2009 - 2010 Transfer Sezonu

Ne gerek var sezon başlamadan 5. yabancıyı almaya, uyum sorunu falan hikaye takımı tanısa tanımasa ne olur yahu..
Daha sezon başlayacak.. play-off'lar yaklaşınca Ahmet bey çıkacak gerekirse play-off'a kadar bir yabancı süprizimiz var diyecek.. o süpriz yabancıda takımımıza katılacak ve bizde ne olduğunu bile anlamadan tepe taklak olacağız..

Klasik..

Sultan ya onda da boy var. Koltuk değneği falan yapar bişeyler. Dünyanın en uzunu değil mi?

Tanjevic o takımın başındayken ve nice uzunu kadroya almazken Fatih, Semih'lerle Barış Hersek'lerle birlikte Milli Takıma 100 kez çağrılsa ne olur, çağrılmasa ne olur? Hücum konusunda yarım yamalak bir silahı dahi olmayan, savunmada erken faul problemine girmesin diye duacı olacağımız bir adamı sırf yerli diye almak biraz garip bir olay olur. Hatta birazı fazla olur. 2-3 Blok yapsın, maç öncesinde smaç bassın diye Fatih'i alacaksak ayrı mesele.

Fatih almak benim gözümde boş olan bir pozisyonu doldurmak değil, 3-4 sene öncesine geri gitmektir. Ve ''hareketli uzun''lar ile yeni bir ''Sistem'' oturtmaya çalışacağını söyleyen Okan Hoca'nın büyük fiyaskosudur. Madem bu fikrinden vazgeçeceksin bari Fatih ile cayma. Adam gibi bir pivot gelsin de ''Bu adam kaçmazdı'' diyerek çevre yollara sapmaya çalışırsın.

Ama bütün söylenenler boşa. Fatih gelsin 1-2 blok yapsın herşey unutulur. Ne sistem ne kaçırdığı sayılar ne de kaybettiği toplar akıllarda kalır.

Küçülme sadece bütçelerde değil ''Kafalarda'' da olmuş...

"Üvey Evlat Erkek Basketbol Takımı"

Futbol'a Dünya Çapında bir teknik adam getiriliyor Dünya'ca ünlü oyuncular transfer ediliyor.Bayan Basketbol Takımı için Türkiye'nin en iyi kadrosu kuruluyor.Erkek ve Bayan Voleybol Takımlarında son yılların en büyük atılımı yapılıyor Erkek Basketbol takımına ise eldeki tüm yıldızlar gönderilip genç adı altında 2.sınıf Türk basketbolcular getiriliyor,bayan basketbol takımı antrenörü erkek takımının başına getiriliyor,hüseyin beşok gibi bir oyuncu gönderiliyor ve şuan taraftara işkence çektiriliyor yok fatih solak yararlı olur mu olmaz mı koskoca galatasaray taraftarı erkek basketbol şubesi için bunu tartışıyor nereden nereye gelmişiz gelinen nokta hayret verici tüm şubelerde çita daha yukarıya çıkarken erkek basketbol takımında geriye doğru bir gidişat var.geçen sezon zafer kalaycıoğlu fb bayan takımının başındayken bu sezon FbÜlker'in başına geçse neler olurdu fb taraftarı bunu kabul edermiydi ? Belkide bizler alışmışız Erkek Basketbol takımımızın vizyonunun küçüklüğüne.Bugün bizim transfer edelim diye hakkında tartıştığımız oyuncu Fatih Solak fenerbahçe ülker'de oğuz,ömer,semih'in önünde acaba 1 sezon'da kaç maç oynama şansı bulabilir ama şuan bizde fatih aranılan adam pozisyonuna gelmiş ne kadar geriye gitmişiz meğer.Her konu'da taktir ettiğim,her zaman desteklediğim yönetim size soruyorum Erkek Basketbol Şubesi üvey evlat mı ?

Öncelikle Ünal değil; Ünsal.

