2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı

Nasıl var a gitmedi ? Beş dakika var inceledi ve penaltı dedi. Var kesin penaltı dedi ki hakem kendi pozisyonu izlemeye gerek görmedi. Benim demek istediğim hiç böyle dalmasına gerek yoktu tertemiz falan değil pozisyon. Kayarak geliyor serdar, yani daha gelişi penaltı zaten. Penaltı yapabilirim ben diye bağırıyor. Sakin olmamız lazım olağanüstü günler geçiriyoruz bi de böyle gereksiz hareketlerle puanlar kaybediyoruz.

VAR'a gitmek demek gidip pozisyonu izlemek demek. VAR hakemi de Halis :) Gelişi penaltı, penaltı yapabilirim falan bunlar bence doğru yorumlar değil abi dediğim gibi tertemiz çekti aldı. Ben de stoperin genelde ayakta kalmasından yanayım ama şurda hakemlerin niyetlerini gördükten sonra penaltıymış, puanmış bunlar sonra konuşulması gereken şeyler.

Furkancım var heyeti incelemedi mi pozisyonu ? Hakem beş dakika neyi bekledi sahada ? Var heyeti belli ki senin izlemene gerek yok pozisyon penaltı dedi hakem de kendi izlemedi. Bu var a gitmek işte zaten. Hakemin direkt kendi izlemesi demek değil var.
Pozisyon da penaltı abicim yine söylüyorum hiç tertemiz falan müdahale yok kendimizi kandırmayalım adama topa karışık giriyor serdar efendi. Yani biraz sakin düşünelim şu serdar ın hiç savunulacak bi yanı yok, kaçıncı hatası bu artık.

Benim yazmak için geldiğimi Hakan bey yazmış.
Arkadaşlar TFF’nin, hakemlerin şerefsizliği konusunda zaten hemfikiriz. Ancak benim de her maç dikkat ettiğim bir husus var. Bu Ozan Kabak olsun bilmem kim olsun bu adamlara ceza sahası içindeki adama uçarak, kayarak, atlayarak, zıplayarak, bodoslama dalarak girilmeyeceğini öğretecek 1 kişi yok mu kulüpte ? Bu şerefsizler zaten doğramaya yer arıyor ceza sahasında önünü kapatma fırsatı varken niye her maç paldır küldür rakip futbolcuya girilir ben de anlam veremiyorum. Yani ben bizim defans oyuncusunun gelişinden bile anlıyorum faul çıkacak korkusuyla.

Arkadaslar tarafsizlik konusunda bayragi kimseye vermem merak etmeyin. Bu pozisyon pe nal ti felan degildi. Tertemiz topa mudahale yapti Serdar. Yaziktir gunahtir. Bi de VAR'a gitti kor oglu korler :mad: ona ragmen degismedi :mad:

Avrupa da 100 hakeme pozisyonu izletin guler gecerler! Bu macta eyyamin krali dondu :mad:

Hakan Bey'e katılıyorum. Penaltı bence de penaltı değil pozisyon temiz. Hem müdahale olsa bile o dakikalarda çıkacak bir penaltı kararı çok ağır olur. Sonuçta yüzde yüzlük bir penaltı yok. Ancak Serdar'ın ben niye orada kaydığını çözemedim hala. Halbuki rakibin açısı dar. Oradan ancak pas verebilir ama sen gidip hakemlerin eline koz veriyorsun. Daha önce de bu tür pek çok kez penaltı yaptırdı. Artık böyle pozisyonlarda 2 kere düşünmesi lazım Galatasaray düşmanı federasyon ve hakemler varken.

Dediğim gibi pozisyon bence de temiz, penaltı kararı için çok ağır olur. Lakin Serdar'ın kaymasını aşırı hatalı buldum. Onun bu hatası 2 puana ve kırmızı görmesine sebep oldu.

Pozisyon zor bir pozisyon, ilk başta penaltı diye düşünmüştüm ama az önce tekrar izledim, değilmiş. Kırmızı sanırım sonrasındaki bir hareketten geldi, bu meslekten para kazanan birisi karar hatalı da olsa yapmaması gerekir bunları.
Yalnız malesef pu pozisyon bize olsa ve penaltı verilmese gene memnun olmaz şikayet ederiz.

Kusura bakmayın da şuna penaltı diyen ya futbol bilgisini gözden geçirsin ya da göz kontrolüne gitsin. Serdar tek ayakla giriyor, ayağı yerde, kaymaya başladığı ve bittiği andan itibaren tamamen topa dokunuyor. Kusura bakmayın bundan daha net bir müdahale bana kimse gösteremez. Serdar Aziz de sıfır kabahat var. Tek kusurlu federasyonun ve başka birilerinin maşası olsan Hüseyin Göçek. Gerçekten bu ligin kaderi baştan çizilmiş. Biz sadece kuklayız. Fatih Terim dışında da hakkımızı savunabilecek bir tane adam yok koca kulüpte. Yarım saat sonra açıklama yapacaklar. Yok laf bitmiştir artık yok içimiz yanıyor falan geçecekler artık o işleri. İcraat görelim icraat.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın da şuna penaltı değil diyen ya futbol bilgisini gözden geçirsin ya da göz kontrolüne gitsin. Serdar tek ayakla giriyor, ayağı yerde, kaymaya başladığı ve bittiği andan itibaren tamamen topa dokunuyor. Kusura bakmayın bundan daha net bir müdahale bana kimse gösteremez. Serdar Aziz de sıfır kabahat var. Tek kusurlu federasyonun ve başka birilerinin maşası olsan Hüseyin Göçek. Gerçekten bu ligin kaderi baştan çizilmiş. Biz sadece kuklayız. Fatih Terim dışında da hakkımızı savunabilecek bir tane adam yok koca kulüpte. Yarım saat sonra açıklama yapacaklar. Yok laf bitmiştir artık yok içimiz yanıyor falan geçecekler artık o işleri. İcraat görelim icraat.
Renktaş hem penaltı değil diyen cahildir demişsin hem de Serdar'ın hareketi temiz demişsin. Birinde tezatlık var.

Tamam düzeltmişsin sorun yok.

Son düzenleme:
Sezon başından beri yazıyorum Başakşehir net şampiyon yapılmak isteniyor. VAR'ın gelmesini en çok isteyen kimdi? Göksel Gümüşdağ. O kim? Başakşehir başkanı. Göksel Gümüşdağ aynı zamanda kim? Emine Erdoğan'ın abisinin damadı. Yani hükümet tarafından apaçık bir şekilde desteklenen bir takım. Hatırlayın geçen sezon da şampiyon yapılmak istendi. Hatta bizim maçta berabere bile kalsalar şampiyon olacaklardı.

3 sezondur Başakşehir şampiyonluğa oynuyor. Bu paraları nasıl sağlıyorlar? Adamların taraftarı yok ya. Adamların maçlarına belediye işçileri ek para alarak geliyor. Peki bu adamlar nasıl güçlendi nasıl şampiyonluğa oynuyor?

Digitürk neden Katarlılara satıldı? Katar ile Akp ve Başakşehir'in bağlantısı ne?

Başakşehir neden sürekli hakemler tarafından kollanıyor? Arda'nın cezası neden indirildi? Volkan Babacan ve diğer futbolcular gazetecileri dövdü neden sadece 1 maç aldı? Geçen sezon Tayyip Erdoğan neden bizim maç öncesinde Başakşehirli taraftarları stada davet etti? Bir cumhurbaşkanının tarafsız kalması gerekmez mi? Geçen sezon auttan çevrilen topla gol atıp maçı kazanmışlardı. Geçen Rize maçında Rize'nin penaltısı verilmedi. Daha bunlar bir çırpıda aklıma gelenler.

Türk futbolu hiç bu kadar kirlenmemişti. Siyaset resmen taraf tutuyor. Ve bu uğurda 113 yıllık, ülkenin tek devlet üstün hizmet madalyası alan kulübe karşı savaş açmış durumda.

Ali Dürüst denilen namert vazgeçmiş istifa kararından ve azılı Galatasaray düşmanı tüpçüye güvendiğini söylemiş.

Babanız Ünal Aysal! Hainleri tek tek ne de güzel ortaya çıkarmıştı zamanında.

Ünal Aysal , Felipe Melo, Drogba, Sneijder fersah fersah fazlaydı bu kirli düzene. Demirören ve tayfasına iyi ayarlar çakıp rezil etmişlerdi. Şimdi kimlere kaldık..

Bünyamin Gezer:"Rizespor'un Başakşehir maçında net penaltısını vermeyen Halil Umut Meler, hemen maç aldı. FB-Başakşehir maçında VAR'ın çalışmaması sonucu yardımcı hakem Serkan Çimen, golü kaçırdığı 5 haftadır maç alamıyor.Bu durum hakemlere en güzel mesajdır."

"Bugün mhk başkanı yusuf namoğlu ile konuştum. 'haydi var'dan çağırmadılar kardeşim, madem bu kadar yüksek itiraz var, git de bir kendin bak' diyor." Şansal Büyaka

TFF, hakemler, medya, siyaset, aklınıza ne gelirse Başakşehir'den yana. Fenerli, Beşiktaşlı arkadaşlarım var şampiyon olamayacaklarını biliyorlar, Başakşehir'i savunuyorlar sırf Galatasaray şampiyon olmasın diye. Kısaca Başakşehir'in şampiyonluğunu bir tek Galatasaraylılar istemiyor, bir tek Galatasaray engelleyebilir. TFF'nin yağdırdığı cezalar, talimatlı hakem kararları hep bunun kanıtı. Bu düzeni geçen sene yıktık, bu sene de yıkacağız. Fatih Hoca ve takıma sonuna kadar güveniyorum, şampiyon biz olacağız.

Adam çıkıp “Galatasarayıma en iyi hizmet için TFF’deki görevlerime devam edeceğim” diyor, TFF’den hiç bir yaptırım, ihraç yok. Bunlar bizi geçtim kendilerini bile düşünemeyecek kadar aptallar. Ülke baştan aşağı sirke döndü.. Olan bitene kimse dur demiyor.

Adam çıkıp “Galatasarayıma en iyi hizmet için TFF’deki görevlerime devam edeceğim” diyor, TFF’den hiç bir yaptırım, ihraç yok. Bunlar bizi geçtim kendilerini bile düşünemeyecek kadar aptallar. Ülke baştan aşağı sirke döndü.. Olan bitene kimse dur demiyor.

Adam Galatasaray için istifa etmedi ki Milli Takım sorumlusu ve takım kötü diye istifa etti ve bahanesi Galatasaray oldu.Ama ne zaman ki devletin en üst kademesinden uyarı gedi seni biz getirdik biz götürürüz diye istifayı geri aldı.Bu saatten en Ali Dürüst ne de Abdürrahim Albayrak Galatasaraylıyım diye gezmesin hatta Gümüşdağ,Albayrak ve Dürüst kulüple ilişiği kesilsin ihraç edilsinler.

Bünyamin Gezer:"Rizespor'un Başakşehir maçında net penaltısını vermeyen Halil Umut Meler, hemen maç aldı. FB-Başakşehir maçında VAR'ın çalışmaması sonucu yardımcı hakem Serkan Çimen, golü kaçırdığı 5 haftadır maç alamıyor.Bu durum hakemlere en güzel mesajdır."

"Bugün mhk başkanı yusuf namoğlu ile konuştum. 'haydi var'dan çağırmadılar kardeşim, madem bu kadar yüksek itiraz var, git de bir kendin bak' diyor." Şansal Büyaka

TFF, hakemler, medya, siyaset, aklınıza ne gelirse Başakşehir'den yana. Fenerli, Beşiktaşlı arkadaşlarım var şampiyon olamayacaklarını biliyorlar, Başakşehir'i savunuyorlar sırf Galatasaray şampiyon olmasın diye. Kısaca Başakşehir'in şampiyonluğunu bir tek Galatasaraylılar istemiyor, bir tek Galatasaray engelleyebilir. TFF'nin yağdırdığı cezalar, talimatlı hakem kararları hep bunun kanıtı. Bu düzeni geçen sene yıktık, bu sene de yıkacağız. Fatih Hoca ve takıma sonuna kadar güveniyorum, şampiyon biz olacağız.

Tam olarak doğru değil.
Ben Başakşehirin şampiyonluğunu istemiyorum. Başakşehir olacağına Galatasaray olsun..

“X takıma daha iyi hizmet için” cümlesinin geçtiği yerde o kurum o kişiyi anında ihraç etmiyorsa diye cümle kuracağım da kurum zaten kurum değil sirk.. Bakmayın bu yangını da taraftar yarattı. Yoksa bu vasıfsızların bi halt yapacağı yok. Derbi 2 Kasım’da oynandı Aralık ayına giricez milyonlarca taraftar anca ittire kaktıra yönetime 1-2 kelam ettirebildi..

Ümit Aktan, bir yazı yazmış. Oradan bir parça alıntılıyorum.

hakemlerini de koruyacaklar, kurullarını da. istifa filan beklemeyin.
esas hedefi en yukarıdan değil, servet yardımcı olarak belirlemelisiniz...
bakın fifa ve uefa’dan gelen şu mesaja:·
“la fédération turque de football (tff) agit contre le protocole du var et est en infraction vis à vis des règles. elle est aussi sous contrôle total des politiques. exigez un rapport détaillé pour sauver le “ beau jeu “ @theifab @fifacom @uefacom_fr”
var’ı alet ederek temiz oyunu kirlettiniz diyor ve bu gerekçeyle rapor istiyor futbolun dünyadaki patronları; gizlemeye ve hasırın altına atmaya çalıştıkları footballeaks belgelerinin ışığında...
var sisteminin bir amaç uğruna eğilip büküldüğü kanaatine varmışlar…
bu; burada bırakılmayacak büyük bir destektir ve topyekûn mücadele başlatılmalıdır.
benden söylemesi…
derin galatasaray ve beğenmediğiniz lise kültürünün yetiştirdiği çoook önemli adamlar harekete çoktan geçmiştir…
tff’nin ancak mektup yazabildiği fifa ve uefa baronlarıyla kahveler içilmeye başlanmıştır!

Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek arasında maç sırasında geçen 2 dakikalık konuşma, mutlak surette yayınlatılmalı. Burada bir pislik olmasa TFF hakemlerine ceza vermez.

TFF, şark kurnazı gibi 2 tane hakemin ipini ortalık yatışana pardon ikinci bir değerlendirmeye kadar çekmiş durumda. Bu 2 hırsız, 2 puanımıza mal oldu. Fakat Fener maçında taraflı bir yönetim sergileyip 2 puanımıza ve birçok oyuncumuzun ceza almasına sebep olan, VAR'ı kullanmayan Fırat Aydınus ve VAR başındaki hakemler unutuldu. En az Halis ve Hüseyin kadar suçlu bu hakemler de unutulmasın.

Bu kadarla yetinmeyip TFF ile sonuna kadar mücadele edilmeli. Gerekirse Milli Takım'a oyuncu dahil gönderilmemeli.