2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba arkadaşlar,

Ben de yapılacak transferleri merakla bekleyenlerdenim. Ağustos ayı içinde üç yabancı oyuncuyla transferin tamamlanacağını umuyorum.

Birkaç isim önerisinde bulanacağım. Bu oyuncuların bazılarının transferi hakikaten zor, ama mutlaka değerlendirmekte fayda olduğu kanaatindeyim.

Öncelikle koç Murat Özyer'in "3 yabancı alacağız, biri kısa forvet, diğer ikisi 4 ve 5 numara pozisyonunda oynayabilecek iki uzun" şeklindeki açıklamasını not olarak düşeyim ve bu yönde önerilerimi sunayım.

İlk önerim şu an ALBA BERLİN'de oynayan NBA patentli (PHOENİX SUNS) uzun SHARROD FORD. 2.06 boyunda 102 kilo ağırlağındaki FORD, uzun forvet (PF) pozisyonunda oynuyor. Geçtiğimiz sezon ULEB CUP'ta maç başına 2.50 blok ortlamasıyla oynadı. Savunma yönü güçlü atletik bir oyuncu. FORD'un ilk önerim olmasının sebebi maddi yönden uygun olması ve topu verimli kullanması.

SHARROD FORD'un 2006-2007 ULEB CUP istatistikleri
Oynadığı maç sayısı: 12
İlk beş: 11
Maç başına sayı: 9.4
Rebound: 6.8
Asist: 0.3
Top çalma: 1.1
Top kaybı: 1.3
Blok: 2.5
Faul: 2.9
-------------------------------------------------------
İkinci önerim STRAUSBURG'dan, CHARLES PATRICK EIDSON. 2.02 boyundaki EIDSON, 3-4 (SF-PF) numara oynayabilen bir oyuncu. Bu oyuncu hakikaten çok yetenekli ve hücum yönü çok kuvvetli. Bilhassa hem içeride-hem dışarıda skor üretebilmesi, oyun zekâsı ve pas yeteneği çok gelişmiş. Zaten ULEB CUP'u takip edenler kendisini iyi tanıyorlardır. Tek dezavantajı yüksek ücreti. Galatasaray basketbol takımı için fantastik bir meblaya mal olablecek bir oyuncu.

CHARLES PATRICK EIDSON'un 2006-2007 ULEB CUP istatistikleri
Oynadığı maç: 13
İlk beş: 11
Sayı: 16.5
Rebound: 5.8
Asist: 3.8
Top çalma: 1.3
Top kaybı: 2.9
Blok: 0.1
Faul: 2.5
Üçüncü önerim NANCY'de forma giyen kısa forvet (SF) TARIQ KIRKSAY. Bu oyuncu şu ana kadarki yazdığım oyuncular içinde en iyisi, fakat en pahalası da diyebilirim. Eğer GALATASARAY'ın hedefi ligde final oynamak ve ULEB CUP'ta başarıysa KIRKSAY bu ihtiyaça ilaç olacak isim. TARIQ KIRKSAY 1.98 boyunda ve atletik bir kısa forvet. Aynı zamanda çok iyi dış şut atabilen, ULEB CUP'un ribaund kralı.

06-07 ULEB CUP istatistikleri
Maç sayısı: 12
İlk beş: 12
Sayı: 16.7
Ribaund: 9.6
Asist: 3.3
Top çalma: 2.7
Top kaybı: 2.8
Blok: 1.3
Faul: 2.08
Son önerim ise HAPOEL MIGDAL (JARUSALEM) forması giyen MARIO AUSTIN. 2.06 boyunda 118 kilo ağırlığındaki MARIO, uzun forvet (PF) mevkiinde görev yapıyor. Güçlü fiziğiyle pota altında durdulması zor bir oyuncu. GALATASARAY' ı belki maddi olarak biraz zorlayabilir, ama bence WILLAM AVERY'i alan bunu da alabilir.

06-07 ULEB CUP istatistikleri
Maç sayısı: 14
İlk beş: 14
Sayı: 19.2
Ribaund: 8.1
Asist: 1.4
Top çalma: 1.1
Top kaybı: 1.9
Blok: 0.4
Faul: 2.8
Bunların dışında yurt içinde oynamış yabancılar BRIAN BODDICKER, CURTIS WITHERS, Charles EDWARD DAVIS olabilir.

