2008-2009 Hazırlık dönemi!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Emre Doğan' Alıntı:
[quote="Fahri Elmas":15ne73z5]Cüneyt geçen sezon kaldığı yerden devam ediyor anlaşılan. Cüneyt bize gelmeden önce hep çok katkı sağlamıştı bulunduğu takıma ama bize ne yazık ki ULEB de attığı son saniye üçlüğü dışında bi katkı vermiyor.

Keşke Engin Atsür ü alabilseydik ama keşkelerle büyük takım olunmuyor tabi.

Sen hazırlık maçlarını başından sonuna kadar izliyosun galiba.Böyle konuştuğuna göre..[/quote:15ne73z5]

Geçen sene izlediğim Cüneyt bana güven vermiyordu. Hazırlık maçlarındaki istatistiklerinde de bi değişiklik yok, ben kişisel olarak Cüneyt e güvenmiyorum.
Sen beğenebilirsin o senin tercihin lafazanlık yapıp birbirimizi iğnelemenin kimseye faydası yok.

Galatasaray başardı
19.08.2008

Her zaman şuna inanırım... Kendinden iyilerini alt etmek istiyorsan farklı bir strateji izleyeceksin. Galatasaray'ın stratejisi beni etkiledi. Galatasaray Cafe Crown bu yaz transfer sezonunda farklı bir politika izledi. Kadrosuna Milan Gurovic, Dejan Milojevic ve Andrija Zizic gibi 3 Yugoslav kökenli ismi kattı.

Milan Gurovic son yıllarda Avrupa'nın gördüğü nadir çılgın skorerlerden birisi. NBA'de Gilbert Arenas'a çılgın skorer deniyor. Avrupa'da bu lakap ya küme düşen takımın Amerikalılarına verilir yada çok az iyi takım oyuncusuna bu ünvan verilir. Milan Gurovic 2.07 m. boyu ile şutu bozulması çok zor bir oyuncu. Eğer istediği havayı yakalarsa TBL'in sayı kralı hatta MVP'si olabilir.

Andrija Zizic için şunları söylemek doğru analiz için şartları oluşturur. Zizic'in son 3 takımı Barcelona, Olympiakos ve Panathinaikos'tu. Dünya'da sayısı azalan pota altı skorerlerinden birisi. Murat Özyer'in mutlaka Zizic'e bitirici özelliğini kullanabileceği pozisyonlar hazırlamalı. Büyük takımlarda çift haneye ulaşmayan sayı ortalaması kimseyi yanılmasın. Panathinaikos'ta 10 sayı ortalama yakalayan bir isim zaten yıllık 5 milyon dolar ediyor.

Dejan Milojevic ise değişik bir oyuncu. Çok skorer değil. Ancak oyunun her yönüne katkı yapan bir oyuncu. Sırplar, Milojevic'e Avrupa'nın Charles Barkley'i diyor. Undersized olmasına rağmen müthiş ribauntçu bir oyuncu. Ancak son yıllarda çok sakatlık sorunu yaşaması soru işareti. Sağlıklı kalırsa iyi transfer.

İçimden son transferler sonrası Galatasary Cafe Crown keşke Hırvat, Sırp, Litvanya ya da Arjantin gibi bir ülkeden beyaz bir point guard ile yeni sezonda oynasaydı görüşü geçmedi değil. İyi ve geniş bir kadronuz varsa atletizmi yerine zekası ile oynayan bir beyaz guard Galatasaray'ı daha da yukarıya çıkarırdı. Ancak Marshall Strickland iyi bir guard. Antonio Graves ise hem skorer, hem atletik, hem iyi bir savunmacı.

Galatasaray Cafe Crown bütçe olarak Efes Pilsen, Fenerbahçe hatta Türk Telekom seviyesinde değil. Murat Özyer iyi bir koç ve farklı bir kimya ile zirveyi kovalayacaklar.
------------------------------------------------
sporx.com'dan cem şengezer'den güzel bir yazı.

Emre Doğan' Alıntı:
[quote="Fahri Elmas":259mwhsb]Cüneyt geçen sezon kaldığı yerden devam ediyor anlaşılan. Cüneyt bize gelmeden önce hep çok katkı sağlamıştı bulunduğu takıma ama bize ne yazık ki ULEB de attığı son saniye üçlüğü dışında bi katkı vermiyor.

Keşke Engin Atsür ü alabilseydik ama keşkelerle büyük takım olunmuyor tabi.

