2017/2018 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi

Başkalarına had bildirirken öncelikle kendi haddine ve üslubuna bakacaksın. Herkesle hakkettiği şekilde diyaloga girilir.

''Bu forumdaki arkadaşlar basketbolu biliyor, onların görüşleri önemli ancak İsmail Şenol çok da anlamıyor dolayısıyla görüşleri önemsiz'' minvalindeki açıklamalarına ağlasam mı gülsem mi karar veremedim. İsmail Şenol, Türkiye'de basketboldan üst seviye anlayan insanlardan biridir. Keşke anlattığı maçlar dışında yaptığı basketbol programlarını da izleseydin. İsmail Şenol'un oyuncu portföyü buradaki herkesin en az bir gömlek üzerindedir. Hepsini geçtim, adamın mesleği basketbol. Forumdaki bir çok arkadaş gibi hobi olarak ilgilenmiyor.

Gelelim Thompson mevzusuna. J.Thompson, Fb'den 1.750 milyon dolar alıyor. Yani R.Smith'in 2 katı. Öyle bir paraya alabileceğin oyuncu havuzu o kadar genişken gidip sıfır katkı alabildiğin bir adamı seçmek neredeyse aşılamayacak derecede kötü bir transfer tercihidir. Geçen sene A.Bennet faciası vardı ona girmiyorum bile. Ha bir de Guduric gibi sıradan bir oyuncuya buyout verilmesi var, evlere şenlik.

Dur bir de sana R.Smith örneğinin aynısı vereyim. P.Jackson var bilir misin, Maccabi'de oynuyordu geçen sene? Bak bakalım Obra onu ne zaman Avrupa'ya getirmiş ve oyuncunu Türkiye kariyeri nasıl geçmiş.
Şimdi iki ihtimal çıkıyor ortaya; ya boş konuşuyorsun ya da Avrupa'nın en büyük antrenörü bile ciddi riskler alıp önemli paralara karavana transferler yapabiliyor. Artık uygun olanı sen seçersin.

Ha 3. seçenek olarak Obra bu forumdakiler kadar basketbolu bilmiyor da diyebilirsin. Senden beklerim

Yüksek oyuncu pörtföyüyle Russ Smith'i mi bize bulabilmiş NBA'den pardon D-League'den.

"Ainesi iştir kişinin". Forumdan hiç kimse o sezon Errick McCollum yerine, Russ Smith'i önermedi, ama haşmetli İsmail Şenol kendini kanıtlayamamış adamı Euroleague sezonunda Galatasaray'a Ergin Ataman yoluyla yedirmiştir, bunun bedeli de bize 900 bin dolardır.

Öyle boş konuşuyorsun ki rakibine laf atmadan önce kendine bak, Guduric'e buy-out ödendide, Ftipaldo'ya 2 inek, 1 deve mi verildi, şaka mısın, şakaysa hiç komik değil.

Gerçi sen kalkmış hala Russ Smith ile Thompson'u kıyaslıyorsun,

Thampson NBA kariyerine bakalım;

- 08/09 (Sacramento Kings): 82 maç, 28.1 dakika, 11.1 sayı 7.4 ribaund, 1.1 asist, 0.7 blok
- 09/10 (Sacramento Kings): 75 maç, 31.4 dakika, 12.5 sayı, 8.5 ribaund, 1.7 asist, 1.0 blok
- 10/11 (Sacramento Kings): 75 maç, 23.3 dakika, 8.8 sayı, 6.1 ribaund, 1.2 asist, 0.6 blok
- 11/12 (Sacramento Kings): 64 maç, 25.9 dakika, 9.1 sayı, 6.9 ribaund, 1.2 asist, 0.7 blok
- 12/13 (Sacramento Kings): 82 maç, 27.9 dakika, 10.9 sayı, 6.7 ribaund, 1.0 asist, 0.7 blok
- 13/14 (Sacramento Kings): 82 maç, 24.5 dakika, 7.1 sayı, 6.4 ribaund, 0.6 asist, 0.7 blok
- 14/15 (Sacramento Kings): 81 maç, 24.6 dakika, 6.1 sayı, 6.5 ribaund, 1.0 asist, 0.7 blok
- 15/16 (Golden State Warriors): 28 maç, 6.4 dakika, 2.1 sayı, 1.9 ribaund, 0.7 asist, 0.3 blok
- 15/16 (Toronto Raptors): 29 maç, 12.0 dakika, 3.3 sayı, 3.1 ribaund, 0.4 asist, 0.4 blok
- 16/17 (Shandong Golden Stars): 40 maç, 34.3 dakika, 18.7 sayı, 13.9 ribaund, 2.1 asist, 1.2 blok

Russ Smith istatistikleri

Toplamda 21 NBA maçı sayı felan işin içine katmıyorum bile...

