2018-2019 BSL Takımlarının Transferleri ve Hazırlık Dönemi

Beşiktaş yönetiminin antrenör konusunda öncelikli tercihi Oktay Mahmuti ama maddi açıdan orta yolun bulunması için epey mesai gerekiyor. Şimdilik diğer adaylar ise Serkan Erdoğan, Hakan Demir ve bir girişim olmasa da Trabzonspor'un durumuna göre gidilmesi olası olan Ozan Bulkaz.

(via@NeoRock06)

Beşiktaş yönetiminin antrenör konusunda öncelikli tercihi Oktay Mahmuti ama maddi açıdan orta yolun bulunması için epey mesai gerekiyor. Şimdilik diğer adaylar ise Serkan Erdoğan, Hakan Demir ve bir girişim olmasa da Trabzonspor'un durumuna göre gidilmesi olası olan Ozan Bulkaz.

(via@NeoRock06)

Besiktasin Oktay Mahmutiye 800bin dolar verecegini sanmiyorum, ama daha düsük bir maasta anlasilarsa orasini bilemem

Ufuk Sarıca Telekom için çok iyi olur,o iyi kadroya iyi koç gelmiş olur yoksa yine bol para harcayıp başarısız olacaklar,milano'nun Türkiye versiyonu olmazlar umarım.

Beşiktaş Oktay Mahmudi ile anlaşırsa biz yine Oktay hocaya bu senenin parasını verecek miyiz ? Yani Oktay hoca çift maaş mı alacak ?

Ufuk Sarıca Telekom için çok iyi olur,o iyi kadroya iyi koç gelmiş olur yoksa yine bol para harcayıp başarısız olacaklar,milano'nun Türkiye versiyonu olmazlar umarım.

Lige çıkan takımın hemen koçunu değiştirmesi bana çok çiğ bir davranış gibi geliyor. Parayı bulan adam önce arabasını sonra karısını değiştirir özdeyişindeki gibi:)
Koçları gayet başarılı bir şekilde çıkardı onları adama bir fırsat versinler.

Son düzenleme:
Beşiktaş Oktay Mahmudi ile anlaşırsa biz yine Oktay hocaya bu senenin parasını verecek miyiz ? Yani Oktay hoca çift maaş mı alacak ?
Çift maaş olmaz diye tahmin ediyorum. Hakedişlerini tabi ki alır ama yeni bir takımla anlaştığı için (anlaşırsa) ya anlaştığı tutarın üstünü bizden alır ya da hiç almaz diye tahmin ediyorum.

Çift maaş olmaz diye tahmin ediyorum. Hakedişlerini tabi ki alır ama yeni bir takımla anlaştığı için (anlaşırsa) ya anlaştığı tutarın üstünü bizden alır ya da hiç almaz diye tahmin ediyorum.

Geçen seneden kalan alacaklarını elbette alacak ona lafımız olamaz ama yeni bir takımla anlaşırsa hem bizden hem oradan alırsa o zaman sıkıntı çıkar.

Geçtiğimiz sezon Basketbol Süper Ligine veda eden ve bu sezon Türkiye Basketbol Liginde mücadele etmesi beklenen Uşak Sportif, bugün yaptığı resmi açıklamayla önümüzdeki sezon lige katılmayacağını ve A Takım faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Uşak Sportif mali sıkıntıları neden gösterdiği kararıyla birlikte altyapı faaliyetlerini devam ettireceğini ve ileriki yıllarda altyapısından çıkaracağı genç oyuncularla birlikte kısa zamanda geri döneceklerine dair bir açıklama yayınladı.

Uşak ekibi, her yıl dışarıdan oyuncu alarak kurulan kadroların sürdürebilir olmadığının da altını çizdi.

O halde Basketbol 1. liginde yari final mucadelesinde elenen 2 takimdan birine super lig yolu gozuktu. Bunlardan birisi Bursaspor digeri Selcuklu belediye. 3. bir ihtimal ise Trabzonun maclarinin bay gecilip devam edilmesi. Bakalim zaman ne gosterecek.

Beşiktaş'ın gündemindeki ve almaya da epey yaklaştığı Dominique Sutton, BC Rytas Vilnius ile sözleşme imzaladı...

