2009 - 2010 Transfer Sezonu

Graves Cibonadan 500 bin usd civarı alacak diye haberler çıkmıştı ne kadar doğru bilmiyorum öyle ise 125 bin de 5. yabancı için eder 625.

Ayrıca yerli rotasyonu için belkide en rahat olduğumuz bölge 2 numara Evrene şans vermemiz gerek. Tufan da 2 numara oynayabiliyor. Sezon başı hayal kırıklığı yatarsa da Murat da var.

Ben olsam JAmont Gordon'u alırdım D-WAS'ın yerine :)

Cibona aşar bu sorunlar hiçbir şey olmaz bence. Tabiki Graves gidebilir belki o ayrı mesele. Marko Tomas varken Graves de tam ritminde oynamıyorken sezonu tamamlayamaz bence orada.

Fatih'e falan gerek yok. 5 numara diye tutturduk ama Fatih gelecekse hiç bir daha uğraşmayalım. Cemal'i oynatırız, ordan burdan yama yaparız. Bir şekilde hallederiz. Ama adam gibi bir 5 numara alacaksak o ayrı. Zira Fatih gelse ne olur gelmese ne olur?

Memleketin en mühim basketbol blogu salsabasket.net'e göre Fatih'e teklif götürülmüş cevabı bekleniyormuş:

Fatih Solak G.Saray'a (mı?)

Tab Baldwin'in Kepez'de başa geçmesiyle birlikte Fatih Solak'ın Baldwin sistemine uyum sağlayıp sağlayamayacağı, ya da Baldwin'in onu bu sistem içerisine nasıl dahil edeceğini merak etmeye başlamıştım. Kendisiyle ilgili 'Ayrılacak' dedikodularını duyduğumda ise aklıma direkt olarak F.Bahçe Ülker gelmişti ne yalan söyleyeyim. Tanjevic'in Fatih'e olan sevgisini biliyoruz. Hali hazırda 4 numarada da sıkıntı var. 5'e Fatih'i alır, 4'te de (bundan önce bolca yaptığı gibi) Oğuz ve Semih'i devşirmeye çalışır diye hayali bir senaryo yazmıştım. Gayet de makul bir senaryoydu. Ama adı bile geçmemiş. Bugün öğrendim ki 5 numarada sıkıntısı olan G.Saray Fatih Solak için teklif yapmış. Yakındır bitmesi transferin.

Salsabasket özel haberidir.

umarım fatih alınabilir.en azından cemal ve fatih idare ederler pota altını.erene hiç güvenmiyorum.çok yetersiz kalıyor.en azından cemal-fatih-wilkinson-rancik dörtlüsü idare ederler.

Eğer Fatih Solak alınırsa bu transfer Eren Beyaz'ın transferi kadar yararlı olur.Geçen yıldan beri kendini geliştireceğine ,yontulmamış odunluğa doğru gidiyor.Bizim takımda zaten yeterince var.[Polat,Eren,Caner,Murat]

Erdal Avcı' Alıntı:
Eğer Fatih Solak alınırsa bu transfer Eren Beyaz'ın transferi kadar yararlı olur.Geçen yıldan beri kendini geliştireceğine ,yontulmamış odunluğa doğru gidiyor.Bizim takımda zaten yeterince var.[Polat,Eren,Caner,Murat]

Bu nasıl bir benzetme,geçen yıl fatih'in aliağada yaptıkları ortada,fanatik derecesinde,Galatasaray aşığı bir sporcuya ,böyle bir benzetme hiç hoş değil,biraz kendinize çeki,düzen verin.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Erdal Avcı":385e21z8]Eğer Fatih Solak alınırsa bu transfer Eren Beyaz'ın transferi kadar yararlı olur.Geçen yıldan beri kendini geliştireceğine ,yontulmamış odunluğa doğru gidiyor.Bizim takımda zaten yeterince var.[Polat,Eren,Caner,Murat]

Bu nasıl bir benzetme,geçen yıl fatih'in aliağada yaptıkları ortada,fanatik derecesinde,Galatasaray aşığı bir sporcuya ,böyle bir benzetme hiç hoş değil,biraz kendinize çeki,düzen verin.[/quote:385e21z8]

Ortada derken?

Fatih ne yaptı gerçekten ben de merak ediyorum. Geçen sezon ligin konusunda az eleştirmedim kendisini. :)

Ayrıca top paylaşımı yüksek olması düşünülen bir takım için Fatih gibi elinde top tutmakta zorlanan bir uzunun alınması doğru mudur bilemiyorum. Baldwin'in sistemine bağlılığını hocamızdan da bekliyorum.

Ünsal sen geçen sene Aliağnın,hangi şartlarda mücadele ettiğini bilmiyormusun da !!! soruyorsun.

O takımın sezon başında tam kadro kimleri yendiğini,iyi düşün bakalım,sonrasıda var yabancıları gitmiş,takımın ligde kalmasında pay sahibi olduğunu göremiyorsan bence menejerliği bırak.

Şuan ligde yerli statüsünde alınacak,en iyi uzun Fatih SOLAK'tır.Üç kuruşa beş köfte olmaz.

Basketbolu en az sizin kadar bilirim,o yüzden boşa ahkam kesmenin alemi yok.

