2017-2018 Galatasaray Erkek Voleybol Takımı

Efeler Ligi'nde 17. Haftanın Sonuçları, Puan Durumu ve 18. Haftanın Maç Programı:

17. Haftanın Sonuçları:

Maliye Milli Piyango 3-0 İnegöl BLD

Gümüşhane Torul 0-3 İstanbul BŞB

Galatasaray 3-0 Afyon BLD

Fenerbahçe 3-0 Ziraat Bankası

Arkas Spor 3-0 Beşiktaş

Kula BLD 0-3 Halkbank

0ED5OR.png

18. Haftanın Maç Programı:

Afyon BLD - Maliye Milli Piyango

Halkbank - Gümüşhane Torul

İnegöl BLD - Ziraat Bankası

Beşiktaş - Galatasaray

İstanbul BŞB - Arkas Spor

Kula BLD - Fenerbahçe

Son düzenleme:
Son haftalarda yakaladığımız formu ligin ilk başında yakalasak şu an ilk 4 içerisinde olabilirdik. En azından ilk 8'de bitirmek gerekiyor Avrupa kupalarına katılmak için.

m2EY3y.jpg

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi 18. haftasında Beşiktaş’ın konuğu oldu. Filenin Aslanları, Akatlar Spor Kompleksi’nde oynanan derbi mücadelesinden 3-1 galip ayrıldı.

Takımımız derbi mücadelesine genç oyuncular Melih, Yasin, Ufuk, Ertuğrul Gazi, Boğaçhan ve Onurcan ile başladı. Karşılaşmaya etkili sayılarla başlayan Filenin Aslanları, teknik molaya 11-12 önde girdi. Molanın ardından Yasin sayılarıyla farkı açan Galatasaray HDI Sigorta, farkı 6 sayıya çıkarınca Beşiktaş mola hakkını kullandı. Beşiktaş karşısındaki etkili oyununu sürdüren Filenin Aslanları ilk seti 17-25 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete de iyi başlayan taraf Galatasaray HDI Sigorta oldu. Ufuk, Melih ve Doğukan’ın elde ettiği sayılarla Beşiktaş karşısında farkı açan takımımız, teknik molaya da 10-12 üstün girdi. Oyun üstünlüğünü bırakmayan Filenin Aslanları, ilk sette olduğu gibi ikinci seti de 17-25 kazandı ve setlerde durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sete etkili başlayan taraf ev sahibi ekip oldu. Üst üste aldığı sayılarla takımımız karşısında farkı açan Beşiktaş, teknik molaya 4 sayı farkla 12-8 önde girmeyi başardı. Molanın ardından farkı daha da açan ev sahibi ekip karşısında etkili oyununu sergileyemeyen Filenin Aslanları üçüncü seti 25-18 kaybetti. Bu sonuçla setlerde durum 1-2 oldu.

Dördüncü set karşılıklı sayılarla başladı. Beşiktaş’ın farkı açmasıyla başantrenör Nedim Özbey, kaptan Hüseyin’i oyuna soktu. Takımımız 8-5’in ardından üst üste bulduğu sayılarla önce durumu 8-8’de eşitledi. Ev sahibi ekip karşısında Kaptan Hüseyin’in sayısıyla öne geçen takımımız, dördüncü seti 19-25, maçı da 3-1 kazandı.

Galatasaray HDI Sigorta, Efeler Ligi 19. haftasında İstanbul BBSK’yı konuk edecek. Mücadele 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 17.00’de Galatasaray Park Spor Salonu’nda oynanacak.

vjZMQv.jpg

“Tek amacımız bu takımı Avrupa’ya götürebilmek”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi 18. hafta mücadelesinde Beşiktaş’ı deplasmanda 3-1 mağlup etti. Başantrenör Nedim Özbey, kaptan Hüseyin Koç, oyuncular Melih Sıratça, Yasin Aydın ve Doğukan Ulu karşılaşma sonrası düşüncelerini Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye aktardı. Açıklamalar şu şekilde;

NEDİM ÖZBEY:

“Bizim arkadaşlarımız çok iyi mücadele ettiler. İki set aldılar, bir set verdiler. Bizim üç puana ihtiyacımız vardı. O yüzden dördüncü sette Hüseyin ve Daudi’yi oyuna aldım ve maçı aldık. Beşiktaş’ı kutluyorum çok iyi oynadılar. İki tane ezeli kulübün müsabakası böyle olur. Cumartesi günü oynayacağımız İstanbul BBSK maçı saat 17.00’ye alındı. Bizim için çok önemli bir maç. Yükselmek üzereyiz, oradan üç puan buradan üç puan alarak Avrupa’ya gitmek istiyoruz. İyi bir ekiple karşılaşacağız. Biz Cumartesi günü yenmek için oynayacağız.”

