2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Hernekadar furkan yalanin sahtekarligin dinim imanim oldugunu soyleyip cok ayip etsede taksitlendirme calismasi yapildigini bizat biliyorum. Bikac gundur subede dosya hazirlaniyo purofesyoneller tarafindan. Recevik bunu bilmiyosa bida konustugunda sor gitsin oda subedekilere sorsun. Biraz ilgilensin. Bu taksitlendirme kabul edilmezse gecmis olsun. Ama kabul edilirse biseyler gecici olarak duzelir. Subede herkes bu taksitlendirmeyi kabul ettirmemiz lazim diye didinirken recevigin bilmemesi soru isareti. Ivanovic konusuna gelince kendisi suan ilk aday ve bu kulupten aldigim bilgi ama bida soyluyorum bence iddali bi kadro istemiycek bi kocla anlasicaklar.

Abi sözüm sana değil yanlış anladın. O 3 silahşör yönetici ve ekürisine sözüm.

Hernekadar furkan yalanin sahtekarligin dinim imanim oldugunu soyleyip cok ayip etsede taksitlendirme calismasi yapildigini bizat biliyorum. Bikac gundur subede dosya hazirlaniyo purofesyoneller tarafindan. Recevik bunu bilmiyosa bida konustugunda sor gitsin oda subedekilere sorsun. Biraz ilgilensin. Bu taksitlendirme kabul edilmezse gecmis olsun. Ama kabul edilirse biseyler gecici olarak duzelir. Subede herkes bu taksitlendirmeyi kabul ettirmemiz lazim diye didinirken recevigin bilmemesi soru isareti. Ivanovic konusuna gelince kendisi suan ilk aday ve bu kulupten aldigim bilgi ama bida soyluyorum bence iddali bi kadro istemiycek bi kocla anlasicaklar.

Ben Mahmut Recevikin bilmedigine inaniyorum, Dorukunda Mahmut Beye artik pek inanmamasi gerektigini düsünüyorum. Kendisi sadece Basketboldan sorumlu yönetici degil ayni zamanda Stadyumdanda sorumlu yönetici ve disaridan gözledigim kadariyla mesaisi daha cok Stadyum tarafina yogunlastirmis.
Ayrica kendisinin Ömer Canseverle, Ömer Yalcinkaya yüzünden ters düstügü olabilir ve bu yüzden Basketbol subesiyle ilgisini ve alakasini azaltmis olabilir.
Su an görünen Ömer Canseverin Basketbol Subesinde tek söz sahibi oldugu, ayrica Erol Özmandiracinin nekadar söz hakki oldugu veye nekadar ilgilendigini bilemiyorum.
Ama keske Basketbol Subesi sadece Erol Özmandiriciya birakilsa ve digerleri diger konularla ilgilenseler.

Ben Mahmut Recevikin bilmedigine inaniyorum, Dorukunda Mahmut Beye artik pek inanmamasi gerektigini düsünüyorum. Kendisi sadece Basketboldan sorumlu yönetici degil ayni zamanda Stadyumdanda sorumlu yönetici ve disaridan gözledigim kadariyla mesaisi daha cok Stadyum tarafina yogunlastirmis.
Ayrica kendisinin Ömer Canseverle, Ömer Yalcinkaya yüzünden ters düstügü olabilir ve bu yüzden Basketbol subesiyle ilgisini ve alakasini azaltmis olabilir.
Su an görünen Ömer Canseverin Basketbol Subesinde tek söz sahibi oldugu, ayrica Erol Özmandiracinin nekadar söz hakki oldugu veye nekadar ilgilendigini bilemiyorum.
Ama keske Basketbol Subesi sadece Erol Özmandiriciya birakilsa ve digerleri diger konularla ilgilenseler.

Erol Özmandıracı e-sports işlerine yoğunlaşmış durumda. Basketbol şubesini 2 Ömer yönetiyor şu anda.

Duyduğuma göre bundan sonra planları şöyle!
1- Ağustos ayında transfer yasağını kaldıracaklar.
2- Dusko Ivanovic'i takımın başına geçirmeye çalışıyorlar. O olmazsa başka bir yabancı koç düşünülüyor.
3- Kadınlarda YDÜ oyuncularını kadroya katmak istiyorlar ve koç Efe Güven olacak.
(via@eyupyildiz)

Ben Mahmut Recevikin bilmedigine inaniyorum, Dorukunda Mahmut Beye artik pek inanmamasi gerektigini düsünüyorum.