Sen hazırlık maçlarını başından sonuna kadar izliyosun galiba.Böyle konuştuğuna göre..[/quote:259mwhsb]

Cüneyt'in hakkını yemeyelim arkadaşlar.Kaptanımız geçen yıl üzerine düşen görevleri harfiyen yerine getirdi bence.Bir de as guard oyuncunuz (Dee) sezona iyi başlayıp sonradan performans düşüklüğü yaşayınca Cüneyt fazlasıyla yoruldu.Genç bir oyuncu değil ondan beklentilerimiz tecrübesiyle takıma abilik yapması ve basketbol adına gençlere birşeyler kazandırması..

Şahsen ; bu kadar heyecanlı olmamanızı tavsiye ediyorum ; bu maçlarda. Yorum yapabilmek için henüz çok erken; takım hazırlanıyor; Roosters Almanya 2. lig; Mallorca ise İspanya 2. lig takımı. Tahmin ediyorum; sezon içinde Graves'in oynayacağı rol önemli olacak. Hocanın tek bir sistemden öte; "sistemler " dizayn etmeye çalışacağını tahmin ediyorum. Ama çalışmak için çok zaman var; henüz heyecanlı yorumlar yapmak içinç çok erken...

Takımlarla ilgili Ünsal'a katılıyorum. Bu akşamdan itibaren daha iyi yorum yapabiliriz ama bu iki takım sadece takımın birbirini tanıması için seçilmiş. Ama yine de birçok şey bu maçlardaki gibi olacaktır. Süreler ve sayı oranları.

Takımımızın sayı potansiyeli olduğu belli fakat; şu anda çok da sayı yiyoruz biraz savunma yapmalıyız (izlemeden ve nasıl savunma yaptıklarını bilmeden söylüyorum).

Bence en büyük faktör takımın daha yeni tam olarak birlikte çalışmaya başlamsıdır . Bence Ankara'daki maçlar bizim için daha aydınlatıcı olur . En azından Türkiye'deki maçlarda TV yayınları olursa bizim için dahada aydınlatıcı olur :)

Murat İnal' Alıntı:
Resmi sitenin bizden gördüğü (maç skoru gibi) olmamış mıdır peki. Özellikle tbl canlı yayın yokken kurduğumuz anadolu daki canlı hat sayesinde oldukça hatrı sayılır bir canlı yayınımız vardı.
Basketbolda başarı arttıkça ve ilgi arttıkça basketbolun yeri de resmi sitede artacaktır ve herşey anında yazılacaktır umuyorum ki.

Sonuçta iki sitede misyon sitesi ve en doğru şekilde yönetilmeye çalışılıyor. Gerek yok böyle tartışmalara. Çabaların adı Galatasaray.
Galatasaray Cafe Crown icin, Galatasaray.org altinda,
futbol kadar detayli, ozellikle basketbol icin istatistiki verilerin
onemi dusunulerek, teferruatli bir site hazirlaniyor.
Simdilik bu kadar bilgi.

Zoban Raftik' Alıntı:
[quote="Murat İnal":bm7ijn8l]Resmi sitenin bizden gördüğü (maç skoru gibi) olmamış mıdır peki. Özellikle tbl canlı yayın yokken kurduğumuz anadolu daki canlı hat sayesinde oldukça hatrı sayılır bir canlı yayınımız vardı.
Basketbolda başarı arttıkça ve ilgi arttıkça basketbolun yeri de resmi sitede artacaktır ve herşey anında yazılacaktır umuyorum ki.

Sonuçta iki sitede misyon sitesi ve en doğru şekilde yönetilmeye çalışılıyor. Gerek yok böyle tartışmalara. Çabaların adı Galatasaray.
Simdilik bu kadar bilgi.[/quote:bm7ijn8l]Çok güzel bir haber :)

Zoban Raftik' Alıntı:
[quote="Murat İnal":m8mkrnp0]Resmi sitenin bizden gördüğü (maç skoru gibi) olmamış mıdır peki. Özellikle tbl canlı yayın yokken kurduğumuz anadolu daki canlı hat sayesinde oldukça hatrı sayılır bir canlı yayınımız vardı.

Simdilik bu kadar bilgi.[/quote:m8mkrnp0]
Kaynak ? Şaka şaka :) Bizim için iyi bir haber ;)

Zoban Raftik' Alıntı:
[quote="Murat İnal":2e58fdn0]Resmi sitenin bizden gördüğü (maç skoru gibi) olmamış mıdır peki. Özellikle tbl canlı yayın yokken kurduğumuz anadolu daki canlı hat sayesinde oldukça hatrı sayılır bir canlı yayınımız vardı.