HÜSEYİN KOÇ:

“Beşiktaş takımı genç oyuncular gibi görünüyor ama çoğu genç milli takımda oynayan oyuncular. Çok yetenekliler, takip ettiğim çocuklar. U23, U17 takımlarında oynuyorlar. Kimse Beşiktaş küme düşüyor diye düşünmesin. Bugün biz de gençleri kullandık. Bizim puan kaybetmememiz lazım. Biz Galatasarayız ve kazanmak zorundayız. 31 puana yükseldik. Hedefimiz ilk 4’e girmek. Play-Off’a kadar kovalama devam ediyor. Benim tek amacım bu takımı Avrupa’ya götürmek. Avrupa Kupası maçı oynatabilmek. İstanbul BBSK oyuncuları da A Milli Takım oyuncuları. Kalan maçlarımızdan 12 puan çıkarmak istiyoruz. Taraftarlarımızı bekliyoruz Cumartesi günü.”

MELİH SIRATÇA:

“Aslında maça iyi başladık. Antrenörümüz genç oyunculara şans verdi. Bunu da iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Bazen tecrübesizlikler olabilir. Üçüncü set rehabete kapıldık. Bizim hatamızdı ve düzeltmesini bildik. Galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyoruz. Avrupa’ya gidebilmemiz için çok önemli bir maç oynayacağız Cumartesi günü. Taraftarlarımız bizi yalnız bırakmasınlar.”

YASİN AYDIN:

“Maça iyi başladık. Hocamız gençlere şans verdi. İlk iki seti aldık, üçüncü set rakip takım iyi oynadı ve seti aldılar. Dördüncü set kaptan oyuna girdi ve seti aldık. Güzel galibiyetti bizim için. Kaptan oyuna girince bize çok katkı sağladı. Üç puanlı galibiyet oldu. Puan vermemek iyi oldu bizim için.”

DOĞUKAN ULU:

“Hocamız bugün bizlere şans verdi. İlk iki seti kazandık sonra bir rahatlama oldu. İkinci seti verdik, dördüncü sette kaptan Hüseyin oyuna girdi ve bizi ateşledi tecrübesiyle. Maçı kazanmayı bildik. Cumartesi günü oynanayacağımız İstanbul BBSK karşılaşması bizim için hedef maçı.”

Efeler Ligi'nde 18. Haftanın Sonuçları, Puan Durumu ve 19. Haftanın Maç Programı:

18. Haftanın Sonuçları:

Afyon BLD 3-0 Maliye Milli Piyango

Halkbank 3-0 Gümüşhane Torul

İnegöl BLD 3-1 Ziraat Bankası

Beşiktaş 1-3 Galatasaray

İstanbul BŞB 3-2 Arkas Spor

Kula BLD 0-3 Fenerbahçe

LbZYOz.png

19. Haftanın Maç Programı:

Maliye Milli Piyango - Beşiktaş

Ziraat Bankası - Afyon BLD

Galatasaray - İstanbul BŞB

Fenerbahçe - İnegöl BLD

Arkas Spor - Halkbank

Gümüşhane Torul - Kula BLD

Son düzenleme:
Son maçlarda 4'te 4 yapmak gerekecek (en az 3'ü 3 puan olmak şartıyla) ki bunların arasında lig lideri Halkbank var banko mağlubiyet yazalım o maça. 3 maçı alsak bile ilk 4'e girme şansımız yok. Klasman grubunda en azından 6. olmak lazım aynı geçen seneki gibi Balkan Kupası'nı alarak Challenge Cup'a katılırsak başarı olur.

Son maçlarda 4'te 4 yapmak gerekecek (en az 3'ü 3 puan olmak şartıyla) ki bunların arasında lig lideri Halkbank var banko mağlubiyet yazalım o maça. 3 maçı alsak bile ilk 4'e girme şansımız yok. Klasman grubunda en azından 6. olmak lazım aynı geçen seneki gibi Balkan Kupası'nı alarak Challenge Cup'a katılırsak başarı olur.

İlk 8 takım playof oynamayacak mı? Belki bir süpriz yaparız :) Bu takımı seviyorum, ilgi yok, destek yok, üvey evlat gibi görülüyor ama çıkıyorlar sonuna kadar mücadele ediyorlar, şansız şekilde kaybettiğimiz maçlar olmasa ilk 4 içinde olabilirdik. Umarım yeni yönetim gereken desteği verir.

