2009 - 2010 Transfer Sezonu

Pivot transferi nedeniyle teknik kadroyu eleştiren arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum!

Okan Hoca´nın ve onu göreve getirenlerin "liseli pivot vardı da biz mi almadık?" serzenişini duyar gibiyim. Haksız da sayılmazlar!

Onur Yavuz' Alıntı:
Pivot transferi nedeniyle teknik kadroyu eleştiren arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum!

Okan Hoca´nın ve onu göreve getirenlerin "liseli pivot vardı da biz mi almadık?" serzenişini duyar gibiyim. Haksız da sayılmazlar!

Eleştiriken bu ülkenin en saygın eğitim kurumunu ağzınıza ciklet yapmazsanız sevinirim.

Lise,lise her seferinde liseye sallamının ne kadar sığ bir düşüncede olduğunuzu gösteriyor.

Yazın pivot alternatiflerinizi,hep beraber forumda değerlendirelim.Bakın bu gün fransa milli takımıda gerçek bir pivotu olmadan oynuyor.Sonuçta oyun sistemi önemli.

Bu demek değildir yanlışlıklar yok elbette var,ancak bunları liseye bağlamanın mantığını yazabilirmisiniz.

Mithat Abi geçenlerde Türkiye'nin en saygın kurumdan olan Liselilerin, Adnan Polat'ı protesto ettiğini gazetelerde yazdı harbiden ne saygınlıkmış ya.
Başarıyı çekemeyen bir saygınlık.

Onlar isterki Ali Dürüst gibi korkak adamlar başkan olsun kendi ligimizde geçinelim,Polat isterki her ligde şampiyonluk çerez olsun asıl olan avrupadır.

Eeee Burak iki mantalite farkına bakarsan bünyelerine ters gelmiştir protestolar olağan.

Burak Barut' Alıntı:
Mithat Abi geçenlerde Türkiye'nin en saygın kurumdan olan Liselilerin, Adnan Polat'ı protesto ettiğini gazetelerde yazdı harbiden ne saygınlıkmış ya.

Başarı derken geçen sene ne başarısı hangi branşta takımımız şampiyon oldu.

Yazmak için yazmayın söylediğiniz sözlerin altını doldurun. Şuan yönetim taraftarı gözüne hoş gelicek transferler yaptı futbol takımı için,ya basketbol,voleybol,Galatasaray spor kulübü yalnızca futboldanmı? ibaret artı şuan için borcumuz 238 mil. dolar civarı bu borcu kim ödeyecek,seçim kazanmak için kulübün gelecek yıllarına ipotek koymak mı ? başarı bakın arkadaşlar benle bir konuda tartışmak için o konuya vakıf olmalısınız,yoksa yazmak için sırf muhalefet olmak için yazarsanız,bu olmaz sonra ben kızıyorum siz üzülüyorsunuz.Gereksiz sinir harbi yaşıyoruz.

Hmm ligdeki sonuçlar esas alınarak ayrıca branşlardaki durumda göz önüne alınıyorsa Özhan Canaydın hakında tek kelime etmeye lüzum yok sayılır artık.Zira kürek ve yüzme dışında küme düşürmediği branş kalmadı,ne transfer yaptı,ne şampiyon,borç desen Polat'tan fazlası oğlu fazlası var falan filan...

Bizim kongre pardon lise bir tuhaftır zaten GS sadece futbol takımı değildir denir buna göre eleştiri yapılır ama seçimllerin olduğu haftaki maçıın sonucuna göre oy verirler...Ben daha ne diyim.Polat seçilecekse ipoteklesin nereyi ipotekliyorsa yeterki bir önceki zihniyetin eline bir daha düşmeyelim.

bu konulara ilişkin köyün delisinin çok güzel bir sözü var. Galatasaray Üniversite olmuş ama onu lise yönetmeye çalışıyor...

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Burak Barut":1gt4u72w]Mithat Abi geçenlerde Türkiye'nin en saygın kurumdan olan Liselilerin, Adnan Polat'ı protesto ettiğini gazetelerde yazdı harbiden ne saygınlıkmış ya.

Başarı derken geçen sene ne başarısı hangi branşta takımımız şampiyon oldu.

