2008-2009 Hazırlık dönemi!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Gecen seneki gibi il haftalarda sıkıntı cekmeyiz . Bu sene takımı gecen senekinden biraz daha önce kurduk . Şimdi de üst üste hazırlık maclarını kaybediyoruz ama bunda sıkıntıya düşecek bir durum yok cünkü takım bir arada basketbol oynayalı 1 ay bile olmadı . 1 ayda da hicbir takımın birbirine adapte olması beklenemez . Telekom'u ise ligde zorda olsa itici gücümüzle yeneriz . Telekom suan bizden önde ama lig ortamında hersey değisir . Bir bakıyosunuz biz 1. bitirdik , Bjk 3.bitirdi :)

Gurovic- 23 sayı 2 asist
Zizic-17 sayı 8 ribaund
Graves-16 sayı 3 rib 4 asist
Hüseyin-10 sayı 6 rib
Milojevic-7 sayı 1 rib
Polat- 6 rib 1 blok
Teoman-2 sayı 2 rib 1 asist
Erdem-1 rib 1 asist
Alican-1 rib
Marshall-2 sayı 1 top çalma
--------------------------------------

İstatistiklerde böyle.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Gurovic- 23 sayı 2 asist
Zizic-17 sayı 8 ribaund
Hüseyin-10 sayı 6 rib
Milojevic-7 sayı 1 rib
Polat- 6 rib 1 blok
Erdem-1 rib 1 asist
Alican Güney-1 rib

İstatistiklerde böyle.
Marshall memnun etmedi beni ama böyle gitmeyeceğinden eminim . Zaten kampa en iyi baslayanlardan biriydi .

Gelelim skor dağılımına

Skor cok iyi dağılmıs bunun yanı sıra Polat 0 sayı atsada oyunun diğer alanlarına katkı yapmıs . Bu beni sevindirdi . Cüneyt'in olmaması beni üzdü . İnşallah dinlendirmek amaclıdır yani sakatlığı yoktur ama Cüneyt olsa sahsi görüsüm bu macı alırdık

Gurovic ve Zizic gerçekten iyi gidiyolar zizic gerkeli süreyi aldığında ne kadar etkili olacağını gene göterdi. Hazırlık maçıda olsa kazanmaya başlamamız lazım artık gerçi ciddi farklarla yenilmedik hep başa baş götürdük maçları ama kazanma alışkanlığı önemli gerçekten.
Bu arada Alican Güney

Bir sorum var Milan Gürovic insan mı ? :) Cidden süphelendim adam ilk hazırlık macından beri 19 dan asağı inmedi . İnsallah bir sakatlık olmaz da hep böyle devam eder

Bu arada bi parantezde Graves'e açmak lazım Murat hoca ona güveniyo Hite'dan daha iyi olduğunu hep söylüyo, anlaşılan Graves bu güveni boşa çıkarmayacak, iyi bi oyuncu olduğu Pau daki istatistiklerinden belliydi zaten.

Tahminimin tutacağını adım gibi biliyordum hatta tahminimde yerliler için azıcık taolsa umutluydum
atılan 77 sayının 61 i yabancılardan 10 u hüseyinden 6 sı diğer yerlilerden
yerli sıkıntısını çok daha derinden hissedeceğiz mutlaka bir an önce dişe dokunur yerli takviyesi yapılmalıdır
belki imkanlardan dolayı aralık a kadar bekleme kararı almıştık ama murat hoca da bu yerli performanslarını görünce eminim ki yerli takviyesi için biraz daha acele edecektir.yabancılardan ise milojevic beklentimin altında kaldı bu maç itibariyle ama aldığı süreyi de göz önüne almak lazım

Can Akan' Alıntı:
istatistikleri bekliyorum onlar biraz daha belirleyici olacaktır ama tahminimce attığımız 77 sayının 45+ sını yabancılar atmıştır bu da yerliler açısından düşündürücü bir durum bence murat hoca bunları gördükçe yerli transferi için biraz daha acele etmeye başlayacaktır

Emin Doğanca' Alıntı:
Bir sorum var Milan Gürovic insan mı ? :) Cidden süphelendim adam ilk hazırlık macından beri 19 dan asağı inmedi . İnsallah bir sakatlık olmaz da hep böyle devam eder
Emin adama nazar değdirme :)
gerçekten gurovic in performansı çok iyi ama bu onun için standart standartlarında oynuyor milan gurovic

Maçı izleyemediğimiz için bir yorum yapmak doğru olmaz ama skorun yakınlığı bir artıdır. Kazanma alışkanlığı açısından galibiyetin iyi olacağı düşünülse de sonuçta hazırlık maçıdır diyip fazla takılmamak gerekir. Maçı izleyen kişilerin yapacağı yorumlar daha iyi olacaktır.
Skora gelirsek Gurovic geçenlerde yazdığım gibi maça başlarken kafadan bir 20 sayı Gurovic'e yazıyoruz. Gerçekten çok büyük bir oyuncu aldık. Zizic de takıma alışmaya başlamış. 17 sayı 8 ribaund gerçekten iyi. Graves yine aynı şekilde devam. Hüseyin'in performansı da iyi. Giderek artacaktır. Marshall böyle devam etmyecektir. O da zamanla performansını yukarılara taşıyacaktır. Polat'ın bu sefer en azından oyunun diğer alanlarına katkı yaptığını görmek iyi. Milojevic de kendini ileriye taşıyacaktır. Murat Kaya ve Cüneyt döndüğünde daha iyi olacağız. Ama yine de yerli takviyesi gerekli...

