2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bu ayrılığın geleceği önceden belliydi. 3 Milyon USD bütçesi olan ve bildiğim kadarıyla 5 Milyon USD borcu bulunan hiçbir takımın koçu 1,2 Milyon USD alamaz. Bu arada bu şartlarda 3 Milyon USD iyi bütçe.
Mustafa Cengiz yönetimine sallamadan önce bu durum düşünülmeli biraz.Ya yapılacak tasarruflarla klubün geleceği kurtulacak, yada aynı dertler her yıl karşımıza çıkacak. Şu an hiçbir sponsor kalkıp basketbola 2 Milyon USD dahi vermez. Şirketler kurların yüksek seyrettiği bu ortamda böyle bir sponsorluk yatırımına girmez. Nitekim Doğuş Grubu dahi sadece 1 yıl dayanabildi.
Eğer istifa etmesi için Ataman'a yapılanlar gibi yönetim mobbing yapmışsa, yanlış bir tutum tabiki. Yönetim o zaman en sert eleştirileri hakeder. Ancak yapmamışsa ve Oktay Hoca bütçe ve şartlar nedeniyle ayrılmışsa bu durumun sorumlusu bu yönetim değil. Oktay Hoca profosyonelce davranmış, onun kararına da saygı duyulur.
Son olarak bizim önümüzdeki birkaç yıl klubü sahiplenecek bir koça ihtiyacımız var. Zor zamanlarda da vazgeçmeyecek, gerekirse kariyerini riske atabilecek birine...
Tabi bunu her zaman yazıyorum. Çare Telekom....Telekomun taraftara, bizim bütçeye ihtiyacımız var...

Oktay Hoca alacakları ödenmediğinden sözleşmesini tek taraflı feshetti. Bu haklı fesih sebebiyle de sözleşmesindeki tüm alacağını çatır çatır alacak. Alsın da zaten bu vizyonsuzlara bu çapsızlara çok iyi yapmış. Bu rezil yönetim Dursun'u bile aratacak herkese. Fatih Terim faktörüyle gelen futboldaki şampiyonluk be rezillerin çapsızlığını ört pas etti. Bu sene ne olacakları iyice meydana çıkacak.

Ama gördüğüm kadarıyla 800 bin dolarlık kontrattan dolayı olacak ki Mahmuti de ''bana ne, ben sunulan imkanlarla yapacağımı yaparım, paramı alırım.'' modunda. Kendi kariyeri açısından ve Galatasaray adına rezil bir sezon geçirecek belki ama önceliği kontratı gibi görünüyor. Umarım en kısa zaman içerisinde net bir tavır koyar ve beni yanıltır.

Oktay Hoca karakterinden taviz vermez, yanıltır.

Ama olan her zamanki gibi bize oldu yine.

İsmail Şenol da İLK HEDEFIMIZIN Cem Akdağ olduğunu söyledi. Bu şubeyi kapatalım ciddi ciddi ben kulubümü boyle isimlerle yanyana görmek istemiyorum.

Yönetimden isteğim; eğer adam gibi yatırım yapamıyorsanız, sponsor bulamıyorsanız şubeyi kapatın gitsin. Bizi play-off'a kalır mıyız kümede kalır mıyız hesabı yaptırmayın günaha strese sokmayın. Birkaç sene şubeyi kapatın adam gibi futbola yatırım yapın. Siz de rahat edin biz de.

Galatasaray'ın halihazırda dört dosyadan (ki artabilir) transfer yasağı bulunuyor. Resmi kayıtlara buradan ulaşabilirsiniz: (link: Sanctions - FIBA.basketball) fiba.basketball/bat/sanctions Bu da takımın yabancı oyuncuları ikna etmekte zorlanmasına sebep oluyor.