Diğer isimlerede gelelim facia dediğin Bennet NBA'de 151 maça çıkmış, Obradovic takım planlamısını Jakcson üzerine yapmamış, Şubat sonu gelmiş, tutmayınca da göndermiş, eğer sezon başı bütçesinin önemli olan bölümünü Jackson'a yıksaydı dediğinde haklı olabilirdin ama o kadar boş konuşuyorsun ki arasındaki farkı anlayamıyorsun, kendin yazdığın halde :)

Sen önce kendine bak konuştuğun laf çay bardağını doldurmuyor.

İsmail Şenol'un basketbol ve oyuncu bilgisine laf atan arkadaşlar lütfen NBA mecrasında yerinizi alın.

Oyuncu bilgisi "Russ Smith-900 bin dolar" aksi birşey gösterebilir misin? Cevap hayır :)

arkadaşlar zaten transfer haberi gelmiyor hiç darlanmışım bi de sürekli tartışmayın da bu sayfalarda büyük bir heyecanla transfer mi var diye giriyoruz foruma hep tartışma hep tartisma

Ali Koç ağlamaya başlamış. Fenerium kampanyası başlatıyorlar =D

Doğuş çekiliyor seneye, bakalım hangi koç şirket 15 milyon Avro verecek basketbola.

Ben Obradovic’in Pana ya da başka bir takıma gideceğini düşünüyorum, kendisi de ufaktan bi ayrılık sinyali vermişti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yüksek oyuncu pörtföyüyle Russ Smith'i mi bize bulabilmiş NBA'den pardon D-League'den.

"Ainesi iştir kişinin". Forumdan hiç kimse o sezon Errick McCollum yerine, Russ Smith'i önermedi, ama haşmetli İsmail Şenol kendini kanıtlayamamış adamı Euroleague sezonunda Galatasaray'a Ergin Ataman yoluyla yedirmiştir, bunun bedeli de bize 900 bin dolardır.

Öyle boş konuşuyorsun ki rakibine laf atmadan önce kendine bak, Guduric'e buy-out ödendide, Ftipaldo'ya 2 inek, 1 deve mi verildi, şaka mısın, şakaysa hiç komik değil.

Gerçi sen kalkmış hala Russ Smith ile Thompson'u kıyaslıyorsun,

Thampson NBA kariyerine bakalım;

- 08/09 (Sacramento Kings): 82 maç, 28.1 dakika, 11.1 sayı 7.4 ribaund, 1.1 asist, 0.7 blok
- 09/10 (Sacramento Kings): 75 maç, 31.4 dakika, 12.5 sayı, 8.5 ribaund, 1.7 asist, 1.0 blok
- 10/11 (Sacramento Kings): 75 maç, 23.3 dakika, 8.8 sayı, 6.1 ribaund, 1.2 asist, 0.6 blok
- 11/12 (Sacramento Kings): 64 maç, 25.9 dakika, 9.1 sayı, 6.9 ribaund, 1.2 asist, 0.7 blok
- 12/13 (Sacramento Kings): 82 maç, 27.9 dakika, 10.9 sayı, 6.7 ribaund, 1.0 asist, 0.7 blok
- 13/14 (Sacramento Kings): 82 maç, 24.5 dakika, 7.1 sayı, 6.4 ribaund, 0.6 asist, 0.7 blok
- 14/15 (Sacramento Kings): 81 maç, 24.6 dakika, 6.1 sayı, 6.5 ribaund, 1.0 asist, 0.7 blok
- 15/16 (Golden State Warriors): 28 maç, 6.4 dakika, 2.1 sayı, 1.9 ribaund, 0.7 asist, 0.3 blok
- 15/16 (Toronto Raptors): 29 maç, 12.0 dakika, 3.3 sayı, 3.1 ribaund, 0.4 asist, 0.4 blok
- 16/17 (Shandong Golden Stars): 40 maç, 34.3 dakika, 18.7 sayı, 13.9 ribaund, 2.1 asist, 1.2 blok

Russ Smith istatistikleri

Toplamda 21 NBA maçı sayı felan işin içine katmıyorum bile...