Zamaninda Doruk'a asagidaki bir oneride bulunmustum ve bu onerime uymasini taktirle karsiliyorum. Serdar beyin onerisine de uymani tavsiye ederim sevgili Doruk. Cansever ve Recevik basketbolu bir Galatasaray yoneticisinin bilmesi gerektigi kadar bilmiyor. Oyuzden ilk geldiklerinde yalcinkayanin bilgisinden faydalandilar. Bu surecte yalcinkaya canseverin has adami oldu. Recevik ve Cansever bir cok konuda anlasamiyor. Taksitlendirme isini kulup ve sube profesyonelleri yaptigina gore bunlar Yalcinkaya'nin altinda calisan adamlar. Dolayisiyla Cansever'e haber verilmis olup Recevik'in haberi olmayabilir. Bu bile sorunun buyuklugunu gosteriyor. Mahmuti'den cok umutluydum. Hatta Yalcinkaya gondermeye calisirken belki Mahmuti onu gondertir diye yazmistim. Olmadi. Keske yarin bir gun anlasma ortami olup mahmudi donse ama cok zor. Bunun tek yolu baskanin ipleri eline almasi ama bunun icin birilere baskana olaylarin icyuzunu anlatmali.
Dorukcum yonetici senle iletisim kuruyo 2 tane tiransfer yada bilgi aliyosun diye yapilan hatalari gore gore burda savunmaya gecmen ve objektif yaklasamaman senin guvenilirligine zarar verir. Boyle devam etmemeni oneririm.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zamaninda doruga asagdaki bi oneride bulunmustum ve bu onerime uymasini taktirle karsiliyorum. Serdar beyin onerisinede uymani tavsiye ederim sevgili doruk. Cansever ve recevik basketbolu bir Galatasaray yoneticisinin bilmesi gerektigi kadar bilmiyo. Oyuzden ilk geldiklerinde yalcinkayanin bilgisinden faydalandilar. Bu surecte yalcinkaya canseverin has adami oldu. Recevik ve cansever bicok konuda annasamiyo. Taksitlendirme isini kulup ve sube purofesyonelleri yaptigina gore bunlar yalcinkayanin altinda calisan adamlar. Dolaysiyla cansevere haber verilmis olup recevigin haberi olmayabilir. Bu bile sorunun buyuklugunu gosteriyo. Mahmudiden cok umutluydum. Hatta yalcinkaya gondermeye calisirken belki mahmudi onu gondertir diye yazmistim. Olmadi. Keske yarin bigun annasma ortami olup mahmudi donse ama cokzor. Bunun tek yolu baskanin ipleri eline almasi ama bunun icin birilere baskana olaylarin icyuzunu annatmali.

Recevik'in görüş ayrılığı sayemde oluştu zaten adamlar hiçbir şeyden habersizlerdi. Cansever'le de ayrı görüştüm. Bunların hepsini biliyorum zaten. Tekrar yazıyorum bu ekip hiçbir şey yapamayacak. Ayrıca 2 oyuncu varken 400.000 bin dolar olan yasak nasıl 4'e çıkınca 3 milyon euro oldu bu da ayrı bir enteresanlık.

Bu ekibe yakışan koç adayı Koray Mincinozlu'dur. Haydi gel bu fişi sen çek Koray hoca bu final sana yakışır :)

Recevik'in görüş ayrılığı sayemde oluştu zaten adamlar hiçbir şeyden habersizlerdi. Cansever'le de ayrı görüştüm. Bunların hepsini biliyorum zaten. Tekrar yazıyorum bu ekip hiçbir şey yapamayacak. Ayrıca 2 oyuncu varken 400.000 bin dolar olan yasak nasıl 4'e çıkınca 3 milyon euro oldu bu da ayrı bir enteresanlık.

Bu ekibe yakışan koç adayı Koray Mincinozlu'dur. Haydi gel bu fişi sen çek Koray hoca bu final sana yakışır :)

Hahahaha ben de aynısını düşündüm bu akşam. Hatta koray mincinozlu yaşıyor mu diye sormuştum.
Bunların bi sponsor bulup borcu kapatsınlar ona bile fitim artık o konuma getirdiler adamı.

Bu gorus ayriligindan sonra belki Recevik'e soylemiyorlardir her seyi diyorum ben de. Ondan yoktur haberi transfer yasaklarinin taksitlendirmesi icin calisma yapildigindan.

