2018-2019 Galatasaray Kadın Voleybol Takımı

Bu sene ki takımı sevdim. Kadroya baktığımda keşke yabancı bir pasör alsaydık diye iç geçirmiyor değilim. Şu an için Çağla'nın Beşiktaş sezonunda ki gibi bir performans vermesini beklemekten başka şansımız yok.

Bakarsak milli takımın ufak bir kopyası gibiyiz. Köşe smaçörleri isim ve özellik olarak aynı. Libero olarak bir eksiğimiz yok. Pasör ve orta oyuncular ise seviyeyi belirliyor. İnşallah Çağla kariyer sezonunu oynar, Ajanaku'nun içinden de bir canavar çıkar.

Ligde de bu kadro ilk 4'ün dışına çıkmaz. Hatta sezon için durumlarına göre Fenerbahçe'yi geçerse şaşırmam.

Kaan,

Mesajını hayretler içerisinde okudum :) 2 Pasörün 1 etmez, orta oyuncular vasat, çapraz oyuncun vasat (yedeği de yok), yedek smaçörün yok, bu kadar yokluk içinde TAM 3 liberon var. Mükemmel kadro yapılanması :) Hepsinden önemlisi takımın antrenör Ataman Güneyligil.

Bu takımda ne gördün de Smantha Bricio'lu, Melissa Vargas'lı, Eda Erdem'li Fenerbahçe'yi geçeceğini düşündün çok merak ettim :)

İlk 4 içinde kalırsak oldukça başarılı sayarım.

Kadın Voleybol takımımızın yeni sezon kadrosu:

Pasör : Çağla Akın - Nursevil Aydınlar

Pasör Çaprazı : Meryem Boz

Smaçör : Hande Baladın - Charlotte Leys - Cansu Çetin - İlkin Aydın

Orta Oyuncu : Inky Ajanaku - Aslı Kalaç - Melike Yılmaz - Sinem Yıldız

Libero : Gizem Karadayı - Derya Çayırgan - Buse Kayacan

Takımın sezona yine Ataman Güneyligil ile devam edeceğini ve Ataman hocanın hâlâ yabancı pasör almama ısrarını görünce pek umutlu olmaya gerek yok. Hâlâ yedek pasörü olmayan tek takım biziz.

Derya Çayırgan'ı Halkbank'a kiralamışız, maaşının bir bölümünüde biz ödeyeceğiz, nasıl bir mantık anlamak güç! Hayır Buse çok mu iyi Derya gidiyor! Ataman Güneyligil'i bu takımda tutan iş bilmezler hesap vermeli!

Derya Çayırgan'ı Halkbank'a kiralamışız, maaşının bir bölümünüde biz ödeyeceğiz, nasıl bir mantık anlamak güç! Hayır Buse çok mu iyi Derya gidiyor! Ataman Güneyligil'i bu takımda tutan iş bilmezler hesap vermeli!
Derya'nın tekrar alınması hataydı. Geçmişte denedik, olmadı ve yollarımızı ayırdık. Bir daha denemeye ne gerek var? Zaten elimizde Gizem var. Birinci libero o olacak. Arkasında onu yedekleyecek, uygun maliyetli biri olsun yeter.

Bizim şube geçmişte beğenmeyip yolladığı isimleri yeniden almaya pek hevesli niyeyse...

Komedi işler. Ataman Güneyligil, Efe Güven gibi yetersiz hocalar ile önemli iki branşta başarılı olmaya çalışmak ancak bizim gibi vizyonsuz yöneticilere sahip bir kulupte olabilirdi. Alkışlıyorum!

Çiğdem,

Sen yazdıktan sonra bir daha baktım ama yine fikrim değişmedi. Sevdim kadroyu. Meryem'in milli takım performansını bizde de sürdüreceğine inancım tam. Hande ise milli takım performansının da üzerine çıkacak.
Kilit nokta orta oyuncular ve Pasör. Yeni orta oyuncuyu bilmediğim için olumlu/olumsuz yorum yapamayacağım. Ama pasör konusunda çok haklısın. Çağla/Nursevil ikilisiyle yola çıkmak çok büyük kumar.