İlk 8 takım playof oynamayacak mı? Belki bir süpriz yaparız :) Bu takımı seviyorum, ilgi yok, destek yok, üvey evlat gibi görülüyor ama çıkıyorlar sonuna kadar mücadele ediyorlar, şansız şekilde kaybettiğimiz maçlar olmasa ilk 4 içinde olabilirdik. Umarım yeni yönetim gereken desteği verir.

İlk 4 şampiyonluk grubu, 4-8 klasman grubuydu diye biliyordum. Yanlış hatırlıyorum galiba. O zaman sıkıntı yok ilk 6 içinde olalım yeter. Yeter ki Ziraat ve Halkbank gelmesin :) Benim de sevdiğim bir branş bu. Bazen sinirden kapatılsın diyorum ama sevdiğimden yani kimse sevdiğinin yenilmesini, Avrupa kupalarında oynayamamasını istemez. Kadın voleybol branşımız yokken bu branşımız vardı, bana voleybolu sevdiren 50. yıl salonunda karton seyircilerle De La Fuente'li, Sinan Cem Tanık'lı kadrolardı. O yüzden umarım hakettiği desteği görür. Senelerdir acaba ilk 4 oynar mıyız diye düşündüren değil acaba şampiyon olur muyuz diye düşündüren takımlar gerekli.

İlk 4 şampiyonluk grubu, 4-8 klasman grubuydu diye biliyordum. Yanlış hatırlıyorum galiba. O zaman sıkıntı yok ilk 6 içinde olalım yeter. Yeter ki Ziraat ve Halkbank gelmesin :) Benim de sevdiğim bir branş bu. Bazen sinirden kapatılsın diyorum ama sevdiğimden yani kimse sevdiğinin yenilmesini, Avrupa kupalarında oynayamamasını istemez. Kadın voleybol branşımız yokken bu branşımız vardı, bana voleybolu sevdiren 50. yıl salonunda karton seyircilerle De La Fuente'li, Sinan Cem Tanık'lı kadrolardı. O yüzden umarım hakettiği desteği görür. Senelerdir acaba ilk 4 oynar mıyız diye düşündüren değil acaba şampiyon olur muyuz diye düşündüren takımlar gerekli.

Umarım bu yeni yönetim gerekenleri yapar, bizde şampiyonluk konuşuruz. Erkeklerde ve kadınlarda her yıl statü değişiyor, geçen yıl playof sistemine geri dönülmüştü, benim bildiğim bu yılda öyle olacak.

XP995o.jpg

“Yükselişimizi sürdürmek istiyoruz”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı'nın Başantrenörü Nedim Özbey, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan Berna Sezer’in sunduğu Voleybol Arenası programının konuğu oldu.

Ligde oynadıkları son üç maçtan da galibiyetle ayrılan Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın yükselişe geçtiğinin altını çizen Nedim Özbey, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘TAKIMIMIZ ÖZVERİYLE ÇALIŞIYOR’

“Afyon Belediye takımı kendi sahasında her takımı yenebilecek güçte. Gerçekten çok iyi bir takım. Yerli oyuncuları, pasörleri, orta oyuncuları ve yabancı oyuncuları gerçekten iyi, komple bir takım. Kendi evlerinde İstanbul BBSK’yı, Arkas’ı, Halkbank’ı, bizi yendiler. Yükselişe geçtiler. Biz de onları iyi analiz ettik. Oyuncularımız da her şeyi iyi uyguladılar. Çok mutlu oldum. 3-0’lık iyi bir galibiyet aldık. Çekişmeli bir maçtı. Yükselişimizin sürmesini, daha yukarı çıkmak istiyoruz. İyi çalışıyoruz, iyi hazırlanıyoruz. Çok sıkıntımız var. Kendilerini göstermelerini istiyorum oyuncularımın. Özveriyle çalışıyorlar. Kulübümüzün erkek voleybol şubesine yardımcı olmalarını istiyorum. Zorlu bir fikstürümüz vardı. Zor maçlar oynadık. Sonrasında çıkışa geçtik. Efeler Ligi’nde her takım kendi evinde maç kazanabiliyor.”

