2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı

Yunan forvetin boş ve çöp olduğunu zaten Alanya maçın 45 dakikasında ima etmiştim. Adam ayakta duramıyor.
Diagne desem zaten o da maalesef kazık!

Forvetsiz oynuyoruz.

Donk sağlıklı iken Ndiaye onun bölgesinde oynatıyor ve Selçuk ikinci seçenekse Terim'e yazıklar olsun!

Bu adam hatalarından ders çıkartmıyor. Donk'u forvet diye aldı, şaka gibi...

Yani şu olanları sallıyorum adı Thomas olan bi teknik direktör yapsa ana avrat küfürler 10 kere şutlanmıştı kulüpten. En kolay gruptan çıkamamak, UEFA’dan elenmek, lig sonuncusuna gol dahi atamamak..

Vallahi billahi son dakikalarda gol atacağımızı biliyordum. Ama Mitroğlu'nun atması süper oldu. Kötü oynadığı bir maçta kritik bir gole imza atması ona moral bakımından da iyi gelecektir.

İkinci yarı resmen tek kale oynadığımız maçta puan kaybetsek aşırı üzülürdüm. Yarış henüz bitmedi! Biz bitti demeden bitmez!

Gittik geldik resmen şampiyonluk konusunda. Yunanın atmasına ayrıca sevindim, balotelli olsa atamazdı o golü. Akıllı bir vuruş yaptı. Ayrıca donk dururken emrenin falan ilk onbirde yeri yok bu takımda. Orta üçlü belhanda-ndiaye-donk olmalı. Fernando, emre ve selçuk alternatifler olmalı. Bu kadar net bu olay. Hala yarıştayız hala şansımız var. Hayırlısı ile olur.

Yani şu olanları sallıyorum adı Thomas olan bi teknik direktör yapsa ana avrat küfürler 10 kere şutlanmıştı kulüpten. En kolay gruptan çıkamamak, UEFA’dan elenmek, lig sonuncusuna gol dahi atamamak..

Şunu da biraz totem olsun diye maç bitmeden bıraktım buraya. Ama düşüncelerimin arkasındayım.
Ayrıca bu sezon 11-12-13 sezonlarını hatırlatıyor. Rierası Baros’u Ujfalusi’si son anda çıkar atar bi maçı kurtarırdı. Hem Başakşehir çıldırdı hem şikeciler, moral bozan galibiyet. Güzel oldu.

Donk gole zerre tepki vermemiş, şaşırtıcı ancak çok soğuk kanlı bir adam. Bu adamı 11'de oynatmayıp, hala fantazi peşinde koşan hoca hata yapıyor.

Yunan forvet çok beceriksiz bir maç çıkardı ancak 95. dakika attığı gol usta ve maharet işiydi. Diagne'den daha aktif ve pozisyonlar içinde olduğu açık.

çok çok kötü bir oyundan sonra bu gol piyango gibi oldu. Portekiz uzak ve yorucu deplasmandı 3 gün önce ama bundan sonra böyle kötü oynama lüksümüz yok.

Bu tür galibiyetler şampiyonluk alametidir. İlla farklı skor olması gerekmez. Fb'nin en son şampiyon olduğu yılda en az 4-5 maçı son dakikada kazanmışlardı. Bu istektir, hırstır. Yani bal falan değil. Bal nasıl olur biliyor musunuz? Arena'da tek kale oynadığımız maçta Fb'nin Josef'in son dakikada attığı golle yenmesiyle olur. Biz bu maçta çok mu iyi oynadık? Hayır. Ama galibiyeti isteyen tek takımdık. Akhisar buraya 1 puan için gelmiş, 2. yarı kalemize gelemediler, sürekli yattılar. İlahi adalet kuralı da işledi.

Bu gol öyle bi gol oldu ki yarın ki derbiyi bile gerdi. Fenerliler de iki hafta sonra Başakşehir’e yatma hesabında. Bu sezon şampiyon olursak gerçekten inanılmaz hikayesi olan şampiyonluk olacak.

Bence takım kötü oynamadı; rakibin tüm oyuncuları ile kalecilik yapmasından ötürü pozisyon üretemedik ancak buna rağmen 2 direkten çıkan gol pozisyonu ve dışarı giden kafa vuruşları ve kalecinin çıkardığı iki üç tane net pozisyonlarımız var.

Kötü iş çıkartan hocadır!
Orta sahada Ndiaye var ama kulübede Donk ve Selçuk'u tutuyor. Selçuk'u zaten oynat diyen yok da, Donk'u kesmek de nedir; bu adam Trabzon ve Kasımpaşa maçlarının en iyilerinden, acaba sakat mı dedim ama 85'de aldı.

