2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Haklisin ama Galatasarayli is adamlari olmuyolar silah zoruylada sponsor yapamiyorsun milleti. Fenerbahce bu konuda sansli Ferit Sahenk var Ali Koc var Ülker Grubu var Acibadem var yetmedi Acun var. Altur bu firmalarin yaninda karinca gibi kalir. Mustafa Baskanin benim bildigim 2-3 Tane Petrol Ofis Yerleri isletiyor yani o bütcelere sponsor olmasi imkansiz. Bizde en zengini Ünal Aysal ama oda sponsor olmuyo iste. Ali Sabancinin felan Galatasarayli oldugundan süpheliyim acikcasi. Fenerbahcenin en büyük artisi ve sansi bu is adamlarin Fenerli olmasi ve Fenerbahceyi sahiplenmesi bide Aziz Yildirim gibi bir Baskan varken sahiplendiler bizim Demokratik Ortamda gelip sahiplenmiyolar. Eger bu insanlar olmasin Fenerbahcede bizim kadar sponsor bulmakta zorlanir bunu anlamamiz lazim artik

FB herkesi kongre üyesi yapıyor. Biz işe üye olmak isteyenleri yapmıyoruz. Ne miş galatasaray lisesi mezunları daha kalabalık olacakmış. Bu kafa ile tabiki bir şey olmaz bizden. Ancak zengin kongre üyesi olmadığını söylemek bence çok doğru değil. Ornek verecek olursak inaç kıraç, sarıgül, eski bakanlardan mehmet ağar, ünal aysal, başkan adaylarından dursun özbek, diğer başkan adayı adı aklıma gelmedi. Bunlar dışında eminim bu kişilerden daha zengin kongre üyeleri vardır. Birde demiyorlar mi bizde insan zenginliği var diye. O zaman proje üretip zengin iş adamlara götürsünler. Salon projesini bile yapamıyorlar. Bence bu yönetim 6 aylık süreçte amatör branşlarda sınıfta kaldılar. Allah'tan futbol da fatih terim ve başkan yardımcımız var mis. Yoksa orda da sınıfta kalırlar. Bu kafa ile giderlerse özbek gibi giderler. Özbek başkanın korkusu ile kongre üyeleri bu yönetime oy verdi. Fazla güvenmesinler. Icraat yapsinlar

Haklisin ama Galatasarayli is adamlari olmuyolar silah zoruylada sponsor yapamiyorsun milleti. Fenerbahce bu konuda sansli Ferit Sahenk var Ali Koc var Ülker Grubu var Acibadem var yetmedi Acun var. Altur bu firmalarin yaninda karinca gibi kalir. Mustafa Baskanin benim bildigim 2-3 Tane Petrol Ofis Yerleri isletiyor yani o bütcelere sponsor olmasi imkansiz. Bizde en zengini Ünal Aysal ama oda sponsor olmuyo iste. Ali Sabancinin felan Galatasarayli oldugundan süpheliyim acikcasi. Fenerbahcenin en büyük artisi ve sansi bu is adamlarin Fenerli olmasi ve Fenerbahceyi sahiplenmesi bide Aziz Yildirim gibi bir Baskan varken sahiplendiler bizim Demokratik Ortamda gelip sahiplenmiyolar. Eger bu insanlar olmasin Fenerbahcede bizim kadar sponsor bulmakta zorlanir bunu anlamamiz lazim artik

Bizim kulübün iş adamları derneği başkanı son seçimde Dursun Özbek'in listesindeydi.

Bizim kulübün is adamlari dernegindeki bütün üyelerin servetini toplasan Ali Kocun servetinin yanina yaklasmaz :)
Ali Koç elbette çok zengin, Türkiye'nin en zengin ailesinin mensubu evet ama toplasan yanına yaklaşamaz filan pek gerçekçi olmamış. Galatasaray'da da çok ciddi zenginler var ama yönetimlerin onlara yaklaşımları doğru olmadığı için ellerini ceplerine atmıyorlar ve öyle çok da haksız sayılmazlar.

