2008-2009 Hazırlık dönemi!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Bence telokom maçı gayet iyi bir sonuçla tamamlanmış. Bazı arkadaşlar telekom sezonu yeni açtı demiş fakat telokom bizden daha bi takım sonuçta onlar daha uzun zamandır tanışıyolar bizim yabancıların hepsi yeni türk oyuncular desek 2 sakat (tufan ve cüneyt) 2 oyuncu mili takımımızda(cemal murat) geriye zaten hüseyin erdem kalıyo geçen seneden tanışan. Onların ise türkler komple kalıyo yabancıların bazıları kaldı bu yüzden onlarında antreman sahasında olduğunu düşünürsek hiç te kötü bir sonuç değil bence. Oyunculara gelecek olursakta GUROVİC: bekledeğimiz gibi hatta benim beklentileriminde üstünde üstelik birde sezon başı ZİZİÇ: gayet iyigidiyo oda beklenen gibi GRAVES: beklentilerin bana göre baya üstünde M.S : bekleyip görmek lazım çok güven veriyo mu hayır ama bence bu sezon bizi idare eder cüneytle birlikte herkezinde söylediği gibi bekleyip görmek gerek.MİLOJEVİC :ben ondan daha yüksek bir performans bekliyodum ama eminim oda ilerki günlerde kendisinden beklenen performansı sahada gösterecektir türklerde ise hüseyin yine bu sene en çok katkıyı yapacak gibi gözüküyor cüneyt murat erdem ve ilerki haftarda iyileşirse tufanın vereceği performans yeterli olursa bu sene bizi beklediğimizden de daha iyi bir sezon bekliyor olabilir

Futbolda oldugu gibi basketboldada teknik yonetim konusunda sikintilarimiz var.Oyuncular mukemmel,baskan mukemmel ama ekibin basindaki komutanlar zayif.Kadrodaki isimleri gorunce(bilhassa yabancilari!)umutluyum ama umudumu kiran seyler yok da degil.

mustafakaya' Alıntı:
Bence Wright bizim maçda hiç bişi yapamaz çünkü ilacı bizde ;) Wright ın ilacı : Cemal Nalga :)
Kanka Cemal Nalga Milli takımda değil mi ya!
Yoksa döndüde ben mi bilmiyorum.

3. periyod ta tam olrak 32 sayı yedik.41 den 73 e kadar çıktılar.Bizde 63 te kaldık.Polat ilk sayılarını attı.oleeeeeeeeeeeey :p
Savunmamız anlaşılan çok kötü bir gün geçiriyor.

Savunmamız bugün berbattı..Gurovic ilk üc üclügünü başarıyla sonuclandırdı zaten...Andrja zizic maca felaket başladı ama sonradan cok iyi bi oyunla kenine geldi.Antonio graves daha cok ceza atışlarına yöneldi..Elinde top tutmayı seviyor demişti murat hoca ama adamın buna pek imkkanı yok...milojevic sakatlandı zaten onada burdan gecmiş olsun diyorum...Gelelim marshall stricklanda....

Savunmada çok kötüydü kendisinden 10-12 cm lik kısa bir oyuncuyu cok kötü savundu..Hucumda ehh dedirtti...Yani gerektiginde atmayı bildi...Yani kimse kızmasın ama stricklanda dee yi tercih ederim...Takımımızda fastbreak diye bir kavram kalmamış...Hüseyin fizik olarak hazır degil bu cok belli oldu..Polatda aynen zizicle beraber oyuna girdiler ve ikiside felaket oynadı ikiside sonradan düzeltti...Birini hücüm ribaundandan buldu...Birinide boş üclükle degerlendirdi sayılarını polat...Teoman bence yetenekli bir oyuncu..Hatta bi ara 78-70 mi ne gerideydik ona verdiler oda üçlügü salladı...Neyse anlatacaklarım bu kadar nu arada koca salonda bir biz tezehürat ettik.

