2008 Uleb Cup Final 8 | Galatasaray 61-60 Beşiktaş

Re: Uleb Cup|Galatasaray-Beşiktaş(11 nisan 21.00 Torino)

Jokey Klubu Forumundaki Bazı Artist Arkadaşlar Bizi Takmıyolar bizim forumdakiler kahve muhabbeti yapıyomuş :) Sen bizi Güldürdünya(o kendini biliyo-bizim siteden çıktıkları yok maşallah) Allahta sizi güldürsün.Ama Kendiside biliyo onlardan her alanda üstün olduğumuzu geçen seneyi hatırlasınlar kuşlar

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Ahmet Akay":1a1fp5v4][quote="Fatih Hısım":1a1fp5v4]Sinan Güler ne zaman oyun kurucu olmus??
Aynısını ben yazacaktım :) arkadaş belki sinan'ın karşı tarafın oyun kurucularına baskı yaptığı için bu eşleşmeyi öyle sanmış olabilir.[/quote:1a1fp5v4]
Hatamı Düzeltiyorum Mehmet Yağmur'du esas isim ...[/quote:1a1fp5v4]
Mehmet Yağmur guard oynuoyor az dakka alıyor daha çok Dalmau oynuyor !

Arkadaşlar beşiktaşlı bir arkadaştan aldığım bir bilgiye göre çarşı takımı falan baya bir organizasyon yapıp torinoya gidiceklermiş baya bir kafa yoruluyormuş. Bizden gidicek yokmu? Yada herhangi bir organizasyon?

Bir kaç oyuncu analizi ;

Preston Shumpert

Öyle aman aman bir basketbolu yok.. Ayrıca istikrarlı bir oyuncuda değil fakat büyük maçlarda olağanüstü maçlar çaıkartabiliyor, olağanüstü işler başarabiliyor. Formsuz geçen 3 haftanın ardından ligte oynanan maçta harikalar yarattı.

Dış şutlarda bulduğu bir kaç isabetten sonra özgüveni kendine geliyor vede akıl almayacak yerlerden şutlar atarak isabet buluyor. Rakibin direncini her an kırma özelliğine sahip.. Çok absürt bir topu son saniyede bile skora 3 sayı olarak yazdırabiliyor.Birebirlerde oldukça etkili bir oyuncu olmasada pek kötüde sayılmaz..

İçerden çok rahat sayı bulabiliyor. Yeterki potayı görmesin.. Bir kaç isabetsiz atıştan sonra oyundan düşebiliyor fakat bu durum tam tersi olursa eyvah ki ne eyvah..

Rick Jason Apadoca

İtalya liginin sayı kralı, Kara Kartal'ında hücumdaki en büyük silahı.. Can alıcı şutları var. Dışardan iyi oynuyor. Fakat öyle büyütülcek bir oyunu yok.. Sıradan ve basit oynuyor fakat çok kolay sayı buluyor. Hızlı ve seri bir oyuncu.. Eli ısınırsa tehlike yaratabilir. İçerden şut vermemek lazım.. Ayrıca savunmasıda gününde olursa üst düzey performansa ulaşabiliyor.

Akatlar'da Dee'ye vurduğu bloğu hatırlayanlar varsa ne demek istediğimi daha iyi anlarlar..
Çok mücadeleci bir oyuncu oyundan kolay kolay kopmuyor. Oldukça etkili bir isim.. Ofansif ve defansif özellikleri hemen hemen aynı.. Fazla serte gelemiyor, baskıya gelemiyor. Birebir oynamayı çok seviyor. Biraz baskı Rick'i saf dışı bırakmamıza neden olabilir.

Christian Dalmau

Euroleague'nin en iyi guardlarından birisi unvanıyla Beşiktaş'a geldi Porto Riko'lu.. Çok disiplinli ve hırslı bir oyuncu.. Fakat sol dizinde bir sakatlık var. Bazen maçlarda fazla zorlayınca hemen nüksediyor sakatlığı.. Çok hassas yani.. Baskıya ve mücadeleye dayanamıyor. Birebir oynuyor fakat rakibinin presi ve baskılı oyunu karşısında zorlanabiliyor.

Çok iyi top saklıyor, gerekirse 24 saniye doldurup sayı atıyor / attırıyor. İşte burada aman dikkat.. Sadece attırmıyor, Porto Riko'lu yıldız HER YERDEN ATIYOR ! Şut mesafesi tanımıyor.Eli ısınırsa canımızı yakabilir.