Bizde zengin işadamı yok maalesef. Herkes koca galatasaray'da zengin mi yok diyor ama yok işte. Bizim şanssızlığımız fenerin de muhteşem şansı orda. Yoksa o seviyedeki adamların kongre üyesi olma gibi dertleri olmaz. İnan kıraç'tan falan geçmiş bu işler. Adam gelmiş kaç yaşına. En zengini fenerdekilere yaklaşanı ünal aysal'dı işte. Onu da özel olarak belçika'dan getirtip on sene beklediler (gs kongre üyesi değildi) başkan yaptırdılar zaten. Ama adam küstü artık ilgilenmiyor. Bir ali sabancı var görünüşte ama onun da öyle sıkı galatasaraylı olduğunu sanmıyorum. Yani sadece galatasaraylı olması yetmiyor bizim gibi kanına işlemesi lazım bu işin. Fenerdekiler öyle, ali koç çocukluk hayalimdi dedi başkanlık için. Ülker, doğuş, acıbadem, saran daha kaç tane o seviyede fanatikleri adamların. Yoksa bizim şimdiki başkan, albayrak falan bunların yanında esnaf gibi kalıyor. Normal şartlarda iş hayatında mustafa cengiz ali koç'tan randevu alamaz ama işte başkan olduğu için aynı ortamda bulunabiliyor. O yüzden bizim galatasaraylı zengin bir sponsor bulma ihtimalimiz çok düşük, bulamıyoruz da zaten işte. Bizim telekom, turkcell, vodafone, thy gibi kurumları ikna etmemiz lazım. Onu yapabiliriz çünkü kritik yerlerde hala gsli yöneticiler var. Ancak bunlarla fenerle rekabet edebiliriz.

Ali Koç elbette çok zengin, Türkiye'nin en zengin ailesinin mensubu evet ama toplasan yanına yaklaşamaz filan pek gerçekçi olmamış. Galatasaray'da da çok ciddi zenginler var ama yönetimlerin onlara yaklaşımları doğru olmadığı için ellerini ceplerine atmıyorlar ve öyle çok da haksız sayılmazlar.

Yönetimlerin yaklasma konusunun bu konuda önemli oldugunu düsünmüyorum. Aziz Yildirim örnegi var millete neler söyledigi felan biliyoruz ama en son gelipte Acibadem sponsor oluyo bunun yaklasimla alakasi yok bunlar o insanlar cidden Fenerbahceyi sevmesinden ve destek olmak istemesinden kaynaklaniyo bence bizimkilerde Galatasaraylilik sadece sözde mevcut.

Kim var mesela çok ciddi seviyede zengin ? Koç, ülker, doğuş ayarında atıyorum beş isim sayabilir misiniz galatasaray sevdalısı olan ?

Bizde zengin işadamı yok maalesef. Herkes koca galatasaray'da zengin mi yok diyor ama yok işte. Bizim şanssızlığımız fenerin de muhteşem şansı orda. Yoksa o seviyedeki adamların kongre üyesi olma gibi dertleri olmaz. İnan kıraç'tan falan geçmiş bu işler. Adam gelmiş kaç yaşına. En zengini fenerdekilere yaklaşanı ünal aysal'dı işte. Onu da özel olarak belçika'dan getirtip on sene beklediler (gs kongre üyesi değildi) başkan yaptırdılar zaten. Ama adam küstü artık ilgilenmiyor. Bir ali sabancı var görünüşte ama onun da öyle sıkı galatasaraylı olduğunu sanmıyorum. Yani sadece galatasaraylı olması yetmiyor bizim gibi kanına işlemesi lazım bu işin. Fenerdekiler öyle, ali koç çocukluk hayalimdi dedi başkanlık için. Ülker, doğuş, acıbadem, saran daha kaç tane o seviyede fanatikleri adamların. Yoksa bizim şimdiki başkan, albayrak falan bunların yanında esnaf gibi kalıyor. Normal şartlarda iş hayatında mustafa cengiz ali koç'tan randevu alamaz ama işte başkan olduğu için aynı ortamda bulunabiliyor. O yüzden bizim galatasaraylı zengin bir sponsor bulma ihtimalimiz çok düşük, bulamıyoruz da zaten işte. Bizim telekom, turkcell, vodafone, thy gibi kurumları ikna etmemiz lazım. Onu yapabiliriz çünkü kritik yerlerde hala gsli yöneticiler var. Ancak bunlarla fenerle rekabet edebiliriz.

