2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ali, ''Erman Kunter istedigi takımı kuracaktır.'' demissin ya gulumsedim. Erman hoca degil kim olursa olsun iç piyasada o kadar az secenege sahip ki... Umarım durumu biliyordur.

Erman Kunter, istedigi yabancıları -para yeterse :) - alacaktır desek dogru...

yerli oyuncu ların bu kadar az oldugu bir dönemde kim gelirse gelsin yapacagı şeyler bellidir oyuncu seçenekleri bakımından.....

kerem tuncerinin gelmesi icin murat özyerin kalması gerekiyodu cünkü murat özyer onunla bizzat görüşüyordu , aylar öncesinden gelecek sezon icin takıma katmaya calışıodu , murat özyer gittiğine göre kerem tunceri ihtimali ortadan kalktı , eğer yönetim görüşmeye devam ederse orasını bilemem ama şimdilik o ihtimal ortadan kalktı .
kayanın ise geleceğini rüyamda görmüştüm , inanıyorumda

Timur Abi,birkere ben bizim takımın yerli kadrosu açısından zayıf olduğunu düşünmüyorum.Eğer olursa 1 numarada eksiklik var orası içinde Kerem Tunçeri hâlâ boşta.Hüseyin BEŞOK,bence bu yıl daha verimli olacak.Murat Kaya,Tufan,Erdem,Cüneyt,Hüseyin,Fatih.

Kaldıki geçen yıl yeterli süreleri alamayan oyuncular bu yıl değişecek sistem ile daha da verimli hale gelebilirler.

Önümüzdeki hafta işin rengi belli olur.Ama yerlilerden kopan olacağını düşünmüyorum.

Tabii ki yabancı seçimlerinde de kalburüstü 2-3 oyuncu ile hedeflere ulaşmak zor değil.

geçen sene sakatlıklarla boğusan tufan bu sezon bence takımın en büyük yerli transferi olacaktır. Murat kaya nın geçen senki yüksslinin devamını görebibilir. telekomun yerli kadrosunun şiştiği bir gerçek umarım herhangi biri bile rotasyonda yerini alır bizim takımda . erman kunter gelecekse onun getireceği yabancıların üst kalitede olacağını tahmin ediyorum .: )

Fısıltı gazetesinin haberine göre Lakers'ın final serisinde Boston'a kaybetmesi durumunda takımdan ayrılacak olan Kobe'nin kariyerine Galatasaray Cafe Crown'da devam edebileceğini yakın çevresine bildirdiği ve konunun ilerleyen günlerde açıklığa kavuşacağı belirtildi.

:) :)

Valla bu latifeyi yazmak bile insanı heyecanlandırıyor.. :kop

size sevindigim bir haberi soyleyim skibbe'nin yardimciligina UMIT DAVALA getiriliyor teklifi galiba kabul etmis insallah basarili olur cunku gelecegimizin teknik direktorudur kendisi !!!

Seckin Hasseli' Alıntı:
size sevindigim bir haberi soyleyim skibbe'nin yardimciligina UMIT DAVALA getiriliyor teklifi galiba kabul etmis insallah basarili olur cunku gelecegimizin teknik direktorudur kendisi !!!
Seçkin, Ümit davala Skibbe'nin mi Erman hocanın mı yardımcısı mı olacak. Hayır Erman hocanın olmayacaksa Galatasaray Sk kısmına da yazabilirdin bende heyecanla girdim ehehe :)

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Seckin Hasseli":1ycfube9]size sevindigim bir haberi soyleyim skibbe'nin yardimciligina UMIT DAVALA getiriliyor teklifi galiba kabul etmis insallah basarili olur cunku gelecegimizin teknik direktorudur kendisi !!!
Seçkin, Ümit davala Skibbe'nin mi Erman hocanın mı yardımcısı mı olacak. Hayır Erman hocanın olmayacaksa Galatasaray Sk kısmına da yazabilirdin bende heyecanla girdim ehehe :)[/quote:1ycfube9]

onun yardimci konusu tam bir muamma , seni dusunuyorlar ama sen bu heycanla bu isi kiviramazsin gibi geliyor bana.

Seckin Hasseli' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":tsdb580c][quote="Seckin Hasseli":tsdb580c]size sevindigim bir haberi soyleyim skibbe'nin yardimciligina UMIT DAVALA getiriliyor teklifi galiba kabul etmis insallah basarili olur cunku gelecegimizin teknik direktorudur kendisi !!!
Seçkin, Ümit davala Skibbe'nin mi Erman hocanın mı yardımcısı mı olacak. Hayır Erman hocanın olmayacaksa Galatasaray Sk kısmına da yazabilirdin bende heyecanla girdim ehehe :)[/quote:tsdb580c]

onun yardimci konusu tam bir muamma , seni dusunuyorlar ama sen bu heycanla bu isi kiviramazsin gibi geliyor bana.[/quote:tsdb580c]
Olsun kimler ne heyecanlarlarla neler başardılar bizde öğrenir başarırırız sen takma kafanı. ;)

Töbe töbe.