İsmail Şenol

Bu ayrılığın geleceği önceden belliydi. 3 Milyon USD bütçesi olan ve bildiğim kadarıyla 5 Milyon USD borcu bulunan hiçbir takımın koçu 1,2 Milyon USD alamaz. Bu arada bu şartlarda 3 Milyon USD iyi bütçe.
Mustafa Cengiz yönetimine sallamadan önce bu durum düşünülmeli biraz.Ya yapılacak tasarruflarla klubün geleceği kurtulacak, yada aynı dertler her yıl karşımıza çıkacak. Şu an hiçbir sponsor kalkıp basketbola 2 Milyon USD dahi vermez. Şirketler kurların yüksek seyrettiği bu ortamda böyle bir sponsorluk yatırımına girmez. Nitekim Doğuş Grubu dahi sadece 1 yıl dayanabildi.
Eğer istifa etmesi için Ataman'a yapılanlar gibi yönetim mobbing yapmışsa, yanlış bir tutum tabiki. Yönetim o zaman en sert eleştirileri hakeder. Ancak yapmamışsa ve Oktay Hoca bütçe ve şartlar nedeniyle ayrılmışsa bu durumun sorumlusu bu yönetim değil. Oktay Hoca profosyonelce davranmış, onun kararına da saygı duyulur.
Son olarak bizim önümüzdeki birkaç yıl klubü sahiplenecek bir koça ihtiyacımız var. Zor zamanlarda da vazgeçmeyecek, gerekirse kariyerini riske atabilecek birine...
Tabi bunu her zaman yazıyorum. Çare Telekom....Telekomun taraftara, bizim bütçeye ihtiyacımız var...

emre bey manipülasyon yapmayalım.

1) koç 1.2 milyon dolar değil 800 bin dolar alıyor. Böyle bir sözleşme imzalandıysa bunun gereği yapılır bu koçun kabahati değil.

2) mobbing yapıldığı ayan beyan ortada. Şartlar bu denilmiş koç ayrılmış olsaydı bu ayrılık lig bitiminde gerçekleşirdi. Yaptıkları tam manasıyla mobbing yani. Adamı istifaya zorlamak istediler ama doğru düzgün ödeme bile yapmadıkları için adamın istifa etmesine bile gerek kalmadı. Şimdi haklı fesih yaptığı için parasını kuruşu kuruşuna alacak. Yani koçla devam etmek istemiyorsan dürüst olursun mobbing yapmazsın karşılıklı konuşur anlaşırsın ve karşılıklı olarak fesih gerçekleşir. Bu yönetimin en büyük problemi dürüst olmamaları. Koçumuzla devam ediyoruz diyip transfer yapmazsan böyle olur.

3) Yönetime sallamak ne demek allah aşkına bütün bu eleştirileri hatta çok daha fazlalarını hakediyorlar. Önce sezon devam ederken gelecek sezon oyuncu bütçesi 5 milyon dolar olacak dediler. oy toplamak için basketbolu ihmal ettik her branşta şampiyonluğa oynayacağız dediler. Yeniden seçilince de kusura bakmayın paramız yok bütçemiz 3 milyon dediler ama daha da acı olanı o bile yok. 3 milyon dolar bile koyamadılar. Bütçe şu anda rakamla 0 yazıyla sıfır..

4) Bu şartlarda 3 milyon dolar iyi bütçe filan demek de tam yönetimin ağzından konuşmak hiç kusura bakmayın. Doğuş 1 yıl dayandı da ne oldu.. FB bu sezon 3 milyon dolar bütçeyle mi mücadele edecek ya da sponsorsuz mu kaldılar :)

o 5 milyon dolar oyuncu bütçesi dedikoduları ortaya çıktığında taraftarı kandırmaya çalışıyorlar. Bunlar 5 milyon dolar oyuncu bütçesi koyamaz demiştim. Ne oldu manzara ortada değil mi.. işin acı tarafı ben bunların 3 milyon dolar oyuncu bütçesi filan koyabileceklerini de düşünmüyorum. onların kafasındaki toplam bütçe 3 milyon dolar ya vardır ya yoktur :)

Son olarak siz Mustafa Cengiz yönetiminin Galatasarayın geleceğini kurtaracağını filan düşünüyorsanız. Size iyi seyirler. Güzel filmmiş derim :)

Telekom yaygaralarını da bırakalım artık. Telekom Galatasaray'la birleşmez. Başkanı Mustafa Cengiz olan Galatasarayla hiç birleşmez.

Oktay Hoca alacakları ödenmediğinden sözleşmesini tek taraflı feshetti. Bu haklı fesih sebebiyle de sözleşmesindeki tüm alacağını çatır çatır alacak. Alsın da zaten bu vizyonsuzlara bu çapsızlara çok iyi yapmış. Bu rezil yönetim Dursun'u bile aratacak herkese. Fatih Terim faktörüyle gelen futboldaki şampiyonluk be rezillerin çapsızlığını ört pas etti. Bu sene ne olacakları iyice meydana çıkacak.