Şimdi madem anlatmak gerekiyor anlatalım. Ama bu son yazdığın postta da basketbol yok , ayar vermeye çalışmak var, ne beni okumuşsun, ne yazmadan önce birşeyler araştırmışsın. Ama tamam ; yazalım. Lakin; yine bana basketbola dair birşeyler anlatmicaksan devam etmem.

Cemal konusu: Cemal süperdir dediğim kısmı nerden çıakrdın? Söylemeye çalıştığım konu gayet basit, Cemal da benim gözümde overpaid bir adamdır. Cemal bile overpaid iken aynı işi yapacak daha overpaid bir adam almanın manası var mı? Hele ki, takım hızlı oynamaya çalışırken. cemal 200 bin dolar alırken; ve adaptasyonu yeterince zorluyken , daha zor adapte olanını getirmek neden?

Konu: Ortalıkta daha iyi bir yerli pivot var mı da alalım? Alsak kaç paraya alırız?

- Ortalıkta daha iyi bir yerli pivot yok. Ortalıktaki Fatihten başka tek pivot Volkan Çetintahra. peki, alternatifinin Volkan olması Fatih'i değerli bir pivot yapar mı? Almak zorunda mıyız? Galatasarayın parasını sokağa atmak zorunda mıyız Fatih gelip 350 bin doalr para alıp 5 sayı 5 ribaund yapsın diye? Bunları en çok senin düşünmen lazım; sen 350 bin doalra takım kuruyordun. ama heyhat; paradigmalar farklı. Bir düşün bakalım; Glatasaraya Fatih mi daha çok katkı yapar; yoksa; fatihe verilen 350 bin dolar da katılsaydı upfrade edilecek 1 veya 2 yabancı mı daha çok katkı yapar. Büyük resime odaklan; büyük resime.

Konu 2: Fatih Milli takımda oynuyor.

- Söylecek çok fazla birşey yok ; Mehmet Okur-Kaya Peker- Ömer Aşık- Kerem Gönlüm- Oğuz Savaş- Mirsad Türkcan- Hüseyin Beşok-Ermal Kurtoğlu- Ersan İlyasova gibi 9 tane ; Fatih'in 2 seviye üstünde uzunların olduğu bir ülkede Fatih milli takımda oynuyorsa bu benim ayıbım değil. Ümit Sonkol, Asım pars, Cevher özer gibi Fatihten daha çok katkı veren uzunları saymadım bile. Ama; bunu bir argüman olarak söylediğinde pek hoş olmuyor. Sen de biliyosun bunu.

Konu 3: Fatih Avrupa Kupalarında ne yapmış:

Hayır bunu bilmediğin için bana mı soruyorsun, yoksa açık bakmaya mı üşendin anlamadım. Hayır; bunu Fatih'in Avrupa Kupalarında birşeyler yaptığını düşünerek söylediysen - ki bak sana çıkış yolu da verdim; ben bilmiyordum diyip kurtulabilirsin :) - konuşma çok mantıklı yerlere gitmiyor.

Gel bakalım Fatih Avrupa kupalarında ne yapmış. Önceden bir dipnot vereyim ki; okuyanlar şaşırmasın. Fatih'in Avrupa kupalarındaki en başaırılı sezonu 6 yıl önce. Evet; 6 yıldır yerinde sayıyor :

03-04 : Ülker ---- 2.5 sayı 2.5 ribaund

04-05 : Ülker ---- 1.2 sayı 1.1 ribaund

07-08 : Galatasaray----0.2 sayı 1.2 ribaund.

evet Fatih Avrupada bunları yapmış! hani diyosun ya elindeki adamı kaça satarsın falan diye. 300 bin doalrın üstünde para alan adamım uleb Cupda bu istatistikelrle oynadığında bir daha kimse yüzüme bakmaz; hayatıma banka memuru olarak devam ederim. O yüzden normalde; bana Fatih Avrupa kupalarında başarılı işler yaptı diye gelse; " La yörü git " den başka cevap da yazmam; da belli bir muhabbetimiz var; güzel adamsın sevildiğini bil :) Ama gözünü seveyim; bana böyle harcıalem argümanlarla gelme; görüyorsun yemiyorum, bu kadar açıktan ayar vermeye kalkınca da üstelik; açıktan tahrik eidyorsun ayar vermek zorunda kalıyorum. Al işte; bunu yapmış yani Fatih Solak Avrupa kupalarında; bir tane soru işaretiyle anlamayacağımı düşündüğün için koyduğun 14 tane soru işaretinin karşılığı bu. 300 bin dolar; 0.2 sayı! Bak ünlem bir tane; 14 değil.