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Ayrıca geçen sezon Beşiktaş'tan ayrılan Jamel Thomas
Jamel Thomas
Doğ. Tar.: 19.07.1976
Boy: 1.98
Kilo: 98
Pozisyon: 3
Uyruk: ABD

Aslında fitch ile konuşulup biraz kulağı çekilip tekrar anlaşılsa çok iyi olur.
Geçen seneki kaprislerinde takımın hedeflerinin yeterli olmaması avrupada olmamak vede a.cömert'te oynamak gibi durumlarında etkisi vardı.
Bu sene bir uleb takımıyız salonumuz iyi sanırım taraftar olarakta geçen senenin üzerine çıkacağız fitch'ilk bir ortam var gibi....

Re:

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Geçen seneki kaprislerinde takımın hedeflerinin yeterli olmaması avrupada olmamak vede a.cömert'te oynamak gibi durumlarında etkisi vardı.
Bu sene bir uleb takımıyız salonumuz iyi sanırım taraftar olarakta geçen senenin üzerine çıkacağız fitch'ilk bir ortam var gibi....
Evet Bencede Fitch iyi olur ve 2 tane kaliteli uzun gerçekten çok güzel olur fitch bazen oyun kurmak zorundada kalıyodu geçen sene sebebi hep mitchell'ın kalitesizliğiydi şimdi avery var takımda Fitch gelirse bu sene çok rahat sayı kralı olacak .. ama en önemlisi 2.10 boylarında kalıplı bir 5 numara bulmak kaliteli bir 5 numara bulmak şampiyonlukta bende varım demek...

Re:

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
:eek:key

Re:

Mustafa Marangoz' Alıntı:
Bizim artık GERÇEK bir 3 numaraya ihtiyacımız var öle 2 numaradan bozma olmayacak ayrıca bu takımın 2 numaraya(diger bi degişle Müthiş bir SKORERE) ihtiyacı yok .Artık takım oyunu oynayan,belli hücumları olan komple bir takım görmek istiyoruz..Bir oyuncunun eline bakmayan..
Mustafa'nın dediklerine katılıyorum.ve..

Oncelikle Performans/Ucret oranı onemli.Gerci ucretler cok oynak..

Stevenson olabilir , ucreti sorun olabilir
Jeff bazen kendine oynuyor savunmada top calmaya odaklanırken adamı kacırıyor riskli ve istatislige oynayan bir savunma gibi olabiliyor(fitch de yapardı bunu),
S.Ford'dan daha iyisi olsa,
Eidson gelir mi?O paraya deger mi..
J.Thomas aradıgımız 3 numara degil bence..
Fitch aman donmesin..savunması iyi oyunu bilen bir 3 numara sayesinde Tufan ve Murat'ın skora katkısı artacaktır.Fitch gibi biri gelirse bu cok zor..Mustafanın yukarıda dedigi gibi..Fitch gibi cok top kullanan bir skorer gelmezse sayı bulamyız diye birsey yok!Gecen yılın en kısır takımlarındandık.Fitch ve Mitchell gibi skorerlere ragmen mi demek lazım yoksa baska seyler mi??
Tarıq Kırksay iyi olurdu ama anlasmıs sanırım.
Kelly mccarty iyi olurdu.
4 numara icin Mario Austin cok iyi ama gecen sezonu iyi gecirdi ucretini iyice arttırmıstır..

Arkadaslar suan yönetimden kimsenın basketbolu dusundugunu sanmıyorum butun yogunluk futbol takımı için alınacak futbolcuda vede kaynaklarda orya gıdıyo sanırım basket için futbol takımının transferının bıtıp basket takımının bütcesınden nekadar kulanıldıgına bakıp elde kalan butce ile oyuncu alınıcak bu beklıyıs bence bunu gostergesı nba dekı oyuncuları beklıyomusuz almısız ozman cıkıp solesınler isimleri nba takımlarına ımza atamazlarsa gelıcek oyuncuları bızde bılelım okadar kesınse bence bu olay sadece zaman kazanma vede goz boyama gıbı gelıyo bana...'!!!

Ben Basketbol Şubesinin başında Ahmet Dedehayır var diye biliyorum ve Ahmet Dedehayır'ı Futbol Maçlarında Görüyorum bence şube sorumlusu olarak Ahmet Dedehayır bir açıklama yapmalıdır..Transferdeki durumu,Hedeflerimizi birde ondan duymak gerekir ...

