2018-2019 Galatasaray Erkek Voleybol Takımı

Her branşta olduğu gibi burada da elimizde şampiyonluk fırsatı bile gelmişken almadık 3.yabancıyı, ortaya da lazım iyi bir yabancı ama sağlam bir başka smaçörle final oynardık rahatça. Ligin kalitesi çok düştü, Halkbank'ın hem kupa finalini, hem ligdeki ilk maçını izledim, ligin favorisi gene onlar olmasına rağmen mecburen yerli pasör oynattılar maç içi ve o pasör cidden bildiğimiz vasat bir pasör. Şu an ligdeki takımlara bakınca Venno geçen seneki performansını da düşününce ligin en iyi çapraz oyuncusu, pasör olarak da ligin en iyi pasörüne sahibiz, bundan iyi fırsat olamaz ama değerlendiremiyoruz, çok yazık.

Her branşta olduğu gibi burada da elimizde şampiyonluk fırsatı bile gelmişken almadık 3.yabancıyı, ortaya da lazım iyi bir yabancı ama sağlam bir başka smaçörle final oynardık rahatça. Ligin kalitesi çok düştü, Halkbank'ın hem kupa finalini, hem ligdeki ilk maçını izledim, ligin favorisi gene onlar olmasına rağmen mecburen yerli pasör oynattılar maç içi ve o pasör cidden bildiğimiz vasat bir pasör. Şu an ligdeki takımlara bakınca Venno geçen seneki performansını da düşününce ligin en iyi çapraz oyuncusu, pasör olarak da ligin en iyi pasörüne sahibiz, bundan iyi fırsat olamaz ama değerlendiremiyoruz, çok yazık.

Diğer söylediklerinize katılıyorum ama Selçuk bence ligin en iyi pasörü değil. Özellikle son 2 senedir bariz bir düşüşte. Geçen sezon Fb bu kadar başarısız olduysa en büyük sebebi bence pasör Selçuk'tu.

Diğer söylediklerinize katılıyorum ama Selçuk bence ligin en iyi pasörü değil. Özellikle son 2 senedir bariz bir düşüşte. Geçen sezon Fb bu kadar başarısız olduysa en büyük sebebi bence pasör Selçuk'tu.

Kim peki en iyisi? Ligdeki yerliler arasında net en iyisi, he yabancıları da katarsak işin içine Ziraat'in pasörü Jovovic diğerlerinden ön planda ama sırf o var diye smaçör olarak seneler önce bizde oynayan, beğenmediğimiz ve bu seviyeler için yetersiz olan Fırat Ezel Filiz oynuyor ilk 6'da, biraz da ondan dedim en iyisi diye. Özellikle sakın Ulaş demeyin gülerim yani rezalet durumda.

Kim peki en iyisi? Ligdeki yerliler arasında net en iyisi, he yabancıları da katarsak işin içine Ziraat'in pasörü Jovovic diğerlerinden ön planda ama sırf o var diye smaçör olarak seneler önce bizde oynayan, beğenmediğimiz ve bu seviyeler için yetersiz olan Fırat Ezel Filiz oynuyor ilk 6'da, biraz da ondan dedim en iyisi diye. Özellikle sakın Ulaş demeyin gülerim yani rezalet durumda.

Açıkçası bu sezon takımların kadrolarına göz atamadım hangi takımda kim var diye. Ama 2 sezondur oldukça kötü olan Selçuk ligin en iyisiyse o lig bitmiş demektir.

Yasin takımlarda kim var bilmiyorsun Selçuk'a kötü pasör diyorsun. Yerli olarak Aslan Ekşi'den sonra en iyi pasör şu anda kendisi, son İnegöl maçında da sakat oynadı son iki sezon da kötü falan değildi.

Kalitesine kötü demedim 2 sezondur formsuz dedim. Geçen sezon Hüseyin kaptan o yaşına rağmen pasörlük dersi verdi çeyrek final maçlarında.

Todorov gibi bir adamı kullanamayan Hüseyin mi pasörlük dersi verdi? Kötü dediğin Selçuk'lu Fener iki sene önce ligi lider bitirdi, geçen sene de üçüncü. Her şeyi biliyor gibi görünmek zorunda değilsin komik duruma düşüyorsun. Benden sana tavsiye.

Takımın şampiyon olmak gibi hedefi yok belki ama Nedim Özbey'in olduğu yerde mücadele etmeyen oyuncu olmaz. Buda bizim umulanın ötesinde başarı sağlama olasılığımızı artırıyor. Takımımızın yolu açık olsun.

Filenin Aslanları, Kanadalı Milli Oyuncu Justin William Duff ile anlaşma sağladı. 2009 yılında Kanada Milli Formasını ilk kez giyen Duff, 18 Ekim Perşembe günü sağlık kontrolünden geçtikten sonra imzayı atacak.