Basketbol konusunda da gelince:

Hücum :

- Parmak ucu hassasiyeti eksik
- Kötü pasör
- Oyun bilgisi eksik; setlerin bir kısmında gerekli hareketleri yaparken gecikiyor
- Trafik içinde topu yere vuramıyor. Topla hareketsiz.
- Atılan paslarda parmak ucu hassasiyeti olmadığı için topu tutmakta zorlanıyor. Bu nedenle de kötü bir finisher.

Savunma :

- Blok yapaibliyor burda hemfikiriz. Lakin; bu iyi savunma yaptığı manasına gelmiyor; basketbolu o kadar iyi ilen bir adam oalrak bildiğin gibi. Anlatalım neden:

- Yatay adımı yavaş. Bu maç içinde 2 şeye sebep oluyor:

1. Sağ elini kullanıp içeriye dönen uzunların karşısında kalamadığı için koluyla dışarı doğru itiyor.

2. Baseline'a dönen uzunları da karşılamıyor. Ucuz basket oluyor bu da

3. Blok yapmaya o kadar konsantre olduğu için; drive+pass oynayan gardlar karşısında komik durumlar düşüyor; çok kolay sayılar yedirtiyor.

4. Blok yapmaya çok fazla konsatre olduğu için; yapamadıpı pozisyonalrda topun ribaundunda yere yeni düşümüş oluyor; iri bir oyuncu olduğu için yeniden zıplayabilmesi imkansız, koaly hücum ribaunları veriliyor oynadığı takımlarda.

5. Alan savunmalarında sadece 1-3-1 oynarken; çok fazla oyun algısı gerektirmediği için başarılı oluyor. Kalan bütün alan savunmaları ve komine savunmalarda rotasyonlarını şaşırıyor.

Vaziyet budur. Gördüğün gibi özen gösterdim; bu kadar anlattım sana durumu. O yüzden, Fatih Avrupa kupasında neler yapmış falan gibi şeylerle geleceksen; hiç sen yazma; ne sen üzül ne ben üzüleyim.

Ünsal Y.' Alıntı:
Öncelikle Ünal değil; Ünsal.

Şimdi madem anlatmak gerekiyor anlatalım. Ama bu son yazdığın postta da basketbol yok , ayar vermeye çalışmak var, ne beni okumuşsun, ne yazmadan önce birşeyler araştırmışsın. Ama tamam ; yazalım. Lakin; yine bana basketbola dair birşeyler anlatmicaksan devam etmem.

Cemal konusu: Cemal süperdir dediğim kısmı nerden çıakrdın? Söylemeye çalıştığım konu gayet basit, Cemal da benim gözümde overpaid bir adamdır. Cemal bile overpaid iken aynı işi yapacak daha overpaid bir adam almanın manası var mı? Hele ki, takım hızlı oynamaya çalışırken. cemal 200 bin dolar alırken; ve adaptasyonu yeterince zorluyken , daha zor adapte olanını getirmek neden?

Konu: Ortalıkta daha iyi bir yerli pivot var mı da alalım? Alsak kaç paraya alırız?

- Ortalıkta daha iyi bir yerli pivot yok. Ortalıktaki Fatihten başka tek pivot Volkan Çetintahra. peki, alternatifinin Volkan olması Fatih'i değerli bir pivot yapar mı? Almak zorunda mıyız? Galatasarayın parasını sokağa atmak zorunda mıyız Fatih gelip 350 bin doalr para alıp 5 sayı 5 ribaund yapsın diye? Bunları en çok senin düşünmen lazım; sen 350 bin doalra takım kuruyordun. ama heyhat; paradigmalar farklı. Bir düşün bakalım; Glatasaraya Fatih mi daha çok katkı yapar; yoksa; fatihe verilen 350 bin dolar da katılsaydı upfrade edilecek 1 veya 2 yabancı mı daha çok katkı yapar. Büyük resime odaklan; büyük resime.