Eğer dediğin gibiyse ben yazdıklarımın bir kısmını geri alıyorum. Eğer ihtarname olayları gerçekse, kulübü icraya vermişse ve alacakları için sözleşmeyi fesh etmişse , daha oynatmadığı sezonun parasını da istiyorsa -tamam yaptığı profesyonelce olabilir ama- bir taraftar olarak saygı duyacağım bir tarafı yok. Geldiği zaman klubün durumunu biliyordu. Kendisi de işsizdi. Bizim ona olduğu kadar onun da bize ihtiyacı vardı. Eğer bu şekilde gidiyorsa bir daha bu klüp ile ismi yan yana bile geçmesin. Klüpten önce kendi parasını düşünen ve zor koşullardaysan bile daha secim olmamışken ihtarname çeken bir koça saygı duyamam...

3 milyon dolar bütce iyi bütce. Gecen sene banvitin bütcesi 2.3 milyon dolardi ve nekadar basarili olduklarini gördük. (bu seneki bütcelerini bilmiyorum)
Sorun bütcede degil sorun planlamada. Tabi Banvit külüplerin transfer yasagi bulunmuyor bizde 4 tane transfer yasagi var onlarda yük oluyor.
Eger kendimiz yapamiyorsak gidip banvitin genel menajerini transfer etmeye calisacagiz. Idari yapilanma veya degisim sart artik.

Son düzenleme:
Bazı renktaşlarımızın hala 3 milyon dolar bütçemiz var dediğini görüyorum. Sevgili dostlar GS , Erolcan Çinko'ya ödenen 20 bin TL serbest kalma bedelini sağda solda icraat diye konuşuyor ne 3 milyon doları ? Bu saatten sonra 3milyon usd yaratsan ne olur ki ayrıca ? Kimi alacağız kimi getireceğiz ? Piyasanın bir numaralı menajerinin koçu param ödenmiyor, sözler tutulmuyor diye ayrılmış gitmiş kimi getirebilirsin?

Cem Akdağ koç eğer bu yönetimle çalışırsa bu saatten sonra o da benim için yok hükmündedir. Murat Özyer'de muhakkak hamle yapacaktır beni alın diye.

Ben şahsen bir karınca tanesi kadar etkisi olsa dahi bu yönetici ekip gidene kadar uğraşacağım. Mustafa Cengiz yönetiminin balonu bugün itibariyle patlamıştır. Zaman bizi haklı çıkaracak ve tarih yine tekerrür edecek.

Bazı renktaşlarımızın hala 3 milyon dolar bütçemiz var dediğini görüyorum. Sevgili dostlar GS , Erolcan Çinko'ya ödenen 20 bin TL serbest kalma bedelini sağda solda icraat diye konuşuyor ne 3 milyon doları ? Bu saatten sonra 3milyon usd yaratsan ne olur ki ayrıca ? Kimi alacağız kimi getireceğiz ? Piyasanın bir numaralı menajerinin koçu param ödenmiyor, sözler tutulmuyor diye ayrılmış gitmiş kimi getirebilirsin?

Cem Akdağ koç eğer bu yönetimle çalışırsa bu saatten sonra o da benim için yok hükmündedir. Murat Özyer'de muhakkak hamle yapacaktır beni alın diye.

Ben şahsen bir karınca tanesi kadar etkisi olsa dahi bu yönetici ekip gidene kadar uğraşacağım. Mustafa Cengiz yönetiminin balonu bugün itibariyle patlamıştır. Zaman bizi haklı çıkaracak ve tarih yine tekerrür edecek.

4tane transfer yasagi var erkeklerde, kadinlarda 1.
Bunlari kaldirmadan zaten her transfer "bos"

3 milyon dolar bütce iyi bütce. Gecen sene banvitin bütcesi 2.3 milyon dolardi ve nekadar basarili olduklarini gördük. (bu seneki bütcelerini bilmiyorum)
Sorun bütcede degil sorun planlamada. Tabi Banvit külüplerin transfer yasagi bulunmuyor bizde 4 tane transfer yasagi var onlarda yük oluyor.
Eger kendimiz yapamiyorsak gidip banvitin genel menajerini transfer etmeye calisacagiz. Idari yapilanma veya degisim sart artik.

Banvit'le falan kıyaslanamayız biz. Aramızda dağlar var. Organizasyon, yapılanma, plan, transfer aklı vs olarak adamlar bizden fersah fersah önde. Zaten az biraz ortak noktamız olsaydı bu halde olmazdık.

Sorun bütcede degil sorun planlamada.

