2008 Uleb Cup Final 8 | Galatasaray 61-60 Beşiktaş

Re: Uleb Cup|Galatasaray: 61 - Beşiktaş: 60

Bjk cola turka'lı oyuncularda bi ciddiyetsizlik vardı.nicevic mağlup durumda boş bi şekilde smaçlayacakken topu elinden kaçırdı,enteresan şekilde gülüyordu keza sinancan koç oyundan aldı bench'e
oturduktan sonra oda gülüyordu.hatta basın toplantısında ergin atamana sorlan sorulardan biri kaya isteksizmiydi idi.ergin hocada kayaya sorun dedi.yani böyle enterasanlıklar vardı.mali sıkıntı bjk cola turka'yı bozacak anlaşılan.....

arkadaşlar farkındamısın bu galibiyeti basındaki bazı kişiler karalamaya çalışıyor yok bjk çok kötü oynamış yok badalona fark atarmış vs. vs. cumartesi de yenersek en iyi şekilde kapak olur haydi aslanlar

Maçı izlerken ellerim buz kesildi... Hayatımda bu kadar fazla heyecanlandığımı pek hatırlamıyorum. Maç boyunca iyi oynamadık BJK'de iyi oynamadı fakat kazanan biz olduk. Hite dışında kendi düzeyine yaklaşan oyuncumuz yoktu. Maçın teknik analizine girmeme gerek yok. Zaten gerekli şeyler söylenmiş. Cücü üçlüğü attıktan sonra kanalı kapadım. BJK'nin hücumunu izlemedim. 10 sn. sonra tekrar açtığımda yerimde duramadım. Kaptanımız Cüneyt Erden'in eline sağlık. O ana kadar 0/7 atan bir oyuncu eli titremeden o şuutu nasıl atar!!! İşte bu da o tip oyunculara has bir özelliktir. Cücü de yaptı yapacağını ve attı. Son saniyelerde topu kime vermek lazım sorusu belli oldu.
Bu maç ayrıca Ergin Hoca'ya çok şey öğretmiştir. Sen önündeki çeyrek final maçına konsantre olmadan kuğayı alıcaz diye takımını bu yönde motive edersen böyle olur. Önündeki adımı geçmeden 2-3 adım birlikte atmaya kalkarsan böyle tökezleyip düşersin...
Ve son olarak bize bu sevinci yaşatan Murat Hoca, Teknik Ekip ve Oyunculara sonsuz teşekkürler... Sizde bu koca yürek oldukça ve savaştıkça yensenizde yenilsenizde fark etmez. Bizim görevimiz ise ne olursa olsun SİZE İNANMAK...

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":bhsagoo0]bu gün ne eleştiri yapıcam nede bir şeyler için suçlama bu bütün galatasaraylıların mutlu günü tebrikler aslanım bu arada cafe klan kızarmış patates ve bira samimi dostalar ve galiyet büyük keyif canım ya küçükte olsa bir not artık galatasarayında bir abraham grant tı var dayanamadım yazdım ne yapim maçın analizini yapmayacam kaan kurala ve ihsan bayulgene kapak olmasını istemem onlarada yazık :p :p :p :p ah be kaan bari sen yapma galatasaray adamı fena çarpar ihsan zaten juventut lu ayhen şahenk e gel tabi biraz cesaret gelde muhteşem seyirciyi gör korkma ben sana zarar gelmesini engellerim tabi kulakların çok çınlayacak :oops: :oops: :oops:
Formam parçalı olması tercihimdir abi. :) ;)[/quote:bhsagoo0]
Gökçe hayatın beleş : ) Orhan Veli´nin şiirini getiriyorsun aklıma...

BEDAVA
Bedava yaşıyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;
Yağmur çamur bedava;
...

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":2gntrj73][quote="Mithat Duran":2gntrj73]bu gün ne eleştiri yapıcam nede bir şeyler için suçlama bu bütün galatasaraylıların mutlu günü tebrikler aslanım bu arada cafe klan kızarmış patates ve bira samimi dostalar ve galiyet büyük keyif canım ya küçükte olsa bir not artık galatasarayında bir abraham grant tı var dayanamadım yazdım ne yapim maçın analizini yapmayacam kaan kurala ve ihsan bayulgene kapak olmasını istemem onlarada yazık :p :p :p :p ah be kaan bari sen yapma galatasaray adamı fena çarpar ihsan zaten juventut lu ayhen şahenk e gel tabi biraz cesaret gelde muhteşem seyirciyi gör korkma ben sana zarar gelmesini engellerim tabi kulakların çok çınlayacak :oops: :oops: :oops:
Formam parçalı olması tercihimdir abi. :) ;)[/quote:2gntrj73]
Gökçe hayatın beleş : ) Orhan Veli´nin şiirini getiriyorsun aklıma...