(via@NeoRock06)

Daha dün arkadaÅŸlarımla Songaila ve Lakovic'in muhabbetini yapmıştım. Merak etme Galatasaray Basketbol'unda geçmiÅŸim epey vardır. Savovic 50,000 dolara geldi Galatasaray'a ve ne alakaları var çözemedim biri 5 biri 4 numara. Songaila da 500 bin almıştı G.Saray'dan. Galatasaray tarihinin en kötü 5 transferinden biridir kendisi. Atacaksanız biraz bilmeyenlere karşı atmanızı tavsiye ederim. Benim bu konulardaki bilgim epey iyidir :)

Bizde kaynaksız iş olmaz, https://twitter.com/caglartorun/status/90744605867380736

Ben sana alakasını anlatayım, Oktay Hoca Songolia gönderilirken bir türlü bizimle aynı kafada olamadı dedi (sezon başlamıştı) onun arkasından yapılan transferde Savovic ti. İkisinin mevki farkı beni ilgilendirmez. Kendince kaynak göstererek haklı olmaya çalışmışsın her zaman ki gibi.
Sonuç olarak Oktay hoca Songoliayı gönderdi peşinden Savovici aldı. Demek ki onun yerine onu getirmiş değil mi ?

Senin bu tavırların, kendini Popovich başkalarını basketbol fukarası zannetmen, atıyorum Tantunispor transfer yapsa yeni zelanda amatör liginden 12bin euro ya aldılar gibi komik sallamalara başkasının inanıyor olduğunu düşünmen (burda demek istediğim her zaman net bir rakam verebiliyorsun ) kaynaklarına hayranım :)

Son olarak bu başlığın ilk sayfalarında tartışma çıkmış E.Ataman la ilgili sende gitti artık unutun, sürekli aynı konu açılmasın yazmışsın buna sonuna kadar OK im. Ama aynı Furkan Dillice 18.sayfada lafı bile geçmemesine rağmen Ergin Atamana giydirmişsin, sonra sana cevap gelmiş, sen ona her zaman ki ukala tavrınla cevap vermişsin ve konu uzamış.
Peki senin derdin neydi konuyu tekrar hortlattın ?

Hala Mensah-Bonsu borcu ödenmemiş bu E.Atamnın suçu mu? Sene ortası har vurup harman savuruyormuş vurdurmasaydı o zaman yönetim, böyle saçmalık mı olur?

Senin yüzünden forumu bırakmıştım, yaklaşık 1 yıl belkide fazla oldu ilk kez bugün girdim bu başlığı incelerken karşıma yine tüm sevimsizliğin, insanları küçük gören yazılarınla sen çıktın. Burda ki herkesten özür diliyorum bu da son girişim bu foruma, tek umudum bir gün Galatasaray ın senin gibi kişilerden uzaklaşması..

Senin yüzünden forumu bırakmıştım, yaklaşık 1 yıl belkide fazla oldu ilk kez bugün girdim bu başlığı incelerken karşıma yine tüm sevimsizliğin, insanları küçük gören yazılarınla sen çıktın. Burda ki herkesten özür diliyorum bu da son girişim bu foruma, tek umudum bir gün Galatasaray ın senin gibi kişilerden uzaklaşması..

Hocam oyle bir yazmissin ki gorende 30 senelik kan davalisiniz sanacak :) Aslolan Galatasaray ise bu tur seyler anlamsiz bence. Hadi opusunde barisin ricam olsun *big hug*

Ben sana alakasını anlatayım, Oktay Hoca Songolia gönderilirken bir türlü bizimle aynı kafada olamadı dedi (sezon başlamıştı) onun arkasından yapılan transferde Savovic ti. İkisinin mevki farkı beni ilgilendirmez. Kendince kaynak göstererek haklı olmaya çalışmışsın her zaman ki gibi.
Sonuç olarak Oktay hoca Songoliayı gönderdi peşinden Savovici aldı. Demek ki onun yerine onu getirmiş değil mi ?

Senin bu tavırların, kendini Popovich başkalarını basketbol fukarası zannetmen, atıyorum Tantunispor transfer yapsa yeni zelanda amatör liginden 12bin euro ya aldılar gibi komik sallamalara başkasının inanıyor olduğunu düşünmen (burda demek istediğim her zaman net bir rakam verebiliyorsun ) kaynaklarına hayranım :)

Son olarak bu başlığın ilk sayfalarında tartışma çıkmış E.Ataman la ilgili sende gitti artık unutun, sürekli aynı konu açılmasın yazmışsın buna sonuna kadar OK im. Ama aynı Furkan Dillice 18.sayfada lafı bile geçmemesine rağmen Ergin Atamana giydirmişsin, sonra sana cevap gelmiş, sen ona her zaman ki ukala tavrınla cevap vermişsin ve konu uzamış.
Peki senin derdin neydi konuyu tekrar hortlattın ?

