2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben maçı Oyak, Tofaş ve Robert Boch kulüplerinin genç oyuncularının yanlarında izledim ve oyuncuların konuştukları tek konu transfer meselesi idi ve şu ana kadar gerçekeleşmemesinin nedeni olarakta Evren gösteriliyordu.

Beşiktaş'ın şimdiden gelecek sezon için iskelet oluşturma içerisinde olduğu ve yerli rotasyonda takviyeler yapacağı doğrudur. Şimdiden isim vermek doğru olmaz ama takip edilenlerin arasında Evren Büker'de var fakat Beşiktaş'ın transferi istemesi Evren'inde Beşiktaş'ı istememesi gibi bir durum söz konusu olamaz tabiki. Eğer böyle birşey olsa bu transferde ısrar edilmez, ne demektir ki; sen oyuncuyu istiyorsun ama o oyuncu senin takımında oynamak istemiyor ve sen halen ısrar ediyorsun. Böyle birşey mümkün olabilir mi :) Biraz çarpıtılmış, Evren sezon sonunu bekliyor transfer için çünkü bu sene oldukça iyi piyasa yaptı bildiğiniz gibi ve kulüplerin sezon sonundaki transfer yarışında şu anda anlaşacağı bir bedelin iki katına bile gidebilir herhangi bir kulübe..

Alperen Kaplan' Alıntı:
Niye be abi,iyi topçudur McCalebb.
Hatta Lofton bir kaç maç böyle parladı,geri kalan zamanlarda birinci opsiyon hep McCalebb idi.

mersinin 1.opsiyonu her zaman lofton'dır!!! McCalebb ise ligin en delici gardıdır ama şut koca bir 0.

Bekir Sayım' Alıntı:
[quote="Alperen Kaplan":21hfldsu]Niye be abi,iyi topçudur McCalebb.
Hatta Lofton bir kaç maç böyle parladı,geri kalan zamanlarda birinci opsiyon hep McCalebb idi.

mersinin 1.opsiyonu her zaman lofton'dır!!! McCalebb ise ligin en delici gardıdır ama şut koca bir 0.[/quote:21hfldsu]
işte böyle :p

Seneye Karşıyaka'da oynayan Leon Williams düşünülebilir.Ligimizin bana göre en iyi iki-üç 4 numarasından biri.Öncelikle çok iyi bir fiziği var.Bu sene ligi sayı ve ribaund istatistiklerinde domine ediyor.16,9 sayı, 12,5 ribaund istatistiklerine sahip. Bize karşıda mükemmele yakın oynamıştı ve inanılmaz istikrarlı oynuyor.Son Oyak maçında 29 sayı 19 ribaund yapmış yine yaşı 22 olmasına rağmen basketbolu çok gelişmiş.Biz almazsak seneye iddialı bir eurocup hatta bir eurolig takımında bile görebiliriz.

Son söz : karşıyaka scoutlarına şapka çıkarmak lazım her sene 2-3 gelecek vaadeden oyuncu buluyorlar.

seneye transferden tek bekledigim şey; alacagımız oyuncuların ya tam 5 ya tam 4 vs.. yok 3,5 yok 1,5 böle adamlar istemiyorum...
adam gibi mevkisinde iyi oynayan oyuncular olur inş..
5 numaraysa 5 numaranın yapmasını gerekenleri yapsın fazlasına burnunu sokmasın(3lük atmak vs.)..diger mevkiler içinde inş böyle olur..

şimdiki takımdan bence yabancılardan hepsi gönderilmeli ama adam akıllı bi koçumuz olursa hosley,graves,milojevic yararlı olabilir..

Leon Williams lafı var Allah'ım yaa,neyse.

Evren Büker'i BJK bu sezon da istemişti ama Evren Abi gitmemişti,sözleşmesinden dolayı. Yeni sezonda ne olur bilinmez.

Alperen Kaplan' Alıntı:
Leon Williams lafı var Allah'ım yaa,neyse.

Evren Büker'i BJK bu sezon da istemişti ama Evren Abi gitmemişti,sözleşmesinden dolayı. Yeni sezonda ne olur bilinmez.

Beğenmediğin yanını öğrenebilirmiyim ?
Özellikle de bizim kadrodaki 4 numaraları göz önüne alarak

Terrell McIntyre-graves-tufan-cüneyt

hosley-dejan-kerem gönlüm-serkan erdoğan(ücretinde %50 indirim yapcaksa gurovic)

kasun-hüseyin-kaya
sağlam bi koç fazla koçları tanımam ama mahmudi veya erman kunter bu kadroya olmaz herhalde...

Yasin Sezer' Alıntı:
[quote="Alperen Kaplan":2sao3n1s]Leon Williams lafı var Allah'ım yaa,neyse.

Beğenmediğin yanını öğrenebilirmiyim ?
Özellikle de bizim kadrodaki 4 numaraları göz önüne alarak[/quote:2sao3n1s]
hosley ve milo gibi 4 numara kimsede yok(özellikle hosley :) ) yani takımda tutulmalılar leon alıncaksa ve yine özellikle hosley yerinde 4 numarada oynamalı 4 dolu darısı başka mevkilere :)

Emre Evren İçöz' Alıntı:
hosley ve milo gibi 4 numara kimsede yok(özellikle hosley :) ) yani takımda tutulmalılar leon alıncaksa ve yine özellikle hosley yerinde 4 numarada oynamalı 4 dolu darısı başka mevkilere :)

İkisinin de takıma uyum sağlayamadığı kanaatindeyim (özellikle hosley :) )
Ve maalesef en büyük problemleri istikrarsızlık. Geçmişte iyi işler yapmış olabilirler ama takıma ne ölçüde katkı yaptıkları da düşündürücü :( özellikle hosley topu elinde seven bir oyuncu olduğu için takımın hücum düzenlerini olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Ayrıca 3 aylık kontrat imzalamıştı yanılmıyorsam, yönetimin de kadroda tutmak isteyeceğini düşünmüyorum.

Leon Williams konusuna gelince o sadece benim düşüncem , tabi ki katılmayanlar olacak.

9674. mesajı yazarak 2008/09 Transfer Sezonu başlığını kilitliyorum :)

Seneye 10000'leri görürüz herhalde. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...