Iste bu yoruma imzami atarim cok güzel özetlemissin kardesim bu yorumunu bütün taraftarlar görse keske ve anlasalar. Saniyolarki Fenerbahce sponsor bulmada cok becerikli biz beceriksiz ama aslinda sadece Fenerbahcenin bu konuda muhtesem sansi olmasi. THY voleybolda kendi takimini kurdu sponsor olmaz, Türk Telekomun kendi Basketbol takimi var. Turkcell belki ama zor. Yurt disindan sponsor bulmak dahada zor Türkiyenin su durumunda ne olacagi belli degil secim, ekonomik durum vs vs. Yani Sponsor bulmak cidden zor

Kim var mesela çok ciddi seviyede zengin ? Koç, ülker, doğuş ayarında atıyorum beş isim sayabilir misiniz galatasaray sevdalısı olan ?

Öncelikle şunun altını çizmek lazım. Galatasaray bu ülkede en çok taraftarı olan kulüplerden birisi, muhtemelen de en çok taraftar bizdedir mevcut rakamlara çok hakim değilim. Bize bu konuda yakın olan rakibimiz de fb. Bu zenginler normal dağılımla dağılmış olsa çoğunlukla bize ve fb'ye dağılmıştır. Hayatın olağan akışına uygun olan budur. Hadi diyelim ki fb'liler biraz daha şanslı olsun onların zenginleri hem sayı hem de toplam hacim olarak daha fazla olsun. Öyle olsa bile bizde zengin yok filan demek gerçekçi değil kimse kusura bakmasın.

Burada düşünülmesi gereken o zenginlerin neden kulübe çekilemediği ve neden sponsor yapılamadığı.. Çünkü kulüp dışarıya açık değil ve yönetimlerin sponsor ararken bu isimlere yaklaşımları genel olarak bence çok doğru değil. Kulübü sürekli bir azınlık yönetsin dışarıya açık olmasın. Galatasaraylı bir zengine gider sen basketbol şubesine sponsor ol parayı ver ama hiçbir şeye karışma senin verdiğin parayı muhtemelen tek vasfı liseli olmak olan bir adam babasının parası gibi harcasın dersen kimse elini cebine atmaz. Çok zengin olsam bu yapıya ben de sponsor olmazdım kimse kusura bakmasın :) bu çarpık yapıya neden sponsor olmak istesinler ki.. Belki ismini bile bilmediğin bir sürü Galatasaraylı zengin vardır.

Kim var mesela demişsin oraya gelecek olursak bir çırpıda aklıma gelenleri söyleyeyim.
Ünal Aysal
Ali Sabancı
Şarık Tara
Ahmet Nazif Zorlu
Mehmet emin Karamehmet
Haluk Ulusoy
İnan Kıraç
Adnan Polat
Mehmet Hattat
Muharrem Yılmaz
daha bir sürü isim de vardır bizim bile bilmediğimiz.