BEDAVA
Bedava yaşıyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;
Yağmur çamur bedava;
...
[/quote:2gntrj73]
Beleş? Sadece iddaaya girdik ve kazandım !

Tek söz:

I believe, I can fly... ;)

O şiiri dew çok severim onu da belirtmeden geçemicem.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Maçı izlerken ellerim buz kesildi... Hayatımda bu kadar fazla heyecanlandığımı pek hatırlamıyorum. Maç boyunca iyi oynamadık BJK'de iyi oynamadı fakat kazanan biz olduk. Hite dışında kendi düzeyine yaklaşan oyuncumuz yoktu. Maçın teknik analizine girmeme gerek yok. Zaten gerekli şeyler söylenmiş. Cücü üçlüğü attıktan sonra kanalı kapadım. BJK'nin hücumunu izlemedim. 10 sn. sonra tekrar açtığımda yerimde duramadım. Kaptanımız Cüneyt Erden'in eline sağlık. O ana kadar 0/7 atan bir oyuncu eli titremeden o şuutu nasıl atar!!! İşte bu da o tip oyunculara has bir özelliktir. Cücü de yaptı yapacağını ve attı. Son saniyelerde topu kime vermek lazım sorusu belli oldu.
Bu maç ayrıca Ergin Hoca'ya çok şey öğretmiştir. Sen önündeki çeyrek final maçına konsantre olmadan kuğayı alıcaz diye takımını bu yönde motive edersen böyle olur. Önündeki adımı geçmeden 2-3 adım birlikte atmaya kalkarsan böyle tökezleyip düşersin...
Ve son olarak bize bu sevinci yaşatan Murat Hoca, Teknik Ekip ve Oyunculara sonsuz teşekkürler... Sizde bu koca yürek oldukça ve savaştıkça yensenizde yenilsenizde fark etmez. Bizim görevimiz ise ne olursa olsun SİZE İNANMAK...
ben ise son 10 saniye kendimden gectim.
sayi yiyeyecegimizi hic zanetmiyordum, takima geri kosun geri diye elimlen isaretler yaptim. kazandigimizda evde turlar attim kisacasi son dakika beni bitirdi kendimi bir sure toparliyamadim ne oldugunun farkinda degildildim.

Fatih Hısım ve Can abinin yazılarını da yerinde bulduğumu belirtmeliyim.Zira bir topla Cumartesiden bugüne 180 derece döndü forum.Tamam sonuç en önemli kriter ama gedikleri belirtmeye engel değil.Aksine tam zamanı.
edit:Murat abi nice yıllara :)

takımımızı bu galibiyetten ötürü kutluyorum.karşılaşmanın tamamını önde götürdüğümüz bir maçı son periyottaki köti hücumlarımız nedeniyle kaybetseydik gerçekten çok üzülürdüm.bu galibiyet birilerinin aklını başına getirmiştim umarım.Galatasarayı küçük görüp kendilerini favori zannedenlere iyi bir ders verdik.

YÜRÜYEDUR GALATASARAY
yolun açık olsun

Maç bitti ama sevinci ve çoskusu bitmedi Galatasaray futboldan sonra baskettede avrupayı inletiyor !!

Maçı tekrardan yayınlıyor KANAL24,Bilmiyorum haberiniz var mı?

Bu maç yine izlenir :)

ultrAslan Torino'da...

107.jpg

109.jpg

113.jpg

Kendilerine Teşekkür Ediyoruz..

Ayaklarına sağlık umarım cumartesi daha çok tarftarımız gelebilir herzaman buralara gelinmiyo özellikle basketbolda bir ilk umarım takımımızı futbolda olduğu gibi yalnız bırakmazlar...

