2008 Uleb Cup Final 8 | Galatasaray 61-60 Beşiktaş

Re: Uleb Cup|Galatasaray-Beşiktaş(11 nisan 21.00 Torino)

Bugün,Kaya Peker'in açıklamalarını izledim,tv'de.Çok rahattı.Bizi eleyeceklerine dair hiçbir şüphesi yokmuş.Sonra ezeli rakibimizin forumuna girdim,sinirlendim çıktım.Çok kalmadım.Kaldığım süre zarfında gördüklerim,beni üzdü doğrusu.Bizimle ilgili pek iyi kelimeler,cümleler kullanmamışlar.Yarı finalde bir Türk ekibi olacak.Ben,bunu bir başarı olarak görüyor,gurur duyuyorum.Ancak onlarda bize dair alaycı açıklamalar var.Geçen haftalarda bizi A.Şahenk'de yendikleri maçı konuşuyorlar.Sanki biz onları Akatlar'da yenmedik.Bilmiyorlar ki,bu maçın atmosferi çok ama çok farklı...
Bizim takımın şu maçı almasını o kadar çok istiyorum ki,anlatamam.

galatasaray kötü beşiktaş iyi gününde olmadığı sürece bjk bizi yenemez,anca ya berbat oynayacağız ya da sakatlar gene türeyecek(dilimi ısırdım)
bi ihtimal daha var bjk % 70 field goal %50 3 lük atarsa gene bilemem ama normal şartlarda rahat alırız..

Şimdi Beşiktaş Hangi oyunculardan skor buluyo Shumpert onu iyi durdurmalıyız.Sonra Kaya Peker Pota Altında onu mutlaka durdurmalıyız.BU İKİ oyuncuyu durdurduğumuz takdirde maç bizim lehimize döner.

Şimdi sunu karıştırmayın Uleb Cup da transfer sezonu bitti;18 Şubat itibariyle yani Liste gönderimi sonaerdi.BJK CT,yeni transferi oynayamaz bu nedenle bu iyice anlaşılsın aslında oynasa ii olabilirdi ama neyse uzatmaya gerek yok.Bu saatten sonra ancak BBL için transfer yapılabilirse yapılır bilginize.

Evet sevgili BJK CT forumundaki arkadaşlar takımlarının aldığı seri galibiyetler ve kendi evinde oynadığı seyirci ile birleşince oluşan atmosferde alınan farklı galibiyetlerle iyice gökyüzü semalarına çıkmışlar.

Ama unuttukları birşey var orada,Torinoda kesinlikle evlerindeki atmosferi bulamayacaklar bu kesin.UA Avrupa kolları iyi bir organizasyonla bizi gizli evsahibi konumuna getireceklerdir.Oynadıkları Kızılyıldız serisinde rakibin gerçek anlamda skoreri olmadığı için buldukları çoğu boş atışları değerlendiremediler bunun salondaki atmosferlede alakası var baskı etkili olduda denebilir ama kesinlikle BJK iyi savunma yapmıyor,bizim içerideki elemanlar iyi beslenirse kevgire çeviririz pota altlarını,kaldıkı bizim dış atıcılar onlardan daha iyi ve yüzdeli atıyorlar.Shumpert mucize atışları girmese durumları vahim olabilirdi ama takke bizim maçta düşecek.

Bende forumlarını ziyaret ettim bizim hakkımızda söyledikleri gerçekten enteresan,Lig ile Avrupayı çorba etmişler yorumlarında,üzücü gerçekten.Biz dışarıda(Avrupada) daha farklı oynuyoruz.Onların kendi evlerinde oynamalarına rağmen çok düşük yüzde ile dış atış atmalarını bile över duruma getirmişler vay anam vay işte ne kadar kaçırmışlar ama yinede farklı kazanmışlar bu resmen oynadıkları takımların zayıflığını,dengesizliğini gösterir,kendilerinin iyi savunma yaptığı yanılgısına düşmelerine neden olur,iyi savunma yapan takım boş şut imkanı vermez,ribauntlarda zaafiyet yaşamaz.Sinan'ın savunması gerçekten iyi ama içeri driver eden oyuncular karşısında sorun yaşayıp birebirde geçilince arkadan müdahale etmeye çalışıyor ve faul sorunu yaşamaya başlıyor.Kaya dışında türk oyunculardan skor olarak verim aldıkları başka birisi yok,Sinan da savunma da gayret gösteriyor o kadar.M.Yağmur savruk pimi çekilmiş el bombası kendileri bile güvenmiyor zaten......

Neyse uzatmaya gerek yok BJK CT Rövanşlarda Akatlarda oluşan atmosferinde etkisiyle buraya kadar geldi ama eksiklerini görmezden gelip DREAM TEAM havalarına girmişler.

