2010 Dünya Kupası Elemeleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İki Fire Daha!
2010 Dünya Kupası Grup Eleme maçlarına hazırlanan A Milli Takımımızın çarşamba akşamı Şili ile yapacağı özel maç öncesi sakatlık sıkıntısı artıyor..

A Milli takımın Avrupa Şampiyonası kadrosunda da bulunan Emre Belözoğlu ile Mevlüt Erdinç de sakatlar kervanına katıldı. Dün (pazartesi) Arda, Mehmet Topuz, Caner ve Sabri'nin de sakatlık nedeniyle kadrodan çıkartıldığının açıklanmasının ardından bu kez de iki yıldız oyuncunun Şili maçı kadrosundan çıkarıldığı ifade edildi.

Dün akşam yapılan antrenmanın ardından rahatsızlık hisseden Belözoğlu ile Erdinç'in, dün yapılan kontroller ve bugün çekilen MR sonrasında riske edilmemek adına kadrodan çıkarılmalarına karar verildi. Milli Takımda Selçuk İnan ile Hakan Balta?nın tedavilerine devam ediliyor.

emre_serdarozkan_milliidman.jpg

Dün Şili maçında iyi oynamadık. Ama golü bulduktan sonra rakibe yüklenerek iyi işler yaptık. Bence bu takıma yavaş yavaş yeni isimlerin monte edilmesi gerekiyor. Artık belli bir Milli Takım kadromuz ve 11'imiz olmalı. Nuri Şahin'in yavaş yavaş 11'e monte edilmesi iyi olur. Artık her Milli maçtan önce Emre sakatlığı nedeni ile oynamıyor laflarından sıkıldım...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Dün Şili maçında iyi oynamadık. Ama golü bulduktan sonra rakibe yüklenerek iyi işler yaptık. Bence bu takıma yavaş yavaş yeni isimlerin monte edilmesi gerekiyor. Artık belli bir Milli Takım kadromuz ve 11'imiz olmalı. Nuri Şahin'in yavaş yavaş 11'e monte edilmesi iyi olur. Artık her Milli maçtan önce Emre sakatlığı nedeni ile oynamıyor laflarından sıkıldım...
bence de nuri yavaş yavaş ilk 11 de olmalı 2010 dünya kupası için hazırlanması gerekir nuri şahin in

bence bu kupaya gidip gidemeyeceğimizi 4 günde oynanacak 2 ispanya maç belirler. 2. olursak play off oynayacağız. bu playy off´ tan ne kadar çektiğimiz ortada. formda olursak bu sefer 2010 dünya kupasında da türkiye´den bolca söz ettireceğiz gibi duruyor.

Milli Takım'ın Ermenistan ve Belçika maçlarının aday kadrosu açıklandı.

2010 Dünya Kupası eleme grubu maçında 6 Eylül?de deplasmanda Ermenistan?la, 10 Eylül?de İstanbul?da Belçika ile karşılaşacak A Milli Takım?ın kadrosu açıklandı.

Sakatlıkları nedeniyle Hamit Altıntop, Nihat Kahveci, Sabri Sarıoğlu, Emre Güngör ve Caner Erkin?in çağrılmadığı aday kadroda şu oyuncular yer alıyor:

KALECİLER
1- VOLKAN DEMİREL FENERBAHÇE
2- SERDAR KULBİLGE KOCAELİSPOR
3- TOLGA ZENGİN TRABZONSPOR

SAVUNMA OYUNCULARI
4- GÖKHAN GÖNÜL FENERBAHÇE
5- UĞUR KAVUK ANTALYASPOR
6- SERVET ÇETİN GALATASARAY
7- İBRAHİM KAŞ GETAFE
8- MEHMET POLAT GAZİANTEPSPOR
9- GÖKHAN ZAN BEŞİKTAŞ
10- HAKAN KADİR BALTA GALATASARAY
11- ÇAĞLAR BİRİNCİ DENİZLİSPOR
12- UĞUR BORAL FENERBAHÇE

ORTA SAHA OYUNCULARI
13- KAZIM KAZIM FENERBAHÇE
14- SERDAR ÖZKAN BEŞİKTAŞ
15- GÖKDENİZ KARADENİZ RUBIN KAZAN
16- MEHMET TOPUZ KAYSERİSPOR
17- AYHAN AKMAN GALATASARAY
18- MEHMET AURELIO REAL BETIS
19- EMRE BELÖZOĞLU FENERBAHÇE
20- SELÇUK İNAN TRABZONSPOR
21- NURİ ŞAHİN DORTMUND
22- MEHMET TOPAL GALATASARAY
23- TUNCAY ŞANLI MIDDLESBROUGH
24- ARDA TURAN GALATASARAY

HÜCUM OYUNCULARI
25- HALİL ALTINTOP SCHALKE 04
26- MEVLUT ERDİNÇ SOCHAUX
27- SEMİH ŞENTÜRK FENERBAHÇE
28- GÖKHAN ÜNAL TRABZONSPOR
Ben baya beğendim kadroyu :)

Mehmet Polat :?
Boşuna o kadroda Emre'yi saymayalım. Nasıl olsa maça birgün kala bacağında bir yer çeker, ateşlenir vs... Ben Gökhan Zan'ın yerine İbrahim Toraman'ı tercih ederim. Ayrıca Fatih Hoca'da Gökhan ısrarından vazgeçse iyi olur. Sonuçta iyi bir kadro.

İŞTE MİLLİ TAKIM KADROSU!
2010 Dünya Kupası eleme grubu maçında 11 Ekim'de İstanbul'da Bosna-Hersek'le, 15 Ekim'de deplasmanda Estonya ile karşılaşacak A Milli Takım'ın kadrosu ve programı belli oldu.
Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, bu önemli karşılaşmalar öncesinde sakatlıkların fazla sayıda olmasının bir sorun oluşturduğunu belirterek, sakatlıkları devam eden Hamit Altıntop, Tuncay Şanlı, Nihat Kahveci ve Semih Şentürk'ü aday kadroya çağıramadıklarını söyledi.