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Gurovic- 23 sayı 2 asist
Zizic-17 sayı 8 ribaund
Hüseyin-10 sayı 6 rib
Milojevic-7 sayı 1 rib
Polat- 6 rib 1 blok
Erdem-1 rib 1 asist
Alican-1 rib

İstatistiklerde böyle.

Gurovic 3/3 serbest atış 4/6 ikilik 4/8 üçlük
Zizic 5/8 serbest atış 6/9 ikilik
Graves 4/4 serbest atış 3/5 ikilik 2/4 üçlük
Hüseyin 2/4 serbest atış 1/3 ikilik 2/2 üçlük
Milojevic 1/3 serbest atış 3/5 ikilik 0/3 üçlük
Teoman 1/2 ikilik 0/1 üçlük
Erdem 0/1 üçlük
Strickland 0/3 üçlük

Yorumlarımı birazdan yaparım.
Bu arada Fahri Bey görüşseydik keşke :)

NOT: İstatistikleri ben tuttum. Profesyonel olmadığım için yüzde 100 doğru diyemem.

kerem abi çok sağol bilgiler için benim dikkatimi çeken teoman bile genç dediğimiz bir adamın 3şut atması polatı ise potaya bakmaması nasıl bir anlayıştır bu girer girmez sorun değil ama artık biraz olsun potaya bakmalı

Hüseyin yaa aslanım benim adam zorlanmadan 3lük genderiyor böyle bir uzun avrupada yok denecek kadar az.
Bunun uanında Milojeviç ve Marsall baya sönük kalmış.Yerlilerde(Hüseyin dışında) bukadar az katkı aldığımız bir maçta 2 yabancımızın suskun kalması bu maaçı kaybetmemizde etken.
Murat Kaya,Cemal ve Cücü dönünce bu Telekom'a kaybetmeyiz.Gerçi TT daha yeni başladı ancak oyuncuları zaten son derece hazır antrenman döneminden sonra en fazla biraz daha tempo kazanırlar ama bizim halledeceğiz daha çok şey var bunları hallettikten sonra biz kolay maç kaybetmeyiz.
Yerlilerden katkı alamamak en büyüük problemimiz umarım katılacak 3 oyuncumuz bunu halleder.

Hüseyin 2/2 üçlük. Hüseyin geçen sene başladığı dış şut işine bu sene de devam ediyor anlaşılan. Gurovic, Zizic ve Graves iyi yüzdelerle oynamışlar. Milojevic zamanla yukarılara çıkacaktır... Yerli performansımız 3 isimin gelmesi ve yapılması gereken yerli transferler ile artacaktır...

Can Akan' Alıntı:
[quote="Emin Doğanca":1a4ue70y]Bir sorum var Milan Gürovic insan mı ? :) Cidden süphelendim adam ilk hazırlık macından beri 19 dan asağı inmedi . İnsallah bir sakatlık olmaz da hep böyle devam eder
Emin adama nazar değdirme :)
gerçekten gurovic in performansı çok iyi ama bu onun için standart standartlarında oynuyor milan gurovic[/quote:1a4ue70y]
Gurovic bu sezon 15 sayı altı zor atar. Bazı maçlarda da çıldırır ve 30+ lı sayılar bize izletebilir. Bu çıldırma olayı verim anlamında. Graves de bu tip patlamalar yapacaktır.

Gurovic sahadaki duruşu, davranışları ile takımda ki oyyunculara yaklaşşımı ile lider oyuncu profili çizecek sanırsam. Hüso ve Cücoyu biraz daha rahatlatacaktır bu. Gurovic fizik olarak biraz daha oturduğunda savunmada da katkısı maximum olacaktır.

Takım iyi gibi ama Strickland bu takımı yönetme konusunda zorlanacak gibi. Zamana ihtiyacı var. Biraz daha oturmalı tabi herşey yerli yerine.

Gökce Başaran' Alıntı:
Takım iyi gibi ama Strickland bu takımı yönetme konusunda zorlanacak gibi. Zamana ihtiyacı var. Biraz daha oturmalı tabi herşey yerli yerine.
Kesinlikle katılmıyorum asıl bu kadar iyi bir takımı en iyi o yönetir (Cüneyt dahil) . Hem dısardaki bos adamı topla bulusturur hem de icerideki oyuncuları besler . Ayrıca saha görüsüde iyi bir oyuncuymus . 2006 - 2007 de 4,2 asist 2007 - 2008 de 3,8 (hadi 4 de) asist ortalaması ile oynadı . Gecen sene yanlıs hatırlamıyorsam Dee nin de asist ortalaması 4 idi .

Anlaşılan bu sene skor bazında sıkıntı çekmeyeceğiz.Ama çok sayı yiyoruz.Elbette bu calışarak aşagıya iner ama bunu hazırlık maçlarında görseydik daha iyi olurdu.

Gurovic lig kalitesinin çok üstünde bir oyuncu ben ondan 3-5 sayı daha fazla atmasını beklerim.

Zizic:İmza töreninden sonra gizli kahraman.Bir imza günü konuşuldu :)

Cüneyt neden oynamadı.ßilen cevaplayabilir mi?