2008-2009 Hazırlık dönemi!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Yabancı oyuncularımız belliki bize çok büyük katkı verecekler, buna Marshall'da dahil.
Graves'in Gurovic'in önüne geçme ihtimali bile var, Ziziç, Milojevic, Marshall hepsi skorer oyuncular, hücum sorunu yaşamayacağımızda aşikar.

Yerli oyunculardan takıma katkı sadece Hüseyin'den gelmemeli, bu mesele çok canımı sıkıyor, Erdem, Polat ve Murat kaya muhakkak daha fazla katkı yapmalılar.
Savunmamız sanırım sıkıntılı olacak bu sene, savunmada Gaines ve Owens'ı çok arayacağız, pota altımız yumuşak karnımız olacak gibi, dış oyunculara yapılacak baskıda ise Graves, Marshall ve Gurovic yeterli olacaktır, ama pota altında atletik oyunculara karşı ağır kalacağız, bunuda çözecek olana çok iyi yardımlaşmak olacaktır.

Sanırım bizi güzel bir sezon bekliyor.

...Bir arkadaşımız Graves'in Hite'den daha faydalı olacağını söylemişti...Bu ilk hazırlık maçında da yavaş yavaş bunun sinyalini verdi Graves...İnşallah hepsi daha da iyi olur...

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Yabancı oyuncularımız belliki bize çok büyük katkı verecekler, buna Marshall'da dahil.
Graves'in Gurovic'in önüne geçme ihtimali bile var, Ziziç, Milojevic, Marshall hepsi skorer oyuncular, hücum sorunu yaşamayacağımızda aşikar.

Yerli oyunculardan takıma katkı sadece Hüseyin'den gelmemeli, bu mesele çok canımı sıkıyor, Erdem, Polat ve Murat kaya muhakkak daha fazla katkı yapmalılar.
Savunmamız sanırım sıkıntılı olacak bu sene, savunmada Gaines ve Owens'ı çok arayacağız, pota altımız yumuşak karnımız olacak gibi, dış oyunculara yapılacak baskıda ise Graves, Marshall ve Gurovic yeterli olacaktır, ama pota altında atletik oyunculara karşı ağır kalacağız, bunuda çözecek olana çok iyi yardımlaşmak olacaktır.

Sanırım bizi güzel bir sezon bekliyor.
evet dostum yazının bir kaç ayrıntısı dışında sana tamamen katılıyorum.yerlilerin skor katkısı beni de çok üzüyor
Bremen Roosters maçında attığımız 102 sayının 83 ünü yabancılar atmış bu yabancılar dan aldığımız verim bakımından çok iyi ama türklerinde katkı yapması lazım mesela polat 23 dakika oynamış sayı atamamış bu durum düşündürücü
graves le gurovic sayı ortalamaları birbirine yakın olacaklardır.ama her zaman gurovic kariyeriyle bir adım önde

katılmadığım konular ise savunmada çok büyük sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum açıkçası.yukarıdan bloklar olmasa da aşağıdan blokları çok izleyeceğiz bu sene
savunmada gaines i owens ı atayacağımız düşünmüyorum açıkçası basketbolu bile fundamental i yüksek oyuncu her zaman avantajdır zizic inde hüseyinin de milojevic in de savunmada pozisyon bilgisi çok iyi

tek sorun sadece çok atletik oyuncular bire bir eşleşme de sorun yaratabilir o sorunuda atletik oyuncuyu potaya yaklaştırmayak çözebiliriz.bu sene pota altı oyuncularımız box out yaparak ribaund alan oyuncular bu da demek oluyor ki alan savunması nı bu sene daha çok kullanacağız.

guard a baskıyı ise her pozisyonda yapmalıyız sadece basket attığımız pozisyonlarda değil.potadan seken toplarda fast break yememek için graves rakip takımın oyuncusunu hemen bulup ona baskı yapmalı.diğer oyuncularımızda geri koşma işini çok iyi yapmalı.rakip takıma fast breaklerde yarı sahaya çabuk gelmelerini engellemeliyiz

bunun dışında kısa beşe dönerek tam saha pres yapmalıyız bunu bu sene çok kullanmalıyız.ama bu risklidir rakip takım paslarla yarı sahayı kolay geçerse sayıyı potamızda görürüz ama oyuncularımız yüksek olan oyun bilgileriyle pas kanallarını kesebilirler

hucüm silahımız:set e set oyun ve iyi top çevirme ve boş üçlükler
savunma silahımız:1-3-1 zone press ve fullcourt press

