2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Önümüzdeki hafta içi yani Temmuz ayının ilk haftası da bir hareket olmazsa twitter üzerinden bir hareket yaparız arkadaşlar. Tabi bu hareket belki trend topic bile olmaz ama ultrAslan'ı da yanımıza çekebilirsek ve Başkan'ın kulağına gidecek kadar bir hamle yapabilirsek şube için kar olur. Mevcut yönetici ekip kapasite olarak bundan fazlasını yapamıyor. Başkan'ın finansal olarak ortaya bir şeyler koyması lazım.

Telekom bile K.Gabriel'i almış bugün gördüm. Piyasada alabileceğimiz oyuncu da yakında kalmayacak. Hakikaten gidişat kötü...

Efes Stimac'la barcelona da Petteri Koponen'le yolları ayırdı
Stimac ligin Ribaund kralı ve biz ribaund alamayan bi takımdık bence Stimac düşünülmeli.

Geçen sene transfer döneminde “bu sezonu arayacaksın daha bunlar ne ki “ deselerdi hadi abicim ya abartmayın derdim herhalde.Gerçekten yokuş aşagı gidiyoruz ve fren patlak.Ya toslayacagız bir yere ya da taraftarlar olarak hep beraber el frenine asılacagız ve o kamyon duracak.Üzülerek söylüyorum ki şubenin geleceği bizim gibi 50-100 kişinin isyanına kadar düşmüş durumda.Biz ayaklanmazsak Galatasaray Basketbolu çöküş dönemine girecek.Banvitin Telekom’un Hamlelerini görünce imrenmemek elde değil.(Maalesef artık Fenerbahçe’yi saymıyorum bile)
MC Başkan 20 ocakta verdiği gibi basketbolda kesinlikle büyük sponsorluklarla çalışıp rakibimiz gibi yarışmacı olmak zorundayız sözünü tutmalı.Aksi taktirde kabadayılık veya terbiyesizlik olarak anlamayın ama ilk geldiği maçta “Siz buraya hangi yüzle geldiniz” diyeceklerden ilki benim galiba...

Önümüzdeki hafta Cenevre-Milano(Eurocup kura içinde) ve sonrasında Las Vegas'a gidiyor Ömer ve Erol beyler. Transfer harekâtına böyle başlayacağız bakalım ama nedense benim umudum yok...

Yöneticiler en az Can Topsakal kadar canımızı sıktı, heyecanımızı söndürdü. Umarım Oktay hocanın listesinden iyi oyuncular getirebiliriz.

Somut icraat görmek istiyorum artık.

Yöneticiler en az Can Topsakal kadar canımızı sıktı, heyecanımızı söndürdü. Umarım Oktay hocanın listesinden iyi oyuncular getirebiliriz.

Somut icraat görmek istiyorum artık.

Can Topsakal en azından hocanın istediği oyuncuları alıyordu, öyle 10. sıradayız memnunuz, yabancı oyuncular parasını alamayınca oynamıyor, yerli oyunculardan daha ucuz takım kuracağız, taraftar istedi diye transfer yapmayız vs vs diye saçma sapan açıklamalarda yapmıyordu. Hep demişimdir beterin beteri varmış...

Türk Telekom yıldız denilebilecek birçok oyuncu aldı biz daha hala Erol Can dışında kimseyle imzalamadık.İmzayı da geçtim herhangi bir söylenti bile yok.Ne olucak merak ediyorum açıkcası.

Can Topsakal en azından hocanın istediği oyuncuları alıyordu, öyle 10. sıradayız memnunuz, yabancı oyuncular parasını alamayınca oynamıyor, yerli oyunculardan daha ucuz takım kuracağız, taraftar istedi diye transfer yapmayız vs vs diye saçma sapan açıklamalarda yapmıyordu. Hep demişimdir beterin beteri varmış...

Yine bu yönetimi savunuyorsun diyecekler ama....Can Topsakal en azindan hocanin istedigi oyunculari aliyordu yazmissin eh aliyorduda maaslarinida ödüyormuydu?
Sezon icinde kac defa haber cikti oyuncular isterse serbest kalabilir diye. Can Topsakal Odeabanktan gelen sponsorluk parasini ne yapmis onuda biliyormusun?
Ben artik sezon icerisinde Galatasarayda Maas skandali diye haberler görmek istemiyorum. Ayrica o oyuncularin düzenli maasini ödemessen oyuncuda saha icinde formanin son damlasina kadar mücadele etmez.

Sahsen illa bi kadro kurulucak ve transferler yapilacak. Bu takim ege göksenin, ve erolla baslamicak bu sezona bakalim kimler gelicek ondan sonra zaten hepimiz yorumlariz hep beraber

Önümüzdeki hafta Cenevre-Milano(Eurocup kura içinde) ve sonrasında Las Vegas'a gidiyor Ömer ve Erol beyler. Transfer harekâtına böyle başlayacağız bakalım ama nedense benim umudum yok...

