2014 Dünya Kupası

Dünya Kupası'nda Kim Şampiyon Olur?

• Kullanılan toplam oy
    45
  • Anket kapatılmış .
Yani yıllardır şu takımda Messi-Aguero'dan tam verim alınabilecek bir sistem kurulamıyor mu ? Higuain konusuna hiç girmiyorum zaten boşverdim onu :)

Bu Maradona mı yoksa Messi mi muamhabbeti bana saçma geliyor. 2 ayrı dönemin 2 ayrı futbolcusu.

Dünya kupasını kazanan Messi tatigmhin en başarılı futbolcusu olur ama en iyisi kavramı tamamen göreceli.

Benim izlediğim en iyi futbolcu. Maalesef Maradona'yı izlemek nasip olmadı. Ama sayılan diğer futbolcu kardeşlerle kıyaslamam bile.

Kupayı en güçlü takım kazandı. Bu kupadan sonrada bu seviye takımlar arasında ''ezecek, madara edecek, fark olur" gibi söylemlerin içinin boş olduğu görülmüştür.

Son olarak Almanya'yı tutan arkadaşlari tebrik ederim. Artik 2016 Rusya'da kaldiracagiz kupayı:(

Fifa'nın ne kadar uyduruk yalaka bir organizasyon olduğunu tekrar gödük bugün :) Sırf yalakalık uğruna grup maçları hariç gol atamayan ve silik bir futbol sergileyen bir Messi'ye ödülü verdiler :) Gerçekten komediler sadece :) Robben'i, Müller'i geçtim James Rodriguez varken ayıp yani :D

Sponsor ittirmeleri ile verilen altın top ödülü komediden öteye gitmez benim için. Gol kralı mı oldu ? Hayır. Kupayı mı kazandı ? Hayır. Ne yaptı da bu ödülü haketti yani anlamadım bu işi.. Endüstriyel futbolun b.ku çıktı biliyor ve görüyoruz sonuçta ama birileri bu ödülü verirken diğerlerinin hakkını gaspettiğini de düşünsün bir zahmet.

Zengin ailenin şımarık çocuğuna döndürüp ağlamasın diye ödül verdilerse ilk başta oyuncunun kendisine ayıp etmiş olurlar. Zira Messi de bu ödülün kendisine gelene kadar kimlere verilebileceğini çok iyi biliyordur.

Su ödülü 3 kişi hak etti. J.Rodriguez, Müller, Mascherano.
Messi, Robben filan hikaye.

Abi Messi normalde Robben'e haksızlık etmişsin :) Hollanda buralara getiren Robben'dir, Hollanda'lılar sahada yürürken Robben 120 dakikada bile topu alıp 3 kişinin üstüne gidiyordu, adama biraz yardım etselerdi şuan Hollanda'nın şampiyonluğunu konuşuyorduk...

Hocam öncelikle şunu söylemek istiyorum, Maradona'yla Messi'yi kıyaslayan kimseyle futbolu tartışmam :) Messi rüzgardan yere düşse faul çalınan bir futbol dünyasında, Maradona tekmelerin içinde büyüyordu hakemlere karşı, birde teknoloji çağında yaşıyoruz bilindiği gibi o yüzden Maradona'nı Arjantin, Barcelona, Napoli, Boca, Sevilla'da oynadığı maçların çoğunu izleyebiliriz demi :) Ayrıca Ronaldo bu sezon olduğu başka sezonlardada Messi'yi gömmüşlüğü var hocam sen merak etme :) Benim için Ronaldo bir, Robben iki gerisi önemsiz yani :)
Messi sahadayken ya 2-3 kişi onu takip ediyor ya da psikolojik olarak onun etkili olacağı yerlerde temkinli oynuyorlar.Messi mafya babasının masaya koyduğu tabanca gibi ya da kesik at başı gibi bir tehdit.Yahu adam ağır sakatlıktan çıktığı sezonun sonunda dünya kupası oynuyor.Biraz formdan düşmesi ve kendini sakınması kadar normal bir şey yok.Ronaldo futbol dünyasına çıktığında henüz messiyle tanışmamıştık.Messi tam kapasite olduğundan beri ronaldo'yu gömmeyi bırak mezarına tükürüyor.Messi bu sene sakatlığından dolayı reaksiyon zamanı 1 sn geç yüz metreci gibi olmuşken ronaldoyu geçemezdi bu sene.Ama ronaldoyu izleyemedik dünya kupasında.Bana sakattı makattı deme.Sakat olması gana maçında guiza'nın atacağı golleri kaçırmasını açıklamıyor.Sen ve senin gibi messi düşmanlarına sözüm messi kadar başınıza taş düşsün:)

Messi sahadayken ya 2-3 kişi onu takip ediyor ya da psikolojik olarak onun etkili olacağı yerlerde temkinli oynuyorlar.Messi mafya babasının masaya koyduğu tabanca gibi ya da kesik at başı gibi bir tehdit.Yahu adam ağır sakatlıktan çıktığı sezonun sonunda dünya kupası oynuyor.Biraz formdan düşmesi ve kendini sakınması kadar normal bir şey yok.Ronaldo futbol dünyasına çıktığında henüz messiyle tanışmamıştık.Messi tam kapasite olduğundan beri ronaldo'yu gömmeyi bırak mezarına tükürüyor.Messi bu sene sakatlığından dolayı reaksiyon zamanı 1 sn geç yüz metreci gibi olmuşken ronaldoyu geçemezdi bu sene.Ama ronaldoyu izleyemedik dünya kupasında.Bana sakattı makattı deme.Sakat olması gana maçında guiza'nın atacağı golleri kaçırmasını açıklamıyor.Sen ve senin gibi messi düşmanlarına sözüm messi kadar başınıza taş düşsün:)

Ronaldo Messi'den daha iyi futbolcu zaten, adamın Manchester'da yaptıkları ortada, Real Madrid'de 'de yaptıklarıda ortada, Messi'nin oynadığı Barcelona'nın daha altında kadrolarla yaptı bunu, Ronaldo komple bir futbolcu olmayan özelliği yok adamın, Real'de her sezon 50-60 gol attıyor bu adam, Real'den Ronaldo'yu çıkar sıradan takım olur, Barça'dan Messi çıkarsakta değişen birşey olmaz, birde Barcelona dışında Messi'den iyi performans görelim o zaman gelin yine konuşalım, Ronaldo'nun milli takımı en az Arjantin kadar kötü takım, Birde bu Ronaldo futbolu bırakmadan Dünya kupasını kazanır...

Ronaldo Messi'den daha iyi futbolcu zaten, adamın Manchester'da yaptıkları ortada, Real Madrid'de 'de yaptıklarıda ortada, Messi'nin oynadığı Barcelona'nın daha altında kadrolarla yaptı bunu, Ronaldo komple bir futbolcu olmayan özelliği yok adamın, Real'de her sezon 50-60 gol attıyor bu adam, Real'den Ronaldo'yu çıkar sıradan takım olur, Barça'dan Messi çıkarsakta değişen birşey olmaz, birde Barcelona dışında Messi'den iyi performans görelim o zaman gelin yine konuşalım, Ronaldo'nun milli takımı en az Arjantin kadar kötü takım, Birde bu Ronaldo futbolu bırakmadan Dünya kupasını kazanır...

Bir dahaki dünya kupasında 33 yaşında olacak. Kazanamaz Dünya Kupasını, geç o işi.