Re:

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

fitch'in çok faydalı bir oyuncu olduğuna kuşku yok. ben bir kaprisini de görmedim ama nedense taraftar ve teknik heyetle bir türlü kimyası tutmadı. o nedenledir ki fitch'in geleceğine ve düzeleceğine dair bir umudum yok. şu da bir gerçek ki onun gibi yeteneklisini zor buluruz.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Kontrol ettim fitch daha kimseyle anlaşmamış.

bu arada aylardır şaşırdığım bir şey var: bu adam neden summer league'lerin hiçbirine katılmadı....
eyüp bey'e de bir soru: fitch gibi oyuncuların son durumunu hangi siteden kontrol ediyorsunuz? jeff graves şimdi ne yapıyor mesela?

Re: Re:

Timur Saglam' Alıntı:
[quote="Mustafa Marangoz":55dda]Bizim artık GERÇEK bir 3 numaraya ihtiyacımız var öle 2 numaradan bozma olmayacak ayrıca bu takımın 2 numaraya(diger bi degişle Müthiş bir SKORERE) ihtiyacı yok .Artık takım oyunu oynayan,belli hücumları olan komple bir takım görmek istiyoruz..Bir oyuncunun eline bakmayan..
Mustafa'nın dediklerine katılıyorum.ve..

Oncelikle Performans/Ucret oranı onemli.Gerci ucretler cok oynak..

Stevenson olabilir , ucreti sorun olabilir
Jeff bazen kendine oynuyor savunmada top calmaya odaklanırken adamı kacırıyor riskli ve istatislige oynayan bir savunma gibi olabiliyor(fitch de yapardı bunu),
S.Ford'dan daha iyisi olsa,
Eidson gelir mi?O paraya deger mi..
J.Thomas aradıgımız 3 numara degil bence..
Fitch aman donmesin..savunması iyi oyunu bilen bir 3 numara sayesinde Tufan ve Murat'ın skora katkısı artacaktır.Fitch gibi biri gelirse bu cok zor..Mustafanın yukarıda dedigi gibi..Fitch gibi cok top kullanan bir skorer gelmezse sayı bulamyız diye birsey yok!Gecen yılın en kısır takımlarındandık.Fitch ve Mitchell gibi skorerlere ragmen mi demek lazım yoksa baska seyler mi??
Tarıq Kırksay iyi olurdu ama anlasmıs sanırım.
Kelly mccarty iyi olurdu.
4 numara icin Mario Austin cok iyi ama gecen sezonu iyi gecirdi ucretini iyice arttırmıstır..[/quote:55dda]

Sevgili Timur, dediğim gibi; EIDSON transferi için sağlam bir bütçe gerekiyor, ama bana göre aldığı ücreti her zaman hakederek oynayan bir oyuncu. Sadece atmaya değil, attırmaya yönelikte bir kısa forvet. İstatistikleri ortada zaten...

TARIQ KIRKSAY hangi takımla anşlaştı? Eğer dediğiniz gibiyse birşey diyemem. Ama başka bir kulüple anlaşmamış ise, mutlaka takımda oynamalı diyebileceğim bir oyuncudur. Fransa milli takımında Boris Diaw'ın boşluğunu doldurabilecek tek adam diyebilirim. Ama biraz pahalı tabii...

KELLY MCCARTY yerine bence çok daha farklı özelliklere sahip oyunculular alınabilir. Zira, MCCARTY'nin skor üretmek ve birazda ribaund almak dışında oyuna pek fazla katkısı olmuyor.

MARIO AUSTIN transferininde zor olduğunu, ama WILLIAM AVERY getirilebiliyorsa, onunda getirilebileceğini düşünüyorum. Bu arada AVERY transferininde çok isabetli olduğunu söyleyeyim. ULEB Cup'un en iyi 4-5 oyun kurucusu içindeydi.

JAMEL THOMAS konusunda kesinlikle katılıyorum. O tarz bir oyuncu GALATASARAY'ı şu an bulunduğu konumdan bir adım ileriye götüremez.