Re: Uleb Cup|Galatasaray-Beşiktaş(10 nisan Torino)

Ali Demirci' Alıntı:
Maç 11 Nisan saat 21:00'de.
Başlık ona göre değiştilirse iyi olur.

Yerliler ne kadar iyi olursa o gün bizde Yarı Finale o kadar yakın oluruz.Yabancılarımızda gününde olursa beklediğimizden daha kolay bir galibiyet bizimdir.

Dostum bu bilgiyi nerden aldın,ulebcup'ın sayfasında veya galatasaray.org'da birşey yazmıyor. kura çekilecekti, benim için çok kritik çünkü işten 2 gün izin almam çok zor.Yoksa inşallah gidiyoruz Torino'ya kupayı almaya.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Şimdi Beşiktaş Hangi oyunculardan skor buluyo Shumpert onu iyi durdurmalıyız.Sonra Kaya Peker Pota Altında onu mutlaka durdurmalıyız.BU İKİ oyuncuyu durdurduğumuz takdirde maç bizim lehimize döner.

Kaya'nin basina Gaines'i verdin mi,Kaya pas pas gibi ezilir buzulur cozulur.. :p

BJK'nin sistemi Kaya ve Shumpert üzerine kurulu. Bunların yanında bir de Nicevic katkı yapıyor. Bunun dışında takım oyunu oynayan ve bir hava yakalyınca birşey yapabilen bir takım. Ara ara birkaç dalga yapıyorlar onlar atlatıldığında zaten çözülmüş olurlar. Bu isimlerin dışında Apodaca katkı yapabilir. Onun da günü gününü tutmuyor. Bir gün 20 küsür atıyor bir gün sayısı yok. Önemli olan burda bizim form durmumuz özellikle Dee(hala sakatlığı tam geçmedi normalde bir fast-break te yanına kimse yaklaşamazdı şimdi yakalanıyor, daha iyi olacaktır) ve Hüseyin'in %100 iyi olması gerekli. Hüseyin bu takım için çok şey ifade ediyor. Cüneyt ile beraber bu takımın winner ve sorumluluk alan oyuncuları. Onun oyunu ile beraber tecrübe ve karakterine çok ihtiyacımız olacak. Cüneyt'e olabildiğince şut hazırlamalıyız. cüneyt'in son 5 saniyede eline topu verip orta sahadan üçlük atmasını beklememeliyiz... Hite savunması ile zaten katkı verecktir. O gün Owens form durmu çok önemli olacak. Onun üst düzey performans sergilediği maçları kaybetmiyoruz(F.Ülker, Kepez(ilk yarıdaki), Gran Canaria vs...). Umarım bu tek maçta gününde olduğu bir gün olur.
Eğer form tutarsak BJK'yi yeneriz. Ayrıca bu sene ULEB'te ayrı bir motivasyon ile oynuyoruz. Bu da bir artıdır...
Murat Hoca ve Takıma Güveniyoruz...

Aytek süzer' Alıntı:
http://www.ulebcup.com/ulebcup/competit ... ypecode=4F[/url]

2008 FINAL EIGHT EUROSPORT 2 SCHEDULE
CET Time April 10 April 11 April 12 April 13 April
18:00 - 18:30 Introduction LIVE Introduction LIVE Introduction LIVE Introduction LIVE
18:30 - 20:15 Quarterfinal 1 LIVE Quarterfinal 3 LIVE Semifinal 1 LIVE FINAL LIVE
20:30 - 21:00 Introduction LIVE Introduction LIVE Introduction LIVE
21:00 - 22:45 Quarterfinal 2 LIVE Quarterfinal 4 LIVE Semifinal 2 LIVE
23:30 - 23:45 ULEB Cup Show ULEB Cup Show ULEB Cup Show

Quarterfinal 4
Besiktas Cola Turka
Galatasaray Cafe Crown

Ali Demirci' Alıntı:
http://www.ulebcup.com/ulebcup/competit ... ypecode=4F[/url]

2008 FINAL EIGHT EUROSPORT 2 SCHEDULE
CET Time April 10 April 11 April 12 April 13 April
18:00 - 18:30 Introduction LIVE Introduction LIVE Introduction LIVE Introduction LIVE
18:30 - 20:15 Quarterfinal 1 LIVE Quarterfinal 3 LIVE Semifinal 1 LIVE FINAL LIVE
20:30 - 21:00 Introduction LIVE Introduction LIVE Introduction LIVE
21:00 - 22:45 Quarterfinal 2 LIVE Quarterfinal 4 LIVE Semifinal 2 LIVE
23:30 - 23:45 ULEB Cup Show ULEB Cup Show ULEB Cup Show

Quarterfinal 4
Besiktas Cola Turka
Galatasaray Cafe Crown
[/quote:2p28eyno]

tüh valla değiştirdiler şimdi, verdiğin linkte,

GROUP Quarterfinal 1
DKV Joventut vs. Pamesa Valencia April 10, 2008

GROUP Quarterfinal 2
Besiktas Cola Turka vs. Galatasaray Cafe Crown April 10, 2008

GROUP Quarterfinal 3
Dynamo Moscow vs. PGE Turów Zgorzelec April 11, 2008

GROUP Quarterfinal 4
Akasvayu Girona vs. Unics Kazan April 11, 2008

Onların taraftarları istedikleri kadar takımlarını göklere çıkarsınlar.Mutlaka her serinin bir sonu vardır.Ve bu seriye biz son noktayı koyacağız.