Sorun elbette ki öncelikli olarak planlamada yapılanmada ama 3 milyon dolar iyi bütçe yaygaralarını da bırakalım artık. Banvit'i Tofaş'ı Karşıyaka'yı örnek göstermek de pek gerçekçi değil kimse kusura bakmasın. Bu adamların idari yapısı sende yok. Bu adamların altyapısı sende yok ve ayrıca sen Galatasaray'sın 3 milyon dolar iyi bütçe diye bakmaya hakkın yok. Geçen sezon oyuncu bütçen 4 milyon dolardı ne oldu.. ne kadar başarılı oldun ki 3 milyon dolar bütçe iyi bir bütçe diyebileceksin :)

İyi bir yapılanman iyi bir altyapın makine gibi işleyen bir düzenin varsa 3 milyon dolar çok kötü bir bütçe değil başarılı olunabilir. Ama o şartlarda bile iyi bir bütçe denemez kimse kusura bakmasın ve bu şartların gerek ve yeter koşulların hiçbiri sende yok.

Ayrıca atıyorum Karşıyaka'ya 1 liraya imza atan adam sana 1 liraya imza atıyor mu bunu da düşünsün 3 milyon dolar iyi bütç
e diyen arkadaşlar..

Oktay hoca ne yaptıysa haklı Galatasarayı sadece futbol kulübü olarak düşünmek vizyonsuzluktur Galatasaray bir spor kulübüdür büyük ihtimalle takımın başına kötü gün dostu Cem Akdağ gelecek Cem hocam Galatasaraylıdır ama bu yönetimde maalesef o da başarısız olur ama Erman Kuntere benzetmeleri filan anlamsız Erman hoca Galatasaraylı bile değildi

Sorun elbette ki öncelikli olarak planlamada yapılanmada ama 3 milyon dolar iyi bütçe yaygaralarını da bırakalım artık. Banvit'i Tofaş'ı Karşıyaka'yı örnek göstermek de pek gerçekçi değil kimse kusura bakmasın. Bu adamların idari yapısı sende yok. Bu adamların altyapısı sende yok ve ayrıca sen Galatasaray'sın 3 milyon dolar iyi bütçe diye bakmaya hakkın yok. Geçen sezon oyuncu bütçen 4 milyon dolardı ne oldu.. ne kadar başarılı oldun ki 3 milyon dolar bütçe iyi bir bütçe diyebileceksin :)

İyi bir yapılanman iyi bir altyapın makine gibi işleyen bir düzenin varsa 3 milyon dolar çok kötü bir bütçe değil başarılı olunabilir. Ama o şartlarda bile iyi bir bütçe denemez kimse kusura bakmasın ve bu şartların gerek ve yeter koşulların hiçbiri sende yok.

Ayrıca atıyorum Karşıyaka'ya 1 liraya imza atan adam sana 1 liraya imza atıyor mu bunu da düşünsün 3 milyon dolar iyi bütç
e diyen arkadaşlar..

Cok güzel diyorsunda, isin icinde biraz celiski var. Bu adamlarin idari yapisi bizde yoksa, veya makine gibi bir düzenimis yoksa.
10 milyon dolarlik bütceler yada daha fazlalari bu subeye daha cok zarar verir ve altindan kalkamayiz.
Organizasyon, yapılanma, plan, transfer aklı vs olarak adamlar bizden fersah fersah öndeyse, bizim daha fazla bütce ortaya koymamiz bu yapilanmada intihar olur.

"Yıllardır şubenin başında bulunan, etliye sütlüye karışmadan salla başı al maaşı yapan, bulunduğu konum için yetersiz Ömer Yalçınkaya değişmeden şubede hiçbir şey değişmez. Anca o koç gider, bu koç gelir. Borç artar. Yöneticilerin vizyonsuzluğu da üstüne cabası."

Cok güzel diyorsunda, isin icinde biraz celiski var. Bu adamlarin idari yapisi bizde yoksa, veya makine gibi bir düzenimis yoksa.
10 milyon dolarlik bütceler yada daha fazlalari bu subeye daha cok zarar verir ve altindan kalkamayiz.
Organizasyon, yapılanma, plan, transfer aklı vs olarak adamlar bizden fersah fersah öndeyse, bizim daha fazla bütce ortaya koymamiz bu yapilanmada intihar olur.