Hala Mensah-Bonsu borcu ödenmemiş bu E.Atamnın suçu mu? Sene ortası har vurup harman savuruyormuş vurdurmasaydı o zaman yönetim, böyle saçmalık mı olur?

Kimseyi küçük gördüğüm yok. Öyle bi amacım da yok. Nefret dolu hayatınızda başarılar dilerim. Ben bildiğim şeyi söylüyorum yanlışım olduğunu düşünen bilen varsa düzeltir. Kendince kaynak dediğiniz Oktay Mahmuti, o zamanlar da bu forumda üyeydim ve 500 bin rakamını hatırlıyorum. Ataman döneminde gelen her oyuncunun fiyatı aşağı yukarı biliniyordu. Songaila da yüksek rakamlardan biri olduğu için o dönemde tartışıldı. Mevkisi beni ilgilendirmez diye bir şey yok. Songaila da hatalıydı, savovic de hatalıydı neticede play offtan elendik ve Oktay Hoca gönderildi kimse bunun burda aksini iddia etmiyor. Siz beğenmiyorsunuz diye doğru bildiğim şeyi de söylemeyecek değilim. O efes deplasmanından sonra songaila hoca istese bile bu takımda kalamazdı zaten. Elinizde iki tane pivot var 4 numaranız takımdan ayrılmış evet Dorsey o zaman 25 bin dolar aylık paraya oynadı laborale gittiğinde eğer yaz döneminde önerilmişse bu hocanın insiyatifidir tartışılır ama ihtiyaç olmayan bir noktada Dorsey’i alıp almamayı neden tartışalım açıkçası onu da anlayamadım.

Son düzenleme:
Yeni sezona 4 yabancı oyuncu ile girmeye hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, yerli rotasyonuna bir takviye daha yapmaya hazırlanıyor. Edindiğimiz bilgiye göre İstanbul ekibi, tecrübeli guard Berent Kavaklıoğlu ile büyük ölçüde anlaşma sağladı.

TED Ankara Kolejliler ve Uşak Sportif formaları ile hem Basketbol Süper Ligi'nde hem de Avrupa kupalarında mücadele eden 32 yaşındaki ve 1.88 boyundaki Kavaklıoğlu, Süper Lig kariyerinde ayrıca Kepez Belediyespor ve Erdemirspor formaları da giymişti.

Geçtiğimiz sezon TBL ekibi Ankara DSİ'nin kadrosunda yer alan tecrübeli oyuncu, yeşil-beyazlı formayla ligde çıktığı 33 maçta ortalama 33 dakika parkede kalarak; 9.1 sayı, 2.8 ribaund ve 6.4 asist ortalamaları ile görev yapmıştı.

------------------------------------------

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Büyükçekmece’den yapılan resmi açıklamada Arda Erdoğan ve Cengizhan İvedi’nin transfer edildiği duyuruldu.

17 Eylül 1999 doğumlu, 1.89 boyunda ve 1 numaralı pozisyonda görev yapan Arda Erdoğan, geçen sezon Anadolu Efes formasıyla Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 8 maçta süre aldı.

1 Haziran 1999 doğumlu, 1.98 boyunda ve 3 numaralı pozisyonda görev yapan Cengizhan İvedi ise daha önce Anadolu Efes ve Fenerbahçe’de oynadı.

Büyükçekmece daha önce Kenny Hayes, Osiris Eldridge, Devin Williams, Berkay Candan, Matt Tiby, Yiğit Can Vardal ve Malcolm Armstead’i transfer etmişti.
Armstead, Arda
Hayes, Oğulcan
Eldridge, Yiğit Can , Cengizhan
Matt Tiby, Berkay
Devin Williams, Deniz

1, 2 ve 3 numarada ki yabancilari tanıyoruz.
4 ve 5 numarada bakalım nasıl katkı alacaklar yeni yabancılarından?
Oğulcan, Berkay ve Deniz'i ben bizim yerli kadrosunda isterdim açıkçası.

Son düzenleme:

Anadolu Efes logosunu değiştirdi.

— Kulüp logoyu şöyle tanımlıyor: “Adanmışlığa, gelişmeye ve hiçbir zaman pes etmemeye vurgu yapan mavi ok ile zaferleri, liderliği, etik kuralları, altyapı eğitim sistemini ve tutkuyu simgeleyen meşalenin birleşiminden doğan “Alev Alan Yıldız”