2.00 boy, 104 kiloya sahip orta oyuncu, geçen sezon Polonya temsilcisi Stocznia Szczecin’in formasını giymişti. Daha önce ligimizde de oynayan milli orta oyuncu, 2011-2012 ve 2012-2013 yıllarını Arkasspor’da geçirmişti. İzmir temsilcisindeki ilk yılında 2011-2012 CEV Şampiyonlar Ligi’nde Final Four’a ulaşan takımın önemli parçalarından biri olan Justin William Duff, 2012-2013 TVF Voleybol Sezonu’nda şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Filenin Aslanları, 2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi’ndeki ikinci maçında Jeopark Kula Belediye’ye konuk oldu. Kula Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Manisa temsilcisini 3-2’lik skorla geçen takımımız ligdeki ikinci maçından da galip ayrıldı.

Birinci setin karşılıklı sayılarla geçen ilk bölümünü önde bitiren Filenin Aslanları oldu. 12-11 önde girdiği teknik moladan sonra 13-17 geri düşen takımımız setin sonuna doğru ağırlığını koydu ve ilk seti 25-21 kazanmayı başardı.
Filenin Aslanları, birinci setin sonuna doğru yakaladığı rüzgarı ikinci sete de taşıdı. 5-1’le girdiği setin teknik molasını 12-5 önde kapatan takımımız, seti 25-19‘luk skorla kazandı.
Üçüncü sete hızlı başlayan ekip ev sahibi Jeopark Kula Belediye oldu. İlk bölümde 7-3’lük skoru yakalayan Manisa temsilcisi teknik molaya 12-11 önde girdi. Teknik molanın ardından oyunun kontrolünü bırakmayan ev sahibi ekip üçüncü seti 25-23’lük skorla üstün tamamladı.
Ev sahibi ekip dördüncü sete de etkili başladı. Jeopark Kula Belediye, teknik molaya 12-3 önde girdi. Takımımızın, son bölümünde 23-23’lük eşitlik yakaladığı seti, Manisa temsilcisi 27-25 önde bitirerek maçı final setine taşıdı.
Final setinde saha değişimine 8-6’lık skorla önde giren taraf Jeopark Kula Belediye oldu. Ancak, takımımız oldukça çekişmeli geçen son bölümü iyi oynadı ve final setini 19-17’lik skorla kazanarak Manisa deplasmanından 3-2’lik galibiyetle ayrıldı.
Filenin Aslanları, Efeler Ligi’nin 3. hafta karşılaşması için 27 Ekim Cumartesi günü, Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin diğer bir namağlup ekibi Halkbank’ı ağırlayacak.

Galatasaray Erkek Voleybol Takımımız, 2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi’ndeki üçüncü maçında Halkbank’ı konuk edecek.

27 Ekim 2018 Cumartesi günü İstanbul Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanacak Galatasaray - Halkbank mücadelesi saat 14.00’te başlayacak.

Yahu koskoca İstanbul'da ligin son şampiyonuyla oynuyoruz. Tribünde 50-60 kişi var, ki onların da çoğu muhtemelen sporcu yakını. İzmir'de veya Ankara'da olsa o tribünler böyle boş olmazdı. Sonra da yönetim neden sahip çıkmıyor diyoruz, önce biz taraftar olarak sahip çıkalım takımlarımıza.

2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi’nde, Halkbank’ı 3-1’le geçtiğimiz karşılaşma sonrasında Başantrenörümüz Nedim Özbey, oyuncularımız Can Ayvazoğlu, Onurcan Çakır, Selçuk Keskin, Melih Sıratça, Yasin Aydın, Yönetim Kurulu üyemiz Okan Böke, Voleybol Şubesi Genel Menajerimiz Mehmet Berent Bayrakçı değerlendirmelerini Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye aktardı.

Başantrenörümüz Nedim Özbey’in karşılaşma hakkındaki görüşleri şu şekildeydi:

“İyi başladık. Bütün hafta boyunca iyi hazırlandık. Bu şekilde sonuçlanmasını düşünüyorduk. Benim en iyi oyuncularımdan Roland Gergye sakat, iğnelerle kenarda oturuyor. Ama çocuklar çok iyi mücadele etti. Geçen sene elimizden kaçırmıştık, bu sene kaçırmadık. Bundan sonra ne yapacağımızı göreceğiz. Camiamıza hayırlı olsun.”