FITCH konusunda da %100 katılıyorum. Hatta biraz daha ileri gidip, şunu söyleyebilirimki; FITCH'ın takıma büyük maçlarda yarardan ziyade zararı oluyordu. Herkes istatistiklerie bakıp aldanabilir, ama hakikaten takım oyununu baltalayan bir oyuncuydu. Bazen sanki tamamen işi sokak basketboluna döküp, izlediğimiz maçlardan zevk almamamıza sebep oluyordu. FB maçında yenilen büyük farkın en büyük sebeplerinden biride FITCH'dir!

Bencede çok skorer bir şutör guarda (SG) gerek yok. Zira o bölgede TUFAN rahatlıkla oynayıp, 12-13 sayı ortalaması yakalayabilir. Üstelik başarı için mutlak gerek olan "takım oyunu" adına bu çok önemli.

Bir arkadaş demişki, "şimdi tamaen futbola endekslendi. Mali güç oraya destekçi" diye. Evet, arkadaşımız haklıdır. AVERY'den sonra transfer yapılamamasının sebebi budur. Açıkcası benim tek endişem, Café Crown'dan gelen paranın tamamen futbola akıtılacak olma ihitmalidir. Ama diğer bir yandan da bütün diğer branşlara yapılan ciddi yatırımları düşünürsek, erkek basketbol takımını pas geçeceklerini sanmıyorum. Hele ki geçen sene FB karşısında yaşanılan ağır yenilgiler sonrası, mutlaka iyi transferler yapacaklardır kanaatindeyim. Çünkü maalesef birilerinin uyanması için ağır darbeler gerekiyor.

Tarıq Kirksay unics kazan ile anlaştı
Chuck Eidson gerçekten çok önemli bir oyuncu 2-3-4 numaralı pozisyonlar da oynuyor çok yönlü bir oyuncu ama rytas a transfer oldu.
Mario Austin geçen yıl uleb de çok iyi bir performans gösterdi bu sene de euroleague de oynayan bir takımda oynayabilir , ama alınırsa pota altında çok önemli bir transfer olur.
Avery için dediklerine katılıyorum çok önemli bir oyun kurucu aldık hem takım oynatmada hem de oyun sıkıştıgı zaman skorer olarak çok önemli bir transfer.
Ben Kelly McCart nin yararlı olabilcegini düşünüyorum hem tecrübeli hem de skorer bir oyucu savuması da fena degil
Fitch çok yetenekli bir oyuncu ama bu yetenekleri hiç bir zaman takım için kullanmadı onun için
fitch'in kalmasını istemem

Şimdiye kadar önerdiğiniz oyuncular ya 3 numara yada hem 4 hem 5 oynayabilen oyunculardı..Acaba sadece 5 numara oynayabilen,Kalıplı ve Skorada katkıda bulunabilen bir 5 numara varmı..
Benim Gönlümde Ratko.Varda yatıyor siz 5 numara için kimleri önerirsiniz ayrınca alacağımız 5 numara en az 2.10 cm boyunda olmalı çünkü efes'in ve f.ülker'in 5 numaraları 2.12 'den uzun pivotlar onlarla boğuşabilecek iri bir pivot gerekli...

Re: Re:

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
Eyüp YILDIZ":943ee]Aslında fitch ile konuşulup biraz kulağı çekilip tekrar anlaşılsa çok iyi olur. [/quote] fitch'in çok faydalı bir oyuncu olduğuna kuşku yok. ben bir kaprisini de görmedim ama nedense taraftar ve teknik heyetle bir türlü kimyası tutmadı. o nedenledir ki fitch'in geleceğine ve düzeleceğine dair bir umudum yok. şu da bir gerçek ki onun gibi yeteneklisini zor buluruz. [quote=Eyüp YILDIZ]Kontrol ettim fitch daha kimseyle anlaşmamış.[/quote] bu arada aylardır şaşırdığım bir şey var: bu adam neden summer league'lerin hiçbirine katılmadı.... eyüp bey'e de bir soru: fitch gibi oyuncuların son durumunu hangi siteden kontrol ediyorsunuz? jeff graves şimdi ne yapıyor mesela?[/quote:943ee][url="http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry=TUR&PlayerID=35558' Alıntı:
http://www.eurobasket.com/player.asp?Cn ... erID=35558[/url]
buradan.

bana göre kimse geraldı geri beklemisin geçen sene son oyak maçında kız arkadaşını otele getirtmesi iplerin koptuğu an olmuş hatta takımdan bi yönetici bunu engelliyemediği için istifasını vermiş
kaynak:slam tr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...