Bizim, şu Benfica hocası gibi adamımız keşke olsaydı. Adam bize 180 dk top yaptırmadı; yana ya da kendi yarı sahanda bile baskı yedin çünkü adam seni 2 ay boyunca analiz etmiş. "Rakibe istediğimiz oyunu oynattık" sözü, aynı emperyalist terör devletlerinin islâm coğrafyasındaki hakikat itirafı gibiydi; biz Benfica hocasının istediği şablonda elendik!

Terim'in bence büyük başarıları, kupaları ve hocalığı olmasına rağmen yukarıdaki işleri yapabilecek bir teknik adam lazım diye düşünüyorum.

Lig sonuncusu takıma 95'te gol atabildik. Rodriguez gittikten sonra Onyekuru'nun performansı kesinlikle artar tasavvurundaydım ancak birkaç maç sonra düşüşe geçti. Belhanda TT oyuncusu olduğunu çok belli ediyor, Feguli iyi ama yanlız ve en mühimi bu adamlar genel olarak Avrupa için yetersizler!

Terim'i çok seven birisi değilim ama dün çıkardığı 11'de bir yanlış görmedim. Badou'yu 6'da denemesini de uzun zamandır istiyordum. Bence vasat kaldı ama en azından denemiş olduk.Keza Trabzon maçının en kötülerinden biri Donk'tu. Emre Akbaba gelsin de şu Belhanda'yı kessin diye düşünenler dün Emre'nin ne durumda olduğunu da görmüştür diye tahmin ediyorum.

Dün de kötü olduğumuzu düşünmüyorum zemin ve onyekuru sebebiyle topu çok fazla geveledik takım. Takımımız genel olarak Avrupa için yetersiz.

Sahaya elindeki en iyi 11'i çıkartmak maç kazanmak için gerekli bir neden midir?

Benfica Istanbul'a en iyi iki oyuncusunu getirmeden rahatça yendi bizi.

Teknik, taktik, taktik disiplini. Bunlar hiç bir zaman Fatih Terim'de olmayacak işler.

Yardimcilara bak Hasan Şaş ve Ümit Davala.

Bizim avrupada hayallerimiz var değil mi? Boş hayaller.

Dün Mariano'ya kırmızı çıksaydı görürdüm ben bu hocamci tayfayi ama niye şaşırıyoruz ki.

Fatih Terim'in teknik direktör olduğu ülkede hükümet bu olur. Değil mi hulooog.

23 Hafta oldu takim top oynayacak diye bekliyoruz.

Bu maçta kötü oynadık diyenlerle acaba aynı maçı mı izledik anlamadım. Daha ne yapmamız lazımdı ? Havadan, yerden, kanatlardan, ortadan, uzaktan, yakından herşeyi herşeyi denedik. Direklerden döndük, kaleci devleşti gol son saniye geldi ancak. Boğduk rakibi resmen.
Yunanın mutlaka birinci forveti olması lazım bu takımın. Adamın diğer kasımpaşadan alınandan hiçbir eksiği yok. Tecrübe, oyun zekası, bitiricilik her yönden üstün. Belki diagne daha hareketli olabilir onda da çok fark olduğunu sanmıyorum.
Yalnız bu sosyal medya taraftarının takıma verdiği zarara bakar mısınız. Emre emre diye tutturdular bi dünya para verildi alındı, katkı sıfır. Sonra diagne diye tutturdular bi dünya para daha verildi durum olumsuz. 15 milyon euro çöpe gitti. Yöneticinin asla taraftarı dinlememesi lazım, taraftarı dinleyeceksen senin ne işin var orda.

Sahaya elindeki en iyi 11'i çıkartmak maç kazanmak için gerekli bir neden midir?

Benfica Istanbul'a en iyi iki oyuncusunu getirmeden rahatça yendi bizi.

Teknik, taktik, taktik disiplini. Bunlar hiç bir zaman Fatih Terim'de olmayacak işler.

Yardimcilara bak Hasan Şaş ve Ümit Davala.

Bizim avrupada hayallerimiz var değil mi? Boş hayaller.

Dün Mariano'ya kırmızı çıksaydı görürdüm ben bu hocamci tayfayi ama niye şaşırıyoruz ki.

Fatih Terim'in teknik direktör olduğu ülkede hükümet bu olur. Değil mi hulooog.

23 Hafta oldu takim top oynayacak diye bekliyoruz.

İlk sarı kartın sarı kartla alakası yok. Bazen fazla abartmamak gerekir bazı şeyleri.

Bu hafta Rize’nin feneri yenmesi ya da en kötü berabere kalması lazım ki sonraki hafta fener Başakşehir’le ölüm kalım maçları periyodunu açsın. Bizim de Erzurum deplasmanından kayıpsız dönmemiz gerek tabi önce. Bu sezon olabilecek en muhteşem senaryo Lefter sezonunda bizim şampiyon, Fener’in küme düşmesi.