Kenan Inan' Alıntı:
Barış Güney e hiç gerek yok zaten kendisi Aliaga Belediyesi ile anlaşmış .

Barış Güney kadar dünyada tiksindiğim bir basketci yok..

Mirsad ve Barış gibi zadların takıma katıldığını gördüğüm an bu takımdan gönül zarısı ile soğurum..
Antisi olurum..

Transferde bence taraftarada mikrofon uzatılmalı..

Bir daha umarım o adamın ismni görmem..

Artık hoca belirsizliğinin de çözülmesi ile yeni sezon için gerekli adımlar atılmaya başlanmalıdır. İlk hedef yerli oyuncular olmalıdır. Çünkü yabancıyı öyle ya da böyle buluruz. Fakat yerli piyasası gitgide daralıyor...

marconato iyidir de çok yazlıdır...kalasik italyan yaşlı uzun rotasyonunun basketbolu bırakmayan on uzunudur artık milli takıma da girmiyor sanırım onun yerine rocchi 'ydi galiba baya bir sert oyuncu italyan milli takımında son şampiyonada sakatlığı yüzünden oynamadı ve koçları bile sert olamamalarının nedenini bu oyuncunun olmamasına bağladı...rocchi'yi alalım bence iyi bir transfer olur hem de baya bir sevilir bu arada amerikan kökenli ama italya'da baya kaldığı için vrupa basketbolu ile amerikan basketbolunun sentezidir kendileri

Dimyada pirince giderken... oteki secenekleri unutmayalım. Muratcan ve Cevher kadromuzda rahatlıkla oynayacak oyuncular. Kerem ve Kaya temmuz sonuna kadar sure isteyip sonra da avrupa'ya transfer olurlarmıs. :) Cuneyt Tufan Huseyin ve Erdem 3.5 oyuncumuz var. 3 yerli oyuncu daha gerekli.

5. uzun sizce gerekli mi? 2 yabancı uzun, Huseyin ve Kaya/Cevher olacagını varsayalım. 12 kisiyi doldurmak icin bir uzun daha alır mısınız? Kim olmalı nasıl biri?

Oncelikle ucuz olmalı F.Solak maliyetiyle luks kacıyor, Cemal icinse 5.uzun olmak basketbol hayatının bitmesi demek. İyi ya da kotu cocuk 87 dogumlu ve bir yıldır oynamıyor. Bir yıl daha oynamaması kariyeri gelisimi icin cok kotu olur. Kesinlikle kiraya vermeliyiz. Misal Karsıyaka'ya...

5.uzun Cemal'e gore daha tecrubeli artık olacagı kadar olmus ve rolunu kabullenmis, maliyeti uygun biri olmalı. Umut Gorur, Nedim Dal, Adem Oren aklıma gelenler.

al nezih'İ ya da adem'i oynasınlar işte
bu arada polat kaya da gayet iyi oynar bu takımda adam manyak penetre ediyor gerçi ayhan şahenk'te bizi çok ayar etti ama çok iyi oyuncu

kerem - cüneyt
polat - muratcan - murat kaya
tufan - erdem
cevher - kaya - gaines
hüseyin - uche nsownu
bu kadro ile şampiyonluk hayal değildir 6 transfer var 6 oyuncu da alınacak ve 2 yabancı ile şampiyon olursak bazı yerlere gerekli msjları vermiş oluruz...

zaten piyasada şu adamlar kaldı
kerem tuçeri
kaya peker
cevher
muratcan(artık ayrılmak isteyecektir)
polat kaya(bu çocuk bence çok iyi)

Deniz Baskın' Alıntı:
al nezih'İ ya da adem'i oynasınlar işte
bu arada polat kaya da gayet iyi oynar bu takımda adam manyak penetre ediyor gerçi ayhan şahenk'te bizi çok ayar etti ama çok iyi oyuncu

kerem - cüneyt
polat - muratcan - murat kaya
tufan - erdem
cevher - kaya - gaines
hüseyin - uche nsownu
bu kadro ile şampiyonluk hayal değildir 6 transfer var 6 oyuncu da alınacak ve 2 yabancı ile şampiyon olursak bazı yerlere gerekli msjları vermiş oluruz...

zaten piyasada şu adamlar kaldı
kerem tuçeri
kaya peker
cevher
muratcan(artık ayrılmak isteyecektir)
polat kaya(bu çocuk bence çok iyi)
Deniz Nezihi silebilirsin listenden.Tofaşa gitmiş o!

fbulkerden Willie Solomonun gonderilme durumu varmış.Iste fırsat..Solomon'u almamız demek,final oynama yolunda onemli bir adım atmamız demek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...