‘ALTYAPIDAN ÇOK YETENEKLİ OYUNCULARIMIZ VAR’

“2015 yılında bir küçülme söz konusuydu. Mütevazi bütçelerle erkek takımımızı kurduk. İlk yıl Challenge Cup’a gittik. Orada üçüncü olduk. Balkan Şampiyonası’na gidip şampiyon olduk. Bazen iki yabancıyla, bazen üç yabancıyla oynadık. Adis ve kardeşine çok emek vermiştik. Onlar için bir takım kurmuştuk. Genç yetenekler çıkıyor altyapımızdan. Yasin, Melih, Doğukan, Onurcan, Boğaçhan, Özgür, Ertuğrul Gazi çok yetenekli oyuncular. Altyapıdan 7-8 oyuncu çıkardık. Galatasaray’da kaybolmak üzere olan bir şey vardı. Kızlar ve erkeklerin bütçesi farklıydı. Benim bulunduğum yerde küslük olmaz. Herkesi kaynaştıran bir yapım var. Ataman Güneyligil çok sevdiğim bir isim. Bizim maçlarımızı bayan takımımız da takip ediyor. Biz de onları başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. Bizim aramızda ayrım yok. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ediyorlar. Bizim de amacımız bu; erkek voleybolu iyi yerlere getirmek.”

‘MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLERİ YERLİ OLMALI’

“Milli Takım’da çalıştım. Kulüp takımlarında da çalıştım. Milli Takım antrenörlerinin tüm branşlarda yerli olmasını isterim. Yerli antrenör yetiştirelim. Daha duygulu olduğunu düşünüyorum. Biz oyuncularımıza çocuklarımız gibi bakıyoruz. Spor okullarımızı da aileleriyle birlikte maça davet ediyoruz. Altyapıda eleme ve seçme yapılıyor. Burs imkanları veriliyor. İhtiyaçlarını sağlıyoruz. Sağlık hizmeti veriyoruz. Burada ciddi bir kalabalık var.”

‘BİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM ETSİNLER’

“Önümüzdeki maçları kazanıp Play-Off’a biraz daha yukarıda girmek istiyoruz. Bizim kemikleşmiş bir taraftar kitlemiz var. Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsinler. Cumartesi günü saat 17.00’de oynayacağımız İstanbul BBSK maçına herkesi bekliyoruz. Başkanımız Mustafa Cengiz’e ve yeni yönetimimize başarılar diliyorum. Sayın Okan Böke çok heyecanlı ve hırslı bir insan. Yellow Friday kampanyasının olduğu gün biz de maça sarı formayla çıktık. Maçı kazandık, sarı forma bize uğur getirdi.”

Son düzenleme:
İstanbul BB'yi 0-2 geriden yendik. Özellikle 4. setteki geri dönüş çok iyiydi. Tarihimizde ilk defa belediyeyi yendik sanırım son yıllarda onlara karşı bir galibiyet hatırlamıyorum. Üst üste galibiyetler almaya devam ediyoruz. Umarım belediyeyi geçip 5. olabiliriz. Kulübün belki de en değer verilmeyen, en ilgisiz branşı gerek yönetim gerekse taraftar nezdinde ama kısıtlı bütçelerle iyi sonuçlar almaya devam ediyor takım.

Tebrikler Filenin Aslanları!

Ck4n3R.jpg

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi 19. haftasında İstanbul BBSK’yı konuk etti. Filenin Aslanları, Galatasaray Park Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 3-2 galip ayrıldı.

Mücadeleye iyi başlayan taraf konuk ekip oldu. İlk set teknik molasına 7-12 önde giren İstanbul BBSK, molanın ardından farkı daha da açmayı başardı. İstediği oyunu sergilemeyen takımımız ilk seti 20-25 kaybetti.

İkinci set karşılıklı sayılarla başladı. 6-6’lık eşitliğin ardından farkı açan İstanbul BBSK ekibi ikinci set teknik molasına 9-12 önde girdi. Molanın ardından farkı koruyan konuk ekip, ikinci seti de 19-25 kazanarak setlerde durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü setin başı karşılıklı sayılara sahne oldu. 9-9’luk beraberlik sonrası üst üste elde ettiği sayılarla teknik molaya 9-12 İstanbul BBSK ekibi önde girdi. Etkili sayılarıyla anında karşılık veren Filenin Aslanları önce 14-14’te durumu eşitledi. Ardından farkı açan takımımız üçüncü seti 25-19 kazandı ve setlerde durum 1-2 oldu.

Dördüncü set de karşılıklı sayılarla başladı. İlk set teknik molasına 9-12 önde giren İstanbul BBSK oldu. Başa baş mücadeleye sahne olan dördüncü setin sonunda 23-23’te durumu eşitleyen Galatasaray HDI Sigorta, dördüncü seti 26-24 kazandı ve setlerde 2-2’lik beraberliği yakaladı.