Yazmak için yazmayın söylediğiniz sözlerin altını doldurun. Şuan yönetim taraftarı gözüne hoş gelicek transferler yaptı futbol takımı için,ya basketbol,voleybol,Galatasaray spor kulübü yalnızca futboldanmı? ibaret artı şuan için borcumuz 238 mil. dolar civarı bu borcu kim ödeyecek,seçim kazanmak için kulübün gelecek yıllarına ipotek koymak mı ? başarı bakın arkadaşlar benle bir konuda tartışmak için o konuya vakıf olmalısınız,yoksa yazmak için sırf muhalefet olmak için yazarsanız,bu olmaz sonra ben kızıyorum siz üzülüyorsunuz.Gereksiz sinir harbi yaşıyoruz.[/quote:1gt4u72w]

Kız takımı Avrupa Kupası kazandı,Tekerlekli Takım Kıtalararası, Türkiye ve Lig Kupasını kazandı.
Su Topu Takımı şampiyon oldu.

Ama sizi anlıyorum, 100.yılda tüm branşları salıverdiğiniz için Futbol'da ki başarıya endekslenmişler.
Bu borçlar Adnan Polatla olmadığını sizde biliyorsunuz, Adnan Polat'ın bu takım için ne kadar çabaladığını göz ardı etmek haksızlık olur.

Şu liseliler artık at gözlüklerini atsalar biraz gerçekleri görseler iyi transfer mi yapılıyo futbolda iyi top oynanmıyo mu kürekte milli takımın tamamı bizden değilmi voleybolda kafaya oynamak için kadro yapılmıyo mu tekerlekli sandalyede kıtalararası şampiyon olunmuyo mu ? bunlar başarısızlıksa liselilerin hünerlerini nasıl tarif ederiz ?

Ahmet Arif' Alıntı:
bu konulara ilişkin köyün delisinin çok güzel bir sözü var. Galatasaray Üniversite olmuş ama onu lise yönetmeye çalışıyor...
çok güzel bi söz.

Şimdi benim karşıma başarılı branşları söylüyorsunuz,liseli olduğu için eleştirdiğiniz Hocanın bayan takımını avrupa şampiyonu yaptığını,söylüyorsunuz,su topu takımının başındaki adamın hangi okuldan olduğunu iyi araştırın ,aynı şekilde engelsiz aslanları kimin kurduğunu,kimin finanse ettiğinide yazın.

Özhan abiyi eleştirebilirsiniz,bu gayet doğal,bende eleştirdim,ama mali konuda kimse suçlayamaz,o yüzden Doğan ve Burak kardeşlerim derslerinize iyi çalışın,sonra bakın gerçekler karşısında yazdıklarınızın ne kadar yanlış olduğunu görürsünüz.

Galatasaray kongresi hiç bir zaman maç sonucuna göre oy vermemiştir,bunu yazmak tuttuğu takımı,ve onun üyelerini tanımadan ortaya sallama gafletine düşen genç kardeşlerim,bırakın klavyeden sallamayı gelin mart ayındaki kongrede sizi misafir edeyim,bakın bakalım saha sonuçlarına göremi oy veriliyormuş,yoksa bütün icraatların en ince ayrıntılarına kadar irdelenip ondan sonra oymu veriliyormuş kendi gözünüzle görün.

Ahmet ARİİF'in yazında eksik olan bir konuyuda ben yazayım üniversiteyide lise yönetiyor.

Galatasaray Lisesi geçmişten günümüze gurur kaynağımız ve bu durum bizi diğer takımlardan ayıran en önemli özellik. Bunların bilincindeyiz ama ne zaman ki "liseci zihniyet" milyonlarca taraftarı olan bir kulübü oyuncağı gibi kullanmaya/yönetmeye çalışır o zaman da en doğal hakkımızdır tepki vermek. Ama siz de haklısınız. Özellikle kongre zamanlarında "oyuncak sizin, istediğiniz gibi oynayın" denildiği için, taraftar tepki vermeye kalkınca "size ne istediğimiz gibi oynarız oyuncak bizim değil mi" savunma mekanizması işliyor uslarda.

Burak konuyu hatırlatınca bir soru beynimde yer edinmişti, hazır yeri gelmişken sorayım; Başkan liseli olsa ve Polat´ın yaptıklarının aynısını yapsa, o liseli veletlerin başkanlarını protesto edecek cesaretleri olur muydu?

Madem kriter amatör branşlarda başarı, Canaydın bu kulübe hangi şampiyonluğu tattırdı da 6 yıl boyunca kulübü yönetme hakkı verildi. Polat döneminde en azından, bayan basketbolda Avrupa Şampiyonluğu´na ulaştık. Hani şu Canaydın zamanında küme düşen bayan basketbol takımı.

Geçen sezon Polat ve Şardan´ın başının etini yiyen, şubeyi bize teslim edin 10 Milyon Dolarlık bütçeyle Türkiye´yi sarsacak transferler yaparak mücadele edelim diyenler bu sezon nerede?