Konu 2: Fatih Milli takımda oynuyor.

- Söylecek çok fazla birşey yok ; Mehmet Okur-Kaya Peker- Ömer Aşık- Kerem Gönlüm- Oğuz Savaş- Mirsad Türkcan- Hüseyin Beşok-Ermal Kurtoğlu- Ersan İlyasova gibi 9 tane ; Fatih'in 2 seviye üstünde uzunların olduğu bir ülkede Fatih milli takımda oynuyorsa bu benim ayıbım değil. Ümit Sonkol, Asım pars, Cevher özer gibi Fatihten daha çok katkı veren uzunları saymadım bile. Ama; bunu bir argüman olarak söylediğinde pek hoş olmuyor. Sen de biliyosun bunu.

Konu 3: Fatih Avrupa Kupalarında ne yapmış:

Hayır bunu bilmediğin için bana mı soruyorsun, yoksa açık bakmaya mı üşendin anlamadım. Hayır; bunu Fatih'in Avrupa Kupalarında birşeyler yaptığını düşünerek söylediysen - ki bak sana çıkış yolu da verdim; ben bilmiyordum diyip kurtulabilirsin :) - konuşma çok mantıklı yerlere gitmiyor.

Gel bakalım Fatih Avrupa kupalarında ne yapmış. Önceden bir dipnot vereyim ki; okuyanlar şaşırmasın. Fatih'in Avrupa kupalarındaki en başaırılı sezonu 6 yıl önce. Evet; 6 yıldır yerinde sayıyor :

03-04 : Ülker ---- 2.5 sayı 2.5 ribaund

04-05 : Ülker ---- 1.2 sayı 1.1 ribaund

07-08 : Galatasaray----0.2 sayı 1.2 ribaund.

evet Fatih Avrupada bunları yapmış! hani diyosun ya elindeki adamı kaça satarsın falan diye. 300 bin doalrın üstünde para alan adamım uleb Cupda bu istatistikelrle oynadığında bir daha kimse yüzüme bakmaz; hayatıma banka memuru olarak devam ederim. O yüzden normalde; bana Fatih Avrupa kupalarında başarılı işler yaptı diye gelse; " La yörü git " den başka cevap da yazmam; da belli bir muhabbetimiz var; güzel adamsın sevildiğini bil :) Ama gözünü seveyim; bana böyle harcıalem argümanlarla gelme; görüyorsun yemiyorum, bu kadar açıktan ayar vermeye kalkınca da üstelik; açıktan tahrik eidyorsun ayar vermek zorunda kalıyorum. Al işte; bunu yapmış yani Fatih Solak Avrupa kupalarında; bir tane soru işaretiyle anlamayacağımı düşündüğün için koyduğun 14 tane soru işaretinin karşılığı bu. 300 bin dolar; 0.2 sayı! Bak ünlem bir tane; 14 değil.

Basketbol konusunda da gelince:

Hücum :

- Parmak ucu hassasiyeti eksik
- Kötü pasör
- Oyun bilgisi eksik; setlerin bir kısmında gerekli hareketleri yaparken gecikiyor
- Trafik içinde topu yere vuramıyor. Topla hareketsiz.
- Atılan paslarda parmak ucu hassasiyeti olmadığı için topu tutmakta zorlanıyor. Bu nedenle de kötü bir finisher.

Savunma :

- Blok yapaibliyor burda hemfikiriz. Lakin; bu iyi savunma yaptığı manasına gelmiyor; basketbolu o kadar iyi ilen bir adam oalrak bildiğin gibi. Anlatalım neden:

- Yatay adımı yavaş. Bu maç içinde 2 şeye sebep oluyor:

1. Sağ elini kullanıp içeriye dönen uzunların karşısında kalamadığı için koluyla dışarı doğru itiyor.

2. Baseline'a dönen uzunları da karşılamıyor. Ucuz basket oluyor bu da

3. Blok yapmaya o kadar konsantre olduğu için; drive+pass oynayan gardlar karşısında komik durumlar düşüyor; çok kolay sayılar yedirtiyor.

