2009 - 2010 Transfer Sezonu

Bu takıma Can Akın ve Evren Bükeri aldığımızda bence türk rotasyon çok iyi olur...Hüseyini takımda tutup Bekiride alabilirsek ne ala...

Ama bu sene herşey yabancılarda bitecek bence Milo,Guro,Tonio,Tolliver bunlar yolcu oldu zaten...

Geriye Rashid kalır..2 Numaraya Fitch takviyesi çok iyi olur..Bence para harcayacaksak en çok paray harcayacağımız yer 3 numara olması lazım şutu iyi ve yeterince atletik bir adam almamız lazım..Diğer iki yabancı hakkımızıda 4 numarada kullanmalıyız bence...

Bu arada Hüseyinin kalacağına adım kadar eminim...Ama Murat Kayayı biraz zor tutarız...Çünkü başta Beşiktaş plase olarakta arkadan Pınar Karşıyaka Ve Banvit pusuda bekliyormuş..

Can Akın ı fazla begenmem oyun tarzı bana çok dagınık gelir ama yedekten gelip hem 1 hem 2 numaralarda katkı verebilir ama Cüneyt te inşallah takımda tutulur 2 yıldır 1 numara posizyonunda çok büyük sıkıntı çekiyoruz Cüneyt - Can - Yabancı guard gibi 3 guard kadro da tutmak iyi olur .

Umut Erdem' Alıntı:
Bu takıma Can Akın ve Evren Bükeri aldığımızda bence türk rotasyon çok iyi olur...Hüseyini takımda tutup Bekiride alabilirsek ne ala...

Ama bu sene herşey yabancılarda bitecek bence Milo,Guro,Tonio,Tolliver bunlar yolcu oldu zaten...

Geriye Rashid kalır..2 Numaraya Fitch takviyesi çok iyi olur..Bence para harcayacaksak en çok paray harcayacağımız yer 3 numara olması lazım şutu iyi ve yeterince atletik bir adam almamız lazım..Diğer iki yabancı hakkımızıda 4 numarada kullanmalıyız bence...

Bu arada Hüseyinin kalacağına adım kadar eminim...Ama Murat Kayayı biraz zor tutarız...Çünkü başta Beşiktaş plase olarakta arkadan Pınar Karşıyaka Ve Banvit pusuda bekliyormuş..
fitch in taudan gönderilmesini beklemeyiz heralde ama ona eş değer skor yükünü çekecek bir oyuncu lazım gerçekten de :roll:

Alpaslan Demir' Alıntı:
fitch gonderıldı zaten..
Fitch Tau da pete mikael in bulgar pasaportu alacağı düşünülerek kadroya dahil edildi ama sonra pasaport işlemlerinde aksama olunca fitch tauyla hiç maça çıkamadan kontenjan dışı kaldı.
Fitch Gelecek sezon bizim için çok iyi tercih olur bu sezon izlediğim Fitch basketbolunu çok olgunlaştırmış bize çok faydalı olacaktır

Kerem'le Kaya gelsin Mithat abinin hiçbir yazdığına karşı çıkmam, imzamı atarım ne derse desin :)

Tabi gelmeyecekleri için :)

Telekom bombayı patlatıyor Tarih: 10 Haziran 2009 Çarşamba

Gelecek sezon hem Avrupa'da hem de Türkiye'de fırtına gibi esmeyi planlayan başkent ekibi iki ismi gündemine aldı.

Galatasaray Cafe Crown'da bu sezon başarılı bir grafik çizen Hüseyin Beşok'a Türk Telekom'un talip olduğu öğrenildi. Başkent ekibi genç oyunculara yönelecek olan Sarı - Kırmızılılardan ayrılması gündemde olan Hüseyin Beşok için temaslarda bulunduğu ve transferi bitirmek istediği öğrenildi. Telekom'un aynı zamanda Barış Özcan ve Barış Ermiş'in yerini de Antalya BŞB.'den Ersin Görkem ile doldurmayı planlıyor. Bu transferde de sona gelindi.

basketdergisi 'nde çıkan bir haber doğruluk payı nedir bilinmez ama ben hüseyin kalır diye düşünüyorum.

Bu bütçe içinde Hüseyin BEŞOK'un kalması zor gözüküyor. Zaten son demlerini yaşıyor bu arma altında kalması çok hoş olur, ben fedakârlık bekliyorum BEŞOK'tan.

Evren ve Can transferleri çok güzel olur. Ama Murat KAYA takımda tutulmalı.

Erdem-Cemal gibi uçuk paralara oynayan ama ters orantıda katkı veren oyuncular gönderilmeli.

Yabancılardan Graves kalırsa kalsın diğerlerine, elveda diyelim. Bu Rashid Sultan'ı 1 sezon daha kaldıramaz bu taraftar.

Yabancı tercihlerimiz 1-2-3-4,5 oynayan oyunculardan seçeceğimiz kuvvetli bir ihtimal. Graves kalırsa 1-3-4-4-5 uygun olur. Tabii bu bütçe ile 5 yabancı hakkı kullanılır mı? Kocaman bir soru işareti.

4 yabancı olursa tercih 1-4-4-5 olması kuvvetli ihtimal. Polat KOCAOĞLU takımda kalabilirse 1-3-4-5 olabilir.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Bir tane 1 bir tane de 5 (gerçek 5) alalım da en sağlamından gerisi zaten kolay.
Keremden yine doğru tespit.
Winner 1 numara ve gerçek 5 numara kalıplı 210 civarı falan kaliteli bir 5 numarayla işin yarısını hallederiz

1 numaraya cibonadan earl colloway iyi tercih olur
2 numaraya da rawle marshall bence yerinde seçim olur

Kerem SEÇER' Alıntı:
Can senden de NCAA'den draft olmayacak oyuncular bekliyoruz :)
Valla Stefan Stojacic var 1989 doğumlu çok gelecek vaadeden bir çocuk bu sene drafta giriyormu bilmiyorum draft prosedürünü de net olarak bilmiyorum ama ben olsam
Stefan Stojacici alırım fenerin emir preldzicte yaptığı gibi gelişmesini izlerim