Amacım asla polemik yaratmak değil, sadece şubeyi yöneten zihniyetin daha kolay anlaşılabilmesi için soruyorum; Okan Çevik´in liseli olması haricinde hangi özelliği ağır bastı da, bu takım ona emanet edildi? Kimse bayan basketbol takımını Avrupa Şampiyonu yaptı demesin, o başarı Cem Hoca´ya aittir. Yoksa Çevik asla takımı çalıştırmayı düşünmüyordu ama kıramayacağı kişiler vardı ve görevi zorla mı kabul etti, Koray Mincinozlu hesabı...

Mithat Bey, yanlış hatırlamıyorsam eskiden; önce 1 ve 5 numarayı belirlersin (çünkü takım için en önemli pozisyonlar bunlardır), daha sonra kadroyu şekillendirirsin dediğinizi hatırlıyorum. Pivot mevkiinde yetersiz olduğumuz aşikarken; elinizde aynı fiyata şeftali (5 numara) alma fırsatı varken, nektarin (4 numara) alıp onun genleriyle oynayarak şeftali elde ederim demek bana biraz abest geliyor.

Küçük not: Yanlış anlaşılmalara yer vermemek için, TDK Sözlüğü´nden;
velet, -di Ar. veled
a. esk. 1. Oğul, çocuk. 2. ünl. Çocukları paylarken kullanılan bir söz.

Onur Yavuz' Alıntı:
Galatasaray Lisesi geçmişten günümüze gurur kaynağımız ve bu durum bizi diğer takımlardan ayıran en önemli özellik. Bunların bilincindeyiz ama ne zaman ki "liseci zihniyet" milyonlarca taraftarı olan bir kulübü oyuncağı gibi kullanmaya/yönetmeye çalışır o zaman da en doğal hakkımızdır tepki vermek. Ama siz de haklısınız. Özellikle kongre zamanlarında "oyuncak sizin, istediğiniz gibi oynayın" denildiği için, taraftar tepki vermeye kalkınca "size ne istediğimiz gibi oynarız oyuncak bizim değil mi" savunma mekanizması işliyor uslarda.

Burak konuyu hatırlatınca bir soru beynimde yer edinmişti, hazır yeri gelmişken sorayım; Başkan liseli olsa ve Polat´ın yaptıklarının aynısını yapsa, o liseli veletlerin başkanlarını protesto edecek cesaretleri olur muydu?

Madem kriter amatör branşlarda başarı, Canaydın bu kulübe hangi şampiyonluğu tattırdı da 6 yıl boyunca kulübü yönetme hakkı verildi. Polat döneminde en azından, bayan basketbolda Avrupa Şampiyonluğu´na ulaştık. Hani şu Canaydın zamanında küme düşen bayan basketbol takımı.

Geçen sezon Polat ve Şardan´ın başının etini yiyen, şubeyi bize teslim edin 10 Milyon Dolarlık bütçeyle Türkiye´yi sarsacak transferler yaparak mücadele edelim diyenler bu sezon nerede?

Amacım asla polemik yaratmak değil, sadece şubeyi yöneten zihniyetin daha kolay anlaşılabilmesi için soruyorum; Okan Çevik´in liseli olması haricinde hangi özelliği ağır bastı da, bu takım ona emanet edildi? Kimse bayan basketbol takımını Avrupa Şampiyonu yaptı demesin, o hak Cem Hoca´ya aittir. Yoksa Çevik asla takımı çalıştırmayı düşünmüyordu ama kıramayacağı kişiler vardı ve görevi zorla mı kabul etti, Koray Mincinozlu hesabı...

Mithat Bey, yanlış hatırlamıyorsam eskiden; önce 1 ve 5 numarayı belirlersin (çünkü takım için en önemli pozisyonlar bunlardır), daha sonra kadroyu şekillendirirsin dediğinizi hatırlıyorum. Pivot mevkiinde yetersiz olduğumuz aşikarken; elinizde aynı fiyata şeftali (5 numara) alma fırsatı varken, nektarin ağacı (4 numara) alıp onun genleriyle oynayarak şeftali elde ederim demek bana biraz abest geliyor.

Küçük not: Yanlış anlaşılmalara yer vermemek için, TDK Sözlüğü´nden;
velet, -di Ar. veled
a. esk. 1. Oğul, çocuk. 2. ünl. Çocukları paylarken kullanılan bir söz.

Hatırlarsanız,ben Murat ÖZYER ,Ergin ATAMAN'ın mirasıyla şampiyon oldu dediğimiz zaman,olurmu öyle şey açın tblyi,bakın bakalım şampiyon olan takımın koçu kim yazıyor diyordunuz,şimdi ne değişti bende size açın interneti bakın bakalım avrupa şampiyonu olan takımın koçu kim derim.