Bir de şunun altını çizmek lazım. Ali Koç hasta fb'li de Ali Sabancı çakma Galatasaraylı mı..? Bu bakış açısı bana gerçekçi gelmiyor. Ben Ali Sabancı'nın röportajlarında defalarca Galatasaray'a başkan olmak istediğini duydum ama bu kongre yapısıyla belki de hiçbir zaman olamayacak :)

Ayrıca şunu da ekleyeyim. Ömer Cansever'in Mahmut Recevik'in yönettiği basketbol şubesine kim niye sponsor olsun ki..? Parayı kolay kazanan birini bulursanız belki olur ama çok kolay kazanıyor olması lazım ya da başkanı Mustafa Cengiz olan bir kulübe kaç tane büyük sponsor gelir..? Bunları da düşünmek lazım.

Bu arkadaşlar bu sezon takım bile kuramayabilirler. en son paramız yok altyapı takımıyla oynayalım derlerse bile şaşırmam. Zaten gençlerden takım kurmaktan bahsediyordu Cansever.. o bu durumdan memnundur diye tahmin ediyorum.

Ayrıca şunu da ekleyeyim. Ömer Cansever'in Mahmut Recevik'in yönettiği basketbol şubesine kim niye sponsor olsun ki..? Parayı kolay kazanan birini bulursanız belki olur ama çok kolay kazanıyor olması lazım ya da başkanı Mustafa Cengiz olan bir kulübe kaç tane büyük sponsor gelir..? Bunları da düşünmek lazım.

Bu arkadaşlar bu sezon takım bile kuramayabilirler. en son paramız yok altyapı takımıyla oynayalım derlerse bile şaşırmam. Zaten gençlerden takım kurmaktan bahsediyordu Cansever.. o bu durumdan memnundur diye tahmin ediyorum.

Ergin Ataman konusunda anlaşamasakda bu konuda sonuna kadar @Can kardeşime hak veriyorum. Seçim önceside bu günleri yazmıştık. Hayır anlamsız bu şekile hâlâ adamlar ne yapsın diyenler var, bostan korkuluğu değillerse işini yapsınlar diyorum ;)

Şarık Tara'nın bir teklif beklediğini camia içinden bilen çok kişi var lakin adama gel üye ol teklifi bile yapılmadı. Evet Galatasaray büyüktür ve başkanlık makamı da büyüktür ama yeri gelince birilerinin ayağına gitmelisin.

Ve ayrıca kimse parasıyla rezil olmak istemez. İnsanlardan 15-20 milyon avro alacağız lakin o divanlarda yemeyecekleri hakaret kalmayacak neden bizim çocuklar kulüpte görev almıyorlar diye.

Öncelikle şunun altını çizmek lazım. Galatasaray bu ülkede en çok taraftarı olan kulüplerden birisi, muhtemelen de en çok taraftar bizdedir mevcut rakamlara çok hakim değilim. Bize bu konuda yakın olan rakibimiz de fb. Bu zenginler normal dağılımla dağılmış olsa çoğunlukla bize ve fb'ye dağılmıştır. Hayatın olağan akışına uygun olan budur. Hadi diyelim ki fb'liler biraz daha şanslı olsun onların zenginleri hem sayı hem de toplam hacim olarak daha fazla olsun. Öyle olsa bile bizde zengin yok filan demek gerçekçi değil kimse kusura bakmasın.

Burada düşünülmesi gereken o zenginlerin neden kulübe çekilemediği ve neden sponsor yapılamadığı.. Çünkü kulüp dışarıya açık değil ve yönetimlerin sponsor ararken bu isimlere yaklaşımları genel olarak bence çok doğru değil. Kulübü sürekli bir azınlık yönetsin dışarıya açık olmasın. Galatasaraylı bir zengine gider sen basketbol şubesine sponsor ol parayı ver ama hiçbir şeye karışma senin verdiğin parayı muhtemelen tek vasfı liseli olmak olan bir adam babasının parası gibi harcasın dersen kimse elini cebine atmaz. Çok zengin olsam bu yapıya ben de sponsor olmazdım kimse kusura bakmasın :) bu çarpık yapıya neden sponsor olmak istesinler ki.. Belki ismini bile bilmediğin bir sürü Galatasaraylı zengin vardır.