Umut Erdem' Alıntı:
Savunmamız bugün berbattı..Gurovic ilk üc üclügünü başarıyla sonuclandırdı zaten...Andrja zizic maca felaket başladı ama sonradan cok iyi bi oyunla kenine geldi.Antonio graves daha cok ceza atışlarına yöneldi..Elinde top tutmayı seviyor demişti murat hoca ama adamın buna pek imkkanı yok...milojevic sakatlandı zaten onada burdan gecmiş olsun diyorum...Gelelim marshall stricklanda....

Savunmada çok kötüydü kendisinden 10-12 cm lik kısa bir oyuncuyu cok kötü savundu..Hucumda ehh dedirtti...Yani gerektiginde atmayı bildi...Yani kimse kızmasın ama stricklanda dee yi tercih ederim...Takımımızda fastbreak diye bir kavram kalmamış...Hüseyin fizik olarak hazır degil bu cok belli oldu..Polatda aynen zizicle beraber oyuna girdiler ve ikiside felaket oynadı ikiside sonradan düzeltti...Birini hücüm ribaundandan buldu...Birinide boş üclükle degerlendirdi sayılarını polat...Teoman bence yetenekli bir oyuncu..Hatta bi ara 78-70 mi ne gerideydik ona verdiler oda üçlügü salladı...Neyse anlatacaklarım bu kadar nu arada koca salonda bir biz tezehürat ettik.
Umut abi senin üstünde ne vardı maçta?
Orda tek çıldırın tişörtlü bendim hatırlarsın belki...

Bu günkü maça gidemedim ama aşağı yukarı dünkü maçla aynı performanslar sergilenmiş galiba Milojevic olmadığı için Polat biraz daha öne çıkmış.

Gurovic ve Graves kalitelerini hemen ortaya koyuyorlar zaten onları anlatmaya gerek yok. Benim gözümde Zizic de öyle. Milojevic de çalışkanlığıyla her zaman önemli işler yapacaktır. Tek soru işareti Marshall ama ona da zaman tanımak lazım. Benim içinse esas soru işareti Cüneyt. 3 yabancıdan dolayı Marshall çoğunlukla oturuyor olacak. En kilit nokta Cüneyt, Murat ve Hüseyin gibi geliyor bana. Yabancılarımız zaten iyi onlardan pek sorun yaşamayız.

Tupac t-shirti vardı..Ben başkasının kullanıcı adını kullanıyorum ben 17 bucuk yaşındayım.. :) Ondan belki hatırlarsın..

Şimdi önce rakiplerden önce kendimize bakmak lazım. Ufak bir değerlendirme yazısı yazayım bu konu hakkında.

Bir kere şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Türkiye basket liginde eşleşmesi olmayan tek adam bizdedir. Onun da adı Milan Gurovic'tir. 2.07 boyu ile 3 numara oynaması onun size ve boyunda bir 3 numaranın türkiye de olmaması nedeni ile başlı başına farklılık yaratan bir oyuncu. Zaten bunuda hazırlık maçlarda gördük. Şutunu dışarıdan kesebilen, zorlayabilen pek oyuncu yoktu Ankarada. Ama Milan Gurovic bu kadar büyük bir isimken ve takımın çok şeyi iken hücumun 24 saniyesinin en fazla 4-5 in de top elinde oluyor. genelde üzerine çiziken oyunları bitiriyor Gurovic. Bitiremediği bir hücum da görmedim daha. :) Bu nedenle Tbl'nin en önemli oyuncusu bizde kanımca.

