara ilgilenmişti ,atletik , iyi savunmacı şutu çok iyi olmayan bir oyuncu .NBA takımlarında yer bulamassa gelebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...