Merak ediyorsanız,liselilerin abi dediği kişiyide yani Özhan CANAYDIN'ı ELEŞTİRDİ sizin tabirinizle bu veletler.

Şuan şubeyi bıraksınlar versinler özerkliği merak etmeyin sözümüz baki,o paraları 24 saat içinde hazır hale getiririz.

Bunuda bizi bilen bilir Onur bey!!!

Evet her zaman söylerim takım kurulurken önce guardı alırsın ikinci olarak center mevkini alırsın sonra takımı tamamlarsın.

Ben yapılan transferler doğru demedimki!!! ama center mevkinde kalın bir adam olmadanda farklı sistemlerle oynanır bu oyun bu oyunun avrupada en iyi oynatan adam ise mottion ofance babası denilen kişide Erman KUNTER'dir.

Ama siz o koçuda yetersiz bulmuştunuz,hatırlatırım,sonra avrupada final oynayınca kimse bu konulara değinmedi.

Uzaktan da olsa Lisenin endişelerini izlemek çok hoşuma gidiyor..

yağmur duasına çıkan insanlar gibi Adnan Polatın başarısızlığı için dua etmeye başlayanları görmek bilmekte ayrıca düşündürücü..

işin gerçeği Mithat abinin dediğinin tersine Lise Adnan Polat Mart ayına kadar tökezlemediği sürece onu indiremeyeceğini çok iyi biliyor..yaptıkları kulislerde istedikleri sonucu alamamaları onları şuanda derin bir sessizliğe itmiş anlaşılan..

ama Lise bu heran Kontratklarla gol arayabilir..şimdiki orta sahada top çeviriyorlar..Polatın kendisi aday olmaması için birkaç sözde abiler telkinlerde bulunmuşlar..Çünkü Polatın aday olmaması işlerine geliyor..

Galatasaray onların hayal edemeyeceği şekilde büyüyor..artık Polatı deviripte yerine geçip 2002-2006 yıllarındaki kabusu yaşattıkları takdirde kendi kendilerine kurşun sıkmış olacaklarını çok iyi biliyorlar...strateji o yüzden doğru..Polat aday olmamıştı demek..kimse sahiplenmedi kulübü biz çıktık kurtardık demek..vay anasını be..derin Galatasarayında bukadarı :)

Uefadan sonra ileri gidecekken Lise sayeside 10 yıl geriye gittik..Şimdi Polatla dahada büyüyecekken bir 20 yıl geriye götürmek onların sonu olacaktır ki artık camia yı fazla takmayan Taraftarı bir böcek gibi gören Lise için artık herşey ukadar Basit değil

Velhasıl Polat aday olursa o müthiş güçlerde birşey yapamayacak....ben belki göremeyeceğim ama asker ocağında surat ifadelerinin haberini alıcağım elbet...

Erdem Akkaş' Alıntı:
Uzaktan da olsa Lisenin endişelerini izlemek çok hoşuma gidiyor..

yağmur duasına çıkan insanlar gibi Adnan Polatın başarısızlığı için dua etmeye başlayanları görmek bilmekte ayrıca düşündürücü..

işin gerçeği Mithat abinin dediğinin tersine Lise Adnan Polat Mart ayına kadar tökezlemediği sürece onu indiremeyeceğini çok iyi biliyor..yaptıkları kulislerde istedikleri sonucu alamamaları onları şuanda derin bir sessizliğe itmiş anlaşılan..

ama Lise bu heran Kontratklarla gol arayabilir..şimdiki orta sahada top çeviriyorlar..Polatın kendisi aday olmaması için birkaç sözde abiler telkinlerde bulunmuşlar..Çünkü Polatın aday olmaması işlerine geliyor..

Gerçekmi kardeşim alsana gerçek şuan ki!!! başkanımız lisenin desteğini alamazsa 500 oy alamaz işte gerçek bu,ister kabul edersin ister etmezsin sana kalmış.

Yani lisenin hiç bir kaygısı yok. Bundan önceki başkanları nasıl seçtiysek,yenisini aynen öyle seçeriz,sıkıntı bizde değil sıkıntıyı şuanki başkan yaşıyor.Biz kimsenin başarısızlığını istemeyiz ,,sen bizi aptalmı sandın,şimdiki başkan gökten zembillemi geldi,onu kim seçti.duya çıkmışız,yazdıklarınızın hepsinin içi boş varsayımlar,artık yoruldum,bu yazıları çürütmekten.