Maçın kazananının belirlendiği tie-break setine etkili başlayan Filenin Aslanları, beşinci seti 15-11, maçı da 3-2 kazandı. Takımımız, 2-0 geriye düştüğü maçtan 3-2 galip ayrılarak Efeler Ligi’ndeki galibiyet serisini sürdürdü.

Galatasaray HDI Sigorta, Efeler Ligi 20. haftasında 17 Şubat Cumartesi günü saat 14:00’te Halkbank’ın konuğu olacak.

Son düzenleme:
lOdrYb.jpg

“İnanılmaz bir geri dönüş yaşadık”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi 19. haftasında konuk ettiği İstanbul BBSK’yı 3-2 mağlup etti. 2-0 geriye düştükleri maçı 3-2 çeviren takımımız galibiyetin ardından Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye değerlendirmelerde bulundu. Başantrenör Nedim Özbey, kaptan Hüseyin Koç ve Yasin Aydın’ın açıklalamaları şu şekilde;

NEDİM ÖZBEY:

“Ben maçı alacağımıza inanıyordum. Bir şok yaşadık maç başında. Karşı takım çok iyi bir takım. Benim eski takımım. Çok iyi oynadılar, çok iyi servis attılar. İnanılmaz bir geri dönüş yaşadık taraftarlarımızın desteğiyle. Muhteşem bir sonuç oldu. Çok mutluyum.”

HÜSEYİN KOÇ:

“İstanbul BBSK bizim gerçek rakibimiz. Onların bu seneki performansı inanılmaz. Biraz gergin çıktık maça. 6-7 haftadır yükselişteyiz. 3 günde bir maç yapıyoruz. İnanın çok yorgunuz artık gücümüz kalmadı. Taraftarlarlarımıza teşekkür ederiz.”

YASİN AYDIN:

“Bizim için çok önemli bir maçtı. Tüm hafta boyunca çalıştık. İlk seti verdik, geç açıldık. Toplarlayıp maçı kazanmayı bildik. Çok iyi bir oyun oynadık. Taraftarlarımız sayesinde aldık maçı. Bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum.”

Son düzenleme:
Efeler Ligi'nde 19. Haftanın Sonuçları, Puan Durumu ve 20. Haftanın Maç Programı:

19. Haftanın Sonuçları:

Maliye Milli Piyango 3-0 Beşiktaş

Ziraat Bankası 1-3 Afyon BLD

Galatasaray 3-2 İstanbul BŞB

Fenerbahçe 3-1 İnegöl BLD

Arkas Spor 2-3 Halkbank

Gümüşhane Torul 1-3 Kula BLD

z03aRB.png

20. Haftanın Maç Programı:

Afyon BLD - İnegöl BLD

Halkbank - Galatasaray

Gümüşhane Torul - Fenerbahçe

Beşiktaş - Ziraat Bankası

İstanbul BŞB - Maliye Milli Piyango

Kula BLD - Arkas Spor

Son düzenleme:
Voleybol federasyonunun her sene değişen saçma sapan playoff uygulama ve düzenlerinden ötürü sezonun şampiyonunun nasıl belirleneceğini bilmek için bile çaba sarfetmek gerekiyor.

Benim bu sezon için bildiğim kadarı ile bayanlarda 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 eşleşmeli normal playoff düzeni, erkeklerde ise ilk 4 sıranın kendi arasında bir şampiyonluk grubu oluşturacağı yönünde. Ama bundan emin değilim. Kesin bir bilgiye federasyon sitesinden ulaşamadım. Bilgisi olan var mı?

Voleybol federasyonunun her sene değişen saçma sapan playoff uygulama ve düzenlerinden ötürü sezonun şampiyonunun nasıl belirleneceğini bilmek için bile çaba sarfetmek gerekiyor.

Benim bu sezon için bildiğim kadarı ile bayanlarda 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 eşleşmeli normal playoff düzeni, erkeklerde ise ilk 4 sıranın kendi arasında bir şampiyonluk grubu oluşturacağı yönünde. Ama bundan emin değilim. Kesin bir bilgiye federasyon sitesinden ulaşamadım. Bilgisi olan var mı?

Voleybol aktüel sitesinde playoff etaplarıyla ilgili şöyle bir sayfa var...
Sultanlar ve Efeler Ligi Play Off Etabı programı

4. sette 7 sayıdan, 22-24 öndeyken 27-25 verdik seti. Keşke o sayıyı bir şekilde alabilseydik. Takımın en önemli 2 oyuncusunun (Okello ve Todorov) olmadığı maçta lig liderine karşı böyle bir oyun ortaya koymak gerçekten helal olsun...