Kim var mesela demişsin oraya gelecek olursak bir çırpıda aklıma gelenleri söyleyeyim.
Ünal Aysal
Ali Sabancı
Şarık Tara
Ahmet Nazif Zorlu
Mehmet emin Karamehmet
Haluk Ulusoy
İnan Kıraç
Adnan Polat
Mehmet Hattat
Muharrem Yılmaz
daha bir sürü isim de vardır bizim bile bilmediğimiz.

Bir de şunun altını çizmek lazım. Ali Koç hasta fb'li de Ali Sabancı çakma Galatasaraylı mı..? Bu bakış açısı bana gerçekçi gelmiyor. Ben Ali Sabancı'nın röportajlarında defalarca Galatasaray'a başkan olmak istediğini duydum ama bu kongre yapısıyla belki de hiçbir zaman olamayacak :)

Ünal aysal dışında hiç birine katılmıyorum. Polat ve hattat zaten yöneticilerdi, kendi çaplarınca yaptıklarını yaptılar seviyeleri de fenerdekilerin altında zaten. Ulusoy batık bunlarla asla aynı cümlede bile geçmez. Diğerlerinin galatasaraylı olduğu bile meçhul. Ferit şahenk ali sami yen'e fener formasıyla gelip maç izleyen adam. Var mı öyle bi zengin bizde onu soruyorum. Bana öyle adam söyleyin. Yoksa bu ülkede herkese sorarsan bi takım söyler tuttuğu olarak. O yüzden evet ali koç, şahenk, ülker hasta fbli bizimkiler çakma gsli oluyor. Ali sabancı çıksın ali koç gibi çok ciddi sermaye ile geliyorum, şirketlerimi sponsor yapıyorum, 100 milyon 150 milyon dolar koyuyorum desin yarın mustafa cengiz'e istifa et diye baskı yapar herkes iki aya kongre düzenleyip başkan seçtirirler ali sabancı'yı. Niye başkan olmuyormuş. Adnan polat bu yapıda başkan olmadı mı. Başarısız oldu devam ettiremedi ayrı konu.

Güçlü bir firma milyonlarca euroyu cebine koyup şubeye sponsor olmak istese ve karşılığında ben kendi ekibimle şubeyi yöneteceğim dese, bu saydığını yöneticiler orada oturamaz. Otursalar bile hiç bir tesirleri olmaz. FB'de yıllardır basketbolu Obra ve Gherardini yönetiyor. Aziz Yıldırım'ın atadığı yöneticiler medyadaki tek tük demeçleri hariç ortada yoktu.

Diğer yandan, beceriksiz yöneticiler sponsorları kaçırıyor ise FB'nin hiç sponsor bulamaması lazım. Kulübü yıllarca Yıldırım ve Uslu gibi adamlar yönetti. Her F4'ün ardından Aziz medyaya kaç milyon euro zarar ettiklerini anlattı. Hatta bir defasında Murat Ülker bu yüzden üstü kapalı Aziz Yıldırım'ı eleştirdi. Buna rağmen fenerli zenginler kulübe sponsor olmak için kapıda bekliyor.

Ünal aysal dışında hiç birine katılmıyorum. Polat ve hattat zaten yöneticilerdi, kendi çaplarınca yaptıklarını yaptılar seviyeleri de fenerdekilerin altında zaten. Ulusoy batık bunlarla asla aynı cümlede bile geçmez. Diğerlerinin galatasaraylı olduğu bile meçhul. Ferit şahenk ali sami yen'e fener formasıyla gelip maç izleyen adam. Var mı öyle bi zengin bizde onu soruyorum. Bana öyle adam söyleyin. Yoksa bu ülkede herkese sorarsan bi takım söyler tuttuğu olarak. O yüzden evet ali koç, şahenk, ülker hasta fbli bizimkiler çakma gsli oluyor. Ali sabancı çıksın ali koç gibi çok ciddi sermaye ile geliyorum, şirketlerimi sponsor yapıyorum, 100 milyon 150 milyon dolar koyuyorum desin yarın mustafa cengiz'e istifa et diye baskı yapar herkes iki aya kongre düzenleyip başkan seçtirirler ali sabancı'yı. Niye başkan olmuyormuş. Adnan polat bu yapıda başkan olmadı mı. Başarısız oldu devam ettiremedi ayrı konu.