Yok ya !! var mı böyle bir mantık.. O zaman senin mantığına göre kapatalım şubeyi..:) Ayrıca çelişki filan da yok söylediklerim net.
Tabi ki iyi bir yapılanma gerekiyor da iyi yapılanman yoksa ve kurmaya da niyetin yoksa yapılacak şey belli Oktay Mahmuti gibi sinerji yaratabildiğin bir koçla ve minimum 4-5 milyon dolarlık bir oyuncu bütçesi ile başarılı olmaya çalışacaksın. Mücadele edeceksin. Tofaş'ın 3 milyona mal ettiği şeyi belki sen 4-5 milyon dolara mal edeceksin ama bir şekilde başarılı olmaya çalışacaksın ve rekabetçi olacaksın.

Basketbola harcanan her paraya zarar gözüyle bakıyorsan zaten yapacak bir şey yok. Kapat şubeyi gitsin.

Sosyal medyada ve sözlükte yazılanlar bize bir gerçeği sunuyor. Galatasaray maalesef futbol kulübü oldu artık. Bütün branşların kapanmasını istiyorlar. Neymiş; çok borç çıkarıyormuş bu branşlar. Halbuki bütün branşlarda giderleri toplasak 5-10 milyon dolar arası eder. Ama futbol takımına transfer hiçbir zaman bitmez.

Neden her seferinde amatör olarak görülen branşlardan kesilir bütçe. Yahu kese kese bütçe kalmadı ortada zaten. Bir kere de futboldan kes. Alma mesela Muğdat'ı. Bir ton yabancı oyuncu alıyorsun, yedeklerin bir kısmını en azından altyapıdan yap. Ama olur mu hiç, her yere transfer şart, herkese de zam yapmamız lazım, bir de menejerlere de koklatmamız lazım, bir de sanki az maaş veriyormuş gibi puan başı da para verelim.

Bu futbol taraftarının ortak bir özelliği var; hepsi beyinsiz. Bu takımın tarihinden bir haberler. Futboldan her sene kar ettiğimizi zannediyorlar da futboldan gelen para futbola gidecekmiş. Tek gelirimiz futbolmuş. Yok ffp imiş. Sanki bu ffp amatör branşlar yüzünden oldu. Sizin şımarıklıklarınız yüzünden futbol takımına yapılan transferlerden oldu. Hala daha da o şımarıklık devam ediyor.

Bilmiyorum ama bizim de gücümüz pek yok gibi. Yani bu şubeleri kapatırlar ya da her sene küme düşecek duruma sokarlar ama biz hiçbir şey yapamayız gibi duruyor. Çabamızda hiçbir sıkıntı yok ama fazla azınlığız. Maalesef de azınlıklar çok fazla önemsemiyor her yerde. Sırf bu taraftar topluluğu ve yıllardır süren berbat yönetim anlayışı yüzünden çok sevdiğim Galatasaray'dan kopma noktasına geldim. Hep mücadele etmemiz gerekiyor ama ben bezdim. Sürekli bir şeyleri kaybetmekten de yoruldum. Yazı da biraz daldan dala oldu ama o kadar sinirliyim ki kelimeleri seçmekte zorlanıyorum.

Yok ya !! var mı böyle bir mantık.. O zaman senin mantığına göre kapatalım şubeyi..:) Ayrıca çelişki filan da yok söylediklerim net.
Tabi ki iyi bir yapılanma gerekiyor da iyi yapılanman yoksa ve kurmaya da niyetin yoksa yapılacak şey belli Oktay Mahmuti gibi sinerji yaratabildiğin bir koçla ve minimum 4-5 milyon dolarlık bir oyuncu bütçesi ile başarılı olmaya çalışacaksın. Mücadele edeceksin. Tofaş'ın 3 milyona mal ettiği şeyi belki sen 4-5 milyon dolara mal edeceksin ama bir şekilde başarılı olmaya çalışacaksın ve rekabetçi olacaksın.

Basketbola harcanan her paraya zarar gözüyle bakıyorsan zaten yapacak bir şey yok. Kapat şubeyi gitsin.

Renktas ben zarar gözüyle veya kapatalim mantigiyla bakmiyorum. :)
Söyle bi soru soruyum ozaman sana: planli, idari yapilanmasi iyi, transfer akli iyi olan bir 3 milyon dolar bütceyemi evet dersin. Yoksa bunlarin hepsi kötü olan 7 milyon dolar bütceyemi?
Su anda hem bütcemiz kötü hem idari yapimiz. O yüzden zaten diyorumki Ömer Yalcinkaya gibi kene gibi yapismis insanlar bu subeden gönderilmeli ve idari degisim yasanmali...:)