Umut herzaman vardir Doruk :)
Bu arada Erol beyin gitmesine sevindim ona diger iki yöneticiden daha cok güveniyorum...cünkü E-Spor bransindaki yaptiklari ve koydugu Vizyonu begeniyorum.
Umarim Erol bey daha cok aktiv rol alir Basketbol subesinde, verdigin bilgi icinde tessekürler(y)

İmza'dan daha çok plansızlık huzursuz ediyor. Çoğu yabancı yaz ligi varken kontrat imzalamıyor zaten. Açıkçası Kenny Gabriel'i almaktansa beklemeyi tercih ederim. Tek üzüldüğüm Landesberg oldu şuana kadar.

Galatasarayda her zaman beterin beteri vardır:) hiç şaşmaz.
Ayrıca Can Topsakal bile maalesef bunlardan iyidir. Bütçeyi düşürmeye çalışıyordu filan ama bunlar kadar olaydan bihaber değildi. Bunlar sadece konuşuyor.
Dursun Özbek çok kötüydü evet ama bunlar da ondan iyi değil şu ana kadar. Dursun Özbek köşeye sıkıştığı zaman taraftarın sesine kulak veriyordu. Fatih Terim'i Oktay Mahmuti'yi filan bu şekilde getirdi bozuk saat misali. Bunlara kalsa ne Fatih Terimi getirirlerdi ne Mahmuti'yi. Bunlar ancak Yücel Platin'i filan getirebilirlerdi.

Dursun Özbek gördüğüm en kötü başkandı. Mustafa Cengiz ve yönetiminde bu konuda onu bile geçebilecek bir potansiyel/potansiyelsizlik görüyorum. İnan edinle bilmem neyle filan olmuyor bu işler.

Tamam umutsuzluk var ama o kadar da değil. Fırsat transferi yapacağız diye her euroleague takımından serbest bırakılan oyuncuya kaçırdık gözüyle bakmayalım. Nba yaz ligi'nden 5 yabancıya oldukça fitim ben ama hocanın tarzı değil. Geçen sene bile taraftara umut verecek bir takım kuruldu esasen(christmas özellikle baya sevindirmişti) ama sonuç ortada. O yüzden bekleyelim yerli dışında aceleye gerek yok fikrindeyim.

Zach LeDay herhangi bir takıma transfer oldu mu? İsrail'de canavar sezon geçirmiş.

edit: tabi ki maccabi iş olmuş ama caloiaro'yu aldılar. jerusalem'de istiyormuş.

Bu vesileyle Nba Yaz Ligi'ne Avrupa'dan gidecek oyuncuları yazayım:

Atlanta:

Zach LeDay - PF - Hapoel Gilboa Galil
Alpha Kaba - PF - Asvel (Tabi nba yapabilir)

Boston:

Demetrius Conger - SF - Joventut
Pierria Henry - PG - Tofaş (bize yar olmaz tabi)

Brooklyn:

Shawn Dawson - SF - Bnei Herzliya

Chicago:

Oleksandr Kobets - SG - Cherkasy

Cleveland:

Billy Preston - PF - Igokea

Dallas:

Phil Greene - PG - Verona

Denver:

Stan Okoye - PF - Varese

Golden State:

Gian Clavell - SG - Sakarya

Indiana:

Travis Leslie - SG - Paris Levallois

La Clippers:

David Michineau - PG - Cholet
Reggie Upshaw - PF - Walter Tigers

Memphis:

Dee Bost - G - Strasbourg

Miami:

Ike Nwamu - SG - Lavrio
Jarrod Jones - PF - Karşıyaka

Milwaukee:

Perry Ellis - PF - Cantu
TJ Cline - PF - Hapoel Holon

Minnesota:

Isaiah Cousins - PG - Cholet

New Orleans:

Shavon Shields - SF - Trento

New York:

Tony Taylor - PG - Banvit

Oklahoma City:

Awudu Abass - SF - Milano

Orlando:

Troy Caupain - PG - Udine

Philadelphia:

Isaiah Miles - SF - Uşak

Norvel Pelle - C - Torino

Portland:

John Jenkins - SG - Burgos

Kyle Wiltjer - PF - Olympiakos

Toronto:

Augusto Lima - C - Murcia

Codi Miller-McIntyre - PG - Parma

Utah :

Trey Lewis - PG - Bourg

Son düzenleme:
Le Mans'da Youssoupha Fall var. 2,21 boyunda. Nba yapmıyor bildiğim kadarıyla, ciddi fark yaratır bize gelişime açık oyuncu. Moustapha Fall'u kaçırdık bunu alalım bari. Alakaları var mı bilmiyorum.