2008 Uleb Cup Final 8 | Galatasaray 61-60 Beşiktaş

Re: Uleb Cup|Galatasaray: 61 - Beşiktaş: 60

şöyle bir yorumlara baktığımda(dışarı sitelerde) bjk li fb liler hala takımımızı küçümsüyorlar derslerini almamışlar galiba :) ama şunu bilsinlerki biz badalonaya karşı herşeyimizi sahaya koyacağız ve geçeğiz inş. zaten onları geçersek kupa bizimm!!!

benim adım kırmızı

7.gunumun sabahı vatanımda, tatlı bir huzur cokmus ustume, uyumama bile mani olan.. yogun bir gece olmasına ragmen, sabahın ilk ısıklarıyla kalktım, aylardır ozlemini duydugum seyleri yaptım sırayla, once bir tur attım sehrimde, mahallemizin esnafıyla sohbet ettim, ekmegin kokusunu cektim icime, ince belli bardakta yeni demlenmis bir cay..

istedim ki yasadıgım her kareyi tekrar yasayayım su 7 ozel gunde, 2 sabahım kaldı, sonrası tekrar vatan hasreti, uzun bir sure daha, her an gerıye donup, tatlı ve huzunlu bir tebessumle anılarak yasanılacak..

neler sıgmadı ki bu kısa zaman dilimine, once istanbulda, sehrimde iki gun, sonra adana seyaheti, dindirildikce, daha da buyuyen bir hasret, persembe sabahı 12.50 ucagı ve tekrar istanbul..

evet belki de bir basketbol macı icin cok uzun bir giris, fakat gelmek istemiyor sanki klavyenın tusları, dune ait cumleler olusturmak icin, yeterli anlamı yaratamayacagını, hic bir kelimenin tasvir edemeyecegini bilmenin verdigi neseli bir utancla..

evet 12.50 ucagı ve ogleden sonra istanbul, once mecidiyekoy, eve tacsız krala aıt olanı almak icin ugrayısım ve ardından istiklal, hic bilmedigim bir yere, ilk defa gorecegim yuzlerle, ortak bir sevdayı paylasmak icin..

kardesimle beraber mekana girisim, eyup beyı sordugum kisinin, ismimi soyledigimde yuzunde olusan tebessum, ve aslında olmam gereken yerde oldugumu farketmem ve icten ice yasanan bir heyecan dalgası, ardından onder bey ve ailenin diger fertleri..

o 40 dakika uzerine yazmak istemiyorum ben..

nakkaslarım en ustası donse de, naksın buyusunde var etse dunku sahneyi, son dakikaların heyecanıyla ayaga kalkıp, o guzel aileyi ortak bir paydada birlesmis izlerken en arkada, bir an icin kaybettigimde kendimi bir baska alemde, ya da nazım bir daha istese mutlulugun resmini, bu sefer ben cizsem umut,kaygı ve gururla aynı noktaya bakan gozleri..

serefe mihriban hanım..

sonrası ise, oze donus, liseye yuruyus, anlamaya calısan gozlere inat ve tabii pasajların en kıymetlisi, cicek..

tek basına yapılan bir giris ve kısacık bir bekleyis, alev alev gozlerden cıkacak bir sarı icin, kulaklarımda yankılanması, ve sıra bende..

benım adım kırmızı..

maçtan sonra defalarca son topu izledim,hite'ın müthiş perdelemesinden sonra cüneyt bomboş kalınca bir anda ergin hoca eli belindeyken kaplan gibi atıldı nerdeyse cüneyte sarılacaktı :) lütfen dikkatle izleyin!!
son birşeyde böyle bir galibiyetten sonra yazılır mı yazılmaz mı bilmiyorum ama ,her maçtan ders cıkarmalıyız...
gainesin özellikle ikinci yarıda ki çok kötü oyunu bjk yi maça ortak etti,hem hucümda hem savunmada gercekten çok kötüydü her oyuncunun böyle günleri olur ama önemli olan gaines eger sinirlenirse gercekten takıma çok zarar veriyor
ispanyol hakem de kanarya adalıyıdı galiba,elinden geleni ardına koymadı ama yeterli olmadı..

Bu maça niye rövanş arıyorlar, Play-Off'ta yeneriz diyorlar doğrusu anlamadım. Bu maçın rövanşı yok, atı alan Üsküdar'ı geçti, önümüzdeki seneye bakalım demeleri lazım. Ayrıca Play-Off'ta da iyi bir Hüseyin ve sakatlık olmazsa daha rahat geçeriz bence.

Basının Bjk'a verdiği gazın sonucu bu.Kendilerini Phoenıx,San Antonıo felan zannettiler herhalde.