4. Blok yapmaya çok fazla konsatre olduğu için; yapamadıpı pozisyonalrda topun ribaundunda yere yeni düşümüş oluyor; iri bir oyuncu olduğu için yeniden zıplayabilmesi imkansız, koaly hücum ribaunları veriliyor oynadığı takımlarda.

5. Alan savunmalarında sadece 1-3-1 oynarken; çok fazla oyun algısı gerektirmediği için başarılı oluyor. Kalan bütün alan savunmaları ve komine savunmalarda rotasyonlarını şaşırıyor.

Vaziyet budur. Gördüğün gibi özen gösterdim; bu kadar anlattım sana durumu. O yüzden, Fatih Avrupa kupasında neler yapmış falan gibi şeylerle geleceksen; hiç sen yazma; ne sen üzül ne ben üzüleyim.

Öncelikle fatihin fandımentılının çok iyi,olduğunu söylemedim,cemalin 5 maç aldığını düşünürsek.ligde oynanacak 2 maçta olmaycağını hesaplarsak,sakatlanma riskinin çok fazla olduğuda aşikar,çünkü bünyesi fazla antremanı kaldıramıyor.Fatih Galatasaray kadrosunda rahatlıkla yer alabilir.

Evet benimde tercihim yabancı olurdu,ancak o paralara alacağımız adam fatihten çok iyi olmayacak.,

Yukarıda yazdığın oyuncuların yarısı, pozisyon olarak fatihle aynı pozisyonda oynayan adamlar değil.

Diğerlerininde arasında fatihten daha iyi iki adam vardır.

O yüzden bu saydığın isimlerde öyle ağım şağım adamlar değil son avrupa şampiyonasında gördük uzunları.Bir Ömer AŞIK göze battı oda %10 la serbes atış attı.

Şimdi fatih kendi pota altında rahatlıkla her uzunla başa baş mücadele edebilir,oğuz savaş,semih erden,gaspar vidmarı,sırtına alıp maçı nasıl çevirdiğini,bütün herkes gördü.

Yani yazdığın argümanların yarısı doğru değil,ben asım pasconovicin bize geldiği günleri bilirim topu eline alıpta potaya bakamıyordu.

Şuan eline topu alıpta bunu bir guard gibi kullanan tek adan prkacin başka ikinci bir isim sayamassın.Koca avrupada şimdi yazarken göz boyamanın bir anlamı yok bir uzun için en zor atış olan serbest atış fatihin yüzdesine bakmanı isterim.

basline savunması zayıf demişsin maçları dikkatle izlemeni tavsiye ederim,fatihin size ve blok tehtidi her zaman baslinehucumlarında rakip için sıkıntı olmuştur.

Ben tek bir şey sordum aynı paraya yerli başka oyuncu ismini,verebilirmisin sorusuna cevap olarak yazdıklarının yarısı,hava civa,bir maneger olarak çok rahat bu konuları yazabilirsin ancak bizde en az senin kadar işin içindeyiz.

Birde hocanın sistemi ile ilgili ben şuan bir sistem göremedim alına oyuncularda sistem oyuncusu asla olamaz bireysel yetenekleri ön planada adamlar o yüzden fatih böyle başı bozuklar ordu içinde rahatlıkla görev yapabilir.

"Shaquille O'neal:Artık Amaç Kralı Korumak!
Kral derken herkes LeBron James sandı ama yanıldı.Shaq artık Aslan Kralı yani Cimbomu koruyacak!"

Yorumlarınızı duyar gibiyim;

Shaq artık yaşlı!!!

Serbest atış yüzdesi düşük!!!

Ligi tanımıyor!!!

Bazen agresifleşip takıma zarar verebiliyor, öyle bir tip alınacaksa Cemal bize yeter!!!

fbülkerin uzunları daha genç ve hareketli, Shaq'i harcarlar!