Siz katılsanız ne olur katılmasanız ne olur Hakan Bey..? Adamların zenginlikleri ya da Galatasaraylılıkları değişir mi..? Ayrıca galatasaraylı oldukları meçhul demişsiniz siz Galatasaraylılık ölçer filan mısınız..? siz olayı hiç anlamamışsınız adam çıkıp 100-150 milyon dolar ile geliyorum demek zorunda mı..? belli bir destek kasa kolaylığı filan elbette yapılır ama kimse öyle çok büyük paraları hibe etmez kolay kolay. Kaldı ki böyle şeylere de gerek yok kulüpler adam gibi yönetilsin yeter. Para koyup Dursun Özbek gibi kulübü kendine borçlandırmak filan doğru bir yöntem değil benim için. Ünal Aysal da bunu yapmasını bilirdi ama Galatasaray kimsenin parasına ihtiyaç olmadan yönetilmeli dedi ve iyi de yaptı.

Ayrıca Şarık Tara dediğimiz insan 2.5 milyar dolarlık şahsi serveti olan forbes 2018'e göre Türkiye'nin en zengin 7. kişisi.. Bu rakam Rahmi Koç ile aynı mesela.. Ahmet Nazif Zorlu Vestel'in sahibi 1.4 milyar dolar kişisel serveti var. Mehmet hattatın da aynı şekilde 1.4 milyar dolar 2018 verilerine göre.. Yani Galatasaraylı zengin var kesin bilgi yayabiliriz :)

mesajın her kısmına cevap vermicem. Son olarak Adnan Polat kendi ağzından 1985'te Ali Uras tarafından kontenjandan üye yapılmasaydım belki hala sıra bekliyordum diyor.. Başka bir şey söylememe gerek yok sanırım.

Ayrıca siz yapıdan da çok memnunsunuz sanırım. Memnunsanız zaten diyecek bir şey yok.

Güçlü bir firma milyonlarca euroyu cebine koyup şubeye sponsor olmak istese ve karşılığında ben kendi ekibimle şubeyi yöneteceğim dese, bu saydığını yöneticiler orada oturamaz. Otursalar bile hiç bir tesirleri olmaz. FB'de yıllardır basketbolu Obra ve Gherardini yönetiyor. Aziz Yıldırım'ın atadığı yöneticiler medyadaki tek tük demeçleri hariç ortada yoktu.

Diğer yandan, beceriksiz yöneticiler sponsorları kaçırıyor ise FB'nin hiç sponsor bulamaması lazım. Kulübü yıllarca Yıldırım ve Uslu gibi adamlar yönetti. Her F4'ün ardından Aziz medyaya kaç milyon euro zarar ettiklerini anlattı. Hatta bir defasında Murat Ülker bu yüzden üstü kapalı Aziz Yıldırım'ı eleştirdi. Buna rağmen fenerli zenginler kulübe sponsor olmak için kapıda bekliyor.

Aynen katılıyorum çünkü adamlar içten, kalpten, fanatik fenerbahçeli. Yeri geliyor hibe yapıyorlar milyonlarca euroyu fenere. Hayatında ali sami yen'e gelmemiş, futbol topunu görse bomba zannedecek adam gsli olsa ne olur olmasa ne olur. Yoksa açarsın en zengin türkler listesini oradan seçersin gslileri aaa bizde de zenginler varmış dersin. Ama öyle olmuyor işte. Bizde o özelliklere uyan ünal aysal, adanan polat var en babaları. Onların da seviyeleri düşük aslında fenerlilere göre ama ona bile razıyız başka yok işte. Ali sabancı bi niyetlensin ciddi yarın istifa etmek zorunda kalır mustafa cengiz. Bırakın ömer cansever'i falan kimse ciddiye almaz.