Abdürrahim Albayrak'ı çok seviyorum onun yönetimlerde olmasını her zaman çok isterim Mustafa Başkanin da ilk seçimi kazanınca yaptığı konuşma çok hoşuma gitmişti ve yine başkan olmasını çok istemiştim lakin bu böyle olmayacak biz bu işe ne zaman el atacağız ne zaman ayaklanacağiz arkadaşlar bizim hiç her branşı düşünen her branşta Avrupa kupası hedefi koyacak başkanımız yöneticilerimiz sponsorlarımız olmayacak mı...illa 2026 yi mı bekleyelim ergin ataman başkan olsunda basketbol şubemizle ilgilenilsin....Bekleyecek zamanımız ve de bekleyecek sabrım kalmamıştır arkadaşlar bu yönetimle olmayacak gereken neyse yapalım

Bu gorus ayriligindan sonra belki Recevik'e soylemiyorlardir her seyi diyorum ben de. Ondan yoktur haberi transfer yasaklarinin taksitlendirmesi icin calisma yapildigindan.

Yo hayır ben anladım fakat demek istediğim şey farklı. Taksitlendirme işi çoktan yapılabilirdi bu yeni bir şey değil ki :) Ama ben kuralları bilmemekle beraber şunu da söyleyeyim biz bu taksitlendirme işini geçmişte defalarca yaptık ve eminim taksitlendirdiğimiz ödemeleri de yapamadık. Bunun da bir cezası vardır. Mesela taksitlendirme yapamadan direk ödeme gibi. Ömer Yalçınkaya'dan hiçbir zaman medet ummam, umamayız. Ömer Cansever ise tam manasıyla sabit fikirli ve ben bu şubeyi bataktan çıkarıyorum havasında devam ediyor. Bu şube küme doğru gidiyor hayırlısıyla bu saatten sonra.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Recevik olacakları gören ve tahmin eden bir insan. Mizaç olarak sert fakat kendisine mantıklı şekilde anlatıldığında anında kavrayan biri ve kendisine siz belli ki yetemiyorsunuz o zaman devreye Başkan girmeli dediğimde Başkan şimdi para verse Eylül'de ve daha sonraki aylarda para nereden bulacağız cevabını aldım. Bu diğer isimlerden bağımsız söylenecek bir söz değil bu bir vizyon maalesef. Bunlar bu saatten sonra bu işin içinden çıkamazlar.

Camianın içinden birileri acıyıp ortaya para koyamazsa ligden düşmeme şansımız yoktur. Oktay Mahmuti insaf eder de parasının tamamını almazsa ki hiç zannetmiyorum hepsini alacaktır daha hiçbir hamle yapmadan 1.200.000 dolar zarar anında yazdı. Ben Başkan'ın yerinde olsam dün ki görüşmede koça bugüne kadar ki parasını almasını rica ederdim. Kalan parayı alma vs derdim. Kaldı ki şahsi tahminim bugün ki görüşme yüzde yüz buna yönelikti kalıbımı basıyorum bu işe. Mustafa Cengiz Ocak ayından bu yana en büyük hatasını yaptı ve düzeltilemez bir hata olduğunu biliyor. Basketbol tayfamız salak değil maalesef futbol tayfası cahillerle dolu her takımda olduğu gibi. Kendilerine sağda solda sayfa açtırmışlar ona da çok üzüldüm. Daha Oktay Mahmuti'yi Ergin Ataman'ı tanımayanlar onlar hakkında yorum yapıyorlar onlara da ayrıca gülüyorum...

Canım Eyüp abimi de iyi niyeti sebebiyle akıllarınca yönlendiriyorlar. Ivanovic'in mesela menajeri kim? Misko büyük ihtimal. Ben baktım göremedim ama... Bu şartlarda hiçbir yabancı koç ve oyuncu getirmeniz mümkün değil. Bir anda ortaya para koyulursa ki ona yönelik umut sıfır getirilir yoksa düştük...

Hala baskana birisi olaylari anlatmali diyorsunuz. Bu adam Zairenin baskani mi da ona olaylari anlatacagiz. Sen ben subedeki isleri nasil biliyorsak baskan kat kat fazlasini biliyordur zaten. Bilmiyorsa da birisi ona durumu anlatmasin istifa etmesi gerektigini anlatsin. Bir de bir iki kisi anlatmis ama yeterli degil daha fazla anlatmamiz lazim diyen vardi. Baskan geri zekali mi ki birkac defa soylenilmesi yetmiyor illa 40 defa soylenilmesi gerekiyor. Koca camia baskanin olayi anlamasi icin seferber olacagiz ise bak. Her seyi bilmesi gereken bizleri bilgilendirmesi gereken kisiler onlar.