Çeşitli sağlık sorunları olan ve tedavileri sürdürülen Arda Turan, Gökdeniz Karadeniz, Emre Belözoğlu, Sabri Sarıoğlu, Gökhan Gönül, Mevlüt Erdinç ve Aydın Yılmaz'ın da kamp süresince iyileştirilmesine ve maçlara hazır hale getirilmesine çalışılacak.

Terim, "Hem A hem Ümit Milli Takımlarımızın maçlarının önem derecesini göz önüne alarak, geniş bir kadro açıkladık. Duruma ve ihtiyaçlara göre Ümit Milli Takım kadrosunda yer alan oyunculardan da A Milli Takım'ın maçları için yararlanabileceğimizi düşünüyorum. Dolayısıyla, bu iki takımın kadrosu arasında geçişler mümkün olabilecektir" dedi.

A Milli Takım kadrosunda şu futbolcular bulunuyor:

KALECİLER TAKIMI
VOLKAN DEMİREL FENERBAHÇE
SERDAR KULBİLGE KOCAELİSPOR
TOLGA ZENGİN TRABZONSPOR

DEFANS TAKIMI
GÖKHAN GÖNÜL FENERBAHÇE
SERDAR KURTULUŞ BEŞİKTAŞ
SABRİ SARIOĞLU GALATASARAY
SERVET ÇETİN GALATASARAY
CEYHUN GÜLSELAM TRABZONSPOR
İBRAHİM KAŞ GETAFE
GÖKHAN ZAN BEŞİKTAŞ
HAKAN KADİR BALTA GALATASARAY
ÇAĞLAR BİRİNCİ DENİZLİSPOR
UĞUR BORAL FENERBAHÇE

ORTA SAHA TAKIMI
GÖKDENİZ KARADENİZ RUBIN KAZAN
KAZIM KAZIM FENERBAHÇE
AYDIN YILMAZ GALATASARAY
AYHAN AKMAN GALATASARAY
ARDA TURAN GALATASARAY
MEHMET AURELIO REAL BETIS
EMRE BELÖZOĞLU FENERBAHÇE
NURİ ŞAHİN DORTMUND
MEHMET TOPUZ KAYSERİSPOR
CANER ERKİN CSKA MOSCOW

FORVET TAKIMI
HALİL ALTINTOP SCHALKE 04
MEVLUT ERDİNÇ SOCHAUX
BATUHAN KARADENİZ BEŞİKTAŞ
MEHMET YILDIZ SİVASSPOR
GÖKHAN ÜNAL TRABZONSPOR

Fena değil gibi ama yarısı sakat kadronun. Arda'nın 2 hafta olmayacağı söyleniyor ama milli takımda. Keza Aydınve Sabri de form tutmadan oynamış olacak. Çok sakatımız var ya. Türk futbolunun şanssızlığı mı yoksa bilimsel bir açıklaması var mı bilmiyorum. Fatih Hoca'yı hep eleştirdim ama şu maçlarda işi zor hakketen. Estonya kek de olsa zor.

İnsafın var mı Fatih Hoca ?

Emre Belözoğlu ne arıyor bu kadroda ?
Gökhan Zan ne yaptı da aldın ?
Batuhan Karadeniz de neyin nesi ?
Aylardır oynamayan Sabri neden ?

Soru işareti çok ama buna mantıklı cevap verebilen yok.

Fatih Hoca fantezi futbol kadrosu kurmaya devam ediyor.Helal olsun.

Fatih Terim'i bu forumda en fazla eleştirenlerin başında gelen bir insan olarak soruyorum;

Kimi alacaktı?

beyler hamt tuncay nihat gibi kilit adamlarımız yok kadro çok normal.

serdar

serdar k. servet kaş balta

topuz ayhan aurellio caner

arda

mevlüt

ya da topuzu ayhanın yerine çekip sağa ardayı alıp forveti ikilerdim ben.
ama bi gariplik olmazsa Fatih hoca;

volkan

gökhan servet zan balta

kazım emre aurellio arda

halil mevlüt

ilk 11 i çıkar gibi

Bencede iyi kadrodur bu Türkiye'de başka savunma oyuncusu yok ki kimi alacaktı ? bence iyi kadrodur ayrıca Mesut özil'de kararını verecekmiş Türk milli takımında oynayabilirmiş

Alper Gülgen' Alıntı:
Bencede iyi kadrodur bu Türkiye'de başka savunma oyuncusu yok ki kimi alacaktı ? bence iyi kadrodur ayrıca Mesut özil'de kararını verecekmiş Türk milli takımında oynayabilirmiş
Umarım Mesut bizi seçer. Çok yetenekli bir oyuncu. İleride iyi yerlere gelecektir. Aslında şimdi de Bremen'de oynuyor sonuçta.
Alper Gülgen' Alıntı:
[quote="Semih TİYANŞAN":3bvmqih1]Mesutla Serdar Taşçıyı gördükçe çıldırıyorum birader.

1- Mesut özil
2- Serdar taşçı
3- Gökhan inler
4-Eren derdiyok

daha da çıkacak biz saç baş yolmaya devam edicez :?[/quote:3bvmqih1]
Nuri'yi ve Hamit'i nasıl kaptırmadık şaşıyorum... :?

çoğu oyuncu kendi tercihile o ülkeleri seçiyor bizdede barış özbek örneğini verebiliriz.mesut ise almanya ümit milli takımının fransa ile olan maçını daha önemli görüp bizden süre istemiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...