Galatasaray onların hayal edemeyeceği şekilde büyüyor..artık Polatı deviripte yerine geçip 2002-2006 yıllarındaki kabusu yaşattıkları takdirde kendi kendilerine kurşun sıkmış olacaklarını çok iyi biliyorlar...strateji o yüzden doğru..Polat aday olmamıştı demek..kimse sahiplenmedi kulübü biz çıktık kurtardık demek..vay anasını be..derin Galatasarayında bukadarı :)

Uefadan sonra ileri gidecekken Lise sayeside 10 yıl geriye gittik..Şimdi Polatla dahada büyüyecekken bir 20 yıl geriye götürmek onların sonu olacaktır ki artık camia yı fazla takmayan Taraftarı bir böcek gibi gören Lise için artık herşey ukadar Basit değil

Velhasıl Polat aday olursa o müthiş güçlerde birşey yapamayacak....ben belki göremeyeceğim ama asker ocağında surat ifadelerinin haberini alıcağım elbet...

Lise için Hayvan terli artık.. :) eskisi kadar bu kulübün üzerinde güçleri yok yada var o ayrı tartışılır ( bazı durumlarda çaresiz tavırları bunun göstergesi ya nese) ama Lise başarılı bir başkanı indirtip yerine gitgide büyüyen hedefleri büyüyen bir Galatasarayı kaçmasın diye kuyruğundan tutmasının hesabını veremeyeceğini çok iyi biliyor..bunca zaman pek hesap vermeyen kültüründe böle birşey olmayan yapılanma için devrim gibi birşey bu..

Nese Bakalım Adnan Polatı O Ünlü düşünür filazof ulu malibu abiler(!) ikna edebilece mi adaylık için..yada tek çareleri seçim gününe kadar bu takımın bayağı tökezlemesi..Yoksa Mart ayında bu yazılanları tekrar Nostaljik ve güzel hatıralar olarak okuruz..tabi Polatın başkanlığı altında...
bakalım biz burdan içi boş şeyler mi sallamışız göreceğiz işte ozaman

Saygılar

Mithat Bey, öncelikle ben o şampiyonlukta Ergin Ataman´ın katkısı yoktur demedim asla ama siz, o şampiyonlukta Efes´in dağılan kadrosunun payı olduğunu söylediniz. Yani Ülker´i kimse çalıştırmasa da şampiyon olurdu çünkü Efes Pilsenli oyuncuların hepsi başka takımlarla anlaşmıştı dediniz, yanlış hatırlamıyorsam.

Madem o veletler Özhan Canaydın´ı eleştirdi neden bu konu hiç gündeme gelmedi o dönemdeki yazılı ve görsel medyada. Darüşşafaka Lisesi öğrencileri kulüp yönetimini eleştirirse bir haber değeri taşımaz ama Galatasaray Lisesi öğrencileri başkanı eleştirip protesto ediyorsa basın bunu kullanmak için can atar. Demek ki veletler ya eleştiricik yaptılar ya da birileri örtbas etmek istedi.

Haklısınız siz yapılan transferler doğru demediniz, ama Fransa örneğini vererek bir nevi Okan Çevik´in yaptıklarını basketbol içerisinde kabul edilebilir şeyler olarak gördünüz.

Ben hiçbir başarıyı küçümsemem, çünkü ortada harcanan bir emek vardır ama siz... Takımına ULEB´de yarı final oynatan hoca başarılı değildir ama bir hoca ULEB´in bir alt versiyonu olarak kabul edilen Eurochallenge´da takımına final oynatıyorsa başarılıdır.

Beğenmediğiniz taraftar ile savunduğunuz liseci zihniyetin arasındaki en önemli fark; birisi fedakarlık yaparken karşılık beklemez, şart koşmaz. Diğerinin ise vaatlerinde hep bir "se/sa" eki vardır. Bırakılır"sa", verilir"se"...

Valla GS kongresi konusundaki derse benden daha iyi hazırlanan birini bilmiyorum.Derslerimden eminim ben.O kongrede ona yakın akrabam abim büyüklerim var.Kimin nasıl oy verdiğini gayet iyi biliyorum.Şu anda lise protestoda havası yaratılırken yüzleri aşkın liselinin Polat'ı desteklediğini,başarılı bulduğunu biliyorum.Ali Dürüst denilen zat-ı muhterem hakkında yorum dahi yapmak istemiyorum ki kendisi lisenin Polat'ın başarısızlığı durumundaki başkan adayı oluyor.

Özhan Canaydın'ın yaptığı transferleri,ödediği tazminatları,alamadığı hisseleride biliyorum şimdi niye eleştirmiyim ekonomik yönetimini.Sanki şapkadan tavşan çıkardı Özhan 'ABİ'(bkz.Halil Üner :p ).