Efes Rakocevic'i Nachbar'ı hatta sırf Euroleague'de oynatmak için Santiago'yu aldı.Biz kimi alırsak alalım boşuna!!!

Dedehayır niye paraya kırıp yanında LeBron'u da getirmedi!!!

YAŞASIN ELİNE KLAVYE VERİLİNCE SAÇMALAYABİLME ÖZGÜRLÜĞÜ :)

Allah aşkına bu saatte, hem de eksik var diye bas bas bağırdığıMız 5 numara için Yerli takviye gelirken daha ne istediğinizi kimseye taş atmadan makul bir dille bir söyler misiniz?Forumdan soğudum valla!Geçen gün üyelik silme butonunu aradım bulamadım :)

eyvah ki ne eyvah !!!! yine mi Fatih Solak geliyor? yapmayın, ne olur biri çıkıp şaka desin... Ünsal'ın Fatih ile ilgili yazdıklarının çok büyük bir kısmına katılıyorum.

basketbol şubesi yöneticilerine sesleniyorum, kimi alırsanız alın da ne olur Fatih'i almayın! ne olur bu ızdırabı,bu çileyi bir kez daha yaşatmayın bizlere... hem de söylenen paralara haaa, aman aman ne olur...

diğer tarafta da hala kağıt üstünde takımın 5 numarası gibi görülen Cemal Nalga !!! yani aşağı tükürsen sakal,yukarı tükürsen bıyık...

Allahım, ben sana ne yaptım ki bu adamları takımımda izlemek zorunda kalıyorum? bir tarafta Oğuz Savaş,Ömer Aşık,Semih Erden falan filan, bir tarafta içeride bir felaket Cemal Nalga ve olası bir başka felaket Fatih Solak !!!

hey gidi Galatasaray'ım hey.... ne bitmez çilen varmış yahu?

Cimbom'da gündem transfer
Yeni sezonda iddialı olmak isteyen Galatasaray Cafe Crown, bir 5 numara transferi için kolları sıvadı. Mike Wilkinson'un sakatlığı nedeniyle Türkiye Kupası'nda oynamayacak olması nedeniyle takıma takviye yapmak isteyen Sarı - Kırmızılılar, Kepez Belediyesi'nden ayrılması gündemde olan Fatih Solak'ı listesine ekledi. Eski takımına dönmeye sıcak bakan Fatih'in de teklife sıcak baktığı öğrenildi.

Wilkinson'ın lig başlangıcına yetişeceği öğrenilirken Jasaitis'in cuma günü antrenmanlara çıkacağı ancak kupada oynamasının zor olduğu belirtildi. Tufan'ın durumu ise iyiye gidiyor.

Bahsi geçen rakamların Fatih'e verileceğini sanmıyorum,uygun bir sözleşme yapılacağı inancındayım...Fatih Solak fedakarlık yapacaktır kanımca...Bu arada üstteki haber nerden acaba,merak ettimde...

Uzun bir süredir Kepez Belediyesi'nden yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle ayrılacağı kaydedilen Fatih Solak'a 3 büyük kulübün yakından ilgilendiği öğrenildi. Kerem Gönlüm'ün yaşadığı doping olayı nedeniyle olası alacağı cezaya göre uzun bir süre takımdan ayrılacak olması, Efes Pilsen'in milli pivot ile temasa geçmesine neden oldu.

Mario Kasun ve Kaya Peker ile pivot pozisyonunda süreyi paylaşması beklenen Fatih Solak'a Beşiktaş Cola Turka'nın da teklif getirdiği öğrenildi. Siyah-beyazlıların deneyimli oyuncu konusunda diğer rakiplerine oranla ona vereceği süre bakımından daha ayrıcalıklı olduğu ileri sürüldü.