Sandro Nicevic

Kara Kartal'ın en büyük silahı pota altında.. Güçlü fiziği, üstün oyun zekası ile çok ama çok kolay sayılar bulabiliyor. Birebir oynuyor. Faul problemi olan bir oyuncu.. Blok vurmayı çok sevdiği için çok fake yiyor veya basket - faul yaptırıyor. Ama aynı zamanda uzun boyunu çok iyi kullanarak çok basket-faul kazandırıyor takımına..
Sakat sakat oynuyor.. Sağ elinde bir problem var Sandro'nun.. Üstüne biraz gidilirse ve sert oynanırsa oyundan düşürebilir. Pota altında çok etkili.. İçerden kaçırmıyor. Ama işin ilginç yanı uzun oyuncu olmasına rağmen hiç buna aldırış etmeden çatır çatır üçlükte yazıyor yeri geldiğinde...
İçerden çok sert oynuyor. Pota altında ise makine gibi çalışıyor. Hücum ribauntlarında oldukça başarılı.. Ribaunt bırakmamak gerekir , yoksa canımızı yakabilir.
Her gösterdiği topada atlamamak gerekir yoksa çok basket faul yeriz. Ayrıca faulu olan oyuncuların üstüne oynuyor genellikle.. Rakibin psikolojisini ve konsantrasyonunu bozmaya bayılıyor.
Savunmada öyle aman aman bir etkisi yok.. Fakat sizelı olduğu için karşısında oyuncununda en az onun kadar sizelı olması lazım.. Bunuda ancak takımımızda H.Beşok veya Charles yapabilir.
Zayıf rakibinin karşısında çok sert oynayarak rakibini korkutuyor. Avrupa basketbol ekolünden geliyor Hırvat oyuncunun oyun stili..

Her yerden şut atabiliyor.. Faul kaçırmıyor.. Bu özelliklerine dikkat..!
Artıları olduğu gibi eksileride var.. Çok FAKE yiyip, çok basket faul yapıyor. Aynı zamanda bunlarıda yaptırıyor..

Kaya Peker

Türk basketbolunun pota altındaki en iyi oyuncularından birisi kuşkusuz.. Beşiktaş'ta sorunlu günler yaşamasına rağmen sezon başından beri çok büyük işler çıkartıyor.. Sandro ile muhteşem bir ikili oldular. Ribauntlarda oldukça etkili.. Çok sert bir basketbol oynamasada gününde ise çok etkili oynuyor. Birebirlerde çok etkili olabiliyor. Sizelı olması büyük tehlike.. Vücudunu çok iyi kullanıyor. Pota altında boş bıraktığınız zaman direkt cezayı kesebiliyor.
Gününde olursa çok tehlikeli olabilir. Fakat çok çabuk faul yapabilen bir oyuncu.. Faul problemi yaşayabiliyor.
Bazen ilk periyotta 3 faul bile aldığı oluyor :) Biraz üstüne oynadığınız zaman faul yapıp sorun yaşatabiliriz.

Çağla Urcu' Alıntı:
Arkadaşlar beşiktaşlı bir arkadaştan aldığım bir bilgiye göre çarşı takımı falan baya bir organizasyon yapıp torinoya gidiceklermiş baya bir kafa yoruluyormuş. Bizden gidicek yokmu? Yada herhangi bir organizasyon?

taraftar sayısı olarak ve tribünde bizden organize omaları bizi sahada yenme ihtimallerinden daha az.ultraslan avrupa dan gerekli katılım ve tribün şovları olacaktır.belçika da, fransa da ,hollanda da bu sene yalnız bırakmadılar. torino da da takımımız yalnız kalmaz ayrıca onlar kadar en az bizimde buradan gidecek tarftarımız olur.ne kadar övünsek az torino deplasman sayılmaz :)

eşit şartlarda oynamamız yeterli olur.bir kaç oyuncumuzun sakatlığından dolayı oynamadığı bir maçta elenirsek daha fazla üzücü olur.maçın oynanacağı tarihe kadar tufan ve britton johnsen takıma umarım daha fazla uyum sağlarlar.

Shumperti durduramazsak pek inanmıyorum galibiyete.çok istiyorum ama çok istikrarsızız.Bjk bize nazaran çok daha istikrarlı

Arakadaşlar sizde baya bi abartınız shumpert shumpert bi adamın adını bu kadar telafuz edersen ya adama bişey olur yada bize patlar :) bizde dee var hite var tufii var büyük kaptan var bjk ise şuan tek tabanca görünüyo form grafiği olarak bilemedin bide kaya

Ben umutluyum sakatlıklardan çıktı oyuncularımız Tufan tekrar sahalarda çok iyi oynuyor basketbolu özlediği herhalinden belli, Dee Brown yine eski haline dönmeye başladı, Cüneyt Erden son 2 maçtır çok güzel oynuyor şutları gayet iyi formda diyebiliriz,Robert Hite boş durumlarda harika şut atıyor ve savunmaya çok iyi yardım ediyor, Chris Owens artık ipleri eline almaya başladı şuan da en çok güvendiğim oyuncumuz, Charles Gaines hücum ribaundlarıyla yaptığı katkılar yaptığı savunma attığı sayılar, Murat Kaya içeriye girip pivot oyuncularımıza top indirse dışardan yanlış şut atıyor inşallah düzelir.Son olarak Hüseyin Beşok kendine gelirse Bjk C.C bizden korksun derim!