Diğer isimlerede gelelim facia dediğin Bennet NBA'de 151 maça çıkmış, Obradovic takım planlamısını Jakcson üzerine yapmamış, Şubat sonu gelmiş, tutmayınca da göndermiş, eğer sezon başı bütçesinin önemli olan bölümünü Jackson'a yıksaydı dediğinde haklı olabilirdin ama o kadar boş konuşuyorsun ki arasındaki farkı anlayamıyorsun, kendin yazdığın halde :)

Sen önce kendine bak konuştuğun laf çay bardağını doldurmuyor.

Oyuncu bilgisi "Russ Smith-900 bin dolar" aksi birşey gösterebilir misin? Cevap hayır :)

Arkadaşım okudugunu anlamak da problem mi yaşıyorsun?

Ben R.Smith'i forum mu önerdi dedim? Forumdan da insanlar oyuncular öneriyorlar. " Keşke bu öneriler dikkate alinsa diyorsunuz." dedim.

Nasil ki forumdaki önerileri dikkate değer buluyorsanız o zaman İsmail Şenol gibi basketbola hakim birisinin de önerisi dikkate alınabilir diyorum. Hala bozul plak gibi forum R.Smith'i önermedi diyorsun bana.

Eeee forumun da önerdiği bir sürü vasat adam var. Forumda adı geçen her oyuncunun Avrupa'da şov yaptığını düşünuyorsan uykudan uyan derim.

Gelelim Thompson'a... Thompson ile R.Smith aynı kariyer de diye bir şey yazdım mı ki ikisini kariyerini yazıyorsun. Yazdığım şey, çok önemli antrenörler de son derece hatalı transferler yapabilir fikri.

Ha orada iyice anlayabilesin diye sana, R.Smith gibi profesyonel kariyer açısından tecrübesizken Obra'nın Fb'ye getirdiği Pierre Jackson örneğini de verdim. Madem çok meraklısın araştırmaya P. Jackson'ın Fb öncesi bir kariyerini de yaz bakalim buraya.

Son düzenleme:
Sportandoya gore Ali koc Obradovicin 2020 de bitecek sozlesmesini uzatmak istiyormus. Koca da butce garantisi vermis. Uzun oyuncu icin sozlesmesi biten Singleton ilk aday ama kendisini baska isteyen avrupa takimlari da varmis.

Ataman GS'den ayrılalı bir seneyi geçti ama forumda hala Ataman tartışılıyor. Sıkılmadınız mı?

Russ Smith'i nereden hatırlattınız ya aklıma geldikçe sövüyorum. Best Balıkesir adlı takıma bile varlık gösterememişti, içeriye her girdiği pozisyon blokla sonuçlanıyordu. Cidden kabus gibi herifti. Dentmon da skandaldı bence. Zalgiris'te önemli işler yapmış olabilir ama Galatasaray gibi takımın saha için liderliğini yapacak bir kapasitesi yoktu. Bize oraya Arroyo, Sloukas gibi komutan gerekiyordu 2 tane saçma salak oyuncuya 2 milyon dolar verdik, sadece maddi olarak sıkıntıya girmedik aynı zamanda takımı bu 2 oyuncuya bağlı yaptığımız için üst üste yenilgiler de almıştık. Sonra Fitipaldo geldi Ergin hocaya göre İtalya'nın en iyi guardı (!) onu da arada sırada oynatmıyordu lükse bak İtalya'nın en iyi guardını oynatmıyordu :) Cidden Ergin hoca mevzusundan sıkıldık. Kendisine geçmişte yaşattıklarından dolayı teşekkür ediyorum ama son yıllarda artık kafası yerinde değil, çok yıprandı. 1-2 sene tatil yapması lazım.

Beklediğim gibi Fenerbahçe'nin biraz daha az odaklandığı bir maç olunca Tofaş sonuna kadar maçın içinde kaldı, büyük de efor sarfetti Tofaş ama kazanamadılar güç farkı devreye girdi. Obradovic'in de Sloukas ve Datome'yi kenarda bırakması Tofaş'a çok yaradı bana kalırsa tabi.