Simdilik bu kadar bilgi.[/quote:2e58fdn0]
Gerçekten çok güzel düşünmüşler inşallah sadece düşüncede kalmaz icrata dökerler iyi fikir hoş olur.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Galatasaray başardı
19.08.2008

Her zaman şuna inanırım... Kendinden iyilerini alt etmek istiyorsan farklı bir strateji izleyeceksin. Galatasaray'ın stratejisi beni etkiledi. Galatasaray Cafe Crown bu yaz transfer sezonunda farklı bir politika izledi. Kadrosuna Milan Gurovic, Dejan Milojevic ve Andrija Zizic gibi 3 Yugoslav kökenli ismi kattı.

Milan Gurovic son yıllarda Avrupa'nın gördüğü nadir çılgın skorerlerden birisi. NBA'de Gilbert Arenas'a çılgın skorer deniyor. Avrupa'da bu lakap ya küme düşen takımın Amerikalılarına verilir yada çok az iyi takım oyuncusuna bu ünvan verilir. Milan Gurovic 2.07 m. boyu ile şutu bozulması çok zor bir oyuncu. Eğer istediği havayı yakalarsa TBL'in sayı kralı hatta MVP'si olabilir.

Andrija Zizic için şunları söylemek doğru analiz için şartları oluşturur. Zizic'in son 3 takımı Barcelona, Olympiakos ve Panathinaikos'tu. Dünya'da sayısı azalan pota altı skorerlerinden birisi. Murat Özyer'in mutlaka Zizic'e bitirici özelliğini kullanabileceği pozisyonlar hazırlamalı. Büyük takımlarda çift haneye ulaşmayan sayı ortalaması kimseyi yanılmasın. Panathinaikos'ta 10 sayı ortalama yakalayan bir isim zaten yıllık 5 milyon dolar ediyor.

Dejan Milojevic ise değişik bir oyuncu. Çok skorer değil. Ancak oyunun her yönüne katkı yapan bir oyuncu. Sırplar, Milojevic'e Avrupa'nın Charles Barkley'i diyor. Undersized olmasına rağmen müthiş ribauntçu bir oyuncu. Ancak son yıllarda çok sakatlık sorunu yaşaması soru işareti. Sağlıklı kalırsa iyi transfer.

İçimden son transferler sonrası Galatasary Cafe Crown keşke Hırvat, Sırp, Litvanya ya da Arjantin gibi bir ülkeden beyaz bir point guard ile yeni sezonda oynasaydı görüşü geçmedi değil. İyi ve geniş bir kadronuz varsa atletizmi yerine zekası ile oynayan bir beyaz guard Galatasaray'ı daha da yukarıya çıkarırdı. Ancak Marshall Strickland iyi bir guard. Antonio Graves ise hem skorer, hem atletik, hem iyi bir savunmacı.

Galatasaray Cafe Crown bütçe olarak Efes Pilsen, Fenerbahçe hatta Türk Telekom seviyesinde değil. Murat Özyer iyi bir koç ve farklı bir kimya ile zirveyi kovalayacaklar.
------------------------------------------------
sporx.com'dan cem şengezer'den güzel bir yazı.

cem şengezer değil abi Özgür Meriç

Ben hayatım boyunca Galatasaray'da iki şey öğrendim.

1-Bizde Transfer bitmez.
2-Bizde proje bitmez...

Proje aşamasındaysa artık ben 40 yaşına geldiğimde öyle bir site oluşturulur ;)

Böyle bir projeden haberim vardı. İnanıyorum en güzeli olacaktır bizim için. En güzeli olması için de profesyonel insanlarla basketbolu seven insanların yanyana gelmesi gerekir. Birisinden birisi olmazsa başarılı olmaz. Ama gelişiyoruz, büyüyoruz artık Galatasaray olarak. Bu da bunun bir göstergesi.

Özgür Meriç'i harekete geçiren benimdir. O yazı için.

Cem bey ise ölürken bile Galatasarayla ilgili iyi ayzı yazmaz. Bu sene sıkça anlamsız yazılarını görürüz orada. Kendisi hariç kimse anlamıyor zaten basketten. :)

Şuan resmi sitemizi yönetenler gerçekten başarılılar, kendilerine teşekkür ediyorum kendi adıma.

Basketbola'da gereken ilgiyi göstereceklerinden şüphem yok.