Kerem geçen sene biz Baldwin dediğimiz zaman o da hocamı ne işi var diyordun şimdi takdir ediyorsun bence tutarlı ol biraz.

Fatih Solak'ın üst düzey bir uzun olmadığını hepimiz biliyoruz,ancak Mithat bey'inde dediği gibi şu anda alınabilecek en iyi yerli uzundur kendisi...Ben yerinde ve iyi bir transfer olacağı düşüncesindeyim...İnş. gerçekleşir bu transfer...

Mithat Duran' Alıntı:
Ünsal sen geçen sene Aliağnın,hangi şartlarda mücadele ettiğini bilmiyormusun da !!! soruyorsun.

O takımın sezon başında tam kadro kimleri yendiğini,iyi düşün bakalım,sonrasıda var yabancıları gitmiş,takımın ligde kalmasında pay sahibi olduğunu göremiyorsan bence menejerliği bırak.

Şuan ligde yerli statüsünde alınacak,en iyi uzun Fatih SOLAK'tır.Üç kuruşa beş köfte olmaz.

Basketbolu en az sizin kadar bilirim,o yüzden boşa ahkam kesmenin alemi yok.

Kerem geçen sene biz Baldwin dediğimiz zaman o da hocamı ne işi var diyordun şimdi takdir ediyorsun bence tutarlı ol biraz.

Öncelikle kendi aklım; iyi kötü bana yetiyor hocam, sağolasın lakin basketbolla ilişkiyi ne zaman bırakacağım konusunda ekstra akıla ihtiyacım yok.

Sonrasına gelirsek, her oyuncu takımına katkı yapar. En iyi oynayan yabancısından, kenarda antreman match-upı olan 17 yaşındaki çocuğa kadar. Basketbolda esas önemli olan; para/ verimo ranında yaptığı katkıdır.

Şöyle anlatayım; Aliağa'da geçens ene olanalrı biliyorum. Daha detayını da biliyorum, kontratta yazanlara kadar. Git bir Aliağadakilere sor bakalım ne diyorlar. Fatih o takımda, seçeceğin Reha hariç herhangi 3 yerli oyuncunun toplamından fazla para alıyor. Rehayı da katarsan 2. Mesela şöyle anlatayım; Fatih'in kontratı Hakan Yaparın kontratının 5 ( evet; şaka değil )katı. Gel mesela; inceleyelim, ne yapmışlar, ligin zorlamaya başladığı dönem , yani ligin 2. yarısında neler yapmışlar; Fatih Solak ile, 5 de biri parasına oynayan şu anda da 2. ligde yer alan Hakan Yapar ne yapmışlar:

Fatih Solak: 22 dakika 5.1 sayı 5.2 ribaund

Hakan Yapar : 15 dakika 5.2 sayı 3.7 ribaund

Hakan Yapar adjusted ( Yani Fatih Solak kadar dakika aldığını düşünürsek) : 7.4 sayı 5.4 ribaund.

Rakamlar yeteri kadar anlatıyor. Hayır, rakamlar birşey yansıtmaz diyebilirsin; doğrudur. lakin geçen sezon hiç Aliağa maçını seyretmediğini tahmin ettiğim için rakamlarla özetledim. Çok istiyorsan ortalama bir Aliağa maçı kap gel , Eyüp abide uygulamalı anlatayım ne demek istediğimi. Fatih kusura bakamsın geçen sene, gerçekten takıma maç alırken yardımcı olduğu 2 maç var ( 1. yarı Telekom ve 2.yarı Selçuk) geri kalanında birşey oynamaış falan değil.

Sonuç olarak , eşin dostun vs olabilir lakin Fatih bu ligin ortalama herhangi bir oyuncusudur. Ve para itibariyle de , eğer maaşı yarıya inmiyor ise Galatasaraya gelirken overpaid bir adamdır. Cemalden bir fazlaası yok , maç başına bir blok ekler sadece, eksiklerini tartışırız. Velhasıl; Cemalin rahatlıkla yapabileceği işi yapmak için; bilmemkaçyüz milyar para harcamak doğru iş değildir. Ekonomik olarak ; özetlemek gerekirse, bir lokanta sahibi olarak, bir garsonunuz varsa , aşçınız yoksa ve sadece 1 kişiyi işe alabilecek paranız varsa; aşçı alırsınız, 2. garsonu almazsınız.

Senden de kişisel ricamdır, forum ortamında " Bu işleri bırak sen hacı; ahkam kesme bana " tonundan ayar vermek istersen bir dahakine, en azından anafikrin sağlam olsun ki tartışabilelim. Yoksa bu şekilde olunca, üslup da hoş olmuyor, tartışma da hoş olmuyor, çok iyi bildiğini söylediğin basketbol adına da birşey söylemiş olmuyorsun.

"Fatih Solak şu anda takıma gelebilecek en iyi 5 numaradır." lafı o takımın küme düşmemeye oynadığının bir göstergesidir.

Erdal Avcı' Alıntı:
"Fatih Solak şu anda takıma gelebilecek en iyi 5 numaradır." lafı o takımın küme düşmemeye oynadığının bir göstergesidir.
bence o takımda adam akıllı bir 5numara yani adam akıllı bir uzun yoktur demektir. ( kalıp olarak :) )