Ya Graves Hite dan iyi diyen arkadaşlar hite'a ayıp ederler..Adam süre aldıgı zaman yaptıkları ortada bi adam...Graves 47 dakika oynamıs 15 sayımı atacak tabi 25-30 sayı atacak..Bu sene eminim en cok arıyacagımız oyuncu hite olacak çünkü belki graves yedek kalmayı hazmedemeyen bi oyuncu olabilir bunu zamanla görecegiz...Hite da belki hazmedemiyodu ama en azından girip sanki maca ilk beş başlamış gibi sayılarını atıyordu...Gravesden cok şey bekliyorum bunu acıkca söylüyorum ama eger graves bunu yani 3+2 kuralından dolayı bench de oturup bu konuyu kafasına takarsa işte o zaman durumumuz vahim...

Ama sadece penetre konusunda iyi dedi..Şutuyla alakalı bişey demedi...Bir de beni düşündüren konu graves topla oynamayı cok seviyor dedi...Forumdaki arkadaşların dedigine göre stricklanda cok seviyor...İkiside benchde oturmak zorunda kalacak...İşte bu oyuncuların karakteristik özellikleri burda takımı cok etkiler...

mustafakaya' Alıntı:
Resmi siteyi mail yağmuruna tutsak belki diğer kamplardaki maçları yayınlarlar.
bencede bunu yapalım hep beraber bir taslak hazırlansın hepimiz mail bombardımanına tutalım kulübü
bu turnuva gitti artık ama en azından ankaradaki telekom ve casa maçlarını
ve slovenya kampındaki maçların yayınlanmasını bu yolla sağlayabiliriz

Umut Erdem' Alıntı:
Ama sadece penetre konusunda iyi dedi..Şutuyla alakalı bişey demedi...Bir de beni düşündüren konu graves topla oynamayı cok seviyor dedi...Forumdaki arkadaşların dedigine göre stricklanda cok seviyor...İkiside benchde oturmak zorunda kalacak...İşte bu oyuncuların karakteristik özellikleri burda takımı cok etkiler...
tam tersi en çok süre alacak iki yabancıdan biri antonio graves diğeri milan gurovic olacak

Acaba maçtaki dış atış yüzdemizi bilen varmı . ortalamalar felan varmı yoksa istatislik olarak oyuncuların sayılarımı var sadece.. oranları merak ettim ben baya :D

Graves ve Gurovic bu takımın ana skorerleri olacaktır. Graves içeri drive edebilen atletik, şutör bir oyuncu. Savunmasının iyi olması da cabası. Graves rakibin ana skorerlerini tutacaktır. Bu sene kilit oyuncularımızın başında geliyor. Gurovic ise tecrübesi, şutörlüğü ile bu takımın en önemli yıldızı. Vereceği verimden benim şüphem yok. Milojevic ve Zizic'e süreyi iyi paylaştırmak gerekecektir. Onlarda sistem oturduğunda daha rahat olacaklardır. Marshall da bu ligi tanıyan ve potansiyelli bir oyuncu. O da gerekli verimi verecektir. Keşke böyle yabancıların yanına daha iyi bir yerli rotasyonumuz olsaydı. İşte o zaman çok farklı olurduk. Hüseyin, Murat ve Cüneyt rotasyonun dişlileri olacaktır. Cemal'den ve muhtemel alacağımız oyuncu ile 10 kişilik bir otasyon oluşturmamız gerekir...
Kısacası önümüz açık...

Kerem SEÇER' Alıntı:
Bremen'in başkanlığını Burak Canboy, antrenörlüğünü de Nedim Hızlıateş yapıyormuş.
kerem dostum ne dersin sence faydalı olurmu kulübü mail bombardımanına tutmak en azından türk telekom ve casa maçları ve slovenya kampındaki maçları banttan da olsa izleme şansına sahip olabiliriz

Kerem SEÇER' Alıntı:
Bremen'in başkanlığını Burak Canboy, antrenörlüğünü de Nedim Hızlıateş yapıyormuş.
kerem dostum ne dersin sence faydalı olurmu kulübü mail bombardımanına tutmak en azından türk telekom ve casa maçları ve slovenya kampındaki maçları banttan da olsa izleme şansına sahip olabiliriz

Umut Erdem' Alıntı:

Penetre konusunda iyi dedi.Ayrıca Hite 1 oynayamıyordu Graves 1-2 oynayabiliyor dedi.Ayrıca Graves daha sert savunma yapıyor dedi.Graves daha istikrarlı dedi.

Bilmem anlatabildim mi ?