Kimse kendini de bizleri de kandirmasin. Mevcut durum cok hoslarina gidiyor. Mahmudinin istifasindan rahatsizlik duyduklari tek konu gelecek donem alacaklarini da alabilecek olmasidie adim gibi eminim bundan. 14. Olarak kumede kalacaksiniz bu sene deseler dusunmeden kabul eder bunlar. Isin kotusu taraftar da buna razi olacak hale geldi. Ciddi ciddi kume dusme riski var. Taraftar ayaklanip dislerini bu capsizlara gostermezse teklike buyuk. Kume dusurup sube kapatmak biel kafalarindan geciyordur beklerim.

Son düzenleme:
Para yok, para yok diyoruz. Bugün haberleri okuyorum. Ndiaye’yi 2.3 milyon pounda kiralayıp kendisine de yıllık 3 milyon Euro verecekmişiz. Yani tapusu sende olmayan bir oyuncuyu sadece 1 yıl oynatmak için neredeyse 6 milyon euro luk maliyetin altına gireceğiz. Bu nasıl bir parasızlık ben anlamış değilim. Donk’a 1.9 milyon euro veriyoruz. 1-1.5 verdik de hayır mı dedi.

Ama konu basketbol olunca daha yasaklar bile kalkamıyor. 3 milyon dolar bütçe olacak dendi. 3 milyon dolara takım kursunlar ben öpüp başıma koyacağım ancak tablo hiç de öyle değil. Ortada bir sponsor da yok. Ama zaten niye olsun ki? Kim gelip Ömer kardeşlerin yönettiği şubeye sponsor olsun?

Bence başkan dahil bu yönetimde A.Albayrak ve Okan Böke dışında ne işe yaradığını bildiğimiz biri yok. Bir girişim yapılacaksa eğer bu iki yönetici üzerinden yapılması daha doğru olur. Bir icraatı olmayan isimlerle diyalog sonuç getirmez ama sonuç odaklı oldukları için bu iki yönetici şubenin dışında da olsalar sorunları çözerler ya da çözümüne katkıda bulunurlar. Hatta bu yönetim gitmeyecekse eğer, basketbol şubesinin başına onlardan biri geçmeli.

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Odeabank‘ta istifa eden koç Oktay Mahmuti‘nin geri dönüşü gündeme geldi.

Galatasaray‘da sıcak saatler yaşanıyor. Başkan Mustafa Cengiz dün Mahmuti‘yle bir araya geldi. Yapılan görüşme sonrasında taraflar devam kararı aldı.

Transferde sessiz kalınması ve bütçenin düşürülmesi nedeniyle sıkıntılı olan Mahmuti‘ye garanti verildiği ve anlaşma sağlandığı belirtildi.

Para yok, para yok diyoruz. Bugün haberleri okuyorum. Ndiaye’yi 2.3 milyon pounda kiralayıp kendisine de yıllık 3 milyon Euro verecekmişiz. Yani tapusu sende olmayan bir oyuncuyu sadece 1 yıl oynatmak için neredeyse 6 milyon euro luk maliyetin altına gireceğiz. Bu nasıl bir parasızlık ben anlamış değilim. Donk’a 1.9 milyon euro veriyoruz. 1-1.5 verdik de hayır mı dedi.

Ama konu basketbol olunca daha yasaklar bile kalkamıyor. 3 milyon dolar bütçe olacak dendi. 3 milyon dolara takım kursunlar ben öpüp başıma koyacağım ancak tablo hiç de öyle değil. Ortada bir sponsor da yok. Ama zaten niye olsun ki? Kim gelip Ömer kardeşlerin yönettiği şubeye sponsor olsun?

Selamlar
Aslında bu mesajı alıntılasam bile cevabım genele. Arkadaşlar futbol dan gelen parayı basketbola nasıl kaydıracaksınız?
Bana mantıklı açıklamasını yapabilir misiniz? Donk a o parayı veriyor çünkü CL geliri var. Beinsports geliri var. Kombine geliri var, TFF Şampiyonluk geliri var, store geliri var. Var oğlu var. Basketbolda ne var? Bir şey yok. Kaynak nasıl yaratılacak? Herhalde sponsorluk vs ile. Bu da artık kim olur bilmiyorum. Herkes bu vaziyetten bunalmış durumda ama Donk vs kıyaslaması bence sap ile samanı karıştırmaya giriyor. Kimseye de bir şey kazandırmaz.