Russ Smith'i nereden hatırlattınız ya aklıma geldikçe sövüyorum. Best Balıkesir adlı takıma bile varlık gösterememişti, içeriye her girdiği pozisyon blokla sonuçlanıyordu. Cidden kabus gibi herifti. Dentmon da skandaldı bence. Zalgiris'te önemli işler yapmış olabilir ama Galatasaray gibi takımın saha için liderliğini yapacak bir kapasitesi yoktu. Bize oraya Arroyo, Sloukas gibi komutan gerekiyordu 2 tane saçma salak oyuncuya 2 milyon dolar verdik, sadece maddi olarak sıkıntıya girmedik aynı zamanda takımı bu 2 oyuncuya bağlı yaptığımız için üst üste yenilgiler de almıştık. Sonra Fitipaldo geldi Ergin hocaya göre İtalya'nın en iyi guardı (!) onu da arada sırada oynatmıyordu lükse bak İtalya'nın en iyi guardını oynatmıyordu :) Cidden Ergin hoca mevzusundan sıkıldık. Kendisine geçmişte yaşattıklarından dolayı teşekkür ediyorum ama son yıllarda artık kafası yerinde değil, çok yıprandı. 1-2 sene tatil yapması lazım.

Dentmon skandalsa Maccabi ve Olympiakos maçlarını tekrar izlemenizi öneririm. Yanına doğru düzgün bir guard koysaydınız Zalgiris'te oynadığı kadar oynardı burda da.

Russ Smith'in avrupa basketbolu için önemli defoları vardı ama bunun yanında çok önemli de bir silahı vardı "çabukluk". Defolarını örtecek, güçlü yayını keskinleştirecek maharetli bir koça ihtiyacı vardı, berbat bir oyuncu değildi. Ataman'ın oyunculara kattığı bir şey yok, tek yaptığı insiyatif ve süre vermek. Beklentisini karşılamazsa da önce bir iki basın önünde eleştri ardından takımdan göndermek için türlü türlü mobbing. Hatalı transferdi çünkü koç oyuncuları eğitip, onlara bir şey katan bir koç değil. Hazır oyuncu tercih edilmeliydi, belirli kalıplara sokulmak yerine insiyatif sağlanmasından hoşlanan yetenekli oyunculara yönelinmesi gerekiyordu.

Ataman'ın Arroyo, Markoishvili ve Hawkins'in seviye atlamasında göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir rolü vardır. Özellikle Markoishvili'nin o sabit şutörden son evrildiği nokta bence çok değerli bir nokta ki Ataman'ın da emeği büyüktür. Russ Smith düpedüz kötü oyuncuydu.

Henry, Datome’nin üzerinden öyle bir poster vurdu ki devamında Wanamaker boş turnike kaçırdı onun tesiriyle.

Tebrikler TOFAŞ'ım, hem Raymar Morgan hemde Barış Ermiş yok ama yinede kazanmayı başardık. Pierria Henry (Cem Şentürk Abi'min evladı), Sammy Mejia ve Tony Crocker maçın kahramanları...

Tofaş harika mücadele etti, ilk maçtaki tribün enerjisiyle Fenerbahçe ciddi fark atmıştı ama o odaklanma aşağıya indiğinden beri hiç geri adım atmıyor Tofaş. Henry büyük karakter koydu bir kere hiç geri adım atmadı. Zaten doğru oyunu oynama isteğinden hiç geri adım atmıyorlar, bu açıdan izlemekten çok keyif alıyorum onları. Maçı getiren son hücum bile 1'e 1'le başlıyor belki ama tamamen doğru spacing sayesinde bomboş bir 3'lükle bitti. Onların kazanmasındaki bir diğer faktörde aradaki ciddi serbest atış farkı oldu bence. Tofaş tam 39 serbest atış kullanırken, Fenerbahçe sadece 12 kere çizgiye gidebilmiş. İzlerken oradan ciddi bir fark yarattığını düşünüyordum Tofaş'ın ama bu kadar dramatik olduğunu düşünmemiştim.

Fenerbahçe tarafında ise maçın kaybedilmesindeki en önemli faktör bence Obradovic'in anlamsız tüm takım oynasın çabası herhalde. 2 maçtır Sloukas, Datome, Vesely'i kadroya almadı ve bu maç hiçbir yararı olmamasına rağmen neredeyse tüm 2. yarıyı Thompson'la oynadı ben hiç anlam veremedim gerçekten. Bundan sonraki maçta kadroda olursa çok şaşırırım gerçekten.

Bence Vesely’nin ergenlikleri deplasmanda maçı germesin diye kadro dışı bıraktı. Maçta Tofaş’ın , Fener’in 3 katı serbest atış kullanması da bir diğer ilginç noktaydı. Bir de anlamadığım bu fener taraftarı neden sürekli hakem diye ağlıyor...