2008-2009 Hazırlık dönemi!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Uğur GÜVEN' Alıntı:
[quote="Zoban Raftik":1pvdugrm]Bu bahsi gecen diger siteler nedir?
Kimlerdir?

Abicim neden taktın bu kadar site işine demişya basketdergisi ve turkbasket gibi siteler senindemi siten var? Bu kadar alınıyosun[/quote:1pvdugrm]
Uğur ben cevap vereyim sana, Zoban abi Türkiye'nin en büyük taraftar sitesi olan, Tribundergi.com'un kurucusudur bilgin olsun...

Uğur GÜVEN' Alıntı:
[quote="Zoban Raftik":34mp4cyz]Bu bahsi gecen diger siteler nedir?
Kimlerdir?

Abicim neden taktın bu kadar site işine demişya basketdergisi ve turkbasket gibi siteler senindemi siten var? Bu kadar alınıyosun[/quote:34mp4cyz]
Kerem'in postunu gormedim, ben post atmadan once atmis sanirim.
Siteleri ogrendim, bilgilendim.
Tesekkurler.

Murat Kaya'nın da süre almasıyla Gravesin süresi azalacak tabi ama gerçekten yabancılarımızın üzerinde çok büyük yük var.Cüneyt ve Hüseyin in (allah korusun)sakatlıkları yorgunluklarından dolayı kaçırdıkları tam verim veremedikleri maçlardengemizi bozar.Murat Hocanın dediği gibi yerlilerimizden %110 almalıyız.Teomanın ligde ne kadar süre alacağını da merak ediyorum.Graves,Strickland hatta Murat Cüneyt in sahada olmadığı zamanlarda topu getirebilirler umarım Teoman az da olsa katkı yapabilir.

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
Az önce nedenini öğrendim istatistik farkının.

Polat -2 atmış. Yani kendi potasına...

:))))

Ayrıca Gurovic'in ardından o da 100 numaraya gitmiş az önce... Flaş Flaş Flaş... Yemekte karpuz yemişler! Bu gece daha çok ziyaret ederler WC'yi.... Resmi site uyuma!

Koptumm.. Yarıldımmmm... :ehue :ehue

Resmi site istatislikleri tam şekilde verirse bizim açımızdan daha aydınlatıcı olur ama sadece dakika ve oyuncunun attığı sayıya yer veriyorlar . Bu maç Graves oynarsa bizim açımızdan daha iyi olur . Murat Didin in takımı yanılmıyorsam uleb dede oynuyordu . Bizim için iyi bir sınav olacaktır .

Resmi site bizi kaynak gösterecek demek veya ima etmek bizi komik duruma düşürür.

Tabikide GS ile ilgili en doğru bilgileri resmi sitemizden öğreniyoruz.

Bazı basket sitelerinin burada okudukları haberleri, kaynak bile göstermeden yayınlamaları bizi rahatsız ediyor.

Resmi sitenin bizden gördüğü (maç skoru gibi) olmamış mıdır peki. Özellikle tbl canlı yayın yokken kurduğumuz anadolu daki canlı hat sayesinde oldukça hatrı sayılır bir canlı yayınımız vardı.
Basketbolda başarı arttıkça ve ilgi arttıkça basketbolun yeri de resmi sitede artacaktır ve herşey anında yazılacaktır umuyorum ki.

Sonuçta iki sitede misyon sitesi ve en doğru şekilde yönetilmeye çalışılıyor. Gerek yok böyle tartışmalara. Çabaların adı Galatasaray.

Teknik donanım eksikliğinden ötürü hazırlık maçlarının naklen ya da banttan yayınlanmasını geçtik... Hiç değilse birkaç fotoğraf çekilip Resmi Sitenin maç skorlarını verdiği haberlere eklense... Fotoğraf makinası yok değildir elbet!..

Basketbola ilgiyi arttırmak için multimedia içeriğin artması mühim.
Gözden uzak olan, gönülden de uzak oluyor!..

image1219966347619kf5.jpg

basketra6.jpg

Bremen Roosters maçından birkaç fotoğraf...

Yine yabancılarımız takımın yükünü çekmiş. Yerlilerden mutlaka verim almalıyız. Çünkü sadece yabancılar ile bu iş olmaz. Onlarda inanıyorum ki ilerleyen zamanlarda sisteme ayak uydurup gerekli katkıyı verecektir. Bu maçların skorları pek önemli değil. Ama yine de böyle daha yeni başlamışken bizden önce hazırlıklarına başlayan takımlarla başabaş oynamak iyi birşey...

Cüneyt geçen sezon kaldığı yerden devam ediyor anlaşılan. Cüneyt bize gelmeden önce hep çok katkı sağlamıştı bulunduğu takıma ama bize ne yazık ki ULEB de attığı son saniye üçlüğü dışında bi katkı vermiyor.

Keşke Engin Atsür ü alabilseydik ama keşkelerle büyük takım olunmuyor tabi.

