2009 - 2010 Transfer Sezonu

gravesi severiz iyidir ama iddalı bir kadroda gravesde tartışılır gerçekten 2 numarada iyi yerliler var belki loftonda türk olur chris latif....

Graves kendini geliştirecektir mutlaka ama işin içine fiyat/performans girince düşünmek lazım :)

Graves bu sene 500.000 usd civarı bir paraya oynuyor yanılmıyorsam.Seneye de bu civarda bir paraya kalacaksa eyvallah ama 1.000.000 usd civarı bir para kesinlikle verilmemelidir Gravese.zaten Kereminde dediği gibi 2 numara piyasada en rahat bulunan mevkilerden birisi mesela Gravesin gitmesi durumunda Carl English düşünülebilir Clay Tucker düşünülebilir.Jaycee Carroll düşünülebilir kendisi şu an italya da sağlam bir sezon geçiriyor.Chris Lofton düşünülebilir.
Özellikle Jaycee Carroll müthiş şutördür zaten bu sezon italya liginde kalitesini herkese kanıtladı seneye kesinlikle daha iyi bir takımda oynayacaktır.Ama biz istersek getirebiliriz tabi ki.
Bunlar olabilitesi yüksek oyuncular

Bir de hayalim var tabi ki: O da Sani Becirovic
Ama daha tabi oralara çok var o kalibrede oyuncu almamıza çok var galiba

Ayrıca son sözüm eğer seneye benimde savunduğum sistem basketbolu ekolünden bir coach gelecekse kesinlikle Milan Gurovic kalmalıdır
Ama daha önceki sezonlardaki gibi sistemsizlik sistemini benimseyen Coachlarla çalışacaksak Milan Gurovicin durmasının bir anlamı yoktur

Aslında Şuan'ki oyuncularımızın ne kadar aldığını tahmini olarak biri yazsa ona göre yorum yapsak kalacak gidecek oyuncular hakkında.

ermal,hüseyin,cemal(C) kaya,kerem gönlüm,charles gaines(PF)hosley,tufan,cenk akyol(SF)graves,murat kaya,sinan güler,beciroviç(SG)engin atsür,cüneyt erden,mcintyre.bence ziziç,guroviç,dejan gibi adamları(pek faydalı olamasalarda) getiren yönetim bunuda başarabilir.

Bence önce coachu belirlemek lazım.. zaten gelen coach ile hedef belirlenir.. lkoray hoca ile devam edilirse şayet hiçbir ismi zikretmeye gerek yok.. gelecek hoca ufkumuzu gösterecek.. bekleyelim görelim... erman kunter... gelse ya :) olmadı oktay mahmudi olmadı David Blatt... gelsin...

Bu arada bu sezonun transfer topiciğini karıştıran isim hermann detroitten azat ediliyor.. çok büyük ,htimalle avrupaya gidecek.. galatasaray ile anlaşsın ister miyiz :) Bu kez yıkılır forum herhalde.. o zaman bayağı olay olmuştu...

koç bulmak lazım önce koç

futbol takımı gibi yıldızları transfer edip sonra başlarına sönük birini -yada koray hocayla devam ederlerse- gelirse dream team gibi bir takımda kursak dream team ın atinadaki haline döneriz

Birçok kişi bana itiraz edebilir ama ben Fatih Solak'ı geri istiyorum.Çünkü bu sene yabancılar gelmeden önceki mücadeleci takımda birçok iş yapabilir ve bu kötü savunmamıza sertlik kazandırabilirdi.Herkesin istediği sayı dışında her özelliğe sahip.Ribaund,blok,savunma.Zaten Türk rotasyonumuz iyi değil.Ben tekrar alınmasından yanayım.

Parayı o kadar önemsediğini düşünmüyorum Oktay Mahmutinin.Paradan ziyade başka garantiler vereceksin ona.Arkasında duracağını söyleyeceksin işine karışılmayacağını söyleyeceksin.Protokol tribünününden şunu çıkar şunu oyuna sok demeyeceksin.Veya oyuncuyla haber yollayıp şu takımı düzgün oynatsın tepemi attırmasın demeyeceksin.ona sağlıklı çalışabileceği bir ortam sunacaksın.Bir yönetici olarak oyuncu transferine karışmayacaksın.Takımının Başında koç varken başka koçlara teklif yapmayacaksın
onu ikna edeceksin bu kulübü çalıştırmaya başarı istediğine.uzun vadeli sözleşme imzalaycaksın uzun vadede başarının geleceğine emin olup hep arkasında duracağının garantisini vereceksin.

Eğer Bu şartlar oluşursa Oktay Mahmuti gelir Ama bu şartları ona sunmazsan 1.000.000 euro da versen geleceğini sanmıyorum

Oktay Mahmudi Aydın Örs ile beraber Türkiyenin en iyi koçlarındandır.Fener nasıl düzlüğe çıktıysa şampiyon olduysa Aydın Örs ile Oktay Mahmudi de bizi şampiyon yapacak adamdır.O disiplinli , taviz vermeyen , olmassa olmazı olan savunma prensibiyle takımın çehresini biranda değiştirir.Nba'de çok kullanılan bir laf olan ''Hücum maç kazandırır , savunma şampiyon yapar'' sözü boşuna söylenmemiş.Ki şampiyon takımlara baktığımızda hücumuyla şampiyon olan takım son yıllarda pek yok.Türk koçumuz olacaksa seneye bu Oktay Mahmudiden başkası olamaz olmamalıdır.

Mustafa Yanar' Alıntı:
Bu çok erken açılan transfer sezonu konusu taraftarın takımdan umudunu kestiğini gösteriyor :?
Takımdan ümidi kesmeninde etkisi var ama asıl etken geçen sene transferde geç kalınca başımıza nelerin geldiğini görmemiz.