Bekle bizi yarı final...

Uğur Güven @

Bence biz abartmıyoruz, siz hafife alıyorsunuz. BJK CT'nin ULEB'teki en etkili oyuncusu..

Preston Shumpert (Besiktas Cola Turka)

Maç Başına Sayı : 17.8
Maç Başına Ribaunt : 4.6
Maç Başına Asist : 1.5
Maç Başına Foul : 1.8

17.8 gibi bir ortalama pek hafife alınmamalı.. Kızılyıldız serisinde 32 ve 24 olmak üzere 2 maçtada üstün bir performans sergiledi.

Grup maçlarında en az 10 sayı attı. [Elan Chalon maçı..]

İstatistikler ortada buna göre murat hoca en doğru olanı yapacaktır ben merak ediyorum shumpert'i kim savunacak

ya arkadaşlar..biraz önce türkbasket sitesinde oylamaya baktım..yüzde 70 beşiktaş kazanır diyorlar..bunu tersine çevirsek fena olmaz..

Shumpert ın ilacı Britton :) İnşallah şu Britton biraz daha alışırda takıma biraz iyi oynar. Benim içimde küçükde olsa bir umut var Brittonla ilgili !

GALATASARAYIMIZ BEŞİKTAŞ COLA TURKAYI ELER KUPAYI ALIR DÖNER FUTBOLDADA İLK AVRUPA KUPASINI BİZ ALDIK BASKETTEDE GALATASARAYDAN BAŞKA İLK ALACAK TAKIM GÖREMİYORUM

Cahit UYANIK' Alıntı:
GALATASARAYIMIZ BEŞİKTAŞ COLA TURKAYI ELER KUPAYI ALIR DÖNER FUTBOLDADA İLK AVRUPA KUPASINI BİZ ALDIK BASKETTEDE GALATASARAYDAN BAŞKA İLK ALACAK TAKIM GÖREMİYORUM

Kupayi almanin formulu cok basit aslinda...Oyuncularimizi gaza getirmek..Evet yanlis duymadiniz..Taraftarlar olarak birlik,butunluk kurmaliyiz derim..Onlardan soz almaliyiz..

Biraz hirs yaptilar mi,bence hirs basarmanin yarisi..

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
İstatistikler ortada buna göre murat hoca en doğru olanı yapacaktır ben merak ediyorum shumpert'i kim savunacak

Deplasmanda yendiğimiz maçta olduğu gibi Erdem Türetken savunacaktır.Sert savunması ile PS'i çok yıpratabilir Erdem.

Tam kadro çıkabilirsek Torino da bjk ı yenmemek için bir sebep göremiyorum.Önce taraftar olarak buna inanmalıyız.Sonra da takımı inandırmalıyız.Ben daha tecrübeli ve kaliteli bir takım olarak görüyorum takımımızı.Eğer o gün takım halinde özellikle de dış şutlarda da etkili olursak Canaria nın akıbetine uğrarlar.Olmadı yine ibre bizden yana.

Cahit UYANIK' Alıntı:
ilk avrupa kupasını koraç kupasıyla efes aldı ama ilk ulebi biz alabiliriz pardon ALACAĞIZ!!!

Ahmet Kıraklı' Alıntı:
[quote="Cahit UYANIK":tdd3opew]GALATASARAYIMIZ BEŞİKTAŞ COLA TURKAYI ELER KUPAYI ALIR DÖNER FUTBOLDADA İLK AVRUPA KUPASINI BİZ ALDIK BASKETTEDE GALATASARAYDAN BAŞKA İLK ALACAK TAKIM GÖREMİYORUM
ilk avrupa kupasını koraç kupasıyla efes aldı ama ilk ulebi biz alabiliriz pardon ALACAĞIZ!!![/quote:tdd3opew]
Ahmet azından bal damlıyor. İnşallah alırız ama alamasakta buraya gelmek bile bizim için çok büyük bir başarı bu takım ben kendimi bildiğimden beri avrupada maç yapmadı !

Murat Gonyeli' Alıntı:
[quote="Cahit UYANIK":pupi8jyf]GALATASARAYIMIZ BEŞİKTAŞ COLA TURKAYI ELER KUPAYI ALIR DÖNER FUTBOLDADA İLK AVRUPA KUPASINI BİZ ALDIK BASKETTEDE GALATASARAYDAN BAŞKA İLK ALACAK TAKIM GÖREMİYORUM

Kupayi almanin formulu cok basit aslinda...Oyuncularimizi gaza getirmek..Evet yanlis duymadiniz..Taraftarlar olarak birlik,butunluk kurmaliyiz derim..Onlardan soz almaliyiz..

Biraz hirs yaptilar mi,bence hirs basarmanin yarisi..[/quote:pupi8jyf]
kupayı almaları için önlerinde topu topu 3 maç var buna inandırmak lazım onları