ULEB de böyle yaptıktan sonra TBF´ye bu konuda fazla mı yükleniyoruz diye düşünmeye başladım!

Maçı KANAL 24 sanırım veriyor.

Bu arada Beşiktaş Cola Turka'nın en etkili silahı Sandro, Kaya ve Preston..

Bu yüzden pota altında Gaines'i Kaya'ya, H.Beşok'u Sandro'ya verdik mi tamamdır :) Paspas ederler onları valla..

Eee Preston'uda Tufan - Cücü ikilisinden hatta Hite bile çok rahat durdurabilir.. Yeterki ona kolay şut attırmayalım. Özgüveni geldikten sonra çok alakasız yerlerden şut atabiliyor.

Bu arada Mehmet Yağmur'a dikkat.. Gününde bir M.Yağmur başımıza bela olabilir.

Coskun Cosar' Alıntı:
24 veriyor demi ??
kanal 24ün anlaşması final eighte kadardı diye biliyorum yanlış hatırlamıyosam yiğiter uluğ bi programda çeyrek finale kadar vericez demişti.Bütün final eight maçları eurosport 2de diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

Barış Çamur' Alıntı:
Maçı KANAL 24 sanırım veriyor.

Bu arada Beşiktaş Cola Turka'nın en etkili silahı Sandro, Kaya ve Preston..

Bu yüzden pota altında Gaines'i Kaya'ya, H.Beşok'u Sandro'ya verdik mi tamamdır :) Paspas ederler onları valla..

Eee Preston'uda Tufan - Cücü ikilisinden hatta Hite bile çok rahat durdurabilir.. Yeterki ona kolay şut attırmayalım. Özgüveni geldikten sonra çok alakasız yerlerden şut atabiliyor.

Bu arada Mehmet Yağmur'a dikkat.. Gününde bir M.Yağmur başımıza bela olabilir.
Mehmet Yağmur bi gaza gelio durmuyor :)

Hızlı, çabuk ve etkili bir oyuncu.. Bir kaç isabetli dış şut attıktan sonra, rakibindende bir kaç top çaldıktan sonra Mehmet Yağmur oluyor size bir J.Kidd veya S.Nash falan :)

Kendisinden büyük işler yapıyor :)

Aman ona dikkat :)

Eşleşmeler şöyle olabilir;

Robert Hite - Preston Shumpert
Charles Wayne Gaines - Sandro Nicevic / Kaya Peker
Hüseyin Beşok - Sandro Nicevic / Kaya Peker
Dee Brown - Rick Jason Apadoca / Mehmet Yağmur
Tufan Ersöz - Christian Dalmau / Mehmet Yağmur / Preston Shumpert
Cüneyt Erden - Mehmet Yağmur / Rick Jason Apadoca
Chris Owens - Christian Dalmau / Preston Shumpert

Barış Çamur' Alıntı:
Hızlı, çabuk ve etkili bir oyuncu.. Bir kaç isabetli dış şut attıktan sonra, rakibindende bir kaç top çaldıktan sonra Mehmet Yağmur oluyor size bir J.Kidd veya S.Nash falan :)

Kendisinden büyük işler yapıyor :)

Aman ona dikkat :)

Eşleşmeler şöyle olabilir;

Robert Hite - Preston Shumpert
Charles Wayne Gaines - Sandro Nicevic / Kaya Peker
Hüseyin Beşok - Sandro Nicevic / Kaya Peker
Dee Brown - Rick Jason Apadoca / Mehmet Yağmur
Tufan Ersöz - Christian Dalmau / Mehmet Yağmur / Preston Shumpert
Cüneyt Erden - Mehmet Yağmur / Rick Jason Apadoca
Chris Owens - Christian Dalmau / Preston Shumpert
Aga Apodaca Tufan eşleşmeside olabilir !

Bu arada bu maçta CEMAL NALGA oynasın :)

Kendisini çok severim oda sağolsun beni sever. :) Telekom maçında Wright'ı bitirmişti :) Belki bu maçtada Nicevic'i veya Kaya'yı bitirir :)

Bu arada Rick - Tufan eşlemeside olabilir ama Cücü halleder onu :)

Britton ve Cenk'i oynatmama taraftarıyım.

Bu arada telekomda Williams ve Dudley de sakat Cemal perdeyi açtı diğerleri devam ettirdi :)