2009 - 2010 Transfer Sezonu

Antonio Graves 2-3, chris lofton tam bir 2 numara.. bize lazim olan iyi bir oyun kurucu yani 1 numara. ve süper bir pivot 5 numara.. bu yüzden arkadaslar bosta olan skorer oyunculari hayal etmiyelim.. öncelikle bizim eksiklerimizi doldurabilecek oyuncular hakkinda konusalim.. 1 ve 5 numara yani.. ama olurda Wilkinson ve Washington giderse.. ozaman skorer oyuncular hakkinda konusabiliriz.. ve ben kesinlikle chris loftondan yanayim ;)

Bu sezonsa hedefimiz Gordonlar vs. gelebilir ama önümüzdeki seneleri de düşünüyorsak, yaşadıklarımız bizim için ders olmuşsa, adam gibi bir iskelet oluşturup da uzun yıllar o iskeletle başarıyı kovalamayı kendimize hedef edinmişsek, ki ne yazık ki hiç zannetmiyorum, o zaman farklı isimlerin adı geçmeli diye düşünüyorum.

Bana kalırsa mutlaka bir Graves gelecekse bunun birkaç yıl önce sezon ortası kadromuza kattığımız Jeff Graves olması Antonio Graves olmasından daha mantıklı. Boşta olan her kaliteli oyuncuyu alalım dersek son yıllarda Efes in sıkça yaptığı gereksiz kadro şişirmelere benzer durum.

İhtiyaç Cemal in yerini doldurmak değil ki! Zaten Cemal in de yeterliği tartışılıyordu, kaldı ki Cemal oynarken bile transfer şart diyenler vardı. Charles Gaines i de sevmiştik ama ihtiyacımız o tip bir oyuncu değil diye düşünüyorum.

İlerisi için kadro kuran bir takımda Santiago gibi miadını doldurmuş oyunculara da ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum, ayakları fazlasıyla yavaş kalıyor ve topsuz oyunda oldukça kötü.

ben bu sene ligde kalacağımıza inanıyorum ama eğer uzun vadeli düşünülüyorsa yapılacak transferler politikası bellidir.tofaştan ilkan kahraman düşünülebilir pota altı için daçka dan melih mahmutoğlu yine tofaştan mehmet yağmur
furkan ve birkan ı karşıyaka bırakmaz
genç 2 3 tane yerli kaliteli oyuncu almamız şart
caner evren murat polat gibi türk rotasyonu başarı geitrmez

ya zaten eğer bir saçmalıktan bahsediceksek gerçek sorun şu bizim gibi her sene aldığı yabancıların tümünü yollayan başka bi takım yok ,her sene ama hersene nedenini kimse çözemez o yabancı bizde iyide oynasa süper katkılarda yapsa ne yaparsa yapsın yollanıyor,üst üste 2 sene oynayan yabancıya nobel ödülü verilmeli bizim takımda sayı kralı olan oyuncular bile yollandı daha ne söylenebilirki ondan sonra her sene yabancı ara onlar uyum problemini atlatıcak,uyum sağlıycaklar bizde başarılı olacağız; malik dixon,gerald fitch,charles gaines,antonia graves,robert hite,owens yakın zamanda bizde oynayan ve önemli katkılar yaptıktan sonra sepetlenen oyuncular....

Graves iyi oyuncudur,kendisini oldukca beğenen birisiyim...
Ancak Graves'e ihtiyacımız varmı,bence öncelikli olarak yok...Her zaman takımda görmek istediğim bir oyuncu,ancak çok az hamle şansımızın olduğu bir dönemden geçerken Graves bence çok değerli bir hamle olmaz...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Graves iyi oyuncudur,kendisini oldukca beğenen birisiyim...
Ancak Graves'e ihtiyacımız varmı,bence öncelikli olarak yok...Her zaman takımda görmek istediğim bir oyuncu,ancak çok az hamle şansımızın olduğu bir dönemden geçerken Graves bence çok değerli bir hamle olmaz...

aynı kanaatteyim bende. bize bir değil hatta iki 5 numara lazım. ranciğin çarşamba pazar böyle oynamasını beklemeyin. zaten böyle oynasa aralıksız, şu an en azından seattle s.sonic de olurdu..

Öncelikle bu takima, takimi oynatan bir pg aradigimizi bende biliyorum.. ve ben McCalebbin bize cok iyi gelecegine inaniyorum.. Iceriye cok iyi penetre edebilen ve ardindan Uzun oyunculara yani Rancik ve yeni transfere paslar atabilecek olan bir oyuncu oldugu icin önerdim.. ayrica sg ve sf leride cok iyi kullanabiliyor kendisini bi kac kere izledim partizanda. .. ama alamayiz, o baska

kimse kusura bakmasın ben D'WAS tan memnun değilim bir taraftar olarak çünkü darius maçın kırılma noktalarında basitçe hatalar yapıyor + şu günlerde geldiği günlerde ki gibi bir takım oyuncusu olarak davranmıyor+bence can'ın ilk 5 te başlaması onun için bir sorun gibi gözüküyor+çok gereksiz top kayıpları yapıyor
vs........

şu anda antonio graves boşta iken darius gönderilip yerine antoni alınsa sizce nasıl olur?
-bence olumlu bir gelişme olacağından şüphem yok.

veya bir bo mccalebb gelse bizim adımıza daha iyi olmaz mı bir euroleague tecrübesi varken?

ben santiago söylentilerinden dolayı hiç mutlu değilim traylor james thomas gibi adamlar varken ben 34 lük santiagoyu istemem

Graves ile D-Wash çok farklı adamlar. Ayrıca D-Wash yüzünden açıldı dediğimiz boşluklar, Graves tarafından kapatılmaz. Mccalebb ise kıçı kırık bi takıma gitmedi sonuçta. Eurolig'den elenecek olsalar bile ligde devam eder tabikide.

Gazanfer Kardes.

Bence alinacak en iyi Oyunculardan birisi Bo McCalebb ( Oyun Kurucu anlaminda diyorum eger PG alincaksa)

D-Was tan daha iyi. ve

Gerektiginde Sut atan gerektiginde takimi oynatan bir Guard.

Kisacasi akli Basinda bir Guard mac sonlarinda kolay kolay basit hata yapanlardan degil. D-Was misali.

Katılmıyorum diyip konuyu uzatmadan bitireyim.Zaten Eren'in de dediği gibi McCalebb bize niye gelsin?Ki gelse de ben tercih etmem orası başka.

Bo McCalebb iyi oyuncudur, oynadığı takıma önemli bir katkı yapar buna kimsenin şüphesi yoktur ama şu an için Partizan'dan ayrılması için bir sebep olduğunu sanmıyorum. Partizan da Euro League'de bile; 30 dakika, 15 sayı ortalama ile oynayan bu oyuncuyu öyle ucuza veya hemen ilk gelen teklifte bırakmaz asla, gerçekçi olmak lazım biraz..

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Katılmıyorum diyip konuyu uzatmadan bitireyim.Zaten Eren'in de dediği gibi McCalebb bize niye gelsin?Ki gelse de ben tercih etmem orası başka.

Gelmemesi baska mesele peki Gazanfer Kardes.

Omar Cook a ne dersin ? ayrilmayacagini biliyorum da o tip bi oyuncumu istersin?

aslinda gercekten iyi bir Guard. :)