2018-2019 BSL Takımlarının Transferleri ve Hazırlık Dönemi

Tsk.Videolara falan bakinca Neptunastan hatirladim 3 numara oynuyordu o zaman epey de yuzdeli atiyordu.En az 3 sezon gecmis tabi.Resmi site kisa forvet diye duyurmus ama teknik ekibin kafasinda ne oldugu son yabanci transferi ile netlesir .

Tsk.Videolara falan bakinca Neptunastan hatirladim 3 numara oynuyordu o zaman epey de yuzdeli atiyordu.En az 3 sezon gecmis tabi.Resmi site kisa forvet diye duyurmus ama teknik ekibin kafasinda ne oldugu son yabanci transferi ile netlesir .

Aynen.
Ama izlediğim maçta 4 numara oynadı.
3.5 gibi geldi bana.
Ama 4 değil 3 oynayabilir Karşıyaka'da...

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele veren İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Tu Holloway, Damian Kulig, Mehmet Yağmur, Ramazan Tekin, Mert Gizir ve İlker Tunalı’nın ardından Jameikalı Pivot Shevon Thompson’ı 1 yıllığına kadrosuna kattı.

Geçtiğimiz sezon NBA G Ligi’nde Raptors forması giyen 2.13 boyundaki pivot kendisini 1 yıllığına turuncu-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. 46 maçta forma giyen Thompson 10.6 sayı, 7.7 ribaunt, 1.0 blok, %62.7 saha içi isabeti ve % 70.2 serbest atış istatistiğiyle oynadı.

Thompson’ın da kadroya katılmasıyla büyük oranda transferi tamamladıklarını belirten turuncu-lacivertli ekibin Basketbol Şube Sorumlusu Hakan Şahin, “İç ve dış transferde kısa sürede önemli mesafe kat ettik. Hocamızın da raporu doğrultusunda kadromuz büyük oranda şekillenmiş oldu. İhtiyaca göre belki 1-2 nokta transfer daha yapabiliriz.” diye konuştu.

(via@sportando)

Hiç sanmıyorum. Sakarya'nın arkasında hem belediye hem de bir sürü sponsor şirket var. Bizimse beceriksiz yöneticiler dışında hiçbir şeyimiz yok. Yerel takımlar bile bizden iyi yönetiliyor.

Destekçilerimiz – Sakarya BŞB. Basketbol
Bizim yönetimin beceriksizliği konusunda kesinlikle hem fikiriz, bizden iyi yönetildikleri konusunda da.. ama yine de öyle çok ciddi bir bütçeleri olduğunu sanmıyorum. Dolayısıyla Toney Douglas'a öyle çok ciddi para verebileceklerini de ama tabi belli de olmaz.

Jeff Ayres hamlesi de fena bir hamle değil, çok ümitsiz ve ilgisiz başlayan transfer sezonu en azından kağıt üzerinde doğru gözüken hamlelerle devam ediyor.

Acaba bu sponsorları Amazon'da mi yoksa Missisipi'de mi bulmuşlar ?
MC yönetimine konum falan atsalar ya Allah rızası için !
MC yönetiminin sponsor bulmak konusunda isteği filan yok, yalnızca hikaye anlatıyorlar. Kişisel tatmin, reklam, Pr gibi sebeplerden dolayı başkan olduğunu düşünüyorum. Zira hiçbir planları ya da hedefleri yok, yapmak istedikleri bir şey filan olduğunu da zannetmiyorum.

Aslında basketbol'da ismini duyurmak futboldan daha kolay bir Anadolu takımı için. Şehir desteğini aldı mı bir takım çok rahat lig şampiyonluğuna bile oynar.

Bizim yönetimin beceriksizliği konusunda kesinlikle hem fikiriz, bizden iyi yönetildikleri konusunda da.. ama yine de öyle çok ciddi bir bütçeleri olduğunu sanmıyorum. Dolayısıyla Toney Douglas'a öyle çok ciddi para verebileceklerini de ama tabi belli de olmaz.
Bütçenin ne kadar olduğu değil, nasıl yönetildiği önemli olan. Biz bütçemizi yükseltsek de, düşürsek de mali yapımızı yönetemiyoruz. Temel sorunumuz bu... Yoksa Banvit gibi her sene 2-3 milyon dolar ile iyi işler yapan takımlar kurmak zor değil.

Sakarya'nin Taylor'dan onceki uc transferinden biri caylak digeri belcika liginden ucuncusude G ligdendi sanirim.G ligden gelenin belki orta seviye bir maliyeti vardir ama diger ikisi pek maliyetli oyuncular olmasa gerek.Ayrica Sakarya 4 yabancida kalacak gibi geliyor bana .Yani yarattiklari butceden cok butceyi kullanim tercihi ile ilgili Douglas transferi bence

Sakarya'nin Taylor'dan onceki uc transferinden biri caylak digeri belcika liginden ucuncusude G ligdendi sanirim.G ligden gelenin belki orta seviye bir maliyeti vardir ama diger ikisi pek maliyetli oyuncular olmasa gerek.Ayrica Sakarya 4 yabancida kalacak gibi geliyor bana .Yani yarattiklari butceden cok butceyi kullanim tercihi ile ilgili Douglas transferi bence

Douglas biraz Fuzuli geldi bana.
Ne kadar verdiler bilmiyorum ama böyle bir takım için "reklam" kokan hareket oldu.
İyi de reklam yaptılar bence.
Umarım faydasını görürler.