Gurovic'ten takım yapısına geçmek gerekirse, daha oturmadığımız belli oluyor. Özellikle savunmada. Atletizm'in 1. öncelikte olmadığı bir savunma öğretisine alışmak biraz zaman alacaktır kanımca. Pozisyon bilgileri iyi olan oyuncular olsada takımda, bunların bir "takım savunmasının" içinde bulunması çok ayrı birşeydir. Bu yüzden savunma kısmının kilit kelimenin sabır olması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Gurovic'in de savunma bakımından göstermediği daha çok şey var. Pek takılmadı savunmaya ama iyi bir savunmacı olduğu bilinir. Hücum bazında daha takım birbirine alışmamasına rağmen her şekilde sayı bulmamız avantaj. Pota altının yakın yerlerinde zizic, Hüso ve Milo ile çok sayı bulacağız ve bu sayıları bulurken de top kayıpları minimum olması gerekiyor başarı için. Şuan top kayıpları hücumda maximum durumda nedeni, tabiki de daha oyuncuların pozisyonlarını, nerede duracaklarını pek bilmemelerinden kaynaklanıyor. Takım yenilgiler alsa bunun başlıca nedeni rakip takımların daha çok birebir oynamaya çalışmaları. Biz daha çok herkesin eline top değsin sistemini oturtmaya çalışırken, onlar daha çok birebir zorlamaları ile geçiyorlar hücumu. Bu da ister istemez savunmada zorluyor bizi.

Daha önümüzde 2 haftadan fazla bir süre var tür kiye kupasına. O yüzden takımın o güne kadar Murat hocanın istediği konuma geleceğini düşünüyorum. Kimse küçük düşünmesin. Asla zirve adayları olan takımlardan kadro olarak eksiğimiz yok. Bunu rahatlıkjla söyleyebiliyorum. ama uyum için zamana ihtiyacımız olacak.

Bu sene atletiklik konusunda sıkıntı çekeceğiz. Ama bunu ön planda tutmadığımızdan dolayı dediğin gibi diğer yönlerimizi ön plana çıkarabiliriz. Bu sene oyuncularımızın oyun bilgisi yüksek. Zizic, Milojevic, Hüseyin gibi pota altında oyunu okuyabilen ve pozisyon bitirebilen oyuncularımız var. Fakat ayakları çabuk oyunculara karşı zorlanabiliriz. Bunu bireysel olarak yapmak çok zor olacaktır. Burada önemli olan takımın birbirine kaynaşması ve tanıması. Birbirlerini tanıdıkça ne yapacaklarını bileceklerdir. Yardım savunmasını da böyle yapabiliriz. Onlar bu açıklarını takım savunması ve oyun bilgisi ile kapatabilirler. Bunun içinde dediğin gibi zaman gerekli...
Kısalar konusunda ise özellikle Graves ve Murat'a çok güveniyorum. Savunma ve ceza şutu konusunda bize katkı verecklerdir. Özellikle Graves'in bireysel olarak da skora katkısı bizi çok rahatlatacaktır. Zaten bu sene skor konusunda pek sıkıntı çekmeyeceğiz. Marshall ise gelişim göstermesi gereken bir oyuncu. Eğer bu gelişimi bu sene içerisinde takımla birlikte gösterirse çok iyi olacaktır. Umarım aldığımız bu risk yerinde olur ve MS bu takımı yönetir. Ona zaman ve güven gerekli...

Cücü idmanlara başlamış takımla beraber. Tempolu pas çalışmalarına filan katılmış. Heralde sakatlığı atlattı, Antalyada oynar tahminimce.

Can Akan' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":sahakdxz]Cücü idmanlara başlamış takımla beraber. Tempolu pas çalışmalarına filan katılmış. Heralde sakatlığı atlattı, Antalyada oynar tahminimce.
Antalya maçı Tv de yayınlanır mı sence?[/quote:sahakdxz]
Keşke yayınlansa. Ama kulağımıza gelen birşey yok şuan.

Keşke yayınlansa. Ama kulağımıza gelen birşey yok şuan.[/quote]
yayınlanmazsa da senle Kerem i yollarız canlı yayın yaparsınız
şaka bir yana yayınlanması için bastırsak elimizden gelen bişe varsa yapalım

Valla vardı öyle bir planda Kerem sağolsun uygulamaya koydurtmak için uğraşmadı. :) Neyse inşalah yayınlanır.