Takım kaptanımız Selçuk Keskin maç hakkında şunları söyledi:

“Halkbank’ın ne kadar güçlü bir ekip olduğunu herkes biliyor. Çok iyi, diri duran bir Galatasaray vardı sahada. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Kazanmayı çok istedik. İnandığınız zaman çok şeyi başarabiliyorsunuz. Bizim için puan almak bile çok önemliydi. Üç puan aldığımız için çok mutluyuz. Lig her geçen gün ısınıyor. Daha güzel oynanacak maçların zamanı geliyor. Tabii ki bütün takımların alışma dönemleri, sakatlıkları, belirli tempoları var. Hem teknik heyetimiz hem oyuncular taktiği çok iyi yerine getirdik. Maçtan önce çalıştığımız her şeyi maçta uyguladık. Rakibimizin uyguladığı farklı varyasyonlara da iyi önlemler aldık. İnşallah devamı gelecek, güzel bir galibiyet oldu. Haftaya Maliye Piyango maçı için Ankara’ya gidiyoruz. Onlar da iyi oynayan bir ekip. Galibiyetlerimizi devam ettirmek istiyoruz. Bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizi yalnız bırakmamaya devam etsinler. Biz de onlara güzel bir voleybol izletmeye devam edeceğiz umarım.”

Liberomuz Can Ayvazoğlu’nun açıklamaları şöyleydi:

“Çok mutluyuz, 3’te 3’le başladık. Gün geçtikçe daha iyi oynayarak bütün maçları kazanmak istiyoruz. Bu büyük camiamıza neden bir kupa hediye etmeyelim? Bunun için çalışıp savaşıyoruz. Haftaya Maliye Piyango ile zor bir deplasman maçı oynayacağız. Onu da kazanmak istiyoruz.”

Karşılaşmayı 11 sayıyla tamamlayan Melih Sıratça şöyle konuştu:

“Takım arkadaşlarımı ve karşı takımı tebrik ediyorum. Çok iyi bir mücadele oldu. Kağıt üzerinde Halkbank daha iyi bir takım olsa bile bugün yüreğimizle oynadık, elimizden gelenin fazlasını yaptık. Her bir oyuncu iki katını oynadı. Bunun sayesinde galibiyet geldi ve ligde 3’te 3 yapmış olduk. Bu galibiyeti Galatasaray taraftarına armağan ediyoruz. Gelip destekleri için teşekkürler.”

13 sayıyla takımımızda en çok skor üreten ikinci oyuncu olan Yasin Aydın’ın ifadeleri ise şu şekildeydi:

“Son şampiyonla oynadık. Zorlu bir maçtı bizim için. Onların eksikliklerini iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Herkes elinden gelenin fazlasını oynadı. Bu galibiyet çok güzel oldu, bütün takımı tebrik ediyorum. Herkesin eline, emeğine sağlık. Çok güzel maçtı.”

Karşılaşmada forma giyen bir diğer liberomuz Onurcan Çakır şunları ifade etti:

“Geçen senenin lig şampiyonu ve bu senenin Türkiye Kupası şampiyonunu yendik. Daha önce de iyi hazırlandığımızı söylemiştim. Her şey güzel gidiyor, umarım böyle devam eder. Çok iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Bundan sonra daha güzel galibiyetler bizi bekliyor”

Karşılaşmayı takip eden yöneticimiz Okan Böke’nin açıklamaları ise şu şekildeydi:

“Söylenmesi gerekenleri çocuklar sahada söyledi. Çok mutluyum, bu galibiyet ilaç gibi geldi. Son iki sezonun şampiyonunu ezerek yendik. İnşallah devamı da gelecek. Hep beraber çok daha iyi olacağız. Bu takım, burada daha fazla seyirciyi hak ediyor.”

Voleybol Şubesi Genel Menajeri Mehmet Berent Bayrakçı görüşlerini şöyle aktardı:

“Müthiş bir galibiyet. Erkek ligi, bu sene çok zor bir lig. 3-2’lik çok maç oynanacağına inanıyorum. Her takımın her takımı yenebileceği bir lig. Bugün bunu çok iyi bir şekilde gösterdik. Hak ederek, müthiş oynayarak şahane bir galibiyet aldık.”

Dün Piyango maçına gittim. Gerçekten sonuna kadar mücadele eden bir takım kurulmuş. Özellikle Venno tek başına takım resmen. Takımı sırtlayıp götürüyor şu ana kadar. Şampiyon olur muyuz olmaz mıyız orası ayrı tartışma. Ama düşük bütçelerle iyi takımların da kurulabileceğini gösteriyoruz şu ana kadar. İnşallah Venno'nun skor yükünü azaltacak bir hücumcu daha alarak ligde iddialı bir konuma geliriz. Hatta erkek ve kadın basketbola bu sezon yapılacak transferlerin askıya alınıp erkek voleyboluna bütçe verilmesi lazım. O sene bu sene olabilir. Çünkü banka takımları vs bu sene piyasada yoklar. Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz, sezona bu kadar iyi başlamışken.