Ataman Güneyligil konusuna hiç girmeyeyim. Büyük ihtimal döversiniz beni. Kısaca yola dvam kararının doğru olduğunu düşünüyorum deyip konuyu kapatayım :)

Çiğdem,

Sen yazdıktan sonra bir daha baktım ama yine fikrim değişmedi. Sevdim kadroyu. Meryem'in milli takım performansını bizde de sürdüreceğine inancım tam. Hande ise milli takım performansının da üzerine çıkacak.
Kilit nokta orta oyuncular ve Pasör. Yeni orta oyuncuyu bilmediğim için olumlu/olumsuz yorum yapamayacağım. Ama pasör konusunda çok haklısın. Çağla/Nursevil ikilisiyle yola çıkmak çok büyük kumar.

Ataman Güneyligil konusuna hiç girmeyeyim. Büyük ihtimal döversiniz beni. Kısaca yola dvam kararının doğru olduğunu düşünüyorum deyip konuyu kapatayım :)

Meryem'i milletler liginde takip ettim, top öldürme yüzdesi bir çapraz için vasat, teknik bir oyuncu da değil. Montreux turnuvasını takip etmediğim için son performansı hakkında yorum yapmayacağım ama genel olarak; 20 sayı alabilmesi için 55-60 arası top alması gerekti hep, arada ekstra performansları oluyor mutlaka.

Hande konusunda hemfikiriz, mevcut kadroda Gizemle birlikte tercih edeceğim oyuncu, tek sorun manşet zafiyeti. Bu sorunu da Gizem ve Leys tölere edebilir diye düşünüyorum.

Ataman Güneyligil hakkında yazdığını OKUMADIM! :)

Umarım sezon sonunda yanılan ben olurum diyerek toparlıyorum :)

Montreux turnuvasını izledim ben, Çağla aşırı vasattı, Gamze'nin bile çok gerisinde. Meryem'in top öldürme yüzdesi istikrarlı değildi ama çok zor toplarda korkmadan hücum edip epey top öldürüyor, Guidetti bir kademe arttırmış seviyesini o net. Hande gene bildiğimiz gibi hücum ve serviste etkili ama manşet gene zayıftı. Gene de Leys, Hande, Meryem 3'lüsü genel olarak ilk 3 seviyesinde kesinlikle değiller, iyi manşet alıp ortaları aktif şekilde kullanmak gerekir bu rotasyonda ama ne o kalitede manşet alacak smaçör 2'lisi var ne de pasör :)

Turnuvanın genel linki:
http://www.volleymasters.ch/en/schedule#/d20180910

İstatistik bakabilirsiniz, gene beklenenin üstünde iş yaptı Guidetti bu kadromuzla.

Orta Oyuncu : Inky Ajanaku - Aslı Kalaç - Melike Yılmaz - Sinem Yıldız

Libero : Gizem Karadayı - Derya Çayırgan - Buse Kayacan

Takımın sezona yine Ataman Güneyligil ile devam edeceğini ve Ataman hocanın hâlâ yabancı pasör almama ısrarını görünce pek umutlu olmaya gerek yok. Hâlâ yedek pasörü olmayan tek takım biziz.

Inky Ajanaku’nun sözleşmesi feshedildi!

Galatasaray Bayan Voleybol Takımımızın 2018-2019 sezonu için anlaşma sağladığı USA Milli Takım oyuncusu Inky Ajanaku'nun şu an yaşadığı sakatlık nedeniyle sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshetmek durumunda kaldığımızı Galatasaray camiasına ve kamuoyuna üzülerek duyururuz.

Oyuncuya bundan sonraki spor hayatında başarılar dileriz.

