2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bu sene de sanirim adını daha önce hiç duymadığımız oyuncularla kurulu bir takım olacağız. Basketbol aklı olmayan atletik görünümü veren bir takım daha izlemek istemiyorum ben.

Bu sene de sanirim adını daha önce hiç duymadığımız oyuncularla kurulu bir takım olacağız. Basketbol aklı olmayan atletik görünümü veren bir takım daha izlemek istemiyorum ben.

Bu takımın kimyasına ters. Ligde şampiyon olurken ve Euroleague'de F8 oynarken Arroyo, Marko gibi oyun zekası olan isimler vardı. Eurocup şampiyonu olurken Micov, Davis gibi zeki isimler vardı. Geçen sezon kadroda 1 tane bile oyun zekası iyi oyuncu yoktu ve sonuçları gördük. Eskidenmişti atletik takım oluşturup farklı bir şeyler beklemek. Şimdi oyuna zeka katmak daha önemli bir hale geldi.

Ayhan Şahenk filan büyük saçmalık ve açık açık hedefimiz yok doğru düzgün bir takım kurmicaz, az taraftar izlesin, az tepki olsun yaklaşımıdır. Mustafa Cengiz ve yönetimine de bu yakışırdı. Bugün bu saçmalıklara taraftar ses çıkarmazsa bunlar iyice babalarının çiftliği zannedecekler burayı. Bugün Ayhan Şahenk'i de taraftara kabul ettirirlerse seneye toplam bütçesi 1 milyon dolar olan takım kurarlar hatta belki onu da kurmazlar.

Ayhan Şahenk filan büyük saçmalık ve açık açık hedefimiz yok doğru düzgün bir takım kurmicaz, az taraftar izlesin, az tepki olsun yaklaşımıdır. Mustafa Cengiz ve yönetimine de bu yakışırdı. Bugün bu saçmalıklara taraftar ses çıkarmazsa bunlar iyice babalarının çiftliği zannedecekler burayı. Bugün Ayhan Şahenk'i de taraftara kabul ettirirlerse seneye toplam bütçesi 1 milyon dolar olan takım kurarlar hatta belki onu da kurmazlar.

2007/2008 Dee Brown'lu Eurocup yarı finali yaptığımız kadro der susarım.

2007/2008 Dee Brown'lu Eurocup yarı finali yaptığımız kadro der susarım.
O kadro güzeldi tabi, bizde de yeri ayrıdır ama Galatasaray hedef küçültmemeli. Ayrıca o dönemki gibi kimyası iyi olan bir kadro her zaman kurulamıyor sadece para da diyemeyiz buna etken olarak ve dee brown iyi para alıyordu o sezon, o sezonki bütçe bu sezonki bütçeden yüksektir diye tahmin ediyorum net rakamları şu an hatırlamasam da.

sıkıntı da tam olarak burada, biz şube olarak bazen ileri gitsek de genel olarak geriye gidiyoruz.

Yaz ligi ne zaman bitecek.kadroda enaz bir tane Avrupalı olması gerekmiyor mu?

2-5 temmuz ilk etap
6-17 temmuz ikinci etap

Bu arada Ayhan Şahenk ihtimali oldukça güzel. Sinan Erdem'le Atatürk Olimpiyat arasında hiçbir fark yok. İkisinin de neden yapıldığı belli değil. Gelenin enerjisini çekiyor. Atmosfer olarak kötü bi salon. Maçlara 10 bin kişi gelip tepki göstermiyor ki zaten. Büyük ihtimal salon kirasından kısmak için tercih edilecek.

O kadro güzeldi tabi, bizde de yeri ayrıdır ama Galatasaray hedef küçültmemeli. Ayrıca o dönemki gibi kimyası iyi olan bir kadro her zaman kurulamıyor sadece para da diyemeyiz buna etken olarak ve dee brown iyi para alıyordu o sezon, o sezonki bütçe bu sezonki bütçeden yüksektir diye tahmin ediyorum net rakamları şu an hatırlamasam da.

sıkıntı da tam olarak burada, biz şube olarak bazen ileri gitsek de genel olarak geriye gidiyoruz.