Bu arada Fatih Solak'ın 2005-08 yılları arasında formasını giydiği Galatasaray Cafe Crown'un da 2.12'lik pivota öneri getirdiği bildirildi. Sarı-kırmızılıların Hüseyin Beşok'dan boşalan pivot pozisyonuna 29 yaşındaki oyuncuyu düşündüğü kaydedildi. (TURKBASKET HABER MERKEZİ / ÖZEL)

Eğer Gerçekten Gençleşme Operasyonu varsa takımda,geleceğin takımını kuruyorsak alacağımız oyuncular Furkan Aldemir & Emre Bayav Olmalıydı.Şuan bile eksik varsa takım'da madem gençleştirme operasyonu var takımda Fatih Solak değil bu iki genç isim'den birini almak doğru olur.Gençlik operasyonu örneğini ezeli rakibimiz yaptı Ömer-Oğuz-Semih madem bizde böyle bir niyet'e girdik alacağımız oyuncular yukarıda yazdığım 2 isim olmalıydı ama bizdeki gençlik operasyonuna bak Polat Kocaoğlu-Eren Beyaz birde gelirse Fatih Solak aradaki farka bir bakalım

Fatih Solak Ömer Aşık
Eren Beyaz Semih Erden
Polat Kocaoğlu Oğuz Savaş

Fatih ile Beşiktaş çok uzak ihtimaller. Hem ücreti yüksek hemde Beşiktaş'ın sistemine çok ters bir oyuncu Fatih. Zaten sezon başında da görüşmeler olmuş, daha sonra vazgeçilmişti. Efes Pilsen'in de bu transferi yapacağını sanmıyorum, en güçlü ihtimal yine Galatasaray..

Büyük ihtimalle fatihi alırız biz fatihte 300.000 dolar civarı bir kontrata imza atar ve bütün sene boyunca takıma blok yapmak dışında katkı vermeden o parayı alır.
Yapmayın arkadaşlar fatih gibi bir oyuncuya 300.000 dolar filan verilmez 150.000 dolara oynuyorsa gelsin oynasın.Yanılmıyosam bu takımdaki bence en iyi yerli oyuncu evren büker 350 milyara oynuyor.

Ayrıca oyuncu getirmek oyuncu bulmak bir meziyet işidir.300-350 bin dolarlara çok iyi yabancı oyuncular bulunabilir.
Mesela sene başında scouting başlığınada yazdığım Josh Heytvelt Renaultda 72 bin dolara oynayacak.Bence bu sezon lige damga vuracak oyunculardan biri olacak.

yahu piyasa ne biçim olmuş geçen sene polat için karşıyaka 40000 dolar vermişti tam anlaşılacakken biz 50000 verip almadık mı yanlış mı hatırlıyorum....

karşıyaka her sezon çok düşük paralara kaliteli yabancılar getiriyor.350 bin dolar'ı karşıyaka'ya versen 2 tane bu sezon sonunda avrupa'ya gidebilecek kapasitede oyuncu getirirler.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
karşıyaka her sezon çok düşük paralara kaliteli yabancılar getiriyor.350 bin dolar'ı karşıyaka'ya versen 2 tane bu sezon sonunda avrupa'ya gidebilecek kapasitede oyuncu getirirler.
karşıyalkanın efsane 3 lüsü gary neal quinton hosley sean marshalın aldığı toplam para 250.000 dolar civarı idi.

Can Akan' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":2krglri1]karşıyaka her sezon çok düşük paralara kaliteli yabancılar getiriyor.350 bin dolar'ı karşıyaka'ya versen 2 tane bu sezon sonunda avrupa'ya gidebilecek kapasitede oyuncu getirirler.
karşıyalkanın efsane 3 lüsü gary neal quinton hosley sean marshalın aldığı toplam para 250.000 dolar civarı idi.[/quote:2krglri1]
çok düşük rakam keske bizde öyle oyuncuları bulsak.

300 bin dolar uçuk bir rakam sanmıyorum böyle bir kontrat yapılacağını...5.yabancı için federasyona ödeyeceğimiz miktarın yakınlarında bir rakam ile anlaşılacağını umut ediyorum...Eğer bu rakamlar birşeyler duyularak söyleniyorsa kesinlikle yanlış bir hamle olur...Fayda maliyet analizini iyi yapmak lazım o paraları verdikten sonra yabancı bir pivot almak daha akıllıca olacaktır...