Maçı kazanacağımızı düşünüyordum.İyi bir Hüseyin ve Tufan'la zaten rahat kazanırdık.Bu tip maçlarda favori olmaz daha anlamadılarmı.Play off'tada görüşürüz.Tabi ilk turda elenmezlerse.Ayakları önce biraz yere bassın ve seneye 5 parasız ne yapıcaz onu düşünsünler.Ülker'den 3 yıllık aldıkları peşin para Del Bosque'ye gitti.

Baketboldan bu kadar iyi anlayan Kaan kural bile cska'dan daha iyi dedi bjk cola turka için daha fazla nasıl gaza getirilebilir ki bir takım.......

Basketbol sporu,hele ki bir takım kurmak ve idare etmek çok zordur.İşin yarısı teknik konulardır.Oyuncu seçimi,takım kimyası,doğru rotasyonlar,doğru setler,savunma ,kondüsyon vs...
Ama işin bir de idari kısmı var ki o da en az teknik kadar önemli.Bizim hocamız Murat Özyer sene başında bazı teknik konularda ciddi biçimde çuvallamış olmasına rağmen,(hatta sezon içinde de hatalarını gözlemledik),idari anlamda mükemmel bir sezon geçiriyor.Oynamayan oyncuları takıma küstürmüyor.TBL'de 3 yabancı kuralından çok uzun süreler benchde oturmak zorunda kalan Hite dün çıkıp 22 sayı attı.Takım maç içinde ne kadar kötü giderse gitsin hep kenarda bir taraftar gibi moral verme çabasında hiçbirini maça küstürmüyor.O yüzden ne olursa olsun maçın sonuna kadar maçı bırakmayan oyunculardan kurulu bir takımız.7/o atan Cüneyt'i kötü diye kenara almıyor oyuncuya güvendiğini hissettiriyor,Cüneyt'te çıkıp 8. üçlüğünde maçı getiren skoru buluyor.Mali disiplin zaten huzur için çok önemli biz bile maaşımız bi kaç gün gecikse işe karşı konsantremiz bozulur.Bunlar bizim takımımızda olmuyor.Bu açıdan tebrikler Murat Özyer.Taktiksel anlamda ise eleştirilerim hala bakidir.İnşallah gelişim gösterir hocamız bu konuda.
Dönelim rakibimiz Beşiktaş'a.parasal sorunlar.Maçı sanki protesto eder gibi oynayan oyuncular.Benim gözlemlediğim Beşiktaş'ta oyuncular içinde de huzursuzluk var.Yoksa kariyerlerini bildiğimiz Dalmau,Apadoca ve Kaya bu kadar ruhsuz oynar mı?Kusru oynatamayanda aramak lazım.Elinde bu kadar kaliteli oyuncular var ve sen takımda huzuru sağlayamıyorsun çok büyük sorun ve hata.
Bir şey daha sormak istiyorum.Beşiktaş gerçekten de Ülker'den aldığı parayı Del bosque'ye mi verdi?Sponsorun bu konuda bir itirazı olmadı mı?Böyle bir konu varsa üzülürüm.Önümüzde ki yıl da 5-6 takım şampiyonluğa oynamalı ki ülkedeki basketbol daha da ileri gitsin.Beşiktaş'ın yarış dışı kalmasını istemem.

Muhteşem bir gece geçirdik her şey inanılmaz güzeldi, önce dostlarım Mekanımı doldurdular, sarıya ve kırmızıya boyadılar, sesleriyle inlettiler hepsine teşekkür ediyorum iyiki varsınız!
İçimde bir korku vardı ama maçtan önce Murat hocamıza yenilseniz bile yanındayız şeklinde attığım mesaja hocamızın cevabı ''DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER KAZANACAĞIZ'' cevabı gelince kendime çok kızdım!!! Ne Yenilmesi Yeneceğiz herkes inanmış dedim!!!
Maçtan önce boyalı basın yine BJK şakşakcılığına başlamıştı, yok GS nin şansı yok, 2 periyot ancak direnebilir GS, E.Ataman bizle oynamadan kupayı almıştı daha niceleri....
Maç başlayınca gördükkü ''Güç yürektedir parada değil... o yürekte sendedir'' sloganı parkelere inmiş bizden kat kat güçlü ve pahalı olduğu söylenen kartalları avlıyor, yada birkez daha Galatasaray'ın olduğu yerde bol keseden asıp gürlemeyeceksin gerçeği bazı şişman ve zayıf basketbol kompetanlarının suratına çarpıyordu tabi anladılarsa!!!!
Maçla ilgil şunu söylemek isterim baştan sona iyi oynadık hep önde götürdük, hatta son bölümde panik yapmasaydık açık ara bitecek bir maçtı malesef kader oyununu birkez daha oynadı kartallara öyle farklı yenilip az acı çekmek yok, sizin hakkınız son top dedi vede uyguladı, malesef çok ironik bir yenilgiyle turnuvaya veda ettiler oysaki daha kupayı alacaklardı!!!!
Bu takıma inanalım arkadaşlar, bu takım bize kupayı getirecek!!!
Şimdi hep beraber 1...2...3... rererere rararara GALATASARAY GALATASARAY CİMBOM BOM!!!