Fahri Elmas' Alıntı:
Cüneyt geçen sezon kaldığı yerden devam ediyor anlaşılan. Cüneyt bize gelmeden önce hep çok katkı sağlamıştı bulunduğu takıma ama bize ne yazık ki ULEB de attığı son saniye üçlüğü dışında bi katkı vermiyor.

Cüneyt sezon sonunda önemli bir ameliyat geçirdi, şu an sakatlığı geçse de ağrıları devam ediyormuş o yüzden şu aşamada normaldir.

GALATASARAY CAFÉ CROWN:
Turetken 4, Strickland 6, Zizic 12, Kocaoglu 0, Erden 7, Besok 3, Milosevic 19, Ozurganci, Gurovic 19, Örge3, Graves 7.

BÀSQUET MALLORCA:
Alzamora 5, Milligan 8, Bivia 0, Blanch 18, Lompart 10, Riera 18, Sastre 5, Pampin, Blair, Orfila 4, Tiedeman 16

kaynak:www.bremen-roosters.de

bremen takımının internet sitesi de biraz değişik vermiş maçın istatistiklerini

Arkadaşlar pırlanta gibi 5 yabancı oyuncumuz var, bu beni çok umutlandırdı, Graves ve Marshall beklenilenin üzerinde bir performans veriyorlarmış, Avrupalı yabancılarımız zaten tartışmaya gerek yok.

Peki bu ne anlama geliyor, yıldız oyuncu alabilmek için aldığımız rol oyuncuları, yıldız çıktı :) :)

Biraz erken öttüm, izlemeden öttüm, ama bu değerlendirmeleri izleyen birinden öğrendim.

Kilit nokta yerlilerimiz, burada Levent Topsakal devreye giriyor, Levent hoca kişisel idmanlar yaptırarak bu sorunu çözecek göreceksiniz.

Bu sene daha iyi bir Murat, daha iyi bir Cüneyt, vede çok daha iyi bir Cemal ve Erdem izleyeceğiz kısaca yerlilerimiz bu sene kendilerini ispatlayacaklar.

Bu yazımı bir kenara not alsın herkes.

Hüso zaten iyiydi :)

Fahri Elmas' Alıntı:

Sen hazırlık maçlarını başından sonuna kadar izliyosun galiba.Böyle konuştuğuna göre..

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar pırlanta gibi 5 yabancı oyuncumuz var, bu beni çok umutlandırdı, Graves ve Marshall beklenilenin üzerinde bir performans veriyorlarmış, Avrupalı yabancılarımız zaten tartışmaya gerek yok.

Peki bu ne anlama geliyor, yıldız oyuncu alabilmek için aldığımız rol oyuncuları, yıldız çıktı :) :)

Biraz erken öttüm, izlemeden öttüm, ama bu değerlendirmeleri izleyen birinden öğrendim.

Kilit nokta yerlilerimiz, burada Levent Topsakal devreye giriyor, Levent hoca kişisel idmanlar yaptırarak bu sorunu çözecek göreceksiniz.

Bu sene daha iyi bir Murat, daha iyi bir Cüneyt, vede çok daha iyi bir Cemal ve Erdem izleyeceğiz kısaca yerlilerimiz bu sene kendilerini ispatlayacaklar.

Bu yazımı bir kenara not alsın herkes.

Hüso zaten iyiydi :)
Abi yabancılar konusunda çok haklısın. Hatta belki de Efes ile beraber en iyi yabancılara sahibiz. Verimleri onlardan da çok olabilir. Murat Kaya'dan ben bu sene patlama bekliyorum. Ona Kolej'deyken Yeni Pegasus diyorlardı. Yetenekli bir oyuncu. Şutör, oyun görüşü var ve savunmasını geliştiriyor. Fakat çalışması lazım. Bu yaz da söylenene göre çok çalışmış. Umarım bunun meyvelerini alır. Bu sene ondan çok şey bekliyorum. Cüneyt ise sakatlığı geçerse yine gerekli verimi verir. O da rotasyonun önemli isimlerinden olacaktır. Hüseyin zaten demirbaş. Fakat diğerleri konusunda şüphem var. Cemal kendini geliştirmeli. 5-10 dk. süre alabilecek seviyeye gelmeli. Ama bana ne Cemal ne de Polat güven vermiyor. Yapacağımız 1 ya da 2 yerli transfer bizi çok iyi duruma getirir. Ama en az bunlar kadar sistemi oturtmamız da önemli. Belki de sistem oturunca Cemal gerekli verimi verir...

Sakatlık sorunları ile boğuşmayan bi hüseyin olacak allahın izniyle. Geçen seneden çok daha iyi olacaktır hüseyin buna eminim, ama benim aklıma takılan ziziç iki maçdır 20 şer dakika süre alıyor inşallah süresini sıkıntı etmez, yıldız oyuncuları aldık almasınada inşallah onların idaresinde sorun yaşayamayız.

Bu arada Levent hocamız oyunculara birebir özel idmanlar yaptıracakmış, bu çok güzel bir haber bence.

Aklıma Hagi ve Emre Paragözoğlu geldi birden.