Hayır ben sizin Ayhan Şahenk'e geçiyoruz hedef küçülecek söyleminize yazdım onu. Hedef zaten küçüktü, bundan sonra en büyük hedef Eurocup şampiyonluğu falan olur büyük sponsorlar gelmezse. Küçük salon iyidir özellikle tam doldurduğumuzda iyi sinerji yakalatır. Sinan Erdem gibi salonlar sadece final maçlarında full doldurduğunda iyi sinerji yakalatır. Geçen sezon derbi maçlarına bile birkaç bin kişi geliyordu salonunun çoğu boş gözüküyordu.

Dee Brown o sene çok sükseli gelmişti diye hatırlıyorum daha 12 yaşındaydım Galatasaray basketbolu bana ilk sevdiren insandır kendisi. :)

Benim de ilk takip ettiğim sezon o sezondu. O zamanlar Ayazağa'da oturuyordum lisede okulu ekip arkadaşlarla az maça gitmemiştim benim için efsanedir o kadro :)

Salona geçmekte elbette sıkıntı yok da bu adamların bunu küçülme yolunda yapması can sıkıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Basketfaul'ün haberine göre Can Korkmaz ile anlaşmışız.

Mehmet Yağmur,Can Korkmaz,Erol Can ve Göksenin..
1 ve 2 numaraya yabancı düşünmüyorlar galiba.

Bunlar lige yabancısız başlarsa şaşırmam !

Basketfaul'ün haberine göre Can Korkmaz ile anlaşmışız.

Mehmet Yağmur,Can Korkmaz,Erol Can ve Göksenin..
1 ve 2 numaraya yabancı düşünmüyorlar galiba.

Bunlar lige yabancısız başlarsa şaşırmam !

Okurken gözlerim kanadı resmen, rotasyona bakar mısınız. Bir de ege var kanser sebebi onu da yazalım. Bu şubenin bu kadar sahipsiz kaldığını hiç hatırlamıyorum.

Mustafa Cengiz yönetiminin basketboldaki yeni mottosu: İnan edin düşüreceğiz.

Seni başkan seçen destekleyen inan edinlerle filan galeyana gelen herkese ağız dolusu sevgilerimi gönderiyorum.

Arkadaşlar koça ulaşamıyoruz kendisi geri dönüş yapmadı henüz. İstifa etmiş olabilir ama olmasa da bu gidiş daha önce de yazdığım gibi istifaya doğru gidiyor. Salı günü YK toplantısı sonrası bir gelişme olmazsa bu yönetime desteğimi şahsen çekeceğim. Yönetimle irtibatımız sürüyor ve tahminlerden daha kötü vaziyette ilerliyor her şey. Salon olarak Ayhan Şahenk'i kafaya koymuşlar. Bu salon işi tek kelimeyle skandaldır, rezalettir. Hidayet ile görüşülmüş Sinan Erdem'in kirası 1.200.000 TL'den biraz indirim yapılsın diye ama gelişme olmamış. Hidayet spor bakanı olacak herhalde. Ayhan Şahenk 400.000 TL.

Son olarak Oktay hoca büyük ihtimal sözleşmesinin tamamını alacak şekilde fesh hakkı elde etmiştir. Kendisi bazılarının söylediği gibi bu parayı başka yerde bulamam kafasındaysa sözleşmesini fesh edip ayrılsın. Bu şartlarda Kunter'den beter pozisyona düşecek. Kendisini çok sevdiğim için haksız yere zarar görmesini istemiyorum.

Edit: (Mehmet Yağmur'un sözleşme bitti. Mevcut kadromuz: Ege Arar, Göksenin Köksal, Erolcan Çinko)

Mehmet Yağmur ve Emir sanırım seneye takımda olmayacak.
Yüksek ihtimal Mahmuti Hoca da olmayacak.
Seneye küme düşmemeye oynayacağız kendinizi ona göre hazırlayın renktaşlar..

Dipnot: Mustafa Cengiz yönetimi 3 seneyi dolduramaz...