bu gün ne eleştiri yapıcam nede bir şeyler için suçlama bu bütün galatasaraylıların mutlu günü tebrikler aslanım bu arada cafe klan kızarmış patates ve bira samimi dostalar ve galiyet büyük keyif canım ya küçükte olsa bir not artık galatasarayında bir abraham grant tı var dayanamadım yazdım ne yapim maçın analizini yapmayacam kaan kurala ve ihsan bayulgene kapak olmasını istemem onlarada yazık :p :p :p :p ah be kaan bari sen yapma galatasaray adamı fena çarpar ihsan zaten juventut lu ayhen şahenk e gel tabi biraz cesaret gelde muhteşem seyirciyi gör korkma ben sana zarar gelmesini engellerim tabi kulakların çok çınlayacak :oops: :oops: :oops:

Mithat Duran' Alıntı:
bu gün ne eleştiri yapıcam nede bir şeyler için suçlama bu bütün galatasaraylıların mutlu günü tebrikler aslanım bu arada cafe klan kızarmış patates ve bira samimi dostalar ve galiyet büyük keyif canım ya küçükte olsa bir not artık galatasarayında bir abraham grant tı var dayanamadım yazdım ne yapim maçın analizini yapmayacam kaan kurala ve ihsan bayulgene kapak olmasını istemem onlarada yazık :p :p :p :p ah be kaan bari sen yapma galatasaray adamı fena çarpar ihsan zaten juventut lu ayhen şahenk e gel tabi biraz cesaret gelde muhteşem seyirciyi gör korkma ben sana zarar gelmesini engellerim tabi kulakların çok çınlayacak :oops: :oops: :oops:
Avram Grantımız var :kop :kop :kop

Bu takımı istanbulda müsait olupta gitmeyen kalmasın ben şahsen takım erken gelirse yenseydikte yenilseydikte ordaydım yazmıştım:)cüüüüüneeeyyyyytt erdennn

bravo galatasaray..
bi ara yine cildiriyordum ben ama
yinede
TESSEKÜRLER HITE VE CÜNEYT..
macin adamlari
Hite Ve bRittoN JOHNseN bence

Maç boyunca cüneytin her attığı 3 lükte sayı diye fırladım ama hiçbiri sayı olmadı...çok güveniyordum cüneytin 3lüklerine fakat önemli olanı yaptı ve kritik ötesi bir 3lük attı...ben yine fatih solağın cok az oynatılmasını anlamadım...bu kadar faul problemi varken neden az oynadı?ya maç uzatmaya gitseydi?..işte o zaman bunları değil neden diğer oyuncalara şans verilmediğini konuşurduk gibime geliyor...maçın adamı bence hite...Saygılar

Mithat Duran' Alıntı:
Formam parçalı olması tercihimdir abi. :) ;)

Bende simdi Kaan abiye sesleniyorum rica ediyorum juvventutun kampına git siz suprs kadar iyisiniz siz boston kadar derin benchiniz var de cünkü avrupada sayıcak takım kalmadı :) bu GALATASARAYI elersinizde nolur kaan abi sen böle dedikce ters tepki oluyo :)

GÖKÇECİM forman en kısa sürede elinde olucak yalnız parçalı satıştamı bilmiyorum değilse fatih solakın veya tufanın kiyle idare et murat kaya da olabilir. ne diyorsun topiği açayım mı eyüp ne der bilmiyorum ama benim görüşüm hala aynı

Mithat Duran' Alıntı:
GÖKÇECİM forman en kısa sürede elinde olucak yalnız parçalı satıştamı bilmiyorum değilse fatih solakın veya tufanın kiyle idare et murat kaya da olabilir. ne diyorsun topiği açayım mı eyüp ne der bilmiyorum ama benim görüşüm hala aynı
Konuşuruz abi sen Cumartesi gel kaldığımız yerden devam ederiz.Topiğe de bakarız bir ara. :)

oh be çok sevinçliyim :) kötü oynamamıza rağmen aldık ama cumartesi günkü maçta iyi hücum performansı lazım