Evet adam çıkıp 100-150 milyon dolarla gelmek zorunda. Çünkü fenerin zenginleri öyle geliyor. Yoksa siz başkan olun veya ben başkan olayım farkı olmaz. Tam dediğimi yapmışsınız açın ekonomi dergilerini oradaki gslileri bulalım sonra bunlardan yararlanamıyoruz diyelim. Şarık tara hele ahmet zorlu bunların galatasaray ile ne ilgisi var. Kaç tane maça gitmiş ne yapmışlar gs için. Benim demek istediğim çok basit bizler gibi fanatik kulübe her türlü zamanını parasını ayıracak adam var mı bizde fenerdekiler gibi? Yok işte. Camia ile alaksız adamları sırf gsli diye belirtmenin bi anlamı yok. Ayrıca memnun olduğumu kim söyledi benim önceki yazılarıma bakarsanız bunların kadro bile kuramayacağından endişem var dedim o yüzden böyle ucuz laf sokmalara gerek yok. Ben sizin de galatasarayın iyiliğini düşündüğünüzü farzederek tartışıyorum sizinle.

Arkadaslar herkes Aziz Yildirimin diktatör gibi külübü yönettigini biliyoruz. Burda denilmek istenen olay Fenerbahceli Is adamlarinin gercekten, kalpten Fenerbahce sevdalilari ve fanatagi olmalilaridir. Cok fazla uzatmicam cok basit bir örnek vericem: SOW Fenerbahce Moussa Sowu 10 Milyon Euroya transfer etti ve külübün kasasindan sadece 2 milyon euro cikti. Diger 8 Milyon Eurosu Ali Koc, Ferit Sahenk ve Nihat Özdemir tarafindan ödendi. Bizim bilmedigmiz daha kimbilir hangi transferlere para yardimi yapmislardir.
Siz hic Galatasarayda böyle bi haber duydunuzmu?
Yada Dogus Grubunun,Ülker Grubunun, Koc Holdingin - Fenerbahce üzerinden Reklam yapmaya ihtiyaci varmi?
Yukarida biri demis Obradovic ve Gerardini var ondan Sponsor oluyolar. Ülker Grubuyla Sponsorluk anlasmasi varken Obradovic varmiydi?
Ömer Cansever ve Mahmut Recevik Fenerbahce Külübünde olsunlar o Sponsorlar yeniden Sponsor olur Fenerbahceye.
Sonuc: Sponsor olmamalari Külüpten veya Külübün yapisiyla alakali olan birsey degi. Elestirceksek Is adamlarini elestirmemiz lazim

Ahmet Nazif Zorlu ismi bana çok mantıklı geliyor ama Can'ın söylediği gibi adama bir vizyon bir sunumla gitmek gerek. Bizim yönetici grubu bu konuda vasıfsız kalıyor...

Ahmet Nazif Zorlu ismi bana çok mantıklı geliyor ama Can'ın söylediği gibi adama bir vizyon bir sunumla gitmek gerek. Bizim yönetici grubu bu konuda vasıfsız kalıyor...

Cidden Aziz Yildirim cokmu vizyonlu. Yada söyle soruyum Ünal Aysal cokmu vizyonsusdu veya Hakan Üstünberk cokmu vizyonsudu? Ahmet Nazif Zorlu ozamanlar neden Sponsor olmadi, simdiye kadar her yönetici kötümüydü....Sponsor olmak isteyen olurdu Galatasarayli oldugu icin bile olurdu. Fenerbahcede insanlar sen Fenerbahcelisin gel Sponsor ol diyorlar oluyolar bizde Mustafa Baskan acik cagri yapti medya aracigiyla bütün zenginler kulaklarini tikadi :)