Galatasaray Bayan Voleybol Takımımız, 2015-2016 sezonunda başarıyla Galatasaray formasını taşıyan orta oyuncu Cursty Jackson’ı yeniden kadrosuna kattı.

Takımımız, 2 sezondur Japonya Voleybol Ligi ekiplerinden Hitachi Rivale’de oynayan Cursty Jackson ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

1990 doğumlu, 1.88m boyundaki Amerikalı orta oyuncu Galatasaray’da görev aldığı sürede takımımıza özellikle hücum açısından katkıda bulunurken, sezon boyunca forma giydiği 39 maçta toplam 398 sayı, maç başına ortalama 10.20 sayı ile oynamıştı.

Galatasaray’ın CEV Kupası’nda adını finale yazdırmasında büyük rol oynayan Cursty Jackson’a yeniden hoş geldin der, Galatasaray kariyerinde başarılar dileriz.

Orta Oyuncu : Cursty Jackson - Aslı Kalaç - Melike Yılmaz - Sinem Yıldız

Libero : Gizem Karadayı - Buse Kayacan

İkinci ligden yeni çıkmış Karayollarına 3-1 yenildik.Bıktık artık her sene saçma sapan kurulan kadrolardan.Rakiplerimize bol bol istatistik kazandırıyoruz her braşta.Haberlerde Galatasaray X takımıyla oynadığı son 20 maçın 18 kaybetti diye haber okuyoruz.Malesef yıllardır her branşta durum bu.Üzücü,kahredici..

Geçen sezon Neslihan, Kosheleva gibi dünya yıldızlarıyla 4. olduktan sonra ben tamamen umudumu yitirdim. Bu takım tillahı gelse kupa mupa alamaz. Açık ara en loser şube. Ulan erkek voleybol takımı bile şu an namağlup lider gidiyor. Kadın voleybola verilen para erkek voleybola verilseydi en azından 1-2 kupamız olurdu.

Türk sporunun lokomotif kulübü Galatasaray ile sigorta sektörünün büyük markası HDI Sigorta, Bayan Voleybol Takımı isim sponsorluk anlaşmasında bir araya geldi.

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı ile HDI Sigorta arasındaki sponsorluk anlaşmasının imza töreni Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Medya mensuplarının da takip ettiği anlaşmanın imza töreninde Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke ve HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu yer aldı.

İmza töreninde Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’na bayan takımımızın bu seneki formasını hediye etti.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, sponsorluk anlaşmasına yönelik değerlendirmelerini şöyle aktardı:

“Burada olmamızın sebebi HDI Sigorta’nın Türk sporunun çeşitli mecralarında verdiği desteği voleybol tarafında da Galatasaray’la sürdürme kararı. Bu sene Galatasaray Bayan Takımımızın isim sponsoru olarak yanımızda yer alacaklar. Galatasaray her oynadığı branşta iddialı bir konumda olmak istediğinden bu sponsorluğun bizim için hem maddi hem manevi önemi son derece yüksek. Biz de salonda HDI Sigorta’nın verdiği, taraftarımızın da bize göstereceği desteğe layık olmaya çalışacağız. HDI Sigorta ile beraber çok güzel bir sezon geçireceğimize ben eminim. Zaten kızlarımız her dakika çalışıyorlar. Ataman Hoca en son antrenman sayısını söyledi. Sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Milli takımdan dönen üç oyuncumuz ve yabancılarımız var. Geçen seneye kıyasla daha değişik, daha yeni bir takımız ama hem hocamız hem teknik ekip hem de oyuncular kendilerini yeni sezona çok iyi bir şekilde hazırlıyorlar. HDI gibi markayı da göğsümüzde taşımak bizim için onur verici bir şey. Bu sezonu da en az geçen seneki gibi bir başarıyla bitireceğimize yürekten inanıyorum.”

