2009 - 2010 Transfer Sezonu

Yanlış anladım, üzerime alındım, kusura bakma!

Çok iyi bir pivot alacak paran yoksa, iyilerde kapıldıysa, o zaman mecburen bu sistemde oynayacaksın!

Bizim durumumuz tecavüz kaçınılmazsa zevk alma durumu malesef!

Umarım pivotsuz düzn, bizi utandırır ve başarılı oluruz![/quote]

Estağfurullah ne kusuru!

Çok iyi bir fivot çok pahalı değildir bence. Sonuçta EuroLeage oynamıyoruz. Elalem nerelerden Çin'den Venezuella'dan hatta ve hatta Avustralya'dan bile iyi oyuncular bulmak mümkün.

Tek yanıtı vizyonsuz kişilerin bu işi yapmasıdır!

Efes Pilsen-FBÜLKER-TELEKOM maçlarında pota altımızı düşünmek dahi istemiyorum. Adamlar cirit atar, pota altı oyun bahçesi olur en zayıf yanımızdan ha bire vururlar!

Ne gerek vardı pf'ye.Şu takımın tek ihtiyacı olan bir pivottu ya.Çok mu zor almak.Nick Fazekas Asvel'e,Jeremiah Massey adı sanı duyulmamamış Allicate'ye,Jeremy Taylor Maccabi Haifa'ya gitmişken bir pivot alamazmıydık.Jermareo Davidson,Richard Hendrix ve Earl Barron daha bir takımla anlaşmamışken bulunamazmıydı bir pivot.Bu şube bu kadar mı küçük?
Eren Beyaz'ın ilk 5 başlayacağı bir takım için mi bu kadar yatırım? :(

D-Wash-Can
Evren B.-Murat K.
JASAİTİS-tufAn-Caner
Polat-Wilkinson
Rancik-Eren-Cemal

İlk 5 ve yedekleri böyle olur tahmin ediyorum
Can Akın
Evren Büker
Simas Jasaitis
Mike Wilkinson
Radoslav Rancik

en ideal 5 diye düşünüyorum ben Cemal iyileşsin daha iyi olur tabi ben basketboldan umudumu kestim ilk defa bakalım hayırlısı...

Yahu, geçen yıl Sophia Young 5 numara oynatılıyordu resmen. Bu yüzden, hiç şaşırmadım. Ben öyle az para harcadığımızı sanmıyorum transferde. Savunmada sağlam duracak, ribaundçı, sizelı bir adam bulamaz mıydık acaba?

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Yahu, geçen yıl Sophia Young 5 numara oynatılıyordu resmen. Bu yüzden, hiç şaşırmadım. Ben öyle az para harcadığımızı sanmıyorum transferde. Savunmada sağlam duracak, ribaundçı, sizelı bir adam bulamaz mıydık acaba?
Bulunurdu tabi ki
ama onu bulmakta marifet ister
Bu bütçeyle iyi bir pivot alınabilirdi belki bir süperstar alamazdık ama iyi bir parça iyi bir pivot kesinlikle alabilirdik

Daha takımı sahada görmedik, transfer sezonu ortada düzgün oyuncu kalmasada devam ediyor; o zaman sezon başı bu kadar enseyi karartmamak lâzım ama küçülme lafları, hoca tercihi, oyuncu seçiminde bir cim bom klasiği hâlini alan geç transfer, hersene sil baştan yabancı oyuncular, elindeki değerleri kaybetmek derken şimdi de pivotsuz sistem. Eline topu alan herkes hücüm edebilir; eminim Cemal bile becerir bunu ama hadi hücüm ettin ya savunma nasıl olacak? Savunma organizasyon ister, konsantrasyon ister, doğru adamla eşleşmek ister... Bi renkdaş "kelebek"ten bahsetmiş boyalı alanda. Merak ettim kaya, kerem, kasun, semih, ömer, oğuz, Hüseyin gibi pivotlar nasıl savunulacak?

Galatasaray Wilkinson'u bitirmek üzere
18 Ağustos 2009 Salı

Yabancı arayışlarını sürdüren Galatasaray Cafe Crown, Rusya Ligi takımlarından Khimki forması giyen Mike Wilkinson ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı.
Yeni sezon hazırlıklarını coach Okan Çevik yönetiminde sürdüren Sarı-Kırmızılılar, 4. yabancı transferi için gün sayıyor. Khimki'nin ABD'li power forveti Mike Wilkinson ile prensip anlaşmasına varan Galatasaray Cafe Crown, ABD'li oyuncuyu haftasonuna kadar takıma dahil etmeye uğraşıyor. Simas Jasaitis, Darius Washington ve Radoslav Rancik'in ardından 4. yabancı seçimini ABD'li power-forvetten yana kullanılacak. Hazırlık kampının ardından da takıma 5. yabancı alınıp alınmayacağı konusuna karar verilecek.

Borç batağındakilerde böyle yapar zaten.10 kredi kartı ordan alır dğerini öder,başka birinden çeker yine bir başkasını öder sonra faiz için intihara doğru uygun adım marş marş.

Bizim basket şubes,de aynı 3 alır 4e koyar,4 alır 5 yapar bakarsın guardımız 3e geçer.5 numaramaız olsa ne olur onu bilemiyoruz olmadığından.Böyle kurulan bir takıma para harcanmış kimene harcanmamış kimene.

Basketbolda yani bir çağ açıyoruz. Acayip derecede mutluyum.

4 dış oyuncu + 1 uzun, 3 dış oyuncu + 2 uzun gibi sistemleri gördük. 2 guardlı oynayanını da gördük. Ama pivotsuz oynamayı genel bir felsefe haline getiricek bir koça ilk kez rastlıyorum. Atletik olmaz, yumuşak olur ama bir tane pivotun olur. Ama biz yeni bir çağ açma peşindeyiz. Bizim pota altını kevgire çevrildikten sonra akıllar başlara gelmeye başlar...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Basketbolda yani bir çağ açıyoruz. Acayip derecede mutluyum.

4 dış oyuncu + 1 uzun, 3 dış oyuncu + 2 uzun gibi sistemleri gördük. 2 guardlı oynayanını da gördük. Ama pivotsuz oynamayı genel bir felsefe haline getiricek bir koça ilk kez rastlıyorum. Atletik olmaz, yumuşak olur ama bir tane pivotun olur. Ama biz yeni bir çağ açma peşindeyiz. Bizim pota altını kevgire çevrildikten sonra akıllar başlara gelmeye başlar...

Olur mu Uğur sonu başarıya gidecekse çekilen çile kutsaldır(!)

Haksızlık etmeyelim bak...