Resmi sitemizde de Cuneyt Erden`in son uclugunun video goruntusu var ;) defalarca izledim bugun ve hala da izliyorum :):):)

Giray Oral' Alıntı:
Resmi sitemizde de Cuneyt Erden`in son uclugunun video goruntusu var ;) defalarca izledim bugun ve hala da izliyorum :):):)
Resmi site bence çok güzel olmuş bu haliyle.Bize yakışan bir site olmuş hem tasarım,hem içerik olarak

2 gündür öyle bir ruh halindeyim ki nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum. Elbette yoğun bir mutluluk var,perşembe gecesini ömrüm boyunca unutmayacağım elbette. Maçı tam 3 kez seyrettim,verseler bi 13 kez daha seyrederim,neredeyse skora akışını ezberledim ama hala kafamı toparlayıp maç yazısını yazmak için kelimeleri bir araya getiremedim. Bunca yıldır her maça yazmama rağmen,bu tarihi gece hakkında,maçtan hemen sonra yazabildiğim tek cümle ?masal devam ediyor? oldu. Bunun nedeni zafer sarhoşluğu ve aşırı mutluluktan kaynaklanan bir çeşit dünyadan kopma hali olsa gerek diye düşünüyorum şimdi.

Neyse? bu sarhoşluk hala bünyeyi terk etmemiş olsa da maç hakkında 1-2 bir şey yazmadan da edemeyeceğim. Öncelikle formalar..gerçektende harika olmuş,ligde neden giymedik şimdiye kadar anlamadım. Eğer Torino için özel yapıldıysa da iyi yapmışlar kutlamak lazım ama ben yinede ısrarla parçalı diyorum parçalı.

Favori değildik,haklı olarak bjk son dönemdeki oyunuyla sadece bu maçın değil kupanın favorilerindendi. Bizse ligdeki inişli çıkışlı grafiğimizin sonunda Ankara?dan yaralı gelmiştik. Ve beni ümitlendiren en önemli nokta da buydu,zira yaralı aslan her zaman çok tehlikelidir.

Nitekim maça da saldırgan başladık. Kontrolü ele aldık ve rakibin üstüne üstüne giderek şaşkına çevirdik. 5 abd liden oluşan takım mükemmel savunmayla başlayınca bjk adeta duvara çarpmışa döndü. Bu savunmanın sırrı ise bjk nin en büyük silahı olan pick and roll leri çok iyi karşılamada ve çok kullandıkları perdelerden çıkarak yarattıkları pozisyonları Britton,Gaines ve Owens üçlüsünün switch yaparak etkisiz hale getirmesinde yatıyordu. Hücumda da Hite?ın sürüklediği takım hemen 10 sayı civarında bir farkı koydu ve 2.yarıdaki kötü hücumumuza rağmen son 2 dk ya kadar bu konforla hep önde kaldık. Normalde çok daha önce kopması gereken maç inanılmaz boyutlara ulaşan top kayıpları ve Cüneyt?in sokamadığı şutlar nedeniyle kafa kafaya geldi,hatta elimizden kayıp gitmek üzereydi. Herkeste inanılmaz bir çöküş vardı son molaya giderken fakat onları kenarda alkışla karşılayan bir adam vardı;MURAT ÖZYER?Önce eğilen başları kaldırdı,sonra oyunu çizdi ve çocukları sahaya yolladı. İşte o andan itibaren ilahi adalet tecelli etmeye,kader ağlarını örmeye başlamıştı. Cüneyt?in girmeyen 7. üçlüğü?Gaines?in ribaundu alıp attığı şutun girmemesi?Ribaunda giren Owens?ın topu bize kazandırması?ve son topu kazanmaya oynamaya karar veren Dee?nin doğru kararı verip doğru adamı bulması? gerisini hatırlayamıyorum cidden. Ağladımmııı,güldümmüüü,bağırdımmııı.. hatırlamıyorum..ama 10 nisan 2008?i ömrüm boyunca hatırlayacağım.

Burada artistlik yapıp fair-play dersi verip başka forumlarda bize ezik diyenlere acıyorum ;)

''Bütün internet sitelerinde, bizim bu turu geçme şansımızın yüzde 25 olduğu ileri sürülüyordu. Öncelikle bunu unutmamalıyız. Oynanan basketbolun da tabii ki önemi var. İlk devrede güzel oynadık. Ama önemli olan sonuca gidebilmektir''
Murat Özyer / G.Saray Cafe Crown Antrenörü

Bu sözleri okudukça okuyasım geliyor.Büyüksün Murat Hoca.