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’nun ise anlaşmaya dair görüşleri şöyleydi:

“Bizim için çok keyifli bir an. Neredeyse dokuz senedir Galatasaray’la ilişkimize bu yolda devam ediyoruz. İlk beş sene Galatasaray HDI markasıyla bir proje yürüttük. Son iki sene de erkek voleybolunun isim sponsoru olduk. Bu sene bu da keyifli. Okan Bey’in tavsiyesiyle bayan voleyboluna destek olmamız istendi. Biz de keyifle kabul ettik. Bu sene erkeklerde yakalanan başarıyı bayanlarda da bekliyoruz. Türk sporuna özellikle amatör branşlarda HDI Sigorta olarak bir desteğimiz var. Amatör branşlara destek verme yoluna baş koyduk. Dokuzuncu yıla giriyoruz. Sekiz yıl gibi uzun bir iş birliğini Galatasaray Spor Kulübü’yle yakalamış durumdayız. Bu dönemde yönetimler değişmiş olsa bile bizim iş birliğimiz bozulmadı. Çok keyifli ve verimli giden bir iş birliğimiz var. Tabii ki sponsorluğun karşılıklı beklentileri var. Türkiye’de bu konuda bazı sorunlar var ama Galatasaray Spor Kulübü hak ettiğimiz şekilde, sponsorlara çok uygun davranıyor. Bu çok önemli bizim için. Yoksa biz buna sadece ticari bir iş olarak bakmıyoruz. Böyle değerli bir kulübün HDI Sigorta olarak bize kattığı marka bilinirliği çok yüksek. Bizim misyonumuz Türk sporuna ve sporcusuna destek olmak. Bu yüzden Sayın Okan Böke nezdinde Galatasaray Spor Kulübü’ne bu iş birliğini uzatma şansı verdiği için teşekkür ediyorum. Sekiz yıldır buradayız, umarım daha uzun seneler devam edecek. Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde Galatasaray Bayan Voleybol Takımı’na başarılar diliyorum. Bizim de az biraz desteğimizle hem Türkiye hem de Avrupa’da başarılı sonuçlar bekliyoruz.”

Galatasaray Spor Kulübü Üyesi Okan Böke, imza töreninin son bölümünde kendisine yöneltilen sorulara şu şekilde cevap verdi:

“Geçen sene bayan takımımızla Şampiyonlar Ligi’nde ilk dört mücadelesi verdik. Ne yazık ki çok iyi bir oyuncumuzun şanssız sakatlığı nedeniyle biraz eksik gittik oraya. Yoksa bizim hedefimiz bir Türk finali izlettirmekti. Tarihte bir ilk olacaktı. En büyük amacımız Türk voleybolunda bunu yapmak. Olmadı, 10 defa oynayıp 9 kere yeneceğimiz bir takıma kaybettik. Finalde VakıfBank’ı zorlayacağımızı da düşünüyordum. Çünkü birkaç hafta öncesinde VakıfBank’ın salonunda elimizden kaçırmıştık. Ben oraya geçen sene giderken de demiştim. Bir kupa varsa Galatasaray her zaman talibidir. CEV’de de hem erkeklerde hem bayanlarda yolun gittiği yere kadar gitmek; ki bu da final. Takımlarımız iyi başladı. Takvim biraz daha zorlu hale gelecek. Hem Türkiye’de hem Avrupa’da hem de kupada oynayacağız. Hocalarıma ve ekiplerine çok güveniyorum. Bunların üstesinden geleceğiz. Hedef ikisinde de şampiyonluk. Kuralara bakıp nereye kadar geleceğimizi söyleyemem. Çünkü takımlar anbean değişiyorlar.

Bravo Ataman hoca yine loserliğini konuşturdun! 3 maçtır Bjk'yi yenemiyorsun 3'ünü de 3-2'lik setlerle kaybettin! Önceki senelerde başarısız olmuş oyuncuları alman senin ne kadar vizyonsuz, sürekli kaybetmen de ne kadar beceriksiz olduğunu gösteriyor. Bu sene play-off'a bile giremeyeceğiz takım